· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 19
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 19     
ionelita

am nascut deja!

24.04.2010 4:59   Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 19  citat 

Pentru EA
1.Dozari hormonale ziua 2-3 a ciclului
-FSH, LH, Estradiol, Prolactina, TSH, T3, FreeT4, ATPO
2.Dozari hormonale ziua 21
-Progesteron
3.IGM si IGG pentru : toxoplasma, GMV, Rubeola, IGA si IGG pentru Chlamydia
4.Examen bacteriologic secretie vaginala, cultura col, AG Chlamydia, Ureaplasma si Mycoplasma (fara toaleta vaginala 48 de ore si fara contact sexual)
-Test Babes-Papanicolau , determinare HPV cu genotipare
5.Ecografie mamara
6.Ecografie transvaginala
7.Histerosalpinografie +
HIV
HBsAG (hepatita B)
Hepatita C
Grupa de sange
RH

Pentru EL
1.Dozari hormonale: FSH, LH, Testosteron, Prolactina, AFB, BHCG , PSA
2.Spermograma ( a se lua recipient si instructiuni de la laborator)
3.Secretie uretra, cultura uretrala, AG Chlamydia, Ureaplasma si Mycoplasma ( fara toaleta 24 de ore)
4.IGA si IGG pentru Chlamydia +
HIV
HBsAG (hepatita B)
Hepatita C
Grupa de sange
RH Si testele pentru El trebuie facute de la inceput.

Daca treceti de acestea si totul e bine - nu mai ramane dacat sa asteptati minunea!
Daca nu si trebuie recurs la FIV am si acolo o lista de analize dar acolo cred ca mai bine intrebati doctorul ce analize mai vrea.

sageata sageata Capitolul anterior : Dupa cat timp ai ramas insarcinate?Capitolul 18

sus

Denunta
MariaStan

Copii
Ana: 10 ani, 3 luni

24.04.2010 7:54     citat 

Puisor drag si scump - felicitari!!!!!!!!!!!!!!!! mi-au dat lacrimile - in ultimele zile sunt cam plangacioasa e drept! Nici eu nu ma mai suport asa: picioare umflate, dureri de spate, maraita.... dar va doresc tuturor sa-l simtiti pe bebe dand din manute, picioruse toata ziua. Saptamana asta a inceput si de atunci e o veselie in burtica mea. Fluturii cred ca i-am ratat, am simtit la 20 de saptamani si 3 zile puiul mic - ce simt acum se simte bine si din afara (adica de sot), daca pune mana si are un strop de rabdare simte sarut .
Amrabdare - Maia mea sper din suflet sa nu se duca ovocitele alea!! sa stea pana luni sa fie grase si frumoase numai bune de facut puiuti din ele!!! asteptam avesti!
Martinel - sper inca in minunea ta!
Ramosita - la mine a fost cam asa: 62 inainte de AC (anti conceptionale), 64 la punctie, 70 la 12 saptamani, 70 la 20 de saptamani, azi 71. Si crestemmmmmmmm! In ultimele 2 saptamani a crescut burtica fantastic de mult. Asa de la o zi la alta.
Ionelita - puiul are deja 3 saptamani, nu pot sa cred ce repede trece timpul! sa nu cedezi santajului !
Karina - ai pregatit totul pentru bebe?
va pup cu drag si astept vesti bune!!!
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

25.04.2010 8:58     citat 

Si noi te pupam Maria si ma bucur ca esti in armonie cu puiul tau! Ce trece timpul acush acush trece vara si veti fi 3 la plimbare! zambet zambet zambet

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 9 ani, 4 luni

25.04.2010 10:50     citat 

MariaS a mea scumpa si draga, imi era tare dor de tine si de incurajarile tale...sa dea DD sa fie asa cum zici...este ultima mea sansa, ce sa mai...nici nu ma mai misc din pat de frica sa nu le sparg.. scot limba ..nici si vemea de afara mi-e prielnica...e de stat in casa..n-am mai iesit nicaieri, incerc sa ma odihnesc si deja sunt cu emotii pt ziua de maine...abia o astept...
Ce frumos sa simti bebelica cum misca...e cel mai frumos moment din multe altele care vor veni..doamne-ajuta....
Te pupik dulce dulce si va aduc vesti luni!! sarut sarut sarut
Va pup pe toate fetelor si tineti-mi pumnii, sa fie macar 3 ovocite trist de calitate...

sus

Denunta
MariaStan

Copii

25.04.2010 1:05     citat 

Maia - eu nu numar ovocitele, numar gemenii! macar o pereche!!!
Pup ne gandim la tine maine.
Ramosita - si eu astept sa treaca vara... of si nici nu a inceput inca...
sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

25.04.2010 2:21     citat 

Te pup dulce si ms din suflet, scumpa mea Marias..sa dea DD sa fie cum spui t.u....doamne ajuta..
O sarcina usoara si tie, scumpa..pa sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

25.04.2010 3:44     citat 

Puisor ai mai facut test ai vb cu sotul???

sus

Denunta
ramonsita

25.04.2010 3:48     citat 

Mie trebuia sa imi vina ciclu ieri nu mi-a venit dar sigur va veni cu spermograma sotului nu pot ramane inarcinata asa! Oricum sunt balonata, constipata si am niste bufeuri ma si deranjeaza...........

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

25.04.2010 6:12     citat 

Daomne ajuta Ramonsita..caile Domnului sunt ff intortocheate, asa ca nu se stie niciodata..iti tin pumnii..mult succes , ar fi o veste superba....doamne-ajuta.. sarut sarut sarut
Va pup pe toate dragele mele sufletiste! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

25.04.2010 6:19     citat 

Iubita mea amrabdare eu kiar nu indraznesc sa sper oricum am un ciclu de 25-26 de zile, dar am 2 luni pe an in care vine si la 31 de zile! Maine e ziua 27 asteptam desi eu zic ca nu ma va ierta si va veni! Ar fi prea frumos sa fie adevarat....... si mai e ceva cu 1 mil de spematozoizi /ml sunt sanse de 1% asa ca........

sus

Denunta
ramonsita

25.04.2010 6:41     citat 

am avut test de ovulatie pozitiv pe 13 aprilie daca as face dimineata un test ar avea sanse sa fie valid ar fi 13 zile de la ovulatie, asta daca nu ar sosi menstra intre timp adika la noapte!

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

25.04.2010 6:42     citat 

Scumpa mea Ramonsita, atata timp cat sunt sanse, chiar si de 1%, poti sa speri..te pup..macar asa un pic..te pup dulce

sus

Denunta
puisor_rni

Copii
Anastasia Mihaela: 9 ani, 11 luni

25.04.2010 6:45     citat 

buna seara, dragele mele doamne!
imi cer scuze ca v-am tinut in suspans cu raspunsurile si cu noutatile, dar dupa asa o saptamana super aglomerata, a trebuit sa vina si un sf de sapt cel putin la fel de agomerat, dar nespus de fericit si emotionant sarut
va multumesc ca sunteti alaturi de mine, chiar daca nu ne cunoastem fizic si suntem din diverse colturi ale tarii si de peste granite, va simt aproape si simt caldura si binele pe care mi le transmiteti sarut de aceea va pup si va imbratisez pe fiecare in parte sarut
nu am mai avut timp sa-mi fac un test aseara, asa ca m-am dus la petrecerea de la restaurant fara sa spun nimic sotului si ma rugam tot timpul sa fie adevarate cele 2 si minunate liniute, si ca al 2 test sa vad iarasi numai liniute in fata ochilor prostit foarte fericit
zis si facut, m-am distrat si m-am rugat exclamatie
m-am trezit devreme, in timp ce sotul dormea si am repetat testul: cata fericire mi-a putut da dumnezeu in aceasta zi de duminica, testul a iesit cu 2 liniute, si mi-am zis in sinea mea "doamne iti multumesc din suflet pt aceasta zi si pt acest dar minunat"
am iesit la cumparaturi in aceasta dimineata cu sotul si l-am lasat in masina sub pretextul ca am uitat sa cumpar ceva foarte fericit am cumparat o pereche de botosei zambet
ajunsi acasa, l-am pus sa inchida ochii si i-am asezat botoseii in palme zambet nu va pot spune ce fericit l-am facut si cat a putut sa planga, si ma intreba incontinuu "e adevarat?"
doamne cum a creat dumnezeu aceasta lume, sa ne bucuram de .....nici nu stiu daca e cat un punct, de un lucru atat de micut zambet
acum ma rog bunului dumnezeu sa-l lase sa stea la mine 9 luni si sa fie sanatos zambet
amrabdare ce bine suna "puisor cu pui" zambet te pup sarut multumesc pt toate cuvintele tale
ramonsita multa sanatate sotului, mare pericol acest stres, dar dumnezeu le randuieste pe toate si totul va fi bine, mult curaj, te pup multam si pt sfat sarut
CYC multumesc draga mea, multa bafta si abia astept sa treaca aceaste luni si sa mi te alaturi, te pup de multe ori! am programare la dr pt marti, de 2 saptamani dar atunci era pt un control general, acum s-a schimbat treaba...
la fel si celorlalte doamne, va urez sa veniti si voi cu aceleasi vesti si sa avem copii de aceeasi varsta si poate chiar sa ne intalnim sarut sarut
martinel multumesc te pup sarut sarut sarut cu stresul ai dreptate, pana acum mi-am facut grija pt altii, dar gata acum, totul se va rezuma la mine si la copil, poate prin net iti pot transmite ceva influenta si te molipsesti si tu ca sa ne dai vestea cea mare maine foarte fericit sarut te pup
ionelita te pup pe tine si frumusetea de copil, cosminel, sarut sarut ce bine suna "mamica", speram sa se intample minunea, iar acum mi se pare ca este un vis sarut
mariaStan ma bucur ca te-am facut sa plangi....de fericire sarut sper ca nu l-am deranjat pe cel mic foarte fericit care de fapt e mare daca l-ai simtit, multa sanatate amandurora sarut sarut
luv ce ai mai facut? ti-a venit menstra? poate nu, iti doresc eu sarut
pup [b]karina, lam lordy, 09, sarut sarut sarut sarut sarut
danaaris[/b], tu ce mai faci? pup sarut
va doresc o seara minunata!!!
multa sanatate si cat mai repede copilasi tuturor, ma voi ruga pt voi toate in continuare!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

25.04.2010 6:49     citat 

Doamne Puisor ce emotionanta faza cu botoseii am plans si eu si inca o data felicitari!!! In a cata zi de ciclu ai facut testul??

sus

Denunta
MariaStan

Copii

25.04.2010 7:13     citat 

Pui cu pui felicitari!!!!!!!!!!!! sa stea cumintel la mami a lui in burtica inca 36 de saptamani, hai ca merge si 34!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: