· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (301)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (301)     
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

28.04.2010 1:26   Clubul viitoarelor burtoase (301)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Viitoarele Burtoase Made by ANGY29

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• carme_vladut..............................11.03.2010
  • krystine.........................................14.03.2010
  • marisim.......................................24.03.2010
  • mena_sj......................................29.03.2010
  • CYC...............................................01.04.2010
  • angy29.........................................02.04.2010
  • mihaela_ct.................................02.04.2010
  • georgette.....................................04.04.2010
  • gonzonica...................................07.04.2010
  • elenahhe.....................................08.04.2010
  • janine13.......................................09.04.2010
  • cristina_ro...................................12.04.2010
  • Alexa-Maria................................20.04.2010
  • ingeras24....................................22.04.2010
  • Ralu_lidia...................................25.04.2010
  • Yasmina......................................25.04.2010

"Productivitatea" lunii Aprilie :

• Crispy: ||

"Productivitatea" lunilor:

• martie : 1 burticoasa
  • februarie : 4 balonase
  • ianuarie : 2 gravidutze
  • decembrie : 3 burticutze

Facand parte din club, dar in asteptare:

• Dixy2010
  • eleonida
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • Mari_d
  • marimutza
  • NICKSS
  • piperus
  • simoop
  • somnorici

Va asteptam sa ne spuneti care e locul vostru in listuta...adica UM

• notar

Sarbatoritii lunii Aprilie :

• Marimutza - 13 aprilie
  • AdrianaSimion - 20 aprilie
  • Matei (Pui de Somnorici) - 23 aprilie
  • mari_d - 26 aprilie
  • iva - 27 aprilie

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 300

sus

Denunta
iva

28.04.2010 2:01     citat 

Woowww...ce frumusete de capitol...multumim... sarut sarut sarut sarut

Eu cand am avut desprinderile de placenta cu Ana am luat duphaston pana in saptamana 20...v-am mai spus insa am simtit nevoia sa o mai fac ...poate va mai ajuta sarut sarut sarut sarut

Janine...sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos si ascultator... trag cu ochiul sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

CYC sarut sarut sarut sarut . Trebuie sa traim cu speranta, parca saptamana de asteptare e cea mai cumplita, dar ne gasim de lucru scot limba

sus

Denunta
NICKSS

Copii
Kostas-Teo: 8 ani, 4 luni

Ce mai fac fetele mele??? sarut
LA MULTI ANI IVA.....scuze de intarziere!!! Pupici multi pentru tine si bombonica de Ana.... sarut sarut
Angy si Oana ma bucur mult pentru voi ca va intalniti sarut ....poate organizati si o intalnire intre toate la vara!!!sarut sarut
Cryspy multam de capitol!!! sarut sarut
Adece o sa vezi ca toatul o sa fie bine foarte fericit ....bebe a fost prea mult timp asteptat ca sa nu fie puternic tocmai acum!!!! sarut
In rest nimic nou munca munca si iar munca trist ....parca as fi teleghidata....nu mai stiu sa fac altceva!!! trist
Pupici multi pentru toate!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

28.04.2010 2:17     citat 

cryspylica multumesc pentru capitol sarut
lucy merci mult pentru sfaturile date, chiar interesanta treaba cu laptele de cocos, in schim sucul de varza nu pot deloc sa il beau ma doare si mai tare de la el, am inceput cu cartof crud si ceaiuri de sunatoare si galbenele, iar cand se intensifica durerea bag si omez trist saptamana viitoare ajing si la dr si vad ce imi spune, oricum la tranzitul baritat de acum cateva luni mi-a iesit gastroduodenita, ma gandesc ca nu am dat in ulcer confuz multumesc inca o data sarut o pup pe Cata frumusica, am vazut cat de mult a crescut sarut
cyc primul meu catel a fost rotweiller, si era cel mai bland si boem catel pe care l-am vazut, isi cara prietenul un caniche in spate cand era zapada mare, si era atat de prietenos, ii placea muzica si ii placea sa se joace cu oricine, si cand era atacat nu riposta , isi dobora adversarul asezandu-se cu fundul pe el, deoarece crescuse de 65 de kg si era urias zambet imi este si acum dor de el, stiu ca si adrianabuc are o catelusa rotweiller , o poti intreba pe ea cum se comporta sarut
gonzo iti tin pumnii sa ne arati un test cu doua liniute si peste 9 luni un "motat" mic si dragalas ca surioara lui sarut
Oana ai luat rezultatele sotului?

sus

Denunta
gonzonica

Copii

28.04.2010 2:19     citat 

Simoop sarut sarut sarut

sus

Denunta
adece

28.04.2010 2:23     citat 

hello
scriu scurt ca ma simt horror....greata
Nicks sarut
Cyc, offf....si de unde sa iau progesteron injectabil? oricum iau arefam intravaginal si duphaston pe gura. Nu mai pot...nu mai vreau analize...nu mai vreau nimic....nu ca astept sa imi puna dumnezeu in sac...dar sunt satula si parasatula.

Fetelor, stiu ca nu am raspuns la multe din mesajele voastre...nu din rea vointa....dar pur si simplu imi e greu sa ma concentrez sa raspund tuturor....mereu sunt obosita si cu greata dupa mine....dar vreau sa stiti ca am citit si mi-a ajuns tot la suflet.
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

28.04.2010 2:27     citat 

adece sarut nu ma bucur ca te simti rau, dar ma bucur ca iti este greata zambet e semn ca sarcina evolueaza bine, vezi ca bebe e puternic? Sanatate draga mea si multa putere de acum incolo, cam...toata viata, ca dupa cele 40 sapt urmeaza alti zeci de ani de minunate griji sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii

28.04.2010 2:29     citat 

Asa e, Simo are dreptate. Orice simptoma de sarcina ai e de ffffff bine, asa ca e bine ca mai apar greturi, stiu ca sunt enervante, dar macar sunt semn bun. Tinem pumnii in continuare sarut sarut sarut

sus

Denunta
adece

28.04.2010 2:37     citat 

Hai ca scriu din pat scot limba
Da fetelor, oricat de rau imi e....si eu ma bucur ca stiu ca e bebe bine. Dragul de el sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

28.04.2010 3:28     citat 

Adece, lasa ca trec greturile in curand si o sa-l simti pe bebe si totul va fi bine, trebuie sa fii optimista. Daca iei si duphaston pe cale orala ar trebui sa fie suficient in combinatie cu arefam (care e tot progesteron, similar cu utrogestan).

Curaj si multa putere sa treci peste clipele grele, o sa vezi ca vine si soarele pe strada ta. Mie cand imi era rau imi facea bine sa rontzai sticksuri sau sa beau lapte rece (musai pasteurizat).

Stiu ca pare aiurea, dar ma bucur ca ti-e greata! sarut

Crispy, multumesc ca m-ai trecut in lista! Esti o draguta....cu toate ca esti gravi stai sa ne faci noua liste la "viitoare". sarut

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 8 luni

28.04.2010 3:41     citat 

IVA la multi ani,cu intarziere!!! sarut sarut sarut
ralu,ma bucur ca ti-a venit cm si ca esti in regula sarut sarut sarut
simoop ce dragalas e catelul tau,eu iubesc la nebunie bassetii!!!
noi mai avem un pic,am intrat in luna 9 prostit prostit
in rest suntem bine,mai sapt asta merg la job,de la 1mai raman acasa.
va pup pe toate cu mult drag sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

28.04.2010 4:05     citat 

Adece.....si eu sunt pe acolo cu greturile si ceva arsuri si ma astept la ce e mai rau de saptamana viitoare.... cool ....asta este....important este ca bb sa fie bine si sa creasca mare si sanatos.... zambet sarut sarut sarut
Ralu....m-am straduit sa nu uit pe cineva.... trag cu ochiul ....si sa sti ca imi face mare placere sa fac listutzele si sa postez capitolele noi....cand sunt in zona...ii spuneam si lui Krys sarut ca daca nu o deranjeaza, eu sunt aici si nu voi pleca, chiar daca voi intra si pe listutza cealalta....voi sunteti a 2-a familie si ma simt bine aici.....pt. mine nu este doar un simplu forum, m-am bucurat sau am suferit pt. fiecare fata in parte si alaturi de voi .....si ma rog lui Dumnezeu sa va dea la toate un bb sanatos si la termen.... zambet sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Ralu_rx....ce frumos....anul asta de ziua ta, itzi vei tine bebele in bratze, iar eu am aflat ca voi fi mamica, in apropierea zilei mele....cum le mai aranjeaza DD... zambet sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

28.04.2010 5:14     citat 

Ralu_rx, ce repede a trecut timpul!!!!!36 de saptamani! surprins Mai are putin bebe si se intalneste cu mami! sarut

Crispy, ce as vrea sa ajungem la gravidute si sa ne faci si acolo liste! rad

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

28.04.2010 8:07     citat 

-salut.. sarut
- mey..eu cand citesc ca mai toate gravidele sunt cu greturi..uit ca sunt si eu gravida.. scot limba zau..parca sunt pe cale de disparitie.. prostit atat de mult am asteptat greturile.. ochi peste cap si uite ca trec imediat in trimestrul 2 si nu am avut parte de greturi de dimineata..de foame..oo..da..recunosc ca ma trezesc pe la 4noaptea cu o foame.. prostit bag un pahar de apa si sper sa-mi treaca.. foarte fericit inca nu a functionat.. scot limba dar mai sper.. rad rad rad pot sa zic doar ca e clar ca la bebe ii place doar ce papa tati.. scot limba de la mami accepta doar cafeaua.. rad bine ca m-am lasat de tigara ca parca imi si imaginez cum ar baga si el una.. scot limba deci eu pot sa zic ca am senzati de rau ca nu ii place cate o mancare..dar nu ca imi e rau de dimineata..nu..doar ca la bebe nu ii place ce gateste buni..si aici sunt nervoasa rau jenat ca speram sa ma mai scot cu mancarea mergand mai des la mami.. jenat dar asta e.. scot limba ideea e ca la fiecare organismul ii reactioneaza diferit..eu zic ca am fost Binecuvantata de Dumnezeu! sarut dar si daca imi era rau la fel gandeam.. trag cu ochiul sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: