· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 110
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 110     
gogolea

27.04.2010 9:37   Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 110  citat 

capitolul anterior 109

si inca o data si aici, La multi ani, ivei sarut sarut sarut si mii de pupici!

asteptam sa ne povestesti ce cadouri ai primit si cum sarbatoresti ziua sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

27.04.2010 9:56     citat 

La multi ani, Iva sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 1 luna

27.04.2010 9:58     citat 

-iva -La Multi Aniiiiiiiiiiiii! sarut sarut sarut
-zapa- va tzuk pe toate..mooaaa sarut sarut sarut sunt ok..testul de toxoplazmoza a iesit ok..burtica incepe sa se vada.. foarte fericit si ne rugam la Doamne,Doamne sa fie bine si de acum inainte! sarut tzuk zapa si puiutzii lor..mooaaa sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.04.2010 10:02     citat 

raportu'

ieri m-am inscris pentru o evaluare, pentru de toate: deficit de atentie, invata greu, dislexie, iq, bocetele continui etc.
sa vedem ce-o fi

am reusit sa imi pastrez calmul la sedinta cu parintii, desi imi venea sa-i sparg catedra in cap....fata este inscrisa la grupa mare, cu mentuinea ca pina la toamna mi-am luat angajamentul sa o invat sa scrie cifrele si mare parte din litere....si cu asta FO....sa nu o mai prind ca-si permite sa-i bage fetei in cap ca-i prea proasta sa promoveze, ca o fac bucati, cit o fi ea de maicutza
evident ca mi-au sarit toti parintii in cap, ca si ei si-au dus plozii la psiholog, fix pentru asa ceva (deficit de atentie si proces de invatare anevoios) si de aici s-a ajuns la concluzia ca daca noi toti avem aceeasi buba la cap, inseamna ca cineva ne-a bagat-o in cap....si nu e de la noi putere

si gata
m-am linistit, acum astept cuminte sa imi vina rindul la oamenii care citesc minti...si sper din tot sufletul sa mergem amindoi, ca sa auzim amindoi aceleasi lucruri....si gata zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

27.04.2010 10:05     citat 

zuza surprins eu as schimba gradinita in locul tau... trist
nu crezi ca i se pretinde prea mult pt varsta ei???? zic si eu... ochi peste cap

cand eram eu la gradinita nici macar nu ne invatau literele si cifrele...alea le invatam in cls 1....eu am invatat sa citesc si sa scriu cu litere de tipar acasa, de la surori..dar la 6 ani...la gradi in grupa mare faceam bastonase ...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

27.04.2010 10:11     citat 

a si inca ceva...
----------
citat:
sa nu o mai prind ca-si permite sa-i bage fetei in cap ca-i prea proasta sa promoveze
----------
,

asta chiar nu inteleg... surprins cand am mers eu la scoala erau destui care nu stiau nici sa tina creionul in mana...
ce pregatire au maicutele astea, educatoarele de acolo?????

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 10:43     citat 

m-ai socat zuza surprins
"prea proasta sa promoveze"? A trebuit sa promiti ca o inveti literele si cifrele? Eventual sa faca si compuneri. Mai are 2-3 ani de gradinita, totusi...la scoala ce o sa mai faca?
Adica nu zic ca nu e ok sa ii invete literele, dar la nivel de joaca si optional, mai frumos era sa le urmareasca si dezvolte inclinatiile lor; nu e in programa chestia asta sa stii, mai ales la 4 ani.

Cati copii sutn in grupa ei?

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.04.2010 12:12     citat 

nu vreau sa schimb gradinita deocamdata, pentru ca este prima data cind am probleme aici...thea este efectiv indragostita de ele si cred ca i-as face mai mult rau daca o mut....plus ca la stat este un picut altfel, ce sa zic?! ca d-aia am fugit de gradi de stat
oricum, tantica are sanse maxime sa plece in vara asta si sa nu se mai intoarca pina termina ei, deci oricum situatia se rezolva

ei in grupa sunt putin sub 30, sau atitia erau la 15 septembrie....dar au fost saptamini cind nu erau nici 6 copilasi in clasa, deci este irelevant citi sunt, ca nu vin trag cu ochiul plus ca s-au mai retras, bla-bla

au incadrat-o pe thea la copiii mai mici, fiind nascuta in 2006....atita ca ea e nascuta in ianuarie, deci daca gasca copiilor mari se termina in decembrie 2005, thea nu este la copii mici, in ianuarie 2006....daca ma compari cu copiii nascuti in august, da, corect, diferenta este de jumatate de an si este vizibila....dar cu decembrie....uite, nu consider ca ai argumente foarte fericit iar mie trebuie sa-mi aduci argumente puternice, nu asa, ca doar nu m-am nascut ieri
anyway....nu vreau sa ma mai ambalez, pentru ca nu vreau sa continui discutia cu ea....daca va mai exista vreo problema, fara nici o greata voi discuta cu stareta si voi face demersurile necesare...si credeti-ma ca stiu cum sa pun problema sa-mi rezolve problema fara nici un alt comentariu foarte fericit

asaaaaaaaaaaa
voi ce faceti? foarte fericit

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 12:16     citat 

eu am schimbat un pampers cu kk si acum am mai auzit niste paraituri deci cred ca ma duc sa mai schimb unul rad
dar e bineeee

si caut pe net restaurante pt botez prostit

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.04.2010 12:22     citat 

----------
ana_348 a scris:
eu am schimbat un pampers cu kk si acum am mai auzit niste paraituri deci cred ca ma duc sa mai schimb unul rad
dar e bineeee

si caut pe net restaurante pt botez prostit
----------

am fost vineri la o cafeneao-restaurant pe lipscani super-super care aveau o curte interioara semi-acoperita, deci iesea fumul, dar nu intra ploaia...servirea ireprosabila, mincare multa si buna pentru pret...deci fain
nunti nu mai organizasera (ca ne interesa aspectul) dar botezuri da...daca te intereseaza, iti dau link-ul pe privat
a! intrau sa zic un 35-40 pers.

sus

Denunta
gogolea

27.04.2010 12:33     citat 

lordy, pup burtica scumpa.. abia astept sa ne spui si ce nume vei alege.. adicatelea daca ai mostenitor sau mostenitoare trag cu ochiul

zuza, asa da atitudine.. imi place foarte fericit

ana, depinde si-n ce zona stai.. ca ar fi de preferat sa faci undeva pe-aproape. e un local destul de ieftinuc dar cochet chiar in militari, in zona mea- Apusului(se numeste Casa roz).. si prin dr.taberei cica e ceva, o sa mearga sotul meu saptamana asta, a promis. si-ti pot spune in curand.. noi vrem sa facem pt Ariana de 1 an iesire la o terasa.. nu ceva pretentios, dar cred ca ne strangem vreo 15-20 asa ca ar fi mai simplu sa servim ceva undeva in "exterior" .
trag cu ochiul

sus

Denunta
iva

27.04.2010 1:53     citat 

Fetele multumesc inca o data...sunteti minunate... sarut sarut sarut sarut sarut

In primul rand zuza...eu din ce in ce ma crucesc de cerintele de la gradinite ...scoli...etc...sa sti ca e la nivel general prostia cu comparatul copiilor...adica si nepoticei mele care e in Italia i-a spus acelasi lucru... ca e neatenta, lipsa de concentrare, ca deseneaza ca un copil de 3 ani ea avand 5... prostit (nu stiu cum e aia)...au dus-o la psiholog si ala a zis ca nu are nimic...ca nu toti copiii sunt talentati la desen, ca nu toti copiii comunica la fel...asa ca stai linistita...te pup si la Thea un pupic mare mare sarut sarut sarut sarut

Lordy burtica ...asteptam pozici trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut

Ana spor la schimbat ... rad sarut sarut sarut

Gogo esti o scumpa...cum ai inceput tu capitolul cu mine sarut sarut sarut sarut sarut multumesc te pup dulce sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

27.04.2010 2:02     citat 

iva sarut

dragelor eu cred ca deja e o "moda" cu deficitul de atentie.. adica hai sa categorisim repejor acest comportament si ne-am sapalat pe maini.. si nu stiu de ce lumea nu se sesizeaza ca de fapt copiii reactioneaza la mediul inconjurator.. e de-ajuns sa iesi pe strada, in trafic, la magazin, cu autobuzul, in parcuri, practic oriunde.. lumea e incrancenata, nervoasa, se injura, oamenii sunt nemultumiti.. copiii cum am vrea sa fie mititeii, ca ei "absorb" absolut tot din jur.
si nu cred ca si in invatamant lucrurile stau altfel.. profesorii sunt oare ei fericiti, calmi, echilibrati? pe vremuri aceasta meserie era ceva.. acum sunt aproape la marginea societatii. adica ce pretentii sa mai avem, ca si ei cred ca-s debusolati si dezorientati..
asa ca e un cerc vicios.. si-n cercul asta, copiii fac ce vad.. ; deci isi iau si ei modelele astea
ochi peste cap

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 7 luni
Christian: 11 ani, 11 luni

27.04.2010 2:11     citat 

La multi, multi ani sanatosi, Iva! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita toata viata!

Zuza....m-ai lasat fara cuvinte surprins .....vorba ta - eu ii dadeam cu catedra in cap , dar bine ai facut ca te-ai abtinut trag cu ochiul
Parerea mea este urmatoarea ( e posibil sa gresesc, imi cer scz, dar tot zic) - eu cred ca a madamele de acolo au observat ca Theea este in centrul atentiei in fata parintilor, ca este destepta, isteata dar mama e tot "nemultumita" ( normal, orice mama vrea ca sa aiba un copil perfect) si astfel madamele arunca cu vorbe care sa faca aceasta mamica sa vada " cat de mult isi bate capul cu copilul ei " .....asta, cu scopul de a "primi" ceva , bineinteles ...... ochi peste cap .
Din proprie experienta spun ca doamnele au asa, o modalitate de a se lega de orice ....si nu oricui , ci numai mamicilor a caror copilasi isi dau si ultima suflare numai sa fie bine copilului .
va pup....pe toate, toate.....mai ales pe burtici sarut

sus

Denunta
gogolea

27.04.2010 2:16     citat 

teei.. AMR 1 zi, asa-i? trag cu ochiul
hehehe.. iar ne "parasesti" o vreme, ca deh.. dar te inteleg foarte fericit

mi-a venit si-o idee, cum sa iau masuri: va rog frumos, care dintre voi n-aveti trecute la date personale, sa va treceti ziua de nastere.. macar pt putin timp, ca sa imi notez eu in agenda foarte fericit trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: