· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (60)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (60)     
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 7 luni

30.04.2010 2:47     citat 

----------
tato a scris:
----------
ama08 a scris:
si eu ma chinui cu o sinuzita si o deviatie de sept de la 16 ani.Tato,spune-mi si mie te rog,pe scurt daca ai timp in ce consta operatia?Eu nu m-am operat am facut doar tratamente cu antibiotice,uneori injectabile.
sau tot tratament ai facut si tu?
----------

Pai nu m-am operat.M-a trimis sa-mi fac radiografie la sinusuri(Saz)si pe ea a vazut ca am puroi in partea dreapta.Mi-a facut 4 punctii(care nu sunt dureroase absolut deloc)si mi-a dat 5 zile sa iau un antibiotic(nu mai retin cum se numea,oricum nu unul cunoscut si nici ce-mi daduse orlistul din dragasani:in Drag mi-a dat augumentin si gentamicina injectabil).Si am scapat si de durerile insuportabile de cap si de nas infundat si mi-am recapatat si mirosul .Daca vrei sa te duci la el iti dau nr lui. sarut sarut sarut sarut sarut
----------
Multumesc Tato sarut sarut sarut sarut m-ai linistit putin,chiar vroiam sa te intreb de puntii.De nas infundat,numai vorbesc... trist folosesc bixtonim,si a creeat deja dependenta.Radiografii la sinusuri am facut si eu,diagnostic,sinuzita cronica acuta,dar sunt cam vechi...cu siguranta imi vor trebui altele.Astept numarul doctorului,multumesc frumos sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

30.04.2010 2:52     citat 

Oare am voie sa ti-l scriu aici?Dar de ce nu? confuz
0723 571 075.E in Spitalul Mare,medic chirurg,dar noi aseara am fost la cabinet.Am dat 40 de lei pe consultatie,dar au fost cei mai bine cheltuiti bani de pana acum scot limba Tot citesc pe net de operatia de amigdalite si ma crucesc.Cica e foarte grea recuperarea si nu poti sa mananci nimic o saptamana.Mira-m-as socat

sus

Denunta
ama08

Copii

30.04.2010 3:16     citat 

----------
tato a scris:
Oare am voie sa ti-l scriu aici?Dar de ce nu? confuz
0723 571 075.E in Spitalul Mare,medic chirurg,dar noi aseara am fost la cabinet.Am dat 40 de lei pe consultatie,dar au fost cei mai bine cheltuiti bani de pana acum scot limba Tot citesc pe net de operatia de amigdalite si ma crucesc.Cica e foarte grea recuperarea si nu poti sa mananci nimic o saptamana.Mira-m-as socat
----------
multumesc mult tato sarut sarut sarut sarut Nu cred ca are ceva ca l-ai scris aici,oicum au nevoie de pacienti trag cu ochiul L-am salvat in telefon,si sper sa-mi fac timp sa merg la control.
eu am o nepotica care s-a operat de amigdalite la cinci anisori,s-a recuperat relativ repede...mai grea este asteptarea asta de trei saptamani si emotiile din tp operatiei,dupa va uita usor de operatie..si mai important va scapa de amigdale.Iar de mancat o sa bea supite si lichide cu paiul ,cel putin asa stiu de la nepotica mea,primele zile,ca dupa o saptamana sa speram ca papa de toat

sus

Denunta
tato

Copii

30.04.2010 3:24     citat 

----------
ama08 a scris:
[mult tato sarut sarut sarut sarut Nu cred ca are ceva ca l-ai scris aici,oicum au nevoie de pacienti trag cu ochiul L-am salvat in telefon,si sper sa-mi fac timp sa merg la control.
eu am o nepotica care s-a operat de amigdalite la cinci anisori,s-a recuperat relativ repede...mai grea este asteptarea asta de trei saptamani si emotiile din tp operatiei,dupa va uita usor de operatie..si mai important va scapa de amigdale.Iar de mancat o sa bea supite si lichide cu paiul ,cel putin asa stiu de la nepotica mea,primele zile,ca dupa o saptamana sa speram ca papa de toat
----------

Nevoie de pacienti nu cred ca au pt ca e fool la cabinet prostit rad rad rad sarut sarut sarut
Hai ca mi-a mai venit inima la loc dupa ce mi-ai zis de nepotica ta.Si a mai racit dupa ce au operat-o?La noi nu trece luna fara antibiotic la Andu.L-am mai lasat si cu raceala asa ,s-o duca fara antib ,decat cu antitermice ,dar degeaba.Daca puroiul e acolo...of. ochi peste cap sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ama08

Copii

30.04.2010 3:48     citat 

A mai racit ,dar nu atat de des cum o facea inainte de operatie,in plus respira f bine noaptea,cand avea polipi respira mai mult pe gurita...si scotea un sforait aparte.Insa ei i-a spus doctorul,din Severin,ca exista posibilitatea sa reapara in timp,au trecut ceva ani de atunci si totusi nu a mai avut probleme.Mult curaj tato,sa vezi ca o sa fie bine sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

30.04.2010 4:17     citat 

Bubu esti asa de draguta zambet

Si noi iesim fara nimic pe cap, astazi pentru ca a fost soare am pus doar un baticut.

sus

Denunta
tato

Copii

30.04.2010 4:29     citat 

----------
ama08 a scris:
A mai racit ,dar nu atat de des cum o facea inainte de operatie,in plus respira f bine noaptea,cand avea polipi respira mai mult pe gurita...si scotea un sforait aparte.Insa ei i-a spus doctorul,din Severin,ca exista posibilitatea sa reapara in timp,au trecut ceva ani de atunci si totusi nu a mai avut probleme.Mult curaj tato,sa vezi ca o sa fie bine sarut sarut sarut
----------

Multumesc mult! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

30.04.2010 9:01     citat 

buna seara
Raluca tinem pumnii sa mearga bine operatia si sa nu mai raceasca pana atunci sarut
noi am fost azi niste usernice..am plecat de acasa pe la 09 si ceva si am ajuns seara la 7 si ceva ochi peste cap bine ca am poposit la bunica pentru somnicul de pranz trag cu ochiul oricum am o durere de picioare de nu mai pot foarte fericit
Naisha nu mai stim nimic de Oana trist am mai intrebat pe aici dar nimeni nu stie nimic trist
OanaS petrecere frumoasa la Valiug zambet
noi afara iesim cu o ciupilica crosetata pe cap..in copou a sta fara ceva pe cap ca era mai umbra ....
Gonzo...voi aveti si groapa cu mingiute in parc surprins la noi in spatele blocului nu mai este nimic din parculet plang sau sunt foarte trist
va doresc petrecere frumoasa maine de 1 Mai

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

30.04.2010 10:25     citat 

Tato, imi pare rau sa aud ca Andu e bolnavior, dar o sa vezi ca dupa operatie va fi alta viata! Ti-o spune o persoana operata de amigdale. Pana la varsta de sase ani o saptamana eram sanatoasa si trei boleam, si de vina erau numai amigdalele bata-le vina. M-au operat la 6 ani cu anestezie locala, am fost ft cuminte si toata treaba a durat undeva 20 min. Dupa nu am avut voie sa vorbesc o zi si a trebuit sa beau doar ceai in ziua aceea, dupa stiu ca am papat ceai cu biscuiti si supica inca vreo doua zile si dupa, am mancat inghetata si iarna si nu am mai avut nimic. Chiar a functionat treaba.Din pacate Vlad ma mosteneste pe mine si cum mai creste un pic o sa ii scot si eu amigdalele sa scapam de atata chin.

Bubu esti o frumusica!
Teo sarut sarut ai si inceput cu "de ce?"

noi maine o sa stam acasa, V inca nu se simte bine plang sau sunt foarte trist Dar o sa recuperam saptamana viitoare. rad rad

Pe cap punem doar o caciulita subtire in caz de vant, dar in rest e in capul gol de sapt asta.

Va pupam si va dorim la toti distractie placuta pt maine! sarut

sus

Denunta
GRASANA

01.05.2010 10:35     citat 

salutare
Vladut sarut sa te faci repede bine ca e super afara..desi cam bate vantul ochi peste cap
eu am fost harnicuta am facut curat , am dat cu aspiratorul am facut papica scot limba planuri pentru azi nu avem doar ca iesim in copou unde este spectacol zambet
pupici sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

01.05.2010 12:14     citat 

alte poze...de aseara si de azi de la zoo zambet

cu tati foarte fericit

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

01.05.2010 9:14     citat 

Da de ce?

Scuzati freza trezita din somn.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

01.05.2010 11:20     citat 

Mortala Tea!
Pupici lui Bubu!
Bravo, Mirunel!
Sanatate lui Andrei si Vlad!
Am nr. de tel. al Oanei, dar parca nu imi vine sa o deranjez...
Oanasauer, distractie placuta!
Pupicei tuturor!

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

02.05.2010 5:53     citat 

Bubule sarut sarut sarut
Tea am ras aseara, si ma gandeam cand o incepe Sara sa vorbeasca o sa fie la fel " da de ce" rad rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

02.05.2010 8:42     citat 

neata'

bianca sarut esti tare draguta, imi place cum te poarta mami !!!
teo esti nemaipomenita cu "da, de ce?" se pare ca esti cel mai precoce fluturas! bravo exclamatie sarut

cum sunt fluturasii bolnaviori? sper ca din ce in ce mai bine!

o duminica placuta va dorim!
pupicei sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: