· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (448)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (448)     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

28.04.2010 9:45     citat 

rizibizi da e 75% si cum a zis codrina se recalculeaza in fiecare luna si mai scade. Vorbesc de concediu de boala obisnuita cu cod 01. Prenatalul si postnatalul cu cod 08 cele 126 zile sunt 85%.
alina eu am luat fasa de 30 cm si am pus vata de-a latul ei, atat a fost de lung, iar ca grosime am pus 2 randuri de vata.
codrina bravo mama, te faci f frumoasa pt intalnirea cu Iris.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

28.04.2010 9:51     citat 

sarut
Byu sarut , mami, incerc sa ma odihnesc...dar stii tu cum e cu pielea de drac? rad rad rad cel putin dorm noaptea,cu cate un vaiet la intoarcere de pe o parte pe alta, dar adorm la loc. Si azi, am dormit pana aproape de ora 9 ...fara treziri spectaculoase. Dar ziua. nu pot, nu am stare. Maine vreau sa spal geamurile la camera si ma mai invart eu de ceva sa gasesc sa fac sa nu stau (ceva usor). Dar nu mai suport sa stau la bucatarie. Ma apuca nervii pe acolo, asa ca o las balta.
Ralu_rx, ce ma bucur ca nu ai dureri si probleme! sarut
Simona. eu nu folosesc perdele. Sincer asa le urasc, nu stiu de ce. La geamuri am jaluzele din ceva ratan, trece lumina prin ele si au aspect frumos. Pe una din ele am cusut un material cu ceva litere chinezesti .. am sa atasez o poza unde se vede . Poza e pe vremea cand aveam 24 de saptamani.
Mie imi place foarte mult.. si m-am scapat si de spalatul perdelelor.
Va pup, m-am dusuit, am uscat parul.. si acum asa bine pica somnul.
va pupicesc si va urez o noapte cat se poate de linistita :* sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 10:20     citat 

Pupam burtica Codrina sarut
Nb fetelor zambet sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

29.04.2010 6:17     citat 

neata fetele!
noi nu am putut dormi azi noapte aproape deloc..cum atipeam un pic cum ma trezeam, asa ca pe la 6 am lasat-o balta si m-am apuca sa deschid geamurile ca am simtit toata noaptea ca ma sufoc ca nu am aer plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist offffff.......cred ca azi voi fi un zombie in picioare, tot o sa dorm cate un pic si iar sa ma plimb prin casa.....
la cluj e soare si cald azi, ieri a plouat putin si cum va ziceam a fost un curcubeu tare frumos.
sa aveti o zi frumoasa

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

29.04.2010 7:16     citat 

Neata!!!!
Ralucutza.. si eu m-am foit toata noaptea. Ma trezeam din ora in ora, dar adormeam la loc. Imi era f greu sa imi gasesc o pozitie comfortabila, si tot pe burta imi venea sa ma sui. Imi amortea partea stanga, apoi partea dreapta, si tot asa cu chiu cu vai ma tot foiam.
E superb afara, si se anunta zile superbe si calde, iar eu va doresc o zi ca vremea de afara!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

29.04.2010 8:26     citat 

m-am pus inapoi in pat si am motait un pic. cred ca de la luna plina nu am putut sa dorm. azi vreau sa merg putin prin oras la cumparaturi. sa vad ce chef am sa conduc mai spre amiaz.

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

29.04.2010 8:38     citat 

-salut burticute!
-offf..asa de rau am dormit azi noapte..m-am trezit din ora-n ora trist si acum am o durere de cap.. plang sau sunt foarte trist ..off..la inceput nu am adormit cred ca de foame.. scot limba dar nu mai repet ..data viitoare daca imi e foame la ora 1-2noaptea o sa pap..ca vad ca nu e loc altfel.. jenat apoi a sunat telefonul sotului din ora-n ora.. trist zau..nu mai stim ce sa facem.. trist suna un dement cu nr. ascuns..cand i se pune pata.. trist nu stim cine e..nu il cunoastem.. ochi peste cap suna asa ca dobitocul..nu va pot spune ce nervi si spaima iti poate face un telefon in noapte..adica la 2-3noaptea sa sune telefonul in mod normal te sperii..ca doar nu e normal sa fi atunci sunat decat in cazuri de urgenta.. trist si cum am ramas si eu cu socul telefonului dupa disparitia tatalui..la orice tel. tarziu am un pic de emotie.. trist off..si azi-noapte pana am dat de tel...ca nu stiam unde il pusese al meu..il auzeam, dar nu il vedeam..dupa ce am gasit tel. culmea ca nu a mai sunat.. ochi peste cap eram pregatita sa-i raspund si sa ii spun cateva..dar cred ca oricum mai mult rau faceam.. trist off..nu aveti idee cum as putea sa dau de nr. respectiv daca imi apare cu secret?..as face orice sa aflu cine naiba are chef de speriat oameni..sa-l dau la politie..ca nu mai pot.. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
-aa..sa nu uit..am o intrebare.. sarut maine implinesc 14saptamanii.. foarte fericit trec in trimestrul 2?..ca al meu ma intreaba..eu habar nu am.. scot limba desi el asa ca sa ma linisteasca ca am trecut de primul trimestru a zis cand am implinit 13saptamani ca oricum el ma considera deja in trimestrul 2!..scumpul de el.. sarut dar as vrea sa stiu si eu..ca ma simt asa o mama denaturata.. scot limba

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

29.04.2010 8:51     citat 

Neatza!
Eu am dormit destul de bine aseara si eu am facut prostia odata sa nu ma scol cand imi era foame in noapte si nu am putut dormi de loc, dar de atunci m-am invatat dak imi este foame ma trezesc si mananc, asta e.
lordy80 cred ca singura varianta ar fi sa vb cu cei de la reteau tel pe care o ai si sa le spui ce se intampla si poate iti pot spune ei stiu ca a mai patit cineva in genul asta si a descoperit pana la urma insa nu stiu cum, daia am zis sa vb cu cei de la reteaua tel.

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

29.04.2010 8:55     citat 

-lavi-mersi.. sarut uite ca la asta nu m-am gandit..exact..o sa cer un desfasurator cu toate apelurile pe luna aceasta..si imi notez ora la care m-a sunat si data..asa cred ca aflu..vai..mersi mult mami.. sarut sarut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

29.04.2010 8:57     citat 

Lordy din pacate,fara o plangere la politie nu ainici o sansa sa scoti nr de la administratorii de retea.Si cu plngere e greu ca am inteles ca daca apelul pleaca de pe tel respectivului cu nr ascuns nici eu nu-l pot descoperii...ceva de genu am auzit si eu de la un prieten care a avut aceiesi problema....Si nici politia nu prea se baga atata timp cat nu exista o amenintare...

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 9 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

29.04.2010 9:28     citat 

Buna dimineata fetelor, sa aveti o zi frumoasa

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

29.04.2010 9:31     citat 

Buna dimineata si de la noi!! Va doresc o zi frumoasa sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

29.04.2010 9:33     citat 

neata fetelor.
ralucutza, codrina, nici eu nu am dormit ast noapte bine. ma trezeam, ma foiam..imi amortea umarul pe care stateam f rau, Doamne, de-abia ast sa pot dormi pe burta. si atunci nu o sa pot de tzatzoaie.
si vroiam sa dorm numai pe spate. dar cand incercam sa ma misc dup-aia...simteam ca ma rup surprins
groaznic. si acum bineinteles ca ma doare spatele rau. oare si de la vreme?!
ca e cam innorat la noi cu toate ca au zis ca vor fi 22 gr.
codrina..ce mamica subtirica era la 24 sapt. cu toate ca in poza de la avatar nu se vede diferenta...
ma gandesc si eu la storuri...dar sunt atat de indecisa...
cred ca tb sa pun intai parchetul si apoi sa vaf cam cum ar veni in mintea mea ce vreau...
va pup pe toate ca ma duc sa ma intind ca nu mai pot

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

29.04.2010 9:36     citat 

Buna dimineata fetelor, eu am fost atat de obosita incat am dormit bine azi-noapte, cu trezirile necesare pentru pitic dar a fost ok, intr-adevar sunt obisnuita, antrenata, o sa fie usor de data asta cu bebe mic.

Dar dimineata m-am trezit brusc pt ca era tarziu si m-a luat asa o stare de rau, abia am ajuns la serviciu dar acum imi e mai bine.

Pregateam listuta si ma gandesc ca la cat de rar scriem in ultima vreme sa schimb de azi lista si sa nu mai asteptam pana maine.

Va pup!

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

29.04.2010 9:39     citat 

buna fetelor,

noi azi implinim 35 de saptamani zambet cand ma gandesc ca mai e asa putin socat
suntem bine si abia asteptam sa iesim la plimbare ca ieri a fost asa urat si nu am iesit deloc trist
vad ca totata lumea e cu inghetata si cu capsunile cool si noi la fel rad macar o inghetata pe zi si un kg de capsuni rad rad

ralu_rx ma bucur ca esti ok si calma zambet sa te menti asa pana la final trag cu ochiul si de saptamana viitoare poate intri mai des sa ne spui despre tine sarut

va doresc o zi frumoasa sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: