· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (60)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (60)     
ralu-mada

Copii
D
S
E

29.04.2010 9:34     citat 

felicitari pentru toti fluturasii care au inceput operatiunea "olita" si care progreseaza pe zi ce trece....aveti toata admiratia mea sarut
noi nu ne stresam, e inca devreme, asa zicea pediatrul socat, dupa 2 anisori (cand va constientiza si va fi pregatit) o sa incepem si noi scot limba .

multa sanatate fluturasilor bolnaviori sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

29.04.2010 10:46     citat 

neatza si de la noi zambet
oare Cristina nu a ajuns acasa cu bebe??
pupicei la toata lumea mai ales la puiutii bolnaviori sarut
Alina voi cum sunteti..Ema ce face ..s-a obisnuit cat de cat fara tine??pup

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 10 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

29.04.2010 10:47     citat 

Buna ,mamici si pitici!Felicitari tuturor fluturasilor care fac la olita sarut sarut sarut sarut
Miruna e muuult mai bine.Ii mai curge nasul fff putin si e maraita dar azi-noapte a dormit mai bine si nu a mai fost infundata aproape deloc.I-am pus o oala cu apa pe calorifer si probabil din cauza asta confuz sarut sarut sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 15 ani, 9 luni
Ilinca: 12 ani, 5 luni

29.04.2010 11:19     citat 

buna si de la noi
pupam toti fluturasii bolnaviori sarut sarut sarut
si ilinca are niste mucozitati de care nu mai scapam, azi mergem la ORL
tato, eu pun si ceapa in camera cand e ilinca infundata, ceapa taiata, pupam mirunica frumusica sarut sarut sarut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 5 luni

29.04.2010 11:59     citat 

buna fetele..

off ..iar bolnaviori?
tato..eu am tot timpul un recipient cu apa la calorifele din dormitoare si camera de zi...asa ne-a recomandat pediatrul...
si cu olita?tot pediatrul ne-a spus:dupa 2 ani....dar ii admir pe cei care fac de pe acum... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

29.04.2010 12:41     citat 

ziua buna mamici
am terminat cu alergatul pe la primarie si ma pot relaxa
emma a facut o singura data pipi afara ca fetitele mari, cred ca e prea rece de aia nu e incantata
tato nu va parasesc de tot ca pot si de la munca accesa pc. nu chiar de la inceput ca trebuie sa ma pun la curent cu noile activitati dar mai pe urma o sa fiu prezenta

sus

Denunta
GRASANA

29.04.2010 12:53     citat 

am pus-o pe Miruna fara pampers la somn..is curioasa daca a facut pe ea rad

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

29.04.2010 1:24     citat 

emma nu prea face la somnul de pranz decat daca doarme mai mult de 2 ore. in schimb atunci cand se trezeste am 5 secunde sa o pun pe olitza ca altfel face pe ea foarte fericit

sus

Denunta
tato

Copii

29.04.2010 1:34     citat 

Pai si eu inainte puneam tot timpul apa pe calorifer,cand era Andu bebe.Dar uite ca la Miru am uitat prostit prostit prostit Si cred ca ea se infunda pt ca eraaerul uscat in camera.Of.
La 4 suntem programati la Craiova la Orl cu Andu,pt ca nu mai stiu daca v-am spus dar imi face temperatura de 4 zile si pediatra mi-a zis sa astept rezultatul la exudat pana sa actionam intr-un fel sau altul dar mie deja mi-e frica sa mai astept.azi a vomitat dupa ce a mancat ciorbita ,ieri a vomitat din nou de 3 ori plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist O sa mergem la Osman,un orlist chirurg din Craiova sa vedem ce parere are.Tocmai l-am sunat si mi-a zis sa-l ducem si fara exudat... si luni,cand vine rezultatul de la Sanepid sa-l sunam. trist Andu imi face foarte des puroi in gat si chiar dupa ce terminam antibioticul tot are amigdalitele umflte si cu un puncticel de puroi pe cea dreapta.Nu stiu dac e o solutie sa-i le scot,dar credeti-ma ca as opta pt solutia asta daca as stii ca nu mai tragem asa cu racelile astea. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Alinutza,inseamna ca daca poti sa intri si de la serviciu o sa ne scrii mai des ca de acasa.Cel putin asa s-a intamplat in cazul meu. trag cu ochiul

sus

Denunta
stelyana

Copii

29.04.2010 2:04     citat 

tato, sanatate multa lui Andu si Mirunei sarut sarut sarut , si eu am probleme cu Andrei cu gatul ochi peste cap, azi am fost cu Ilinca la ORL, si mi-a dat trimitere pt exudat, sa vedem sapt viitoare ce rezultate avem
abia astept vara sa merg cu copii la mare si sa-i tin afara toata ziua, poate le mai creste imunitatea

sus

Denunta
tato

Copii

29.04.2010 2:40     citat 

Multumesc,Stelyana! sarut sarut sarut sarut sarut De mare nu stiu ce sa mai zic,eu am fost de doua ori cu Andu si nu am vazut nimic schimbat.Poate la unii copii se vad imediat efectele ,la noi poate mai trebuie sa asteptam ochi peste cap sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

29.04.2010 7:55     citat 

poze cu bibi

sus

Denunta
GRASANA

29.04.2010 8:09     citat 

of Raluca ce probleme aveti si voi cu Andu:( ce ati facut la doctor?
Bubu frumusica ne era dor de tine sarut
am fost pe afara, Miruna nu a facut pipi pe ea la pranz in somn trag cu ochiul

sus

Denunta
stelyana

Copii

30.04.2010 9:09     citat 

buna dimineata
pupam bubu frumos sarut sarut sarut si pe mirunica frumusica sarut sarut sarut ca e fetita mare sarut sarut
ieri am fost la orl cu ilinca, este bine dar ne-a dat un exudat, ca tot nu i-am facut niciodata
si andrei al meu e baiat mare, ieri i-a cazut primul dintisor de lapte, am avut asa emotii cand i l-am scos
va pupam si va dorim o zi frumoasa!

sus

Denunta
tato

Copii

30.04.2010 9:39     citat 

Neata,mamici si pitici! sarut sarut sarut sarut sarut Pupam Bubu frumusica si eleganta! sarut sarut sarut sarut sarut sarut Mie mi-a fost frica s-o las cu capul gol pana acum,ii mai pun o palariuta sau un baticut prostit Cred ca si de aia ii am asa sensibili.
Dar sa va povestesc ce am facut la Osman la Craiova,aseara. socat Cum s-a uitat in gatul lui a ramas socat(ne-a aratat si noua)pe fiecare amigdalita in parte pungulite de marimea unei jumatati de bobite de grau pline cu puroi alb surprins surprins surprins surprins Ne-a zis ca puroiul ala sta acolo de foarte mult timp,pt ca nu are cum sa se formeze dintr-o data si ne-a intrebat daca la interval de 3 saptamani-o luna ne face 40 de grade temperatura.Am raspuns afirmativ. trist Ne-a zis sa nu le mai dam niciodata copiilor antibiotic fara exudat faringian si nazal inainte pt ca oricum febra le trece in 3-5 zile cu antitermice si noi zicem ca s-au vindecat de la antibiotic.Si microbul ramane in continuare acolo.Of.Rezultatul de la Sanepid vine luni si ne-a zis sa-l sunam si sa-i spunem la ce e sensibil microbul.Ne-a zis ca o sa-i scoata amigdalitele pt ca sunt focar de infectie deja si ca oricum acum ii trece puroiul de la ce ne da dar va face din nou in timp. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Trebuie sa stea sanatos trei saptamani si apoi sa ne ducem cu el dupa ce ii facem tot setul de analize pe care ni-l spune el.A mai zis ca de asta nu mananca bine(stiti ca eu ma plang tot timpul ca nu vrea sa manance si ca de abia gusta din mancare plang sau sunt foarte trist :nu mamnaca pt ca le are inflamate tot timpul si chiar daca nu-l dor cand inghite ii dau senzatia de voma daca mananca alimente mai tari plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist )
Nu o sa-l ducem la camin 3 saptamani si sper sa nu raceasca in intervalul asta ca sa putem sa i le scoatem si sa scapam odata de calvarul asta! trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: