· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
adrianaBuc

06.05.2010 4:02     citat 

Eu deja ii spun pe nume bebelinei! foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 4:04     citat 

FAza asta ca nu scoti copilul pana nu e botezat e prostie. Pe mine m-au botezat repede dupa nastere. Pe fratele meu insa l-a botezat la 8 ani. Si nu s-a intamplat nimic. Cum a zis si ralu-mada, Dumnezeu vegheaza asupra lor si are grija de ei. Fiecare boteaza cand poate si cum poate. Am mai auzit si prostia ca nu se boteaza sambata. Am vorbit cu un calugar si a zis ca la botez nu exista restrictii, daca vii noaptea la preot e obligat sa-ti boteze copilul si nu conteaza ca e post, ca e sambata sau altceva.

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 4:06     citat 

La mn sotul ii spune ''Adinuta'' eu o alint bebeta,gargarita,bulina,batausa si muuulte alte apelative d-astea scot limba prostit jenat

sus

Denunta
Raliu

Copii

06.05.2010 4:11     citat 

De acord cu tine Luara zambet

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

06.05.2010 4:14     citat 

Raliu multumesc si scuze, data viitoare o sa fie in listuta sarut sarut
Ionelita mult succes maine la botez lui Cosminel, sa fie sanatos si sa aiba o viata cat mai linistita si plina de iubire si bucurii si cat mai putine necazuri, nu le putem evita din pacate dar sa ii dea Dumezeu putere si intelepciune sa treaca usor peste momentele mai putin placute ale vietii.
Canoanele bisericesti sunt destul de ciudate si stricte uneori dar atata timp cat se pot face dezlegari si exceptii e bine. Ma bucur ca ai gasit un preot intelegator si nu vei pierde acest moment important din viata micutului tau.

Cat despre iesitul afara...eu l-am botezat pe Cristian la 4 luni si pana atunci i-am facut si vaccin si am iesit afara de multe ori si nu s-a intamplat abslout nimic scot limba nici nu are ce sa se intample e doar o superstitie.

Codrina ce veste buna, ne bucuram si sper sa fie din ce in ce mai bine de acum incolo. sarut

Alina mie mi-a facut doctorul o impresie f buna, ai sa vezi ca si in cazul tau totul va fi ok si cu bebe si cu cezariana sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

06.05.2010 4:18     citat 

Micky nu-i problema sarut multumim sarut
Ionelita abia astept poze cu bebe Cosimn de la botez sarut si cu tine la fel sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

06.05.2010 4:36     citat 

Codrina si Cristina felicitari pentru bebelini! Sa va traiasca, sa fie sanatosi si fericiti! sarut
Eu in ultimul timp nu prea am avut nici timp dar nici dispozitia necesara pentru forumeala, insa azi cand am vazut lista noua, m-am uitat, la trimestrul I, unde imi era locul si cand nu m-am regasit am intrat in panica, am crezut ca m-ati exclus. Apoi am vazut ca am fost promovata la trimestrul II surprins Incredibil cum trece timpul.
Va multumesc pentru urari si sper sa reusesc sa intru mai des.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

06.05.2010 5:14     citat 

eu l-am scos pe bb la afara la 10 zile, si atunci am stat 3 ore
o sa va dau poze trag cu ochiul

sus

Denunta
Raliu

Copii

06.05.2010 5:29     citat 

Noi cele care vom naste vara cred ca ii vom scoate imediat afara zambet eu cel putin asa o sa fac,aerul curat sigur o sa-i faca bn zambet

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 11 luni

06.05.2010 5:43     citat 

felicitari cristina ptr bebe,ne bucuram ca totul a trecut cu bine!!!
ione iti dorim numai bine la botez!!! sarut sarut sarut
eu incep sa ma stresez un pic si cred ca ma apuc maine sa-mi fac bagajelul ptr maternitate.
sambata merg la echo si vedem cand va iesi juniorul.
mama,ce de reguli cu botezul asta prostit prostit prostit ,eu nu le am cu biserica si superstitiile si voi face asa cum consider eu ca e bine,chiar daca o sa-mi aud comentarii...de la soacra evident
codrina ma bucur ca iris nu are nevoie de operatie,doamne ajuta sa fie totul bine,va pupam sarut sarut sarut sarut
va pup pe toate sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 8 luni
Ida Maria: 10 ani, 4 luni

06.05.2010 5:51     citat 

Eu pe Horia l-am scos prima data afara seara tarziu si abia iesisem cu el din spital (era vara si foarte cald) si nu a patit nimic. Ce ne-a facut soacra-mea ca am iesit cu copilul nebotezat dupa apusul soarelui... si acum tin minte. Dar Horia nu a avut nimic, i-a placut.

Asa ca babismele sunt babisme si atat.

sus

Denunta
Raliu

Copii

06.05.2010 6:03     citat 

ralu_rx...sarut DJ sarut si socru meu a inceput sa comenteze dar nu-mi pasa nervos el cu copii lui a facut cum a crezut k e bine,eu cu a mea voi face cum cred EU k e bine,daca nu-i convine sa-i fie de bine prostit nervos

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

06.05.2010 7:04     citat 

Cristina....felicitari mamico, sa va traiasca flacaul si sa fie sanatos si papacios exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut
Codrina.... sarut sarut sarut ....asta chiar este o veste buna! Doamne ajuta ca totul sa revina la normal, iar micutza Iris sa fie bine exclamatie sarut sarut sarut
Ionelita....sa fie bine maine si sa dispara emotiile! sarut sarut sarut sarut viitorul mic crestin si pe mamica lui frumoasa exclamatie sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

06.05.2010 8:24     citat 

Vai ce bine Codrina! Sa dea Dumnezeu sa se vindece complet rinichiutul lui Iris!
Cristina felicitari pentru bebe! Cum a fost? Ca eu am o fricaaaaa....!!! Inca nu stiu daca sa fac ceza, cum zice medicul sau sa incerc nasterea vaginala...
Sa va traiasca si sa fiti sanatosi!
Micky sper ca s-au vindecat baietii tai!
Ionelita petrecere frumoasa si multa sanatate si noroc lui bebe Cosmin!
Chestia cu canoanele bisericesti.... eu atat am auzit: ca e bine sa botezi copilul la 40 de zile si sa il feresti pana la botez de locuri alomerate...
Va pup pe toate! Si bebeii! Si cei nascuti si pe cei din burtici!

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

06.05.2010 8:58     citat 

buna seara fetelor,

eu azi am eliberat prin dulapuri si ce nu mai port le dau cui are nevoie. Scopul a fost sa fac loc hainitelor Ilincai zambet ca trebuie sa aiba si ea dulapul ei rad trag cu ochiul

adece, lavinia, adriana, raliu si celorlalte fete va multumesc mult pentru urari sarut sarut sarut sarut sarut

ionelita daca nu-mi da dr recomandare platesc taxa

raliu fac ceza la cerere deocamdata, desi daca bebelina nu se intoarce va fi o necesitate. In plus am streptococul beta hemolitic si nu vreau sa risc sa ajunga la bebelina.

felicitari mami cristina sarut multa sanatate la amandoi!

ce vesti bune codrina sarut multa sanatate micutei Iris sarut

noapte buna tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: