· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.05.2010 3:09     citat 

bun venit pe lume Sebastian!!!!
mami cristina felicitari
, refacere grabnica si muuuuuulllttttt laptic!
sarut sarut sarut

Micky multumim de listuta! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

06.05.2010 3:11     citat 

FELICITĂRI CRISTINA! Sa.ti trăiască puiuţul! Refacere rapidă!

Da Alina, ieri a fost micuţa la eco. Nu are rinichi polichistic căci nu e rinichiul mărit in volum. Se pare ca e displazie multichistică renală, si nu necesită intervenţie chirurgicală. Acum nu stim mai multe, următoarele analize si investigaţii se vor face peste o luna. Celălalt rinichi e ok, mărit un pic in volum, lucru normal, căci a preluat din funcţiile celuilalt. Mi s-a recomandat un dr din Timişoara. Dar şi aici în spital a venit un dr sa imi ceară nr de tel,iar peste o lună mă va suna sa vadă si el micuţa( gratuit). Si dr ce i.a facut eco e curioasă de fetita. Va pup, fug la dezinfecţie.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 3:12     citat 

Ionelita, dupa canoanele bisericesti 40 de zile dupa nastere nici nu poti intra in biserica. In plus, eu stiu ca mama si tata nu pot sta in biserica la botez, stau la intrare. Iar cand trec alea 40 de zile mergi la preot sa-ti citeasca nu stiu ce rugaciune. Parca asa stiam eu. Asa ca mai bine sa stai afara, sa nu vezi, ca eu la botezul nepoatei mele am plans impreuna cu ea. Zicea preotul ca daca nu ma opresc ma boteaza a doua oara. rad rad rad
Intr-adevar e un moment in care nu te poti abtine de emotii. Cum plang dragii de ei cand ii baga in apa. trist trist trist

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 3:14     citat 

Codrina ce bine, deci nu e nevoie de operatie. Foarte bine, poate nu trece micuta Iris prin stresul unei operatii. Sanatate multa. Va pup pe amandoua.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 3:17     citat 

asa e luara sarut eu nu am chiar 40 de zile..dar, preotul a zis ca pot sa ma duc si sa stau in biserica( undeva mai in spate)..si dupa botez imi face si mie molifta (cum ai zis tu ca-ti citeste o rugaciune)...cum sa nu intre parintii in biserica confuz

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.05.2010 3:18     citat 

Codrina multa sanatate micutei tale Iris, DD sa vegheze asupra ei si sa se rezolve pb de sanatate cat mai repede sarut sarut sarut
sarut sarut sarut

Va aduc si eu vesti, ieri am fost la eco...bebelina e ok, insa dr mi-a facut o morala de numa... plang sau sunt foarte trist zice ca am pus in sarcina, pana in prezent ,10 kg...in ultima luna 5 kg ceea ce e enorm surprins si sa ma controlez cat si cand mananc prostit ....apai eu va intreb pe voi, care ati trecut prin asa ceva...chiar e un motiv de ingrijorare?????
aaaa...si inca ceva...chiar mananc regulat 3 mese/zi si o gustarica la ora 17....nu mi se pare ca mananc cu mult mai mult ca inainte sa raman insacinata....dar ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 3:20     citat 

ralu, dar 10 kg nu sunt multe surprins ..ce intradevar e cam mult e ca 5 sunt in ultima luma scot limba

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.05.2010 3:26     citat 

vad ca vorbiti de botez....eu sunt ortodoxa, insa sotul e catolic si fiul meu este botezat in religia catolica...noi am fost cei care l-am tinut in brate la botez, nu nasii...
sincer va spun ca nu sunt atatea traditii ca la noi in ortodoxism...aaaa...noi am facut botezul la 10 luni...mai zicea mama ca cica nu trebuie scos copilul afara pana nu e botezat.....dar, dupa umila mea parere, Dumnezeu stie, vegheaza si socoteste la fiecare....nu trebuie sa fim asa de superstitiosi...in fine, nu vad sensul confuz

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.05.2010 3:27     citat 

----------
ionelita a scris:
ralu, dar 10 kg nu sunt multe surprins ..ce intradevar e cam mult e ca 5 sunt in ultima luma scot limba
----------

asta cred ca mi se trage numai de la capsunile cu frisca scot limba prostit rad

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

06.05.2010 3:28     citat 

Codrina ma bucur ca nu este nevoie de nici o interventie sarut dar rinichiul afectat nu functioneaza de a preluat celalalt functiile? Eu va doresc multa multa sanatate si Dumnezeu sa fie alaturi de voi în orice pas sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 3:30     citat 

ralu rad rad

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 3:50     citat 

Felicitari Cristina sarut sa fie sanatos si sa va bucurati de el sarut insanatorire grabnica sarut
Micky eu eram cu numele de fetita jenat Adina-Elena o sa-i spunem sarut
Adianabuc am intrat in prenatal dupa 1 mai sarut akm ma plictisesc aks prostit
Codrina super k nu mai e nev de operatie sarut te asteptam cu poze si cu pov nasterii sarut
ralu-mada tare faza cu capsunile cu frisca rad de acum sa inteleg ca le vei manca fara frisca prostit scot limba
Ionelita asa stiu si eu ca daca nu ai molifta facuta nu e bn sa intri in biserica dar tatal are voie sarut
Restul fetelor sarut sarut sarut sarut ram pe aici zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 3:52     citat 

da raliu, asa e normal..dar, preotul mi-a dat voie sa asist la botez si apoi imi face molifta

sus

Denunta
adrianaBuc

06.05.2010 3:55     citat 

FELICITARI CRISTINA! Sa fie sanatos si papicos!

codrina, ma bucur tare ca nu e nevoie de operatie. Poate ca lucrurile se vor aranja fara alte interventii.

Ce de reguli cu botezul asta!

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 4:00     citat 

Mai bine Ionelita sarut
Oricum are drepate adriana,prea mutle reguli cu botezul si asa in gen pana la botez,mai auzisem ca pana nu il botezi nu e bn sa-l strigi pe nume,nu e bine sa-l pui sa se vada in oglinda,sa iesi cu el afara si multeee altele,unele mi se par aberatii totale trag cu ochiul zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: