· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (448)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (448)     
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

28.04.2010 8:52     citat 

Eu oricum am un copil foit noaptea care mai si vorbeste in somn....sau ma cauta sa ma tina mai aproape...deci eu oricum dorm mai mult pe o parte dar nu ma ajuta la durerile de mijloc...si mersul la baie...asa ca...antrenament am cat cuprinde(azi-noapte,la 3.30 mancam.. rad ) pt bebe nr 2.Si eu oricum am alaptat-o pe Adriana pana la 2 ani,iar noptea ma foia ca ma cauta de tzitzi..
Mi-ati facut pofta cu capsunile..si aseara n-am mai gasit nimik pe piata... plang sau sunt foarte trist dar nu ma las si merg azi si tot imi iau macar 1 kg cool zambet
Si eu vreau sa-mi vopsesc genele,se vad frumos si vb laviniei nu mai necesita machiaj(eu oricum mai mult de un ruj/luciu de buze si un rimel nu folosesc..)

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 8:55     citat 

Neata burtici!
simona nici eu nu dorm prea bine de vreo cateva seri incoace. Se trezeste Robert ba vrea pisu, ba vrea sa ne iubim etc si mai merg si eu la plimbarile nocturne pana la toaleta si inapoi, adio somn intre 2:30-5:30. Dupa aceea adorm si la ora 6 trezirea ca se scoala copilu sa mearga la gradi si incepe vorbaria continua. Asta e, cred ca o sa-mi pinda bine in curand antrenamentul acesta scot limba .
Codrina felicitari pentru saptamana acumulata!
In rest nici un semn prevestitor, nu tu o durere de burta nu tu contractii ciudate nimic. Deci fotomodela mea vrea sa mai creasca putinel. Asta e, dar de ce imi era teama se pare ca nu scap, o sa trec peste termen.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 9:05     citat 

dalinuta, corina ..asa e, ne pregatim. dar era asa bine pana acum ca dormeam noptile...foarte fericit
ast-noapte..mi-am adus aminte surprins
corina..succes sa gasesti capsuni zambet
dalinuta..hai ca nu mai e mult. cine stie cand se inampla foarte fericit
azi, maine..mai e putin putin...sarut
codrina..uitasem si eu..bravo pt inca o sapt.sarut

pup ca a venit bona si plec..poate imi gasesc si eu astazi perdea si draperie zambet

sus

Denunta
corina2007

Copii

28.04.2010 9:22     citat 

Succes la innoit! trag cu ochiul

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

28.04.2010 9:43     citat 

Fetelor eu ieri am apucat de am curatat putin baile si am folosit domestos, credeti ca este daunator mirosul ala al domestosului? intreb pentru ca seara tot simteam miros de domestos in nas chiar dak am folosit o masca chirurgicala tot degeaba.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 9:53     citat 

Neatsa dragelor.
Si eu sant astazi ametita rau. Ieri am stat prea mult la birou si s-a simtit. Am cazut moarta in pat la 11 si am dormit toata noaptea, dar am avut niste vise ciudate. Dimineata abia m-am trezit. Si inca sant adormita si slabita. Cred ca mai stau 2-3 ore maxim la birou, ca nu fac fata.
Simona ce bine ai zis, eu am uitat de draperia si perdeaua de la bebe din camera. Si mai trebuie sa iau si galerie, ca in camere am jaluzele verticale si dupa amiaza e soare. Cu astea ma ocup si eu saptamana viitoare, sa ies si eu in concediu.
LAvinia eu ma stradui sa folosesc domestos numai pentru WC. Ca e un miros persistent si otravesti bebeul. In general am citit ca in sarcina e recomandat cat mai putin contact cu asa solutii. La spalat gresia si faianta pun in galeata Dr. Propper ca nu miroase chiar asa de taios. Si curata foarte bine. De saptamana viitoare nu mai fac eu curat, doar asa praful. I-am spus sotului ca o sa vina cineva sa ma ajute la aspirat, spalat podele etc. Tot ce e mai greu, ca eu chiar nu fac fata. PAna la urma acei 50-60 de lei, eu ii fac in cateva minute si nu vreau sa risc sanatatea copilului pentru asta.
Corina si Dalinuta imi pare tare rau ca aveti probleme cu somnul. Dar vorba Simonei, o sa aveti pregatire. Eu tocmai de asta ma tem, dar gasim noi o solutie. Pana la urma nu eu sant prima si nici ultima.
Va pup, sper sa ne simtit toate bine cat de curand.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

28.04.2010 10:02     citat 

luara si eu folosesc tot Mr. Proper pentru gresie si parchet, iar domestos am folosit pt WC, cada si chiuveta, dar dak e asa cum spui tu inseamna ca ori numai fac eu curat (desi mie imi place sa fac curat pentru ca mi le fa asa cum imi place mie) ori o sa folosesc produse mai putin daunatoare care nu au miros puternic.

sus

Denunta
corina2007

Copii

28.04.2010 10:06     citat 

Luara de ce te chinui?Stiu ca depind multe de tine la munk dar trebuie sa te gandesti si la bebelina si la tine,voi sunteti mai importante.
Si eu am probleme mari cu mirosul la deregentii pe care-i folosesc in baie si stiu ca-s periculosi in sarcina.O sa incerc si eu cu domnul proper poate nu o sa ma mai simt asa rau si ametita dupa o curatenie..

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

28.04.2010 10:12     citat 

Nici eu nu prea folosesc produse pe baza de clor..decat foarte rar, si cand e strict necesar. WC-ul il spala sotul, ca si toata baia de altfel.

sus

Denunta
luara

Copii

28.04.2010 10:27     citat 

Lavinia eu te inteleg, sant si eu la fel, cum imi fac eu curatenie, nu-mi va face nimeni, poate doar mama. Dar chiar nu mai suport unele mirosuri. Si am citit cateva carti pentru gravide, in toate era scris clar, ca e de dorit limitarea l amaxim a folosirii produselor de curatare cu miros puternic. Asa ca am cautta produse care sa aiba un miros placut si sa curate cat de cat. Lavinia la cada si chiuveta am gazit ata solutie. Folosesc praf din ala pentru castroane, de la Bingo sau altele. Miroase frumos, curata exceptional. Si am mai gasit un spray detartrant pentru chiuveta si baterii, dar nu miroase a clor, nu mai tin minte cum se numeste. Oricum e ceva israelian. Vezi si tu, ca acum pe piata gasesti orice, bani sa fie.

Ultima modificare efectuata de catre luara la 28.04.2010 10:34, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

28.04.2010 10:32     citat 

Inseamna ca trebuie sa caut si eu alte produse, asta e decat fac orice numai sa fie bine pt BB.

sus

Denunta
luara

Copii

28.04.2010 10:37     citat 

Corina intentionam ieri sa plec pe la 4, dar stii ca uneori sant prea responsabila si inteleg ca de mine depind multe lucruri si joburile oamenilor. Asa ca am stat sa mai fac cateva oferte importante. MAi ales ca dupa 2 ani grei se pare ca anul asta o sa avem profit si unul chiar bun. Rezultatul la 3 luni e super si as vrea sa pregatesc totul asa ca perioada cat sant eu lipsa sa mearga afacerea macar asa cum a mers primele 3 luni. Profit la firma inseamna prime si salarii bune la angajati, inclusiv si la mine. Am construit cu greu echipa si afacerea si n-as vrea acum sa se duca totul de rapa, desi nu e afacerea mea, dar o privesc ca pe bebelusul meu, crescut de la nastere.

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 10:47     citat 

buna fetelor,

micky eu nu m-am vopsit deloc in sarcina dar sunt fete care s-au vopsit. E alegerea ta, poate o vopsea fara amoniac ar fi mai indicata dar nu stiu.

cry_stina ai grija de tine si de bebe sarut sarut te asteptam cu vesti bune.

bravo codrina pentru pregatiri sarut felicitari pentru inca o saptamana sarut mai e putin putin. Felicitari si cristinei sarut

simona, luara si restul fetelor care nu va simtiti bine va doresc sa treaca cat mai repede starile astea sarut sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 10:59     citat 

Buna fetele
    Eu am folosit domestos pt wc si cada tot timpul pt gresie nu am putut suporta decat Ajax floral...
Simona la dr mai merg abia pe 11 cand ma si interneaza si eu sper sa mai stau macar astea doua saptamani acum sa vad cum ma simt pana saptamina viitoare daca nu fuga la dr.......Nu am dureri noaptea dorm, in schimb nu pot sa merg putin mai mult ca am senzatia asta ca fac pe mine trist trist
    Va las fetelor ma duc si eu sa spal lucrurile care le-am cumparat si ce mai am de pe la miruna nu foate multe ca le-am dat ce-a fost mai micute sarut sarut O zi frumoasa va doresc sarut sarut
[/list]

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 12:17     citat 

salut fetelor! noi am fost plecati de dimineata putin si acuma ne-am intors.
luara si eu am mancat capsuni ieri, dar reteta ta cu lamaie si zahar m-a dat pe spate asa ca azi mi-am luat iar si acuma ii savurez..mmmmmm

eu curatenie fac singura, rar ma mai ajuta sotul, eu aspir, sterg praful, toate alea. in baie folosesc domestos chiar de la inceputul sarcinii si inca pun saptamanal si in scurgerea de jos pentru ca stau la ultimul etaj si toate mirosurile imi vin in casa, asa ca daca pun domestos miroase a clor f tare dar macar nu miroase a tot ceea ce gatesc vecinii...si nu m-a deranjat mirosul prea tare...pe mine in schimb ma deranjeaza cel de detergent de rufe, f greu am gasit ceva care sa suport cat de cat si si ala putin putin la spalat sa nu ia miros si hainele le-am uscat si intimpul iernii pe balcon sa iasa cat mai mult din miros...si vana si restul obiectelor inclusiv masa de bucatarie, blatul, etc. le curat cu Clin universal....acuma doar am rugat-o pe mama sa vina pe la mijlocul lui mai sa ma ajute la curatat geamurile, usile si dulapurile ca imi e frica sa ma urc pe scaune sa nu cad.

simona da despre gene era vorba cum au zis si fetele. eu sunt blonda si am gene lungi dar blonde, iar daca le vopsesc mi se vad si mie genele si nu mai e necesar rimelul, am incercat asta o data inainte de nunta si mi-a placut si de atunci imi tot fac asa cam la 2 -3 luni

eu azi noapte am avut o noapte fara dureri, a fost incredibil, pana si cand ma ridicam din pat era ok, nu ma durea nimic...dar cred ca a fost printre putinele

fetelor care aveti dureri, cam stiu prin ce treceti....dar vb aia tre sa simtim cumva si sarcina, ca acuma daca ne-a placut la inceput tre sa ne placa pana la sfasit foarte fericit

o zi frumoasa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: