· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (448)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (448)     
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 2:36     citat 

buna burtici sarut
noi suntem bn,cu occhii pe voi sarut vineri merem la medic,abia ast sa vad cum se prezinta pitica,la ce spactacole da in burta mea cred k e lungana cool e super activa sarut
am tot calcat de azi dim si iar m,am umflat,ce fericire pe mn prostit
Ionelita sunteti frumosi aman2,asa mama asa voinic sarut
eu va las akm,ma pun sa dorm un pic,va pup pe toate sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 6 luni

27.04.2010 2:38     citat 

Simona..de ar fi numai de la vase....dar e constanta..si suparatoare rau noaptea...Oricum stau mai mult pe o parte...dar nu ma ajuta... trist

sus

Denunta
Raliu

Copii

27.04.2010 2:42     citat 

Simona eu am si uitat cum miros ''panselutele'' rad am ajuns sa visez numai panselute,au luat-o hormonii razna nervos jenat
In leg cu bagajul pt mternitate se pare k eu sunt mai norocoasa,nu e nevoie sa-mi iau nimic,mi se da totul de acolo,si nu e clinica particulara
Va pupacesc sarut sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 5 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 2:56     citat 

Corina, sa nu dormi deloc pe spate, dormi ori pe dreapta, ori pe stanga. Cand stai pe spate uterul apasa coloana si dizloca vertebrele, de asta ajungi sa ai aceste dureri permanente. Stiu ca e greu numai pe o parte, dar altceva n-ai ce face.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 2:59     citat 

simona mersi de sfaturi....chiar folositoare. eu azi am fost si mi-am luat vata si tifon si ma apuc de facut absorbante cate pot ca nu cred ca in spital voi avea nervi de infasat vata si de alea, dar partea aia cu fasa sterila peste e un sfat foarte bun. cumnata mi-a mai zis de ceva spray pentru arsuri pe langa unguent ca cica ar fi foarte bun la cicatrizat epiziotomia...oximed daca tin bine minte zicea ca se cheama

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 3:06     citat 

multumesc fetelor pt aprecieri sarut sarut sarut abia astept sa-i vad si pe ai vostri sarut sarut sa veniti la mamici mai repede, uitati ce colaje am facut sageata http://www.parinti.com/modules.php?name...highlight=

sus

Denunta
adrianaBuc

27.04.2010 3:12     citat 

cat de frumos e, ione! Frumosul tau baiat sa iteleg ca e cuminte, de ai timp sa faci colajele. sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

27.04.2010 3:15     citat 

Felicitari Ionelita,foarte frumos colajul sarut de bebelusi nu pot sa mai zic nimic,sunt absolut SUPERBI TOTI sarut sarut sarut

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 3:17     citat 

corina ma epilez o data pe luna cu ceara peste tot fara probleme cool

il pupam pe Cosminel cel frumusel sarut sarut si pe mami sarut sarut

nici mie nu mi-a iesit buricul...exact ce zice ralucutza depinde de forma buricului, dar in schimb ma mananca in jurul lui trist

abia am venit din parc si m-a sunat sotul ca nu are chef sa stea in casa asa ca iar iesim prostit

ionelita abia asteptam sa ne alaturam si noi mamicilor si bebeilor frumosi sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

27.04.2010 3:46     citat 

Fetelor cu burtici voiam sa va intreb daca voi v-ati vopsit sau va vopsiti in timpul sarcinii, eu data trecuta am evitat dar acum an multe fire albe si as vrea sa le acopar cumva. Aveti idei?

Noi suntem bine, azi am avut ceva pb cu tensiunea scazuta 9/6 dimineata dar mi-am revenit, am mancat un kg de capsuni si o salata de rosii cu telemea si au fost extra delicioase, am mai mancat si alte lucruri dar de astea imi era pofta.
Abia astept ziua de vineri sa mergem sa il vedem pe bebe, nu am mai fost de 6 saptamani la eco ochi peste cap .

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 5 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 3:59     citat 

Micky eu mananc capsuni cate un kg pe zi. Dar ca sa nu fac alergie, tai capsunile in doua, presor 2-3 linguri de zahar, de-asupra torn sucul de la o lamaie, amestec bine si las 15 minute in frigider. Asa ies si mai delicioase. Cand mai ai tensiunea joasa baga o cafea, ca n-o sa-ti faca rau sau un pic de vin rosu.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 4:17     citat 

micky eu nu ma vopsesc dar am vrut sa imi vopsesc genele. am intrebat-o pe doctorita de familie si a zis ca si pe par ma pot vopsi ca nu e nici o problema, eventual sa incerc sa caut vopsea fara amoniac, ea zicea ca nu reuseste substanta sa patrunda atat de tare in organism incat sa afecteze fatul. dar pentru siguranta ta il poti intreba pe ginecolog vineri cand mergi la eco.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 4:18     citat 

anika,raliu,adriana sarut sarut sarut sarut ma bucur ca va placut

da adriana, am un bebe tare cumintel scot limba zambet si acum face nani foarte fericit dar se trezeste el acusi ca e ora lui de papa foarte fericit sarut

micky sarut eu nu m-am vopsit

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 4:19     citat 

Buna fetele
    Eu acu am ajuns acasa am fost la cumparaturi si am luat tot ce-mi tebuie pt bb cand voi iesi din spital cu toate ca o sa stau mai mult cred din cauza problemei pe care o are bb....
Binenteles am luat si pt acasa,am cautat pompa electrica de la avent si nu am gasit cred ca o sa iau manuala in final zambet Fetelor cred ca a inceput sa se ingroase gluma de-abia mai merg parca sunt o rata si cand merg mai mult pe jos am impresia ca fac pipi pe mine.......
    Ionelita este un scump bb Cosminel foarte frumos sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 4:26     citat 

sar'mana alina sarut felicitari pt achizitii zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: