· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.13     
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

06.05.2010 9:07     citat 

roxane sarut sarut sarut sarut sarut
narcisa ma bucur ca ai scapat de bubitze si noi foarte fericit , asa e si ea la soare i se fac dar ii dispar cand venim acasa. pupam, piticu sarut sarut sarut sarut sarut
codrina bine ai venit, sa creasca mare mare grasunelul sarut sarut sarut sarut sarut
ionelita sarut sarut sarut sarut sarut sarut
adriana ai o fetita scupik foc, pupam dulce sarut sarut sarut sarut
madalina multumim frumos sarut sarut sarut sarut sarut sarut :
sa crest mare si frumoasa si sanatoasa [/b]Amalia sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 9:20     citat 

ana sarut maine avem botezul( la biserica) si cumatria ( e petrecerea)..la noi asa se spune rad
ne-am grabit putin pt ca mama mea pleaca in Italia sapt viitoare ( si trebuie sa participe si ea zambet )

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 9 luni

06.05.2010 9:57     citat 

pfiuu, fetele

se pare ca sunt ce mai decalata cu botezul meu in Iulie.... cred ca o sa se apuce Ilinca sa se tina de marginea cristelnitei si sa-i spuna lu' nea popa sa o lase in pace rad .

voi ati facut invitatii la botez? daca da, le-ati comandat la vreo tipografie sau le-ati luat de-a gata scriind voi doar text?

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

06.05.2010 10:02     citat 

Ancutza, la multe lunitze Amaliei ! sarut
Ionelita, distractie placuta la botez ! sarut Bebe Cosmin a luat f.bine in greutate !
Aici s-a facut vreme urata, inca nu ploua, dar nici mult nu mai e. Nu stiu cat o sa putem iesi azi pe afara . plang sau sunt foarte trist
Poze cu bebe Casian o sa va mai pun dupa ce ajung acasa la Oradea, ca aici nu am decat aparatul foto, cablul l-am lasat acasa. Poate doar daca imprumut unul de la o prietena, daca nu, luni o sa incerc sa mai pun pe calculator cateva.
Fetelor, tot voiam sa va intreb daca voua a inceput sa va cada parul. Eu sunt disperata , a inceput sa imi cada destul de mult. Cand eram gravida de abia adunam 3-4 fire din sita de la dus, acum adun cu smocul ! Stiu ca e normal sa iti cada la 3-4 luni de la nastere, dar oare cat dureaza ? Offff , sunt tare necajita ! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 9 luni

06.05.2010 10:08     citat 

biencutz

inca o data multumesc pt opinii, eu consider ca esentiale sunt lucrurile pe care le contine laptele pe care il mananca, asa ca nu vad aceasta varianta ca fiind una rea, dat fiind ca ne vine bine amandurora: si mie si ei, mai ales alternand si cu san, ocazional, la "sincronizari". Cat despre mamele cu lapte praf, le respect decizia indiferent de cauza si nu vad de ce oricine ar trebui sa se chinuie ca hotii de cai si sa ajunga aproape de colaps fizic/psihic prin nesomn si oboseala si stres si depresie doar asa...

nu mai polemizez, doar atat:sunt convinsa ca multe fete au avut greutati cu sanii insa fiecare caz e diferit si nu e un concurs: "care s-a simtit mai rau-ala e justificat"!

Succes la botez si fie sa iasa totul pe gustul tau zambet sarut . Eu am emotii legate de botez deja...zambet

Pup fetele si va las ca azi mergem la o d-na dr mai buna si mai...renumita sa vada fata. Dr de familie/pediatra "oficiala" este...asa...cam degeaba sa dea trimiteri. Ca nu raspunde la telefon si in general putin ii pasa. Asa ca azi mergem sa fim "cercetate" desi azi dimineata a cam plans si a cam durut burtica. Apoi dupa amiaza merg doar eu la dr sa vedem ce probleme am si cu operatia si cu Lohiile care nu s-au prea eliminat ca la carte...etc. Sper sa fie ok... Tineti-ne pumnii

Ultima modificare efectuata de catre 22ra la 06.05.2010 10:10, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 10:10     citat 

22ra, noi suntem mai mari si tot pe 11 iulie vrem sa facem botezul...asta daca...se ocupa sotul, daca nu cine stie cand il facem plang sau sunt foarte trist

madalina, e normal sa-ti cada parul, si la mine parca incepe. Normal ca simtit diferenta pentru ca de regula in sarcina nu cade mai deloc, acum e ciudat sa vezi cum "isi revine", ba chiar cade mai mult decat inainte ca sa compenseze cele 9 luni.
Nu are o durata standard, la fiecare difera, dar o sa iti dai seama daca e cazul sa te ingrijorezi.

22ra, iti tin pumnii si asa cum am scris si eu sunt de acord cu tine, nu e un concurs si nimeni nu trebuie sa se chinuie peste limita care e ok pentru ea.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 10:15     citat 

22ra sarut bafta la dr trag cu ochiul

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

06.05.2010 10:33     citat 

22ra, multa bafta la doctor, tinem pumnii sa fie totul in regula cu amandoua !
Ana, stiu ca e normal sa cada si da, la mine parca vrea sa 'recupereze' cat nu a cazut in perioada sarcinii ! Dar ma enerveaza. Mie oricum imi cadea primavara mai mult , cred ca se regenereaza, ca slava Domnului, am un par des si de cate ori merg la coafor mi-l lauda coafeza la care nimeresc. E drept ca dau din an in pasti pe acolo! Acum nici nu m-am mai vopsit de anul trecut de la Pasti, ii dau o pauza mai lunga . Desi sa stiti ca am inceput sa am fire albe, la nici 32 de ani ! plang sau sunt foarte trist E drept ca prietena mea cea mai buna se vopseste din clasa a zecea din cauza ca are foarte multe fire albe, asa ca se poate si mai rau !
Va sarut sarut sarut si va doresc o zi buna !

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

06.05.2010 10:33     citat 

Anca...si noua pt Sofia tot Nettacin ne-a recomandat primul oftalmolog...
s-a ameliorat starea dar nu suficient, astfel ca al 2-lea oftalmolog de la cluj ne-a zis sa-i daum Lubristi, sunt lacrimi artificiale, nu antibiotic ca si Netacinul...si sa-i dam cu netacin doar cand are secretii purulente, galbui...
masajul, se pare ca e mai important decat orice picaturi...si se face in coltul ochiului, langa osul nasului, dar n-as vrea sa ti-l descriu gresit...trebuie sa ti se arate cum sa-l faci...eventual consulta un alt oftalmolog daca nu ti s-a zis de masaj...trebuie facut de foarte multe ori in zi...
practic membrana de la sacul lacrimar nu este desprinsa, si masajul are rolul d e a o rupe...altfel in final se ajunge la interventie de desfundare....
succes si sanatate iti doresc

zicea cineva de lacrimi...obstructia canalului lacrimar nu inseamna ca nu are lacrimi...ci ca in canalul in care se scurg lacrimile acestea nu pot intra si se infecteaza zona, dand secretii purulente ochi care se lipesc etc...lacrimile se secreta pe coltul exterior al ochiului, iar canalul in care se scurg e langa nasuc...
deci nu problema de lacrimi e aici ci de canalul pe care se scurg...

codrina, felicitari si te asteptam rapid aici cu Iris si poze bineinteles...

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 10:37     citat 

carmen, si eu am fost speriata rau de obstructia canalelor lacrimale la maia. Dupa diverse picaturi am rezolvat cu masaj si cu lapte de san...a trecut ca prin minune dupa ce i-am pus laptic din san cateva zile, nu mi-a venit sa cred, imi parea o metoda babeasca si nu am crezt in ea dar am zis s-o incerc.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

06.05.2010 10:57     citat 

22ra si eu tot in iulie fac botezul doar ca la sfarsit ca e plecata nasa si numai atunci vine in 31 il facem zambet
madalina si la cluj e vreme urtata si ploua trist , si mie imi cade parul ffffffffffff tare, ma asteptam sa cada dar nu chiar atata plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
22ra iti tin pumnii sa foie asa cum vrei tu, sa fie ok pupici
va pupam pe toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut si pe toti bebeii sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 11:13     citat 

la noi e frumos..il asteptam pe tati sa vina de la servici si mai iesim sa mai facem ceva cumparaturi zambet

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

06.05.2010 11:54     citat 

Am ajuns azi noapte acasa. Dominc e bine , eu sunt foarte obosita .
Dupa ce imi revin un pic , si imi pun casa in ordine , va dau amanunte.
Va multumim pentru incurajari si ca ne-ati fost alaturi. sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 12:00     citat 

vai hermine sarut va pupam, bine ati venit acasa sarut sarut ma bucur ca Dominic este bine..asteptam mai multe detalii sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 12:25     citat 

buna si de la noi! am fost deja o tura in parc! am iesit initial sa cumparam ceai
pt amalia dar nu am rezistat si am tras fuga si pana la parc! cu ocazia asta a apucat si fata sa doarma vreo ora! ieri am stat in acelasi parc cam 4 ore jumate dar amalia daca a dormit o ora adunata pusa cap la cap, e mult! a cazut dupa baita ca de la coasa! a dormit ca niciodata "(asta-i recordul)4 ore legate!!!! acum normal ca e treaza la mine in brate! rad rad rad vaccinul nu-l mai facem maine ca a zis dr de fam ca suntem programati pt vizita pe 14 ca pana atunci nu are loc! e cu programari! cu programul de masa m-am lamurit si am luat alta hotarare: cand ii e foame ii dau sa manance! prea stresata e cand vede ca cere si nu i se da! e totusi prea micuta pt asa ceva! vad ca acum cere la 2 ore jumate de papa!

azi facem 2 luni!!!!!!!!!!!!!!!!!!facem cinste cu un bol cu iaurt si cereale!

narcisa m-am cantarit cum m-ai sfatuit! am aflat ca am dat jos 21 kg si amalia ar avea cam 6,700 maxim iar ca inaltime ar fi 60 cm masurata acum o luna! foarte fericit nu am avut ragaz de masurat momentanca avem multa energie (amalia rad )

22ra multam! sarut

codrina bine ai venit! sa te refaci repede si sa ai o bebelina sanatoasa si papacioasa!

adriana pupaqm pe ioana! sarut

madalina felicitari pt jg date jos! si eu tot vreo 20 as vrea sa mai dau jos! rad

alexuca multumim de urari!!! pupam si pe alexandra cumintica si pe mihaita fratele mai mare! sarut

ionelita, ana, madalina multumim!!! sarut

22ra tinem pumnii la dr la ambele fetele! sarut

carmen multumesc! speram sa se rezolve cu astea! dr a zis ca 75% din copii reactioaneza la picaturile astea! speram sa facem parte din cei 75%! zambet

hermine bine ai sosit! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: