· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.11     
ana_348

Copii
M: 17 ani, 2 luni
D: 12 ani, 8 luni

27.04.2010 10:52     citat 

chiar daca vreau duminica? Imi trebuie sala mare, pot avea si 80-100, poate doar 50-60...nu stiu exact cati vor confirma ca nici nu i-am invitat inca prostit

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 8 luni
Natalia Maria: 10 ani, 1 luna

27.04.2010 10:54     citat 

Ionelita pe a laud ca ieri a in weekend -sambata sau duminica- la biserica, restaurant. Sau nu ai parinti, socri, ceva rude -cumnati, frati- , prieteni care sa te ajute ? Roaga-i sa mergeti impreuna , sau sa se intereseze ei, daca vor sa chefuiasca. rad
----------

Ana, noi am aranjat totul in week-end-uri. Cu localul am zis intr-o doara sa mergem sa manacam ceva sa vedem cum arata si sa intrebam informativ dar uite ca am ajuns chiar sa stabilim pe loc ce si cum ca ne placea si sa dam si un avans iar la biserica la fel. am zis ca daca tot ne plimbam prin Politehnica sa mergem sa vedem cand il gasim pe preot sa vb. Biserica era inchisa dar uite ca dascalul (de fapt el se ocupa de treaba asta) era pe o banca acolo si ne-a gata!
La mine din fericire e mai simplu pt ca am decis sa fac strict familia: nasi, parinti, frati, surori si doar 2 cupluri de prieteni care au insistat ei ca vor sa vina. Or m-ai fi vrand si altii dar ei erau mai apropiati si asta e.
si daca n-ai timp acum de ce atata graba? Eu il fac la aproape 5 luni si nu a asa li se parea nasilor cam tarziu (dar n-au impus nimic si oricum nu mai puteam eu daca incercau) am zis sa scapam de o grija.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 8 luni
Natalia Maria: 10 ani, 1 luna

27.04.2010 11:08     citat 

La mine cu botezul e mai simplu, cumatra il are patron pe unchiul ei la un restaurant frumos la iesirea din oras, cu terasa mare, daca e cald se mai sta si afara, cu biserica la fel, cumatru e dascal la una si n-aveam cum s-aleg alta, tot cumatra a la unul careia ii tine contabilitatea, ea s-a mi-a de invitatii, eu le-am ales, barbata-miu se ocupa de impartirea lor, de cumpararea bauturii, etc.... scot limba
Biencut la biserica nu platesc nasii, la noi asa e?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 12:05     citat 

sageata sageata Ne mutam in casa noua foarte fericit foarte fericit sageata Cap.12

sper sa va placa colajele zambet zambet , eu zik ca sunt ok..daca are cineva alte idei,sau daca vrea sa faca cineva ceva mai frumos de atat ,acceptam orice propunere trag cu ochiul trag cu ochiul
bineinteles ca in colaje apar doar cei care au trimis poze sarut sarut
va pup sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

27.04.2010 12:05     citat 

Geo, din pacte la noi este o adevarata afacere. trist Parintii platesc taxa. E ca o rezervare iar nasi nu scapa si ei. Li se cere si lor cu nesimtire vreo 3-400 ron. nervos La biserica unde mergem noi din fericire am auzit si asa ne-a dascalul ca nasi dau cat doresc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: