· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (448)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (448)     
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 5 luni
Ida Maria: 10 ani, 1 luna

28.04.2010 12:28     citat 

Buna ziua,

Si la noi s-a lasat cu foit noaptea dar din alte motive si doar in primele 30 minute.
Ieri a venit tati acasa cu patutul masinuta luat pentru Horia, ca pana acum a dormit in pat de bebe si sa nu il mutam cand venim cu surioara acasa... In prima faza a fost incantat, doar ca nu ne-a ascultat si a sarit pe el si s-a lovit putin la picorus.... de, dupa pat tip plasa e mai dificil cand ai unul de plastic.... Pana la culcare i-a trecut, ca a avut si faze cu "nu vreau patul asta", si de fericire ca se poate da jos din pat singurel a venit la noi in camera de vreo 4 ori: ne lua in brate si imediat se dadea jos si se ducea in camera lui! Pana la urma a adormit si dimineata, logic, abia l-a trezit tati pentru gradi!

Insa de maine va fi treaba mea ca intr-un mare final mi-a venit masina! Ca ma saturasem de 3 saptamani pieton....

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 1:00     citat 

dincamsimona sa stii ca si eu vorbeam cu sotul si ne vaicaream unul la altul ca iar o luam de la capat cu nopti nedormite, pampersi, dar si cu bucuria de a vedea un sufletel crescand langa noi. vad ca povestiti de curatatori pentru baie. Si eu stiu ca nu este indicat in sarcina sa inhalezi sau sa intrin in contact direct cu detergenti din astia tari, dar ce sa fac, trebuie sa fac curatenie ca daca m-as lasa in grija sotului sa faca curat la Wc...e mai complicat. El face, dar trebuie sa-i spui din timp sa-si pregateasca moralul si eventual sa-i mai aduci aminte pe parcurs:).
ralucutza15 bine ca te-ai simtit bine azi noapte, exista speranta sa se mai repete minunea zambet .
DJ felicitari pentru masina sa o stapanesti sanatoasa, sa ploua cu benzina-motorina si fara accidente.
Eu m-am cam preumblat si am obosit. Sambata vin ai mei si incerc ca sa fac plinul in congelator ca atata vreme cat o sa fiu la spital sa aiba ce manca. Daca ii las dupa ei ar muri de foame ca le e jena sa ceara ceva, adica cum sa ne faca ei noua cheltuiala prostit . De abia astept sa-i vad ajunsi cu bine, nu va spun ce teama am avut cu norul asta de cenusa si cu avioanele...bine ca a trecut.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

28.04.2010 1:15     citat 

Fetelor o zi cat mai placuta eu ma retrag acasa, ma duc sa ma odihnesc.
Multa sanatate.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 1:26     citat 

Buna fetelor

Eu la capitolul curatenie stau binisor, face sotul mai akes ca in ultimul timp a fost acasa. La spalatul bai folosesc cif, iar la WC dupa ce il spal pun domestos, pe jos parchetul il spal cu pronto si pun si domestos.

Si eu ma gandesc cum o sa fie cu bb 2, Sara a fost cuminte se trezea doar sa manance si adormea la loc, nu aveam decat 2-3 treziri pe noapte acum vom vedea ce va fi confuz

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

28.04.2010 3:45     citat 

buna fetelor sarut

Cry_styana imi pare rau ca stai in spital, dar pt ce? Pt dureri? Sau pt col ca nu am inteles prea bine
Codrina harnicuta esti tu zambet
sarut Ionelita ce bebe frumos ai tu acolo
Simona eu nu ma mai vopsesc de 1,5 an jumatate, dar eu nu cred ca vopseaua afecteaza chiar asa, cunosc fete care erau blond oxigenat si au continuat cu vopseua si bebe nu au nimic....uitati-va si la vedete , ati vazut pe vreouna nevopsita si bebe lor sunt sanatosi, eu zic ca daca aveti chef vopsiti-va ca nu patiti nimic
laura mai bine chemi pe cineva sa iti faca curatenie, eu sunt micuta ca nr de sapt dar cum am interdectie la efort, ma bate gandul sa chem pe cineva ca pe baza sotului, face dar mai mult fusareala..... foarte fericit
eu mananc ca sparta inghetata foarte fericit si inainte daca mancam 2 pe an eram tare, si azi si eu mi-am cumparat capsuni

pupici la toate fetele sarut

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 4:02     citat 

buna burtici dragi
incepem galeria dalinuta si codrina!!!
felicitari mami karina!!!
apropo de vopsit eu m-am vopsit toata sarcina blonda ce e drept un blond un pic decat ma faceam de obicei dar acum deja l-am deschis.
buricul la mine e inauntru si multumesc la dzeu ca inca nu am facut vergeturi...
bagajul pt maternitate inca nu l-am facut,am cumparat din lucruri dar mai am maruntisuri,mai trb sa fac acele tampoane...ce ma enerveaza ca nu stiu cum trebuie sa arate!!!oricum de aceste treburi administrative ma voi ocupa sapt viitoare cand nu mai merg la lucru si am mai mult timp!!!
am spalat hainele juniorului,acum merge masina cu ultima tura,cred...
vineri merg la dr mea sa vedem ce face baby si sa programam cezariana,sper.astept si vaccinul din ungaria ca daca stau dupa spitale cine stie cand va fi primit...
in rest nu-mi vine sa cred ca am intrat in luna 9 si eu sunt asa de calma...ai mei sunt mai stresati ca mine
ma cam doare spatele si picioarele,de umflat nu m-a umflat...
ionelita pupam cosminele frumos!!! sarut sarut sarut
va pup pe toate cu mult drag sarut sarut sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

28.04.2010 4:32     citat 

ralu, inca la munca?! Esti tare, mami! Pana la urma cum o sa se numeasca juniorul? Sau inca mai negociati...

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 5:21     citat 

fetelor! ce frumos e afara ... tocmai ce am vazut 2 curcubee (cucubeuri, nu stiu cum e corect) unul langa altul...asa de minunat aratau

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 6:31     citat 

Fetelor chiar ia spuneti cum ati facut voi tampoanele mi-am luat tot ce-mi trebuie dar nu stiu cum trebuie sa arate vorba lu Ralu_rx zambet eu la prima nastere am avut vata multa si chiloti de unica folosinta pt ca nu puteam sa-i mai folosesc..... sarut sarut Ralu_rx bafta vineri la dr hai ca nici noi nu mai avem mult sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 7:10     citat 

ce liniste azi....

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 8:32     citat 

Da unde ati fugit toate ce se intampla intrebare Va doresc o noapte linistita sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

28.04.2010 8:46     citat 

asta e consecinta timpului frumos zambet
tin minte ca in toamna cand eram pe listuta si era vremea urata afara era capitolul si ziua cool
simona vream sa te intreb ca ai zis ca de la 5 luni ai ramas acasa , cat e concediul 75%???

fetelor pupici sarut si noapte buna

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

28.04.2010 8:52     citat 

BUna seara fetele !!

Noi am terminat cotetul de pui, m-am vopsit, astept sa treaca minutele sa ma spal, si daca mai ajung as vrea sa imi tai unghiile(asa de repede au crescut)
Da, timpul e frumos.. ce sa cautam in casa?? foarte fericit
Rizibizi, eu sunt in concediu medical de la inceputul sarcinii. Si da, e 75% din net parca, doar ca se recalculeaza in fiecare luna din media pe ultimele 6 luni. Asa ca pe luna ce trecea, luam tot mai putin. Si-a mai revenit acum venitul de cand am intrat in co de maternitate. Dar na, e mai bine asa, cu o sarcina sigura si mai putini bani. De mergeam la lucru sigur nu puteam tine sarcina.
Va pup, ma duc la baie ca se scurg minutele! Pusici si revin mai tarziu putin!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 9:24     citat 

buna fetelor si de la mine. azi am avut o zi infernala si tot nu am reusit sa cumpar nici perdele nici covor plang sau sunt foarte trist
nici eu nu mai stiu ce vreau. vroiam ceva pe portocaliu-bej-banan, dar intre timp am vauzt ceva pe verde-praz-maro.
asa ca...
ast sa puna sotul parchetul si vad dup-aia cum "vad" sufrageria" rad
rizibizi, eu am ramas in concediu prenatal direct, adica 85%din brut. inca nu stiu cat iau ca la sf lunii ar tb sa imi dea prima oara banii. Sunt in pre de pe 8 apr. pana pe 8 apr am fost in concediu de odihna ca mai aveam zile libere. asta inseamna cam de la 29-30 sapt parca.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

28.04.2010 9:36     citat 

Fetelor acelasi lucru vi-l spun si voua ca la mamici ca va citesc zilnic, tot ce scrieti dar nu prea apuc sa va scriu ca stau foarte mult cu Iulian in brate si e f greu sa scriu cu o mana. Dar de citit va pot citi ca-l alaptez si pe scaun. Noi suntem f bine, m-am obisnuit cu viata cu el , il iubesc enorm, si e un seniment minunat acel de mama.
cry-styna imi pare rau ca a tb sa stai in spital sper ca esti deja acasa.
simona ma bucur ca esti mai bine,sper din suflet sa nu mai ai dureri.
codrina de-acuma odihneste-te ca dupa ce vine bebe nu mai ai timp.
corina sper ca esti mai bine.
dalinutza sa te astepti ca poate veni bebe in orice moment.
ralucutza multumim frumos pt ce ne-ai spus, mi-au dat lacrimi.
Fetelor sunteti asa multe care va apropiati de momentul nasterii, va uram la toate nastere usoara si va sustinem si ne rugam pt voi, chiar daca nu va scriu.
Va pupam dulce si va dorim o seara linistita. sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: