· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (446)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (446)     
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

22.04.2010 7:11     citat 

danonono, caya,alina25,adriana multumim sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sunteti niste dragutze
byu crestem crestem, multumesc la fel sa creasca piticutzul mare mare sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

22.04.2010 7:17     citat 

Fetelor o poza cu burtoiul meu de azi surprins surprins

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

22.04.2010 7:19     citat 

ce mare e, si ce rotunda .............ce dor mi-e de burtik mea sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

22.04.2010 7:36     citat 

Multumesc pentru aprecieri fetelor
Am vazut si eu o gramada de copii si bebici frumosi pe aici... unul si unul..Si mai sunt de venit zambet
Vad ca vorbiti de iubi iubi..Eu cu epiziotomia mea ...mi -am luat gandul pentru mult timp...Mie si frica sa ma gandesc cand va trebui sa reincep activitatea scot limba
De controlul de peste 3 saptamani ce sa mai zic..am o frica
pozici cu bebe matei tati si buni......Eu nu ma simt frumoasa de poze inca...Le fac lor scot limba
Multa sanatate fetelor sarut

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 8 luni

22.04.2010 7:43     citat 

buna dragele mele
am aj si noi pe la casi....
adece bine ai venit si sarcina usoara!!!
crystina pup burticutza si stai cumintica si linistita
codrina mai un picut
ionelita pupam frumusetea de cosmin,m-ai intrebat cum voi naste...cu cezariana draga mea ca mi tare frica natural...
va pup ma duc sa ma dusulesc sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

22.04.2010 8:02     citat 

Buna seara!
bebe,,, deci prima poza e.....bestiala!!! Iti vine sa o mananci , nu alta.
Alina, ce burtica frumoasa!
Claudis..cat e de mititel!! Si zambeste la buni in brate??
Ralu_rx sarut
Cry_stina, eu zic ca daca faci ce zice dr, nu o sa ai probleme.
Luara, tot vroiam sa te intreb. Cum sta treaba cu sotul? ca imi aduc aminte ca aveati ceva probleme la inceput.

Fetelor.. nu mai vbiti despre sex... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ca al meu nu se lasa induplecat deloc. Trec la amenintari ca nu se mai poate asa!

Adriana, eu pe langa gradinita de flori, mai am o gradina mare... mare... am semanat legume cu soacra, si azi am scos buruienile din randurile de ceapa si usturoi. Am avut in spatele gradinii ceva scaieti, si toata gradina s-a umplut de ei. Nu ma asteptam sa pot face atatea lucruri la atatea saptamani de sarcina. Desi nu e chiar usor, dar mai uit de durerile de bazin.
Maine e sarbatoare, asa ca stau si nu fac nimic, dar sambata vreau sa termin cotetul la puiuti ca mai o saptamana si ne scoate si clota puiuti. Poate vine si bebeloasa pana atunci foarte fericit

Va pupalesc

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 9 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

22.04.2010 8:17     citat 

Buna seara fetelor, ce ati mai scris, ca d obicei eu intru cu gand sa scriu si sa pun poze,dar cine mai apuca.Sper sa imi termin treaba pe acasa si sa intru mai mult. Acum am sdus-o si pe fetita mea de la ai mei, asa ca forum mai putin.

Am vazut poze cu bebici asa de dragalasi de iti venea sa-i mananci. Abia apuc sa nasc sa tin in brate din nou un bebe mic ca mi s-a facut pofta si dor de un puiut .

Va pupacesc, si multa bafta burticilor din top

sus

Denunta
alina25

Copii

22.04.2010 8:21     citat 

Cum Codrina a si iesit bureanul la ceapa ? eu deabia am pus ceapa nici nu a iesit , si eu am o gradina mare si frumoasa ca ”de” anul asta a avut sotul grija sa o faca frumoasa. Socrii mei au murit amindoi si acum tr sa ne gospodarim singuri aaaaaa si mai am si un mic solar in care am pus rosii si castraveti iar cind eu o sa lipsesc o sa vina mama mea sa aibe grija de ele zambet

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

22.04.2010 8:27     citat 

Alina, ceapa si usturoiul sunt deja de o palma, si da, a dat si buruiana pe langa.

sus

Denunta
alina25

Copii

22.04.2010 8:31     citat 

Bravo inseamna ca esti o harnicuta le-ai pus mai din timp sarut sarut
    Simona asteptam vesti bune de la tine sarut sarut
Va pup sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

22.04.2010 9:48     citat 

Buna dragelor. Eu am venit acasa foarte obosita pe la 6 si am adormit moarta pana pe la 8. Noroc ca n-a sunat nimeni. Cand m-am trezit mi-am dat seama ca trebuie sa vina sotul si eu n-am mancare. Noroc ca a fost cumnata mea harnicuta si mi-a trimis cu sotul niste pilaf si macrou facut la cuptor. Eu am facut decat o salata. in schimb de vreo ora parca am fost pusa in priza, am mai strans prin casa ca erau peste tot aruncate valize cu lucruri si pungi diverse cu tot felul de lucruri cum am venit din calatoriile noastre. Chiar am fost harnicuta. Mai am un pic si maine, dar las mai pe seara ca e sarbatoare mare. Dar sambata am programul "albinuta". vreau sa-mi sterg toate usile si geamurile la balcoane si sa scot toate florile la balcon afara sa le fie mai bine. Si vreau sa vad ce mai plantez, ca mai am niste ghiveciuri goale. Poate pun niste panselute, ca-s tare mare fana.
Cayia morfo-fetala la Iosup e scumpa daca facu programare la CMU. Eu maine osa-ti scriu telefonul lui mobil, ca acum nu-l am la mine, sper ca s-a pastrat in dosareljul meu. O sa verific dimineata. Si-l suni direct pe el si-ti face el programare si asa o sa te coste mai putin, cum m-a costat pe mine - 250 Ron.,
Codrina cu sotul e relativ bine, ptiu sa nu deochi. Are grija de mine si eu de el. Am tot fost pe la manastiri si biserica si ma rog mereu sa fie totul macar asa cum e acum. Am zis ca e mare Dumnezeu si ne ajuta pe toti.
Micky daca vrei sa simti bebelusul incearca sa te intinzi pe spate si stai asa macar o jumate de ora, cu siguranta il vei simti. La 16 saptamani asa e, il simti mai putin. Nu-ti fa griji. A mea acum da niste suturi, ca tresar nu altceva.
Claudis Matei e un scump si dulce, e foarte frumusel, o sa sparga inimi. scot limba
bebe ptiu sa nu deochi, tare dulce doarme printesa. NU-mi puteam lua ochii.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

22.04.2010 10:28     citat 

ehehe fetelor se pare ca am deschis un mic subiect cu sexul scot limba stau si eu mai linistita ca nu a luat-o al meu razna.......oricum am in continuare interdictie la sex , a zis dr ca pana dupa 12 sapt sa ma abtin plang sau sunt foarte trist

waw ce printesa frumoasa [b]bebe[/b] sarut am stat minute in sir si m-am uitat la ea
codrina si eu as vrea gradina plang sau sunt foarte trist dar la bloc nu pup eu asa ceva plang sau sunt foarte trist
cry_styana eu zic sa faci ce zice dr el stie mai bine , cu conditia sa nu faci efort si la primul semn ca ceva nu e ok fuguta la el

eu fetelor azi m-am facut degeaba cu lama, care si acum ma ustura si cunoscandu-ma 2 zile tot o sa ma usture....ca dr meu mi-a facut eco pe burtica, ehehe ce mi-a placut , l-am vazut pe bebe corespunde pt 9 si ceva cat am, i-am vazut si inimioara,l-am disperat pe dr cu intrebari inima bate ok? da aia e ok? ba ca i-am facut capul calendar ca eu inafara de a avea sanii un pic umflati nu prea am simptoame.......mi-a zis ca fiecare sarcina e diferita si sa nu ma mai stresez atata zambet asa ca continuii sa ma gandesc la panselute ca dincamsimona
drept urmare mi-a dat inca 1 sapt de concediu medical........
a zis ca trb sa revin la 12 sapt pt urmatoarea ecografie......si pe la 16 sapt imi face dublu test oare am inteles eu bine? nu triplu test? ca l-am intrebat la 12 sapt numai eco si a zis da.
voi la cate sapt ati facut eco in sarcina?

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 7 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 8 luni

22.04.2010 10:43     citat 

Salut fetelor, mama mia ce activitate intensa aici pe forum, nu intru o zi sau doua si iar ati terminat capitolul, citesc doar si astept cuminte sa mai treaca inca o saptamana sa imi vad puiutul la echo.

sus

Denunta
adece

23.04.2010 6:29     citat 

Neata fetelor...multumesc si restul fetelor pentru primire... rad . Am ras cu voi la faza cu tigara in ureche rad rad rad rad .
Offff, o sa imi ia ceva timp sa ma obisnuiesc cu voi..... foarte fericit
De cand am ramas insarcinata nu mai pot dormi dimineata....ma scol la 7 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist . Bineinteles ca toata lumea doarme in casa, pana si pe motan il aud cum sforaie pe fotoliu, numai eu nu dorm prostit .
Vis-a-vis de leganat, eu am zis pas de vreo 3 saptamani pt ca imi e frica foarte fericit
Tania, iti tin pumnii pentru echo...stiu cum e sa astepti..... trist Eu m-am dus in a patra saptamana si nu s-a vazut nimic. Mai merg maine (duminica fac 6 saptamani) si sper sa se vada. sarut sarut sarut

Am vazut numai bebei frumosi aici, sa va creasca mari si sa fie sanatosi sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

23.04.2010 8:00     citat 

claudis ai o frumusete de baiat, si imi place cum zambeste in brate la buni.

adece eu m-am dus la prima echo la 10 sapt si s-a vazut foarte bine, am putut sa ii aud si inimioara, m-as fi dus eu si mai devreme dar a fost ba Craciunul, ba revelionul si nu am avut cand. Dar am inteles ca de la 6 sapt se poate vedea, insa nu stiu sigur, asa am auzit si eu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: