· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (446)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (446)     
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

23.04.2010 8:19     citat 

Apropo la multi ani celor cu nume de Gheorghe, George sau Georgiana etc.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

23.04.2010 8:23     citat 

Neata fetele!!

Mama mia ce am dormit azi noapte!! De la 23 pana acum la 9 ... cu mici treziri, dar am adormit la loc ...pfff...ce bine e.
Rizibizi... iti cedez un locsor in gradina mea rad sau ma ajuti la munca in ea, si iti dau parte din recolta rad rad sarut sarut sarut
adece, nici eu nu dormeam f bine si ma trezeam f devreme in primele saptamani de sarcina. Si noaptea ma trezeam si ma uitam la tv.
Eu am facut eco la 6 sapt, primul, si nu se vedea decat saculetul amniotic.Pe bebe l-am vazut prima oara la 9 saptamani. Tin minte ca atunci m-a si chemat dr, sa il vedem ecografic. Si atunci am auzit si inimioara parca, nu mai retin exact.

La multi ani tuturor ce isi serbeaza ziua de nume!!
Pup burticile si mamicile

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

23.04.2010 8:43     citat 

Neatza!

La Multzi Ani, sotzului tau, Codrina!
La Multzi Ani celor care-si sarbatoresc ziua de nume!

Sa aveti o zi funny!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

23.04.2010 8:48     citat 

buna dimi burtici sarut

ralu sarut multumesc sarut
te-a programat pt ceza? sau inca nu?sa nu-ti fie frica..eu am facut ceza si a fost super ok trag cu ochiul

karina sarut AMR :1zi...nastere usoara si un bb sanatos sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

23.04.2010 8:49     citat 

Karina sarut
Karina.. maine e ziua cea mare! cum te simti??

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

23.04.2010 8:52     citat 

Saptamana asta m-am simtit destul de bine...dureri obisnuite, dar nu asa mari ca alte dati, incat nu m-ar supara daca ar mai vrea sa-l mai tina dr scot limba . Acum am inceput sa nu mai fiu nerabdatoare....parca nu ma simt pregatita..parca l-as mai tine...parca.. ochi peste cap prostit .
Emotii nu am inca! Zau ca nu realizez ca maine nasc...iarasi, parca, ma astept sa-mi zica dr azi ca-l mai tine o sapt. Deja nu mai sper ca nasc anul asta rad scot limba

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

23.04.2010 8:57     citat 

buna dimineata fetelor si la multi ani celor cu numele de Gheorghe, George, Georgeta, etc.... si toate derivatele.
eu ieri am avut o zi plina, am fost sa imi duc concediul la servici, am fost pe la magazine, la cora si apoi dupa-masa am dormit putin ca eram f obosita, seara a venit sotul acasa si nu am mai avut timp de intrat pe forum dar intre timp am citit tot ce ati scris.

am vazut ca multe aveti casa cu gradina si curte, foarte frumos, eu am 2 balcoane unde ma chinui sa imi pun flori de toate felurile, in fiecare zi merg sa vad ce imi mai fac semintele ca am pus deja de o luna seminte de floricele si au crescut, de-abia astept sa faca si floricele.

am vazut ca discutati despre legaturi intime...na ...eu ce sa zic...sunt ca multe din voi, fara interdictie de la medic dar cu interdictie de la sot ca zice ca il deranjeaza pe asta micu, si in plus si daca am facut ceva din cand in cand, dupa il intreba ce face si daca a simtit ca noi ne-am iubit...in fine cred ca e o perioada hormonal-dificila si pentru ei.

am mai vazut si niste burtici maaaari, ma gandesc ca oare asa va fi si a mea peste 3 saptamani???hm.....

si copilasii....ce sa mai zic.....sunt minunati...asa cu mutrisoarele lor, si sunt atata de micuti si de fragili, cred ca imi va fi foarte frica de propriul copil ca sunt asa de mici in primele luni desi in poze par mari.....ii pup pe toti si sa creasca mari si sanatosi....

de partea cu epilatul ce sa mai zic? eu m-am facut partial cu ceara la cosmetica si in rest cu lama asa pe pipaite ca nu reusesc cu oglinda nici cum, nu ma pricep sa o pozitionez, ieri mi-am cumparat crema, ma gandesc ca e mai usor sa pipai cu crema si in plus nu mai e nici riscul sa ma tai...oricum sotul a fost dragut si a zis ca daca e musai ma ajuta el...haha...problema e ca am vorbit cu cosmeticiana sa ma faca ea cu crema, dar din 12 iunie e in concediu si daca bebe se naste dupa 20 e clar ca voi avea nevoie de cineva sa ma faca...

in ceea ce priveste simtitul lui bebe, la inceput am simtit f putin asa pe la 20 de saptamani a inceput si nu simteam zilnic, si apoi s-a mai accentuat loviturile dar simteam doar dimineata si seara si in rest nimic, iar si acuma ar zile cand parca nu face nimic, dar daca ma uit cu atentie la burta sa vede ca se misca asa incet dar cred ca e din cauza stratului adipos (vb doctorului) ca nu simt eu...

felicitari fetelor care au venit cu vesti bune de la doctor...

si ce scump mi se pare ca vb voi despre consultatii si toate alea..eu tin minte ca dublu test a fost cam 100 lei, tripul in jur de 200, morfologia 180 si in rest am platit 100 lei la fiecare ecografie. aaaa si morfologia e diferita de ecografia care se face la tripul test, la tripul se uita doar la anumiti parametrii necesari stabilirii acelei statistici, la morofologie masoara absolut tot. si nu am platit in plus pentru ecografii la dublu si triplu, erau incluse in pretul initial...

karina inca o zi, bafta!!!!

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

23.04.2010 9:02     citat 

La multi ani tututror celor care isi sarbatoresc azi ziua de nume sau/si membrilor familiilor voastre! sarut sarut sarut

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

23.04.2010 9:15     citat 

buna fetelor,

noi suntem bine zambet si speram sa ne bucuram de o zi cu soare cool

Sa-ti traiasca sotul codrina sarut !

karina incepem galeria? sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

23.04.2010 9:19     citat 

Anik, chiar nu stiu daca vreau rad rad foarte fericit .
Dupa ora 17 va anunt, cand ma intorc de la dr. trag cu ochiul

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

23.04.2010 9:20     citat 

Chiar!..oare nu pot sa-l tin in burtica pana merge la scoala?? scot limba rad rad

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

23.04.2010 9:20     citat 

Buna Dimineate burtici mari si mici sarut sarut
    Eu ma tot intreb ce e cu Simona? aseara a fost la dr si pina acum nimic........ Azi facem si noi 36 sapt surprins surprins mai e putin pina la taiere asta daca nu ma apuca ceva contractii pina atunci........
Codrina
La Multi ani sotului si tuturor celor care serbeaza ziua de nume sarut sarut
    Karina bafta!!! nastere usoara si un bebe sanatos sarut sarut si te astept sa-mi spui cum te simti dupa cezariana sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

23.04.2010 9:24     citat 

Bebezola..e dulce rau de tot pitica mica. sarut
Byu…pai normal..la cat te agita bebe mic…puteai sa o faci in fiecare zi. E mai naspa acum cand mai tb sa astepti nu? foarte fericit
Cry_styna..dc dr a zis…fa ca el..si vb adrianei, odihneste-te putin, cel putin pana cand treci de per asta
Alina…creste creste si burtica ta sarut
In sfarsit vedem si noi o burtica rotunda foarte fericit
Claudis…sunt dulci rau de tot copii tai. Stii ca pe fi-miu il cheama tot matei alexandru? Ar tb sa se si cunoasca pe viitor trag cu ochiul

Codrina…tu si gaina. Poate scoateti puiutii in aceasi zi 
Adece…si asa o sa fie toata sarcina. Plus nopti nedormite foarte fericit

Imediat vin cu vesti de la dr..
Ca ma cheama matei acum

surprins

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

23.04.2010 9:25     citat 

fetelor, sa va schimb eu capitolul? vad ca micky nu e....

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

23.04.2010 9:31     citat 

Simona...asteptam sa ne povestesti!

Ionelita, nu ne suparam deloc..ne alimentezi cu niste amintiri de pe vremea cand erai burtica pe-aici,...un remember ne priieste asa intr-o zi cu soare!
Ce romantica ma simt azi foarte fericit sarut rad rad
AA...si vorbeati de pauza de facut cu sotzul....noi am facut pauza din sapt 32 pana acum trei zile..si recuperam foarte fericit foarte fericit rad . Bebe sughita dupa fiecare...leganat rad . Cred ca ne boscorodeste, ca ne-apuca acu, la sfarsit, la "batranetze" scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: