· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.13
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.13     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

04.05.2010 6:41     citat 

Roxanne, LA MULTI ANI! lui Andrei, sa iti traiasca si sa fie sanatos !
Noi am fost azi la control la cardiologie sa vedem ce mai fac gaurelele din inimioara noastra si tanti dr ne-a dat o veste buna, scriind pe rezultatul de la eco ca au tendinta de inchidere. Peste 3 luni mergem sa ne vada din nou. Multumesc ca mi-ati tinut pumnii ! sarut
Scriu cam greu cu o mana, suntem tare maraiti in seara asta. Mai intru poate dupa ce face baitza si nani.
Ancutza, mare grija cu mierea ! E interzisa pana la 1 an !

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

05.05.2010 7:09     citat 

neata, neata!
azi suntem matinale! am ganduri mari azi! sa fac curatenie si sa mai si cos cate ceva!
ieri am inceput alergarea prin parc! super a fost! am iesit imbracata de aloergat si impreuna cu amalia (aflata in caruciorul din dotare ) am facut doua ture de mers repede si jumate alergare usoara! apoi dupa ce a ajuns si tati am putut face o tura chiar de alergare! a fost super pt inceput! am zis ca imi ies toate alea afara! dar a meritat- jumate de kg minus azi dimineata! foarte fericit
amalia suporta cu stoicism (si noi) noul program de masa si picaturile in ochisori! nici ceiutul nu-i displace foarte tare! nu mai stiu ce sa-i fac sa-i distrag atentia!

roxanne , biank, ana , madalina multam! m-am hotarat sa mai astept cu mierea pana peste un an! la multi ani lui andrei!
de infarix vb! il am in frigider! vineri il facem!

claudis ma bucur ca esti si tu si bebe matei bine si felicitari pt iesirea afara la plimbarica! la ochisor e obturat canalul lacrimal, bine ca nu e o infectie! si noi speram din tot sufletul sa ne facem bine dupa astea 10 zile!

22ra sunt perfect de acord cu biencut! sper sa nu te superi dar ... e ceva unic sa alatezi! si eu am avut probleme, am facut mastita aia cu dureri neinchipuite de mine pana atunci! merita tot efortul, crede-ma!

sweety_karina lasa ca o sa cresteti si voi mari! rad nu ne vezi pe noi ce mari suntem? sa vezi ce trece timpul! sarut

madalina ma bucur pt vestea buna! sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

05.05.2010 8:32     citat 

neata si de la noi
ieri a fpst ziua de plans................... am ;asat-o cu soacramea si cand am venit dupa ea plangea intr-una saracutza,i soacramea nu stia ce sa ii faca.
am luat-o in brate si i-am spus ca o iubesc mult si am pupacit-o toata si a trecut si mi-a ras dragutza de ea cu gurita pana la urechi sa va pun si poza cum radea dupa ce s-a linistit si am pus-o in patutz
si va mai pun o poza si cu mine, si sa va spun ca iarasi avem bubitze dar nu f multe scot limba
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut va sarut pup pe toate sipe toti bebeii frumosi
si o asteptam si pe codrina aici sa ne povesteasca cum e iris

sus

Denunta
bebezola

Copii

05.05.2010 8:35     citat 

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

05.05.2010 8:57     citat 

bebe pupam frumoasele! sarut a nascut codrina? sa fie sanatoase ambele fete si sa auzim numai de bine de la ele! codrina te asteptam aici la mamici!

sus

Denunta
bebezola

Copii

05.05.2010 9:06     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut da a nascut. sarut sarut sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

05.05.2010 9:09     citat 

buna dimineata in sfarsit si de la noi...
cu vremea asta suntem mai mult pe afara...iar luni am fost la control la cluj...suntem bine, si eu si bebelina...
mi-a recomandat Cerazzete ca pilule contraceptive ce se pot utiliza cand alaptezi...voua ce vi s-a recomandat ?
pe bebelina am dus-o si noi la un oftalmolog in cluj, caci inca nu i s-a desfundat canalul lacrimar...mi-a dat alte picaturi si ne-a explicat inca o data cum se face masajul pt ochisori...
Anca, bebelina ta ce are la ochisori ? si ce ii dai ?

Bebezola, si a mea a avut bubite si mi-a zis pediatrul ca majoritatea bebelusilor fac, caci e din cauza caldurii, si astfel transpira si se formeaza bubitele...cica trec de la sine, fara nimic in jur de 4 luni...
la a mea parca au mai trecut pe fata, nu o dau cu nimic, o spal doar cu ser fiziologic...
Claudis, si a mea regurgiteaza foarte mult si des...si la fel cand mancam,atat mami cat si bebe sunt lapte peste tot...nu stiu de ce, oare pozitia de alaptat...habar n-am...pediatrul mi-a zis sa-i fac program de masa, caci deja e maricica, si ca regurgiteaza dde la masa precedenta pt ca ii dau prea des sa pape si nu apuca lapticul sa se digere..
acum incercam sa-i facem program...dar a mea nu mananca mai mult de 130 ml la o masa, si asta rar...cam 100-110 ml...a zis ca ar tb sa pape peste 150...si ca daca adoarme sa o trezesc, sa o dezbrac sa pape etc...
sunt curioasa ce reusesc cu ea...
e greu sa-i invatam si sa-i dezvatam la alte obiceiuri...
Byu, si eu am lasat-o pe a mea sa planga intr-o noapte, caci n-avea chef sa doarma ...statea cu ochii mari deschisi si dc o lasam singura maraia si plangea...daca statea in brate sa ne jucam era super ok...asa ca am lasat-o sa planga...plangea asa scurt...sa vada dc vine cineva la ea, apoi se oprea, apoi iar incepea si tot asa...a facut fazele cam o ora si apoi a adormit...altfel ar fi stat 3 ore treaza...
deci nu-i o tragedie daca mai si plang, atat timp cat nu e plans isteric, de foame sau alte probleme gen dureri...cand e plans santajist...cred ca nu patesc nimic daca ii mai si lasam nitel sa faca plamani...
acum hai ca e usor cu ei in brate, dar cand depasesc 6-7 kg ce ne facem, ca o sa ne rupa mainile... trag cu ochiul
fug si eu sa fac un dus, pana doarme mititica, si apoi poate mai ies cu ea in curte... zambet
va pup pe toate si pe bebei

sus

Denunta
vicky22

Copii
alin daniel: 10 ani, 10 luni

05.05.2010 9:38     citat 

neatza

krmnn...si eu iau tot cezrettte

si eu il mai las pe bebe sa planga cateodata...si tot asa face rad rad
se uita in stanga dreapta., mai plange un pic......sunt niste smecheri rad

fetele cu bebeii de peste 2 luni
spunetimi ...cum fac bebeii vostrii caca....ce culoare si ce consistenta au??

al meu s-a chinuit de aseara pana azi-dim sa faca caca....si se tot vaita....ma doare sufletul cand il vad asa.........
nush ce sa mai mananc sa ii fie bine

va pupic

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

05.05.2010 9:46     citat 

vicky si a mea se chinuie, acum face cam la 2 zile, asta e....Ii doare burtica trist

bebezola sunteti niste frumoase zambet

anca...succes cu planurile! ti-a dat doctorul unda verde la alergat? Eu abia azi ajung la control prostit Recunoc ca am tras de timp, trebuia la 6 saptamani scot limba

Am programat-o pe Diana la vaccin, 3 mil + 1 mi consultatia la medlife, cam mult dar asta e.

carmen eu inca n-am ajuns la gine, al meu e fan sterilet dar eu nu prea vreau...Oricum sunt inca in pauza...voita.

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 9 luni

05.05.2010 9:50     citat 

biencutz si anca

va inteleg si respect punctul de vedere. Insa eu a hranit-o si la san cand ne-am "sincronizat " si sub nicio forma nu ma gandesc sa o trezesc din somn cand simt eu ca explodez si nici sa ma trezesc eu noaptea in intervalul de 3 ore pe car mi-l lasa ea ca sa ma mulg "doar nitzel". plus ca daca ma mulg doar "nitzel" curge lapte ca din fantana arteziana. Nu ma pot "opri" dupa. Asa ca nu am provat-o nici de experienta suptului zambet. (desi a supt mult si repede si a vomat si a plans de fiecare data cate 2 ore dupa, plus sughitz). eu sunt fericita camacar pana acum si cat o mai fi i-am dat lapte de san. Cu dragostea din partea noastra nu o sa stea prea rau, imi place sa cred. Nu o spun sa ma justific dar, deh, lucruri bizare exista peste tot si asta a fost pt noi solutia optima deocamdata. Pup sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

05.05.2010 10:10     citat 

carmen eu tot cerazette iau! adica nu am inceput inca dar le-am cumparat! foarte fericit sunt intr-o pauza ca sa ma mai adun ... cat priveste programul de mancare al amaliei ... acum muncesc si eu la el! ea are cam mare greutatea (abia astept vineri sa vad exact cat are acum dar acum trei saptamani avea 5,800 grame si 59 cm lungime!) asa ne-a zis si pediatrul ieri... e si constipata.. si trebuie sa-i mai reglez un pic acest program de mese..dar e greu..ea plange mititica...cand o vad cum trage de bibe cu ceiut sau de suzi... si cum se uita ea la mine..dar nici nu vreau sa ajunga sa se lupte ea apoi cu kilogramele!!!pentru ochisori tot asa ne-a zis de canal, ne-a dat picaturi nettacin si ii pun (cu chiu si vai) 5 picaturi pe zi! sa-mi explici si mie ce masaj ti-a zis sa-i faci!!!

ana de alergat am inceput asa lejer ...dupa cum am zis...nu in forta! azi de ex am pauza (ca sotul nu poate veni cu noi in parc e la munci pana tarziu) dar maine iar mai incerc ceva! azi poate fac si niste stepper! foarte fericit doctorul mi-a zis ca-s ok si afara si inauntru cu cicatricea si ca am niste (vreo 10) kilograme in plus de care trebuie sa scap! asa ca...e unda verde la miscare dar nu fac in exces!

22ra nu vreau sa te supar si iti respect alegerea! dar nu inteleg cum zici tu ca o trezesti din somn sa-i dai sa pape! cel putin a mea dca-i e somn doarme (mai ales noaptea nu face decat sa scanceasca putin ca sa-mi dea de inteles ca-i e foame si nu cred ca se trezeste la faza asta, eu ii dau si ea doarme in continuare!) ; ce vreau sa zic e ca ei nu se simt deranjati daca le dai tzitzi nici daca-s in somn, ba mai mult a mea si zambeste cand simte sanul langa ea! sarut dar repet: cate bordeie..atatea hotarari iar tu stii cel mai bine ce e si ce nu e bine pt puiul tau! zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii

05.05.2010 10:16     citat 

cred ca-s la moda cezaretele astea, sa vezica tot asta imi da...dar...nu stiu dac asa iau, intai ar fi bine sa ma apuc de facut prostii foarte fericit

anca dar abdomene faci? Eu vreau sa ma apuc de dans+abdomene+regim usor + alergat prostit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

05.05.2010 10:22     citat 

ana de abdomene nu am avut curajul sa ma apuc! foarte fericit poate sapt viitoare! foarte fericit v-am zis ca am masa de facut abdomene in tipla pe balcon, mi-a luat-o al meu de ziua mea!( la cerinta mea scot limba ) asa ca..n-ar fi rau! ma mai gandesc! rad iti tin pumnii la dieta si sa ma tii la curent cu cat dai jos! daca e concurs, concurs sa fie! rad rad rad

apropo fetele voi cat timp alaptati la o masa? a mea sta maxim 10 minute la un singur san! nu ecam putin ca sa-i dau abia peste 3 ore iar de papa?!?

sus

Denunta
ana_348

Copii

05.05.2010 10:40     citat 

anca..am de dat jos 7 kile, as vrea si 10 desi n-am mai avut 52 de kile de muuulti ani scot limba Deocamdata nu mai merge, m-am blocat la greutatea asta, dupa 2 zile de regim nu se vede nimic pe cantar - fac si greseala sa ma cantaresc zilnic pe rabla mea trist

Sa stii ca si eu am aceeasi intrebare ca tine, si a mea la fel de putin suge, MAXIM 10 minute, de regula la un san sau chiar si la amandoi dar tot putin sta, si a inceput sa manance 2-4 ore, nu ca ca pana acum la 15-30 minute, o ora...

Raspunsul e...cantarul....adica daca o luna ia sub 4-500g, nu e ok. Daca ia in greutate, inseamna ca in alea 5-10 minute sug suficient lapte. A mea nici nu e haplea ,adica sa o vad ca se repede la san si infuleca asa cu sete, nu-mi pare sincer ca mananca foarte mult dar n-am cum sa masor, asta e situatia daca alaptam zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

05.05.2010 10:42     citat 

Si pe mine ma amuza Mihai cand doarme si totodata papa, cand se opreste din supt si fara sa dea drumul la san surade cu gura pana la urechi. Frecvent face asa.
Asa drag imi e de el....Imi vine sa-l pap tot! si la fel noapte il vad si-l aud cum ridica si tranteste picioarele sau intoarce capul brusc stanga dreapta sau ur si simplu pedaleaza si toate astea fara efectiv sa se trezeasca de tot. Atunci stiu ca-i e foame. Il pun la san si imediat se linisteste. Papa asa dormind si tare-i mai place sa molfaie la tzatzica chiar si dupa ce s-a saturat.
Cand doarme fara tzatzi e asa haios cum tine limbutza scoasa ca si suge asa in gol...Am sa incarc un filmuletz facut cu telefonul mobil. L-am filmat in parc cand facea asa.
Sau cand e infometat tare si nu numai asa drag imi e de el cum se face el colacel ca un pisoi si se intoarce dupa mine... zambet rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: