· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (448)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (448)     
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

27.04.2010 8:08     citat 

Buna dimineata!

simona ce atractie are baiatul tau la gagici! stau pana si cu funduletul pe masinuta lui rad

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

27.04.2010 8:11     citat 

neataaaaaaaa !! Hai fetele ! RISE and SHINE!
Simona.. sarut
Fetelor, si mie mi se umfla picioarele...si mainile.. Am incercat ieri un inel, il purtam pe inelar si era un pic largut, acum se potriveste pe degetul mic.
Anika, pregateste-te psihic, o sa fie tot mai greu de acum.
Va pup, ma pun sa spal ultimele lucrusoare ale bebelinei, lenjerii etc.
Sunt prin zona!

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 9:02     citat 

dincamsimona acum ca i-ati cumparat masina baiatului ii mai trebuie numai carnetul de sofer scot limba . Foarte frumoasa masina insa soferul e de milioane.
Byu multumesc de incurajare esti o scumpa sarut
alina, raliu, luara ,Codrina vad ca va plangeti de maini si picioare umflate. Si eu patesc asa, nu foarte tare, insa peste noapte cand ma trezesc sa fac plimbarile de rigoare la toaleta am niste maini umflate ma strange verigheta si parca ma sufoc. Asa ca pana nu o dau jos n-am liniste, apoi imi sare somnul. Hai sa ne bucuram ca nu apucam vara cu caldurile alea mari ca ar fi fost si mai si.
Azi noapte am dormit asa de bine... N-am avut ore in sir de uitat pe pereti.
Acum ma enerveaza buricul ca e atat de intins si ma deranjeaza cand il ating.
O zi frumoasa va doresc.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 9:21     citat 

mneata fetelor! noi ieri am fost tot in recuperare dupa oboseala de duminica...si azi e frumos si soare la cluj, poate reusesc sa ies putin la plimbare...
ieri m-am interesat in sfarsit si eu de patut si cele ce mai trebuie pentru bagaj, azi ar trebui sa imi definitivez lista si sa incep sa merg la cumparaturi, partea cosmetica o sa mi-o achizitionez singura, hainele si ce ii trebuie la bebe merg cu sotul ca vrea sa fie si el prezent la alegerea hainitelor.
tocmai ce m-am certat cu mama care tot spune ca mai este mult pana in iunie si ce ma apuca de pe acuma cumparat si bagaj si ca nu imi trebuie mai mult de o camasa de noapte .... offff.... sunt asa de irascibila ca ma enerveaza ca ramane tot la ideile ei de dinainte de 90 ca nu trebuie nimic si iti dau cei din spital tot...ca copilul nu tre sa stea langa mama dupa nastere, etc etc....
va doresc sa aveti si voi o zi insorita!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

27.04.2010 9:35     citat 

am uitat sa intreb..cam ce dimensiune sa aiba tampoanele alea facute din vata si fasa sterila?

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 6 luni

27.04.2010 9:38     citat 

Buna dimineata buticutze mici si mari!
Codrina stiu ca n-ai voie cu irigator daca esti cusuta...riscul de infectie e si mai crescut plus ca ti-se face "curatare si de 3 ori pe zi daca doresti de catre asistente.Crede-ma ca singura nu vei putea.Cusutura e destul de dureroasa in prima saptamana si nu stiu daca o sa ai "curajul" sa umblii pe "acolo".Intreaba doctoritza sau asistentele cel mai bine..

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

27.04.2010 9:43     citat 

buna diminieata si de la noi!
eu sunt cam data peste cap cu somnul numai pe la 2 nopatea adorm si dimineata sunt ca o somnabula foarte fericit
fetelor care va apropiati de moment va doresc nastere usoara si asteptam poze cu bebici sarut
tanya , adeece cum sunteti? ati fost la doctor? asteptam vesti
simona ce frumusel e baietelul tau sarut si eu imi doresc tot baietel dar acum ce o fi numai sanatos sa fie sarut

eu fug la bucatarie sa ma scap de facut mancare foarte fericit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

27.04.2010 9:46     citat 

ralucutza sa fie cat mai mari. Cumpara fasa sterila cea mai lata 20-30si in functie de ea pui si bucata de vata lata si lunga.

sus

Denunta
corina2007

Copii

27.04.2010 10:08     citat 

V-am auzit ca ma chinuie durerile de burtica...la mine e altfel:ma omoara spatele,nici noaptea nu ma pot odihnii,is chiauna ziua ,nu stiu ce m-ar putea ajuta.No-spa-ul nu ma ajuta nici cand iau 2 odata(chiar si cand ma doare burtica) ,ma gandesc sa pun niste creme(ex: diclofenac,fastumgel,bengay..etc) dar oare ma ajuta?Si am voie?Sau sa incerc pe la ceva farmacii naturiste?Cu durerile de burti m-am obisnuit,cand nu mai pot mai bag un no-spa,ma intind putin,ma mai lasa dar spatele....nu cedeaza neam! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 10:26     citat 

ralucutza sarut cat mai mari...eu le-am facut micute si-mi punea cate 3 odata rad

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

27.04.2010 10:27     citat 

byu mersi. ieri povesteam cu o prietena si i-am aratat bebelul tau, a zis ca e bebelusul perfect sarut sarut
ionelita multumesc. mai pune si tu poze cu cosminel....cred ca e mare deja. cum mai esti cu lapticul?

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 10:32     citat 

buna fetelor,

cum ati dormit? eu m-am cam foit dar am dormit bine zambet

alina sper sa nasti asa cum iti doresti sarut Si eu am vrut pompa de la Avent dar toata lumea mi-a spus ca e prea scumpa si nu se stie daca o s-o folosesc sau nu. Asa ca mi-am luat una de la primii pasi.

codrina ma bucur ca totul e ok cu bebelina si cu tine sarut sarut

luara ai grija de tine sarut

simona e tare Matei cu asa o masinuta trag cu ochiul sarut

byu pupam pe bebe Iulian si pe mami sarut sarut Imi imaginez si eu ca o sa obosesc din ce in ce mai mult pana la final...dar e greu.Oricum nu ma plang...sunt bine cool

codrina eu am renuntat la vergheta si inele din luna a 5a. Am observat ca-mi lasau semne si le scoteam mai greu socat

dalinuta si pe mine m-a mancat buricul ieri. E o senzatie asa de ciudata prostit

ralucutza nu te stresa...eu sunt asa calma si detasata in perioada asta...nimic nu ma enerveaza si sunt leoica si de obicei imi ies repede din pepeni si sunt mereu pe fuga, imi place agitatia, aglomeratia, iubesc dimineatile de vara zambet ...dar acum totul e pe dos surprins

of corina sper sa gasesti ceva pe la magazinele naturiste care sa te ajute sarut

eu merg la epilat si apoi ma intalnesc cu o colega graviduta in parc

sus

Denunta
corina2007

Copii

27.04.2010 10:37     citat 

Ai curaj sa mergi la epilat?Eu abia mai suport pensatul...Nici la prima sarcina n-am mai putut sa ma epilez...sta aparatul meu asa frumos in cutie...

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 11:13     citat 

ralucutza sarut noi papam lapte praf,

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 5 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 11:15     citat 

Buna dragelor.
Ralucutza eu zic ca nu e devreme, ci chiar tarziu sa te apuci acum de cumparat. Asa ca inainte cu curaj. NU mai astepta si nu asculta pe nimeni. Tie deja ti-e greu cu plimbarile. La cumparaturi e si mai solicitant. Eu mi-am luat aproape tot. Acum trebuie sa ma asez sa sistematizez totul, sa le pun la locul lor, sa spal hainutele, sa le calc. Crede-ma pe ultima suta de metri o sa obosesti foarte tare si e tare greu sa cumperi lucruri bune si linistit cand stii ca esti presata de timp. Prostiile astea ca nu trebuie sa cumperi inainte de nastere is brasoave babesti. In plus, intreaba fetele care au nascut, le-ar arde acum de umblat dupa cumparaturi pentru bebei? NU prea cred.
In asa situatii eu zic "da, da, bine" si fac cum stiu eu ca e mai bine. Daca-ti spune inima ca trebuie sa te apuci de cumparaturi, da-i bataie.
Codrina din toate inelele pe care le am, ma mai incap doar 2 si alea care le purtam pe degetul din mijloc. Restul intra greu si pe cel mic.
am zile cand sunt ok, nu foarte umflata, dar in altele zici ca-s deformata la fata. De buze nici nu mai spun, Angelina Jolie nici nu poate fi numita concurenta. rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: