· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

08.05.2010 6:55     citat 

Ralu_rx bafta maine! Tinem pumnii!!! Mult curaj ca mai este f.f.f. putin si iti vezi puiutul!
Raliu eu as vrea sa iasa asa de usor... sa nu ma chinuiesc... sa nasc in masina rad
Va pup pe toate!!!

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 8 luni
Luca Daniel: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 6:59     citat 

Ralu_rx mult curaj maine, nu este chiar asa grea cezariana sarut

Raliu stiu ca nu este nici o problema, pe Sara am nascut o la 38 de saptamani dar este mai bine pt bb sa stea cat mai mult, si nici nu imi este frica de operatie neste chiar asa de grea si trece repede.

sus

Denunta
simoop

08.05.2010 7:02     citat 

nastere usoara ralu_rx! refacere grabnica si mult laptic!

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 10 luni
Miriam: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 7:03     citat 

Felicitari Cristina!!!
Acum am putin timp liber si am sa incerc sa vascriu pe scurt povestea nasterii.
Joi spre vineri am avut contractii dureroase care insa peste noapte s-au oprit. Deci travaliu fals. luni toata ziua aceeasi poveste asa ca nici nu mi-a dat prin cap sa o iau spre spital. Noaptea insa pe la 12 n-am mai putut dormi de durere, tot la 5-7 min ficare zic las ca nu sunt chiar atat de rele deci mai am muuult pana nasc. Nu stau mai mult de juma de ora ca se fisureaa membranele insa nu am fost sigura pentru ca erau numai asa cateva picaturi si ma gandeam ca poate e vorba de incontinenta urinara. Oricum dupa ruperea membranelor au inceput durerile adevarate tot la 2 min ca nu puteam face nimic intre ele. L-am trezit pe sot si i-am spus sa mergem la spital numai ca eu nu reuseam sa pun nimic pe mine, tot ce faceam era sa stau nemiscata nici sa iau aer nu reuseam calumea ce sa respiri ca la cursuri. M-am dus la Wc si am simtit cum se chinuie capusorul sa iasa prin col. Numai eu stiu cum m-am tinut sa nu nasc atunci in baie. Am sunat salvarea si pana sa vina cei de acolo eu deja nasteam . Sotul langa mine si cei de la salvare erau pe hol. sotul era atat de speriat Zicea iubire i se vede capul eu de colo zic stiu ca eu o nasc:). Cel mai rau a fost sa ma tin sa nu o nasc durerile alea mari au fost floare la ureche fata de chinul de a ma tine sa nu nasc. Ce frica m-a incercat ... daca ramane fata blocata, daca nu aer aer daca... in minutele alea de chin eu m-am gandit la toate nenororcirile pamantului. Cei d ela salvare erau asistenti de salvare erau la a doua nastere asa ca nu stiau mai nimic. Medicul a venit la 15 min dupa nastere. Ce sa va spun mi-a purat Dumnezeu de grija. Toate temerile noastre din timpul sarcinii au fost false. fata e sanatoasa chiar are mai multe kg decat ne asteptam, stiam ca are pe la 2,6-2,7 kg si a avut 3,1 nici urma de alte boli, sunt inca multe de povestit dar plange odorul. Dupa ce am nascut m-au dus la spital sa nasc si placenta zambet.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

08.05.2010 7:08     citat 

Dalinuta, am citit cu sufletul la gura povestea ta si m-a emotionat tare. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate in continuare si sa vegheze mereu asupra voastra. sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 7:47     citat 

Felicitari pt bebelina si pt curajul de care ai dat dovada Dalinuta sarut sarut o sa ai ce-i povestii micutei knd va creste scot limba cool

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 7:53     citat 

Dalinuta, asta da nastere. M-a impresionat. Eu dac patesc asa cred ca leasina sotul linga mine. Se sperie repede cand mi-i rau. Norocul meu e ca maternitatea unde nasc e la 300m de blocul unde locuiesc. Asa ca daca n-ajung eu la maternitate, ajunge repede medicul la mine.
Important e ca santeti ambele bine. Restul nu conteaza.

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 8:03     citat 

dalinuta ce pot sa spun ma impresionat foarte tare povestea nasterii,felicitari ai fost extraordinara si sotul foarte curajos,al meu cred ca o lua la fuga, lui îi este fffff frica si de medici la fel parca se ia dupa el sa nu-i vada rad rad multa sanatate fetitei sarut sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 8:16     citat 

Cayia si eu sunt tare curioasa cum se vor intelege copii, Miruna este fff geloasa e obisnuita sa fie totul numai al iei,îi place ca va mai veni un fratior,dar nu stiu cum va reactiona cand o sa-l si vada ,bine acum e mare si sper sa inteleaga zambet
    fFetelor va doresc noapte buna sarut sarut
[/b]

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 10 luni
Miriam: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 9:35     citat 

Am sa va pun cateva poze cu copiii nostri:
Asa a inceput viata lui Miriam acasa ...eram pe targa ma duceau la salvare

in salon

un tatic mandru

ce poate fi mai frumos decat sa ai doi copii sanatosi

sedinta foto la spital...de nu ziceam eu degeaba ca o fac fotomodel ne antrenam deja:)).

bucuria de a avea un ingeras sanatos pentru care atat am plans, am suferit si m-am rugat timp de 9 luni si totul abia incepe...

Va multumesc ca mi-ati fost alaturi

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

08.05.2010 9:45     citat 

Cristina....ce dulce este Sebi....si bucalat...itzi vine sa-l papi.....sa va traiasca si sa fie sanatos, sa va bucuratzi de el exclamatie sarut sarut sarut sarut

Ralu_rx.....nastere usoara itzi doresc si mult laptic exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut

Dalinuta.....ce poze superbe....iar micutza, chiar este un fotomodel.....sa va traiasca si sa fie sanatoasa exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut

sarut sarut sarut sarut sarut fetele si va doresc noapte buna exclamatie

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.05.2010 10:19     citat 

Dalinuta nu te cunosc persoanal dar din cat te-am cunoscut aici da-mi voie sa-ti spun ca esti o femeie extraordinara sarut sa fiti sanatosi toti 4 si sa va bucurati in continuare unul de altul sarut ai o familie foarte frumoasa,bucurate de ea sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.05.2010 10:22     citat 

Noapte buna burtici si mamici sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

08.05.2010 10:24     citat 

Codrina micuta Iris este tare frumusica, seamana cu mamica ei sarut sarut sarut

Dalinuta fericirea ti se citeste pe fata, radiezi cu totul! Felicitari pentru o astfel de familie, sa aveti parte numai de bucurii si multa sanatate!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

08.05.2010 10:48     citat 

codrina superba micuta Iris. Ma rog sa nu mai fie nevoie de operatie, eu sunt convinsa ca va fi foarte bine. Te pupam si iti uram refacere grabnica si laptic muuult si multe nopti dormite.
ralu multa bafta maine la cezariana, sa dea Dumnezeu sa fie bine. Asteptam vesti.
dalinutza minunata povestea nasterii, ce peripetii! Bravo tie pt curaj, sanatate multa micutei, e superba la fel si tu esti foarte frumoasa, iar baiatul tau e frumos foc. Sa stii ca fetita ta seamana putin cu Iulian.
cristina ce bucalat ai, ce falcute frumoase, sa-ti traiasca, refacere grabnica mult laptic iti dorim.
Fetelor va uram la toate nastere usoara si sarcina usoara in continuare burticilor mai mici.
Noi suntem bine, dormim noaptea, ziua suntem tare cumintei , papam f bine si nu avem probleme. Avem 4400 gr si 56-57 cm lungime.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: