· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (60)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (60)     
stelyana

Copii
Andrei: 15 ani, 9 luni
Ilinca: 12 ani, 5 luni

28.04.2010 11:38     citat 

buna mamici si fluturasi
si noi pupam pe nasi, finut si nasica mica
ralu, interesanta poveste
alex, pupam dintisorii
noi iesim afara in parc, dupa ce-l luam pe andrei de la gradi
pupam pe toata lumea sarut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

28.04.2010 12:41     citat 

Buna,mamici si pitici! sarut sarut sarut sarut Spunem si noi prezent tot de la serviciu,dupa o noapte de cosmar,pt ca Miruna a fost infundata si s-a foit toata noaptea.Of.Sambata mergem la Govora la salina,si o sa-i tin 2 ore,poate da rezultate.Duminica mergem din nou si o sa incerc sa merg cateva weekenduri la rand cu ei,cine stie,poate functioneaza. prostit A mai fost cineva? confuz sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Mary,stiu ce inseamna sa-ti raceasca des pt ca si mie mi-au racit de nu mai stiu numarul.Aseara cand m-a sunat sora mea si mi-a zis ca Miruna e fff infundata si nu poate sa respire am inceput sa plang pe strada,de se uita lumea dupa mine. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Plangeam de stres ca o luam de la capat cu racelile.Am sunat pediatra si mi-a zis s-o tin din scurt cu panadol si nurofen sa vedem ce-o sa iasa pana joi,cand ma asteapta la ea s-o vada. trist

sus

Denunta
GRASANA

28.04.2010 1:03     citat 

of ce nasol cu puiutii astai mici bolnaviori trist

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 1:15     citat 

Spunem si noi prezent, am facut mancarica dupa care am iesit in parc la copii. A papat mata si acum la nani.
Cum a decurs la voi operatiunea olita? ca la noi este un cosmar simt ca o iau razna plang sau sunt foarte trist . As mai fi lasat-o cu pampers dar cand ma gandesc ca o sa fie 2 cu pampers ma apuca groaza.

Pupam si noi fluturasii bolnaviori. sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

28.04.2010 1:23     citat 

Nino..nu te lasa..in primele 3,4 zile e mai greu..ai sa fii mandra dupa aia trag cu ochiul multa bafta..la noi merge bine..la culcare si cand iesim afara ii pun pampers..dar nu prea mai face in el..noaptea in schimb face la greu surprins

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

28.04.2010 1:29     citat 

Laura ar fi bine sa fie doar noaptea nu ar fi o problema prea mare. Acum spal la chilotei, pantalonasi de mi s-a acrit. Sper sa scap repede. Sta pe oalita dar nu face, o ridic si nu trece 2 minute si gata a facut socat

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

28.04.2010 1:34     citat 

Suntem prezenti si noi.
Sailor, ati fost foarte frumosi toti! Va pupam sarut

Mary, Tato, va inteleg asa de bine; si noi suntem din nou cu amigdalita acuta, cu nas infundat, temperatura si tot tacamul. Unde mai pui ca de un an facem tratament homeopat neintrerupt. Imi vine sa imi iau lumea in cap pt ca doar doua sapt jumate am fost bine, dupa episodul acela cu mucozitatile alea urate si cu infectia din gat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .

Ralu, frumoasa poveste.

CU operatiunea olita mai asteptam un pic, dar speram sa functioneze cat de cat pt ca nu ne mai permitem sa cumparam atata pampers; a fost de ajuns 2 ani.

As vrea sa il si intarc, dar sincer nu stiu cum si ce; deja implinim 2 ani peste o luna si eu ma simt ft slabita si solicitata.

sus

Denunta
GRASANA

28.04.2010 1:43     citat 

----------
DANONINO a scris:
Laura ar fi bine sa fie doar noaptea nu ar fi o problema prea mare. Acum spal la chilotei, pantalonasi de mi s-a acrit. Sper sa scap repede. Sta pe oalita dar nu face, o ridic si nu trece 2 minute si gata a facut socat
----------

cu spalatul chiloteilor stiu cum e..hai mai rezista un pic zambet
Olga .imi pare nespus de rau ca iar a racit Vladut..numai probleme..o fi ceva cu vantul asta care tot bate atata confuz
cat despre intarcare ce sa zic..eu am incepu treptat..ajunsesem sa-i dau doar dimineata san..iar cand m-am hotarat sa o intarc nu a fost greu..iti doresc bafta stiu ca Vladut e fan tzitzi.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

28.04.2010 3:35     citat 

buna ziua mamici si pitici
mary imi pare rau ca alexutul a facut iar febra poate e totusi de la dintisori. cand emma avea 2-3 luni i am facut exudat nazal si a reiesit ca are stafilococul aureus (cred ca e acelasi lucru ????). dr de familie ne-a dat antibiotic dar mai apoi alta dr ne-a spus ca toti avem localizat intr-un anumit punct acest stafilococ si ca el nu se trateaza si nu s eda antibiotic prostit pe mine m-au bagat in ceatza prostit
tato imi pare rau de miru ca e rau bolnavioara trist
diriginta pupam pe vlad sa treaca repede gatutzul
nino, emma cam la 2 zile tot se scapa pe ea o data dar cam atat. in rest face la olitza fie ca se cere ea fie ca o pun eu. nu poate sa se tina mult asa ca o pun repede atunci cand cere. cand doarme ii pun pampers. de cateva ori am oiesit cu ea afara fara pampers si a fost ok. dar o sa consider aproape de sfarsit operatiunea cand nu o sa mai faca deloc ziua pe ea trag cu ochiul
grasana sa inteleg ca si la voi merge bine operatiunea olitza? zambet
se pare ca de luni incep si eu munca dar mai multe va povestesc saptamana viitoare dupa ziua de luni
impartim pupici la toata lumea

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

28.04.2010 4:40     citat 

Gata,Alinutza,incepi munca?Sper ca nu ne parasesti,nu-i asa?O sa ne tii la curent cu tot ce faci. sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Si Miru mai scapa pe ea,dar rar.Am si luat-o afara sambata fara pam si a mers o jum de ora pana la Cristina fara sa faca pe ea,dar mi-a fost o frica de n-am mai putut.I-am si zis:mami sa nu faci pe tine ca nu are mami cu ce sa te schimbe si a inteles mititica trag cu ochiul

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

28.04.2010 7:12     citat 

Vladutz, iar puiule ? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Alinutzaaa, bafta la munca! sarut

Si la noi operatiunea olia merge binisor, dar inca nu am curaj sa ies fara pampers afara. Ea cam zice si cand da drumu in pampers, nu imi dau seama daca inainte sau dupa, dar parca e prea frig sa o pun sa faca afara. Asa a mai scapat si prin casa, dar deobicei cand e sustrasa de ceva,

sus

Denunta
GRASANA

28.04.2010 7:23     citat 

Alinuta da , si la noi merge super cu olita zambet de iesit afara fara pampi nu iesim dar in parc alaltaieri mi-a spus de 2 ori si a facut ca fetitele mari pipi zambet
Alinuta iti doresc numai bine la job zambet

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

28.04.2010 7:46     citat 

seara buna,
am intrat repede sa va salut
Vladut, Alex , Miru sa va faceti bine repejor. Olga, noi am luat in toamna si acu ceva ho,eopat si eu zic ca merge fff bine...
La noi operatiuneaolita merge cam asa....face daca il pun, daca nu NU z
ice, am progresat in sensul ca zice dupa ce face...dar se pare ca nu l deranjeaza daca il las ud rad rad rad
Sper sa fim pe drumul cel bun...am avut vreo trei dimineti la rand cand gaseam inclusiv salteaua uda la cat pisu facea....cei drept bea si f multe lic
hide seara
V am pupat si va doresc noapte buna

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.04.2010 9:02     citat 

Neata' buna fetele!
Ma indoiesc ca sunt cea mai matinala foarte fericit, v-as oferi insa o cafeluta dar site-ul e in mentenanta trist

Cum sunt fluturasii nostri azi?

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 7 luni

29.04.2010 9:21     citat 

Buna dimineata si de la noi!
Noi suntem treze de la 6,30...dar nu ma lasa alexia la calculator,trage de mine si imi pune jucarii in mana.
Vorbeati ieri de operatiunea olita,daca acum doua saptamani eram in culmea disperarii,acum sunt mandra de Alexia...,ii mai pun pampers la culcare si cand plecam la plimbare.
Sper ca sunt mai bine fluturasii bolnaviori!Alex au iesit dintisorii aia care te supara?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: