· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (448)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (448)     
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 6:23     citat 

Micky si eu tot de 6 sapt nu am mai fost la medic asa k iti inteleg nerabdarea sarut si eu tot vineri merg,sa dea domnu sa venim cu vesti bune sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

27.04.2010 6:31     citat 

Raliu sarut eu sunt optimista si sper sa fie vesti f bune sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

27.04.2010 6:34     citat 

eu am fost azi iar la dr. ...altul...pentru ca durerile de burta si bazin continuau...colul e inchis...la el( se poate sa se fi inchis in 4 zile?)...eco normal...dar de maine o sa fiu in spital ptr. ca no-spa-ul nu ma ajuta deloc...sper din suflet sa fie totul bine!
angell, ionelita...ce minuni frumoase aveti voi! sarut sarut sarut sarut sarut
sper cand ma intorc sa mai vad ceva poze cu nou nascuti frumosi si sanatosi!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 7:24     citat 

cry_styna te asteptam cu vesti bune .... poate nu trebuie sa stai in spital prea mult

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 8:03     citat 

Micky sunt sigura k o sa vi cu vesti bune sarut
cry_styna te asteptam repede inapoi si fara dureri sarut

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 8:44     citat 

Ionelita bb Cosmin este frumos foc iar tu arati minunat
lavinia_ionela mie nu mi-a iesit buricul in afara numai ca e foarte intins si ma ustura ca simt cum se crapa pielea pe acolo.
Codrina confirm si eu, in Germania dupa fiecare mers la toaleta se recomanda spalaturi cu apa rece cat de mult si cat de des. Altceva nimic.
cry_styna sa vii repede acasa sa ne povestesti cum mai esti.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

27.04.2010 9:16     citat 

Buna seara!!
Ufff...am terminat totul! Bebelina poate veni linistita acum. Atat cat sunt in spital, sotul trebuie sa aspire in camera si sa spele bine pe jos rad , sa stearga praful..etc. sunt obosita.. foarte obosita si ma doare tot. Dar sunt linistita ca totul e pregatit pentru ea, atat pentru spital cat si pentru sosirea acasa.
Merg la somn! Va pup si va urez o noapte cat se poate de linistita.

Ionelita.. Superb! : sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

27.04.2010 9:23     citat 

Micky..eu la matei m-am vopsit la inceputul sarcinii. Si de atunci gata. Dar cunosc o garamada de mamici care s-au vopsit si bebeii au fost ok.

Ralucutza…genele?!? Sau sprancenele? De ce? E prima oara cand aud ca cineva isi vopseste genele. Si cum reusesti? Nu te deranjeaza?

Laura…iami…mi-ai facut o pofta de ce ai mancat tu…iammmm

Off alina..cand te mai duci la dr? hai ca poate mai rezisti macar 2 sapt sa fie bebe mai mare sarut

Cry_styna…imi pare rau. Iti tin umnii si multa sanatate si success. Sa dea DD sa fie totul bine. sarut

Bravo Codrina!

eu am facut in seara asta cartofi prajiti din aia noi si ficatei la tigaie. si cu usturoi. excelent!
si dupa ce adoarme fi-miu o sa pap o inghetata cu rom si stafide..
si parca ma mai bate gandul de un tiramisu...de data asta cu cacao ... ca tare bun a fost data trecuta sarut

pup pe toate si nb

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

27.04.2010 9:35     citat 

Codrina ce draguta esti, acum ai terminat treaba te poti odihni pentru ca va veni o perioada mai grea.
Eu sincer ca spun ca am un baiat f cuminte, a dormit de la inceput mult dar se mai trezeste noaptea si acum, vrea apa uneori, il mai doare cate un dinte, burtica, alteori e bolnavior sau pur si simplu viseaza si mereu are cate un motiv sa ma trezeasca de 2-3 ori pe noapte si mi-am dat seama ca nu am mai dormit o noapte intreaga fara sa ma trezesc de 2 ani si jumatate adica din luna a 7 a de sarcina scot limba . Uneori mai doarme Cristi la mama si eu tot ma trezesc speriata ca nu aud copilul foarte fericit.
Referitor la irigator cred ca e o idee buna, e buna si aia cu sticla cu dopul gaurit, din proprie experienta spun ca dupa fiecare toaleta in spital ma chinuiam cu comprese cu apa rece pe locul ala acasa faceam dus cu apa calduta sau rece, in primul rand curata locul dar si calmeaza usturimea, atunci nu stiam la ce sa ma astept dar acum o sa merg si eu inarmata cu tot ce imi poate asigura cat de cat comfortul zilele acelea.

Simona foarte fericit eu astept sa se culce Cristian ca sa mananc capsuni, am mai mancat 1 kg azi dar sunt asa de buneeee sarut

Cry_styna imi pare sincer rau ca sunt probleme dar sper sa fie totul ok si sa treceti cu bine de etapa asta.

Va pup pe toate fetelor, noapte buna!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.04.2010 9:48     citat 

cry_styna sarut imi pare rau ca trebuie sa stai in spital trist multa sanatate

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

27.04.2010 10:29     citat 

micky..imi pare rau sa aud ca si acum nu dormi noapta. Doamne, si o iei de la inceput. De fapt...esti inca in stare zambet
eu gata, ma bag la inghetata ca matei doarme de nu are treaba. si..ca sa ma laud cu puiu' de cioara...el de la 9 luni a dormit de la 9 seara l a8 dim. acum adoarme pe la ora asta, 10-11 si se trezeste dim la 8-9. nu stiu ce e aia noapte nedormita. inca rad
ma ia groaza ca peste 2 luni...din nou... prostit

sus

Denunta
adrianaBuc

28.04.2010 7:12     citat 

neata

cry, tin pumnii sa nu fie nimic grav si sa nu stai in spital. sarut

codrina, felicitari pentru saptamana noua. Deci de azi esti gata pentru venirea domnisoarei.

Mi-a spus un medic ieri ca nu apuc termenul de 40 saptamani, ca deja uterul e intins foarte tare bla bla... Cica la sfarsit de iunie nasc. foarte fericit Vedem daca a avut dreptate.

Va pup. Sa aveti o zi frumoasa

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

28.04.2010 7:57     citat 

Neata fetelor !
Cry-styna, imi pare rau ca trebuie sa stai in spital, stiu ce aiurea e. Sper doar sa nu te tina mult, si sa fiti bine si tu si bebe.
Micky.. ai antrenament pentru bebe Nr2 scot limba zambet Nu o sa iti fie asa de greu cu trezitul noaptea.
Simona sarut
Adriana sarut sarut Multumim!. Daaa, azi implinim 38 de saptamani!! Oficial sunt in asteptare! zambet prostit prostit
Cristina! felicitari si tie! Suntem atat de aproape de final!! sarut sarut
O zi minunata va doresc!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

28.04.2010 8:21     citat 

Buna dimineata fetelor, multumesc pentru raspunsurile date.

cry_styna sper sa fie totul bine si sa nu stai prea mult prin spital.

codrina felicitari ca ai terminat treaba acum o poti astepta cu nerabdare pe bebelina. Te poti odihni ca sa fi pregatita pentru marea intalnire.

ionelita felicitari ca ai un bb cuminte si ca ai timp si pentru alte lucruri, frumoase colajele tale.

simona si eu mi-am vopsit odata genele si sprancenle da fapt cosmeticiana mea mi le-a vopsit, pur si simplu numai ai nevoie de machiaj. Mie mi-a fost de folos mai ales ca era o vara torida si nu a mai fost nevoie sa ma machiez, ma dadeam doar cu o crema de protectie solara si atat.

Restul fetelor sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

28.04.2010 8:37     citat 

micky...de acum inainte nu mai zic nimic.
astnoapte s-a trezit matei pe la 3 dim si avea chef de joaca . a adormit de-abia pe la 5 dim. sunt capie acum. el inca doarme . cred ca ma duc sa il trezesc ca altfel nu mai doarme sigur la pranz. prostit
prostit si in plus...ma doare spatele rau de tot.
deci clar, cand zic ceva, vb codrinei, imi dau un pumn in fata rad
asa ca...te inteleg perfect dupa aceasta noapte, mi-am adus aminte cum este.
si o luam de la inceput.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
neata fetelor, ca am si uitat sa va salut.
astazi nu sunt in apele mele jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: