· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

08.05.2010 5:21     citat 

Alina, pe mine nu vor sa ma lase sa nasc natural din 2 motive:
1. varsta!!!
2. am avut o infectie urinara pe care am tratat-o acum vreo luna i jumatate cu antibiotic, dar nu este sigur ca a trecut deoarece, de obicei, necesita repetarea tratamentului!
Cayia asa este... nu poti sa nasti natural la noi daca deja ai o cezariana... desi a trecut suficient timp de la prima in cazul tau! Ce rau imi pare!
Anika multumesc pentru grija! Da, sunt mai bine, sper sa stea Raducu acolo pana saptamana viitoare cand se intoarce dna dr din week-end! Doar ca am citit prospectul de la piafen injectabil pe net si m-am cam ingrijorat (mi-a facut ieri o injetie la cabinet ca sa-mi revin!): "Algifen solutie injectabila se va administra in timpul sarcinii numai dupa evaluarea atenta a raportului beneficiu terapeutic matern/risc potential fetal, in ultimul trimestru de sarcina, datorita componentei atropinice, administrarea se va face cu prudenta datorita riscului pentru nou nascut (ileus meconial)". Sper ca in cantitate mica (doar o injectie) sa nu fie nici o problema...

Va pup! sarut sarut sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 16 ani, 2 luni
Sebastian : 10 ani, 11 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 9 luni

08.05.2010 5:26     citat 

Buna, fetelor!!!
Suntem acasa, sanatosi, voiosi,bebe doarme, am scapat de spital..
Multumesc de felicitari la toate.... sarut sarut sarut sarut
Nasterea nu a fost grea, dar am avut cam ora de contractii dureroase, iar la expulzie a fost un pic mai dureros si pt ca a avut cordonul in jurul gatului, m-a taiat putin, 2,3 copci cu ata care se resoarbe, placenta s-a curatat frumos, iar cusutul nu l-am simtit deloc....dilatatie maxima, am ajuns la 7 dimineata cu dilatatie 5, dureri ca la menstruatie, suportabile...si la 8.30 aveam 10 dilatatie si nasteam...cel mai frumos la nasterea normala e ca am stat cu bebe cum m-am dat jos de pe masa de nasteri, si de atunci non-stop cu el in camera...
va mai scriu cum a fost nasterea peste cateva zile....
va arat prima poza la o ora de la nastere..

Felicitari Dalinuta, mamica curajoasa!!
Codrina, ce scumpa e Iris sarut sarut sarut , ma bucur ca sunteti bine!!
pupici sarut sarut

cu mami in prima zi

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

08.05.2010 5:29     citat 

----------
cristina79 a scris:
Buna, fetelor!!!
Suntem acasa, sanatosi, voiosi,bebe doarme, am scapat de spital..
Multumesc de felicitari la toate.... sarut sarut sarut sarut
Nasterea nu a fost grea, dar am avut cam ora de contractii dureroase, iar la expulzie a fost un pic mai dureros si pt ca a avut cordonul in jurul gatului, m-a taiat putin, 2,3 copci cu ata care se resoarbe, placenta s-a curatat frumos, iar cusutul nu l-am simtit deloc....dilatatie maxima, am ajuns la 7 dimineata cu dilatatie 5, dureri ca la menstruatie, suportabile...si la 8.30 aveam 10 dilatatie si nasteam...cel mai frumos la nasterea normala e ca am stat cu bebe cum m-am dat jos de pe masa de nasteri, si de atunci non-stop cu el in camera...
va mai scriu cum a fost nasterea peste cateva zile....
va arat prima poza la o ora de la nastere..

Felicitari Dalinuta, mamica curajoasa!!
Codrina, ce scumpa e Iris sarut sarut sarut , ma bucur ca sunteti bine!!
pupici sarut sarut

cu mami in prima zi

----------

Wow, ce falcute superbe sarut

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

08.05.2010 5:31     citat 

Felicitari Cristina. Sa traiasca Sebi!
Ca falcute are!!!

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 5:32     citat 

Cristina ce grasunel e si frumos foc sarut sa va traiasca si sa bucurati de el sarut sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 16 ani, 2 luni
Sebastian : 10 ani, 11 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 9 luni

08.05.2010 5:34     citat 

vreau sa va mai spun ca e identic cu cu fata cea mare, si la falcute, si la mutrisoare, la corp...imi vine sa-l strig Caludia...parca am nascut-o din nou pe ea.... foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 5:35     citat 

Cristina, ce noroc pe tine, as vrea si eu sa am asa repede dilatatia si sa nasc ca si tine. Sebi e un grasunel dulce foc. Sa va traiasca. Bravo mamico!!!!1

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 5:57     citat 

felicitari dalinuta!!!
fetele tineti-mi pumnii ca maine dimineata merg la cezariana!!!
placenta gradul 3,bebe nu mai este asa activ,pe artera ombilicala semne de circulatie incetinita,dar deocamdata e bine.
sper sa va tin la curent sa-mi aduca sotul laptopul la spital.
va pup dulce

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 5:59     citat 

Ralu, curaj draga. O sa fie totul bine si bebe la fel. Asteptam vesti.

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 6:02     citat 

Felicitari fetelor !!!
Codina ii tinem pumni micutei Iris ca sa nu mai fie nevoie de operatie si multa sanatate .
Cristina sa iti traiasca flacaul sa creasca mare si sanatos !!!!
ralu_rx mult succes pe miine imi vine sa pling ca eu raman la urma plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Ultima modificare efectuata de catre karina_swe la 08.05.2010 6:04, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 6:03     citat 

ralu tinem pumnii si asteptam vesti sarut sarut sarut o sa vie bine ai sa vezi sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 5 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 2 luni

08.05.2010 6:06     citat 

ralu, mai e asa putin! ne rugam la Dumnezeu sa fie totul usor si bine! sarut
cristina, dace flacau frumos ai tu acolo! sa-ti traiasca si sa te bucurii de cele doua "claudii " pana la adanci batraneti! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 6:19     citat 

Cristina felicitari pt bucalat sarut
Ralu suntem alaturi de tn cu sufletul maine sarut
Danonino stai lin,mie mi-a zis doctora k incepand cu sapt 37 e considera la termen si e totul oke,mie mi-a zis sa fiu pe faza incepand cu sapt 37 pt k poate veni oricand sarut
alina mai ai superp utin,curaj sarut
Hadria eu nush daca as vrea sa nasc acasa rad mai mult k sigur nu rad imi e prea frica jenat si asa am o frica k nu o sa ajung la spital si o sa nasc pe drum rad rad nush dc prostit prostit
karina_swe hai k mai ai putin,fi tare si curajoasa k trece tot knd o sa-ti vezi bebelina sarut
Pupici pe burtici sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

08.05.2010 6:25     citat 

Ralu, mult succes maine, o sa fie totul bine sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

08.05.2010 6:29     citat 

Buna ziua,
N-am citit nimic de ce s-a mai intamplat saptamana asta,am fost plecati,abia acum 2 ore ne-am intors,promit sa citesc dar intai de toate vreau SA FELICIT BURTICUTZELE CARE AU NASCUT si sa le urez :BUN VENIT BURTICUTZELOR MICI!
eu vreau luni sa merg la un control,ma omoara niste dureri infioratoare de burta si mijloc,bebelina e si ea foarte agitata,cred ca am facut cam mult efort...
Va poop si revin dupa ce va citesc! sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: