· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (446)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (446)     
ionelita

am nascut deja!

21.04.2010 12:31     citat 

bafta la eco DJ trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 12:41     citat 

DJ bafta la eco
luara bine ai revenit....ce burtica mare ai tu, mie a mea mi se pare ca e mai mica...dar cred ca o vad eu de sus asa.. foarte fericit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.04.2010 12:46     citat 

buna fetelor
intram si noi mai tarziu sa va salutam, eu azi sunt tare somnoroasa dar am iesit la plimbare ca este o zi superba afara....
adece bine ai venit zambet ne trb intariri pt primul trimestru rad
Dj bafta la doctor
la celelalte fete pupici sarut
cred ca bag un somn de dupa amiaza cool

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

21.04.2010 1:02     citat 

-intai multumim de listuta! sarut sarut sarut
-adece-bine ai venit.. foarte fericit ce bine ca suntem impreuna si aici..hi..hi..tzuk samburelul sa creasca mare si sa se minuneze mami cand merge la eco si vede samburelul mare.. foarte fericit trag cu ochiul sarut sarut sarut
-fetelor eu una cred ca nu ma mai urc pe cantar repede.. scot limba sincer am o pofta de mancare..acum sunt cu un castronel de fructe in brate..si bag..si bag..si parca tot mai e loc.. prostit si am tot vrut sa va intreb... jenat si voua va cresc sanii ca nebunii?? scot limba eu am niste sanii.. surprins pe bune am plecat de la 75 la sutien..am avut 80..85..acum am 90..si deja imi ies din sutien.. surprins sunt toata sani prostit prostit prostit

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 1:02     citat 

buna fetelor,ce mult ati scris ieri prostit
noi ieri am fost la plimbare,dar deja nu mai pot merge mult,de cate ori merg mult incepe si ma doare burta exact k la CM trist si astazi la fel,ma doare tare burta si spatele trist fetele kre aveti nr de sapt k si mn pe voi va doare asa ??
am vaz poze frumoase cu bebei si cu burtici sarut sarut
eu va las k nu mai pot sta de durere de spate,o sa ma intind dar ram cu ochii pe voi,va pup pe toate si sanatate multa sarut

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

21.04.2010 1:17     citat 

ralucutza15 la fel am si eu burtica asa ca nu te ingrijora de forma ei. Depinde cum sade bebelul. Numai ca la mine e jos de multa vreme, tot ma ameninta doctorii ca are capul foarte jos si uite ca sta bine mersi asa.
adece, bun venit la burticute. Sarcina usoara si bebel activ.
cristina79 multumesc ca vrei sa stai cumintica sa-ti astepti randul sarut .
Raliu pe mine m-a durut asa cum povestesti tu acum cateva saptamani, numai ca de la o vreme incoace nu mai am nimic din toate astea.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 3 luni
V mic: 10 ani, 2 luni

21.04.2010 1:25     citat 

Adece, bine ai venit, sarcina usoara sarut

DJ, mult succes la echo sarut

Noi suntem bine, bebe e maricel, dupa masuratori are 12,4 saptamani. De fapt si dupa calculele mele tot cam asa. Peste 10 zile asteptam si rezultatul la dublutest, insa la echo totul este normal, Doamne ajuta sarut Sunt tare multumita, mi s-a luat un bolovan de pe inima.
Si e bebe tare frumusel, asa drag mi-a fost sa-l vad sarut Ne-am si distrat la intoarcere, ca s-a uitat fi-miu cel mare la poze si dupa ce le-a studiat bine concluzia a fost ca e cam urat rad Dar las' ca se face cioara lu' mama frumoasa rad

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 1:32     citat 

Raliu si pe mine ma doare spatele cand merg prea mult si burtica la fel.

Eu astazi am fost la analize de trimestrul III si era asa o coada si cald trist , imi venea sa plec, si a mai intrat si una in fata cu tupeu fara sa zica nimic socat

sus

Denunta
adece

21.04.2010 1:50     citat 

Fetelor, multumesc din suflet pentru primirea frumoasa! sarut sarut sarut
Micky1307 sarut sarut dau o tzuca...asa este...mi-am dorit mult sa am un copil.... jenat
Lordy sarut sarut , eu deabia astept sa-mi creasca sanii.... foarte fericit ca de fel nu ii am prea mari....asa ca la vara am sa ma mandresc cu ei rad

Fetelor, va tzuc pe toate, nu dau nume ca sunteti tare multe....la viitoare burtoase era mai simplu...eram o mana de fete jenat

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 9 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

21.04.2010 2:21     citat 

Buna burtici, bebici si mamici, ce mult ati scris in 2 zile.
Eu intu mai rar pt ca inca sunt la faza de pregatit camera bebelului. Azi mi-au venit geamurile iar ieri am avut niste muncitori care mi-au mai facut la dresing. Abia astept sa se mai termine.
Laura, bine ai revenit. Multumesc de idee pt toaleta de ocazie pt graviduta. Si eu am o nunta peste 2 saptamani si nu stiu cu ce sa ma imbrac pt ca nu mai incape nimic elegant si treb sa merg sa-mi cumpar ceva. F. frumoasa rochita ta.
Multam de raspuns in leg cu TT si DT. Deci de la 20 de sapt nu se mai poate face. Asta este, sa ma rog sa nu avem nici un sindrom.
Va pupacesc. Sper sa ajung sa pun si eu poze.,
Adece, nici eu nu am venit de mult pe acest topic, dar fetele sunt atat de dragute. Eu de cand am descoperit topicul am devenit dependenta de el. Deci biiineeee ai veeniit sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 2:48     citat 

Dj..bafta la dr…sa ne anunti

Laura..chiar ma gandeam la tine aseara, ca nut e-am mai vazut de mult. Chiar ca ai fost ocupata. Dar e bine ca esti ok si…ai sa vezi ce bine va fi acasa trag cu ochiul

Raliu..si pe mine m-a durut exact cum spui tu, dar asta cam pana saptamana trecuta, de cand mi-am propus sa ma gandesc doar la panselute rad
Glumesc. Era groaznic, de-aia am si intrat de pe 1 aprilie in prenatal, ca nu vroiam sa risc nimic. Acum mi-e f bine, dar nici nu fac effort f mare. Incerc sa am grija si sa:
- nu stau pe spate in pat ca am vazut ca accentueaza durerea
- nu stau in fund pe scaun prea mult..idem
- stau intr-o parte cu o perna intre genunchi. Mie asa mi-a trecut.
Aaa si nu mai pot sa stau mult la chiuveta sa spal vase. Cred ca pozitia e de vina ca atunci incepe sa ma doara spatele rau de tot.
Asa ca….trist gandeste-te sit u la panselute foarte fericit

Lordy..ce te invidiez. Auzi..esti toata numai sani. Mie gata, mi s-au oprit din crescut plang sau sunt foarte trist si oricum nu se mai deosebesc din cauza burtoiului
Cred ca o sa mai aiba o mica crestere in timpul alaptatului si dup-aia…plang sau sunt foarte trist iar o sa imi doresc sa am si umplutura nu numai piele…

Rizibizi ..somn usor..

Cayia..bravo. unde ai facut pana la urma dublutest?

Gabriella eu am facut dt sau tt pe la 18 sapt. La 23 am facut morfo fetala. Deci tu te poti pregati pt morfo…

Danonino…stiu, ca si eu ma duc sapt viitoare sa le fac si mi-e groaza de aglomeratia de acolo. Apropos-s ce analize ai facut? Eu maine ma duc la dr pt echo si o sa il intreb, dar el e fff evaziv..

Dalinuta..tu acum la sf te simti mai bine, nu? foarte fericit

Sweety karina? Ceva noutati? Ai semnat azi?

codrina tu dormi? ca dimineata erai ff matinala

Fetelor, sunt nesimtita. Azi ma apuc sa fac spanacul si..nu v-am multumit pt retete. Sarutmana mult si scuze pt intarziere si uitaceala

Pup ca fug la treaba
sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 2:48     citat 

Danonino ce analize ti-ai facut ??? si eu am prog pe 30 luna asta ,sunt curioasa daca o sa-mi faca control pe masa prostit cred k o sa fie ultima eco inainte de nastere,abia astept sa-mi vad bebelina sarut
daca stau intinsa nu ma doare burta,in schimb daca merg ma inteapa rau in jos asa spre Pasarina jenat trist

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 2:50     citat 

va pun si eu poze de azi dim din parc. dar cu matei, ca eu..faceam poza rad

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

21.04.2010 2:55     citat 

Salutare fetelor si bun venit celor noi ca nici eu nu's prea veche rad.
Am fost cam ocupata zilele astea si nu prea am mai putut intra, se pare ca am ratat multe subiecte faine dar nu-i nimic voi recupera eu scot limba.

Micky multumesc pentru listuta.
dincamsimona ai o frumusete de baiat, sa-ti creasca mare si sanatos la fel ca si BB 2, sa te bucuri de ei.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

21.04.2010 3:07     citat 

se pare ca fiecare doctor cu ale lui...eu nu am mai facut nici un fel de analize...si nici ginecologul si nici doctorita de familie nu mi-au zis ca ar mai trebui sa fac ceva....decat controalele lunare la eco, tensiune, masuratori, cantarit etc....
ma tot intreb ce fel de analize faceti voi

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: