· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.13     
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

02.05.2010 7:53     citat 

AM VRUT SA INTREB CEVA FETELE...............BB VOSTRII MANANCA IN FIECARE ZI LA FEL ACEEASI CANTITATE, DORM ZIUA? LA FEL IN FIECARE ZI?
A MEA A DORMIT AZI CRED CA ADUNATE IN JUR DE 2 ORE SI A MANCAT ASA
LA 8 DIMI 150ML, LA 12 -170ML, LA 16-100ML, LA 18-70ML, LA 20-50ML SI NU VREA SA DOARMA NICI NU PAPA NICI NU DOARME NICI NU PLANGE NIMIK

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

02.05.2010 8:00     citat 

bebe sarut si eu am remarcat ca dimineata mananca mai mult zambet ..iar de dormit...se trezeste la 6 dimineatza si sta treaz pana pe la 12..apoi adoarme pana la 2..si daca ies afara doarme cam tot timpul sarut

pana ieri ii faceam 90ml si papa cand 70, cand 80, cand tot ..azi i-am facut 120 ca am obs ca nu-i mai ajung 90ml

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

02.05.2010 8:17     citat 

salut

ionelita ai un flacau de toata frumusetea sarut sarut sarut

bebe puupam grasuna frumoasa sarut sarut ! a mea papa la 7, la 10, la 14, la 18, la 21.30 (dupa baie) si la 3 sau 4 dimineata! de obicei papa cam 120 -150 ml la o masa, fff rar papa doar 100 (atunci cand e obosita si maraita prefera sa adoarma decat sa manance!!)
merg sa trezesc minunea sa facem baita!
pupam toti bebei si toate mamicile!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

02.05.2010 8:27     citat 

sar'mana adriana sarut ...noi duminica nu-i facem baitza zambet

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

02.05.2010 9:23     citat 

Am cam tras chiulul, dar cu motiv , si am reusit sa citesc tot .Vineri dimineata am calcat cate ceva, am facut bagajul pt. mine, Bogdan si Casian, la pranz an fost la gradi dupa Bogdan si apoi am plecat -pe la 3- la Tg.Mures. Va dati seama ca seara am stat la povesti cu ai mei. Sambata dimineata am plecat -eu cu sotul si copiii- impreuna cu finii nostri ,cu verisoara finei mele cu cele 2 fetite, sotul si parintii ei la un fel de casa de vacanta aflata intr-un sat la 6 km de Tg.Mures , unde e un fel de zona rezidentiala cu fel de fel de vile. A lor e pe un deal, e liniste si aer curat, a fost super frumos, cald. Copiii s-au jucat, Casian -spre surprinderea mea- in ciuda faptului ca era la aer nu a dormit asa mult cum ma asteptam, dar a fost destul de cuminte, mai ales ca era destula lume care sa il tina in brate, sa se dea cu el pe leagan , sa se joace cu el. Baietii au facut mici, gratare, am papat bine, am stat la soare , am povestit. Am ajuns acasa de abia pe la 9 seara. Azi a fost foarte cald, am fost afara vero 2 ore jumate dimineata si inca vreo 2 ore dupa-masa. Ce bine e sa nu ai grija mancarii -ca doar face mama!- , curateniei si altor treburi. Sunt si eu o saptamana in concediu ! zambet
Mai, ce au mai crescut bebeii vostri ! Pup toate falcutele dulci pe care le-am vazut aici ! sarut sarut sarut
Fetelor care alaptati, si eu zic ca nu are rost sa va faceti probleme in legatura cu alaptatul afara. Si eu am vazut prin parc mamici care le dadeau sa suga bebeilor, unele chiar fara nici o jena nu se acopereau cu nimik. Dar daca aveti o esarfa -si mie mi se pare mai normal asa-, chiar ca nu se vede nimik si daca tot e vremea asta superba afara care s-a lasat destul asteptata , nu are rost sa mergi acasa ca sa ii dai sa pape si sa iesi din nou.
Casianul meu papa intotdeauna mai mult la ultimele 2 mese, adik cea de pe la 5 jumate-6 dupa-masa si dupa baita. Dimineata nu papa mai mult de 150 ml , iar seara ii fac 180 ml si de exemplu azi la ultima masa nu a lasat nici o picatura in bibi ! Seamana cu mine. Nici mie nu mi-e foame dimineata , dar seara as tot manca.
Noi de ieri am dat jos si caciulita , bine ca s-a facut cald si am scapat de ea, ca il cam enerva.
ADRIANA, LA MULTI ANI! cu intarziere, dar nu am mai intrat pe forum . Sa iti traiasca minunea si sa fiti toti sanatosi ! Nici Casian nu prea mananca daca ii e tare somn, prefera sa doarma. Pana la urma ii mai dai lapte praf ? Sau de unde stii exact cat mananca ? Te mulgi si ii dai cu biberonul? Ca tin minte ca erai bucuroasa la un moment dat ca ai reusit sa scapi de laptele praf. Chiar ca aveti un zambet de milioane! sarut
Bebe, ce grasunica scumpica ai tu acolo ! sarut
Ionelita, pupam piticotul adormit ! sarut Eu pana acun i-am facut baita in fiecare seara, fara exceptie, de cand i-a cazut buricutul. E atat de fericit cand il dezbrac si il bag in vanita , chiuie si da din picioruse de bucurie!
Pana la urma mi-am luat solutie de sterilizat la rece de la Chicco, dar nu imi prea place ca , oricat de mult clatesc biberoanele si tetinele dupa ce stau la sterilizat, tot raman parfumate de la solutie. In rest e OK.
Promit ca o sa intru mai des. Noapte buna ! sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

02.05.2010 9:48     citat 

madalina sarut ma bucur ca te-ai simtit bine astazi! il pupam pe casian jenat !! laptele meu a aparut cateva zile, apoi............. gata! trist m-am si suparat ff tare zilele alea....... acum ii dau sa suga inainte de biberon si trage cateva minute la fiecare san apoi gata........ nu mai e! si se enerveaza si se agita! cand ii bag biberonul se linisteste! dupa ce o alaptez, incerc sa ma mulg sa vad daca mai iese ceva dar ..ioc lapte! aste e!
sarut-mana pentru urare! sarut sarut sarut
ionelita eu ii fac baie in fiecare seara pentru ca doarme mai bine! cand se apropie ora de baie se agita si gangureste! in cadita e o veselie dar cand o scot, urla cu toti plamanii!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

03.05.2010 8:11     citat 

buna dimi sarut sarut

astati implinim o lunitza sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

03.05.2010 8:21     citat 

La multe lunitze Cosminut! sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

03.05.2010 8:31     citat 

Ionela, multumim de nou capitol. E superb! Mai ales poza noastra de la colaj... scot limba rad rad
La multe lunite frumoase in continuare! sarut

Adriana, La multi ani! Sa fi sanatoasa, fericita si iubita! sarut

Bebe, ai o scumpete tare acolo... sarut

Referitor la papat...Mancam diferit de la o zi la alta de la o ora la alta dar in mare cred ca, cantitatea e cam aceeasi.

Si noi am fost plecati la socrii. Cu ei am mers la tara unde ne-am simtit tare bine. Mihaita a fost f cumintel. Cu toate ca in general e f cuminte tot m-am minunat mereu ce copil am. Vesnic cu zambetul pe buze, sa-ti surada, si nu plange nici cand e nemultumit. Face decat bubu in semn de protest dar nu de-la sa se smuceasca sau sa faca istericale. Deci cand e asa finut cum sa nu-i faci pe plac?! zambet Oricum m-am minunat sa vad ca poti sa te plimbi, sa te simti bine fara sa te bazaie cineva si din contra sa ai un zambarici de care sa-ti fie drag sa te preocupi.

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
am nascut deja!

03.05.2010 8:31     citat 

la multe lunite cosmin! ce repede a trecut timpul! parca mai ieri spuneai; '' ma duc sa-mi intind parul cu placa si ma duc la culcare'' rad rad a 2-a zi aveai ceza!!! sarut sarut sarut
biencut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

03.05.2010 9:02     citat 

biencut sarut multumesc sarut ...ce frumos ai vb de Mihaitza sarut sarut sarut bv pt un copil asa cuminte sarut

adriana sarut "ma duc sa-mi intind parul cu placa" rad rad mi-amintesc perfect..Doamne ce repede trece timpul prostit

grasana sarut multumim frumos scot limba sarut

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 10 luni

03.05.2010 9:53     citat 

neatza mamici
\
cosmin.......la mai multe lunitze......pupici

nici la mine nu are ore exacte de papat, dar papa din 2 in 2 ore.......si de dormit la fel.......dk trec 2 ore si e treaz...imediat casca ,vrea nitzica tzitzi si somn....
doar noaptea se trezeste din 2 in 2 ore...papa si somn iar...nu prea mai am probleme cu el.......doarme bine acum....sper sa fie asa in continuare

imi cer scuze ca nu mai intru asa des dar de cand a venit caldura...numai pe afara stam....dar va citesc mereu

va pupic
un inceput de sapt cat se poate de frumos

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

03.05.2010 11:16     citat 

ione pupam si noi frumosul sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

03.05.2010 11:18     citat 

multumesc suzi sarut vicky sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii
Mihaita: 14 ani, 11 luni
Alexandra: 10 ani, 11 luni

03.05.2010 11:31     citat 

Buna fetele...si noi am tras chiulul dar cu vremea asta scot limba nici nu mai dam prin casa...al meu sot zicea ca nu sunt eu ca de doua zile nu am deschis calculatorul rad
Nu stau mult ca sunt in curatenie foarte fericit ...cand termin mai revin cu detalii si sa citesc din urma trag cu ochiul
Dar am intrat sa il pup pe bebe Cosminel ptr prima lui lunita sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: