· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

06.05.2010 11:10     citat 

N buna fetelor sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 7 luni

07.05.2010 7:42     citat 

Buna dimineata!

ralu-mada eu am aproape 26 de sapt si am luat mai mult de 15 kg pana acum, mananc la fel ca si inainte de sarcina adik 3 mese pe zi plus o gustare pana in ora 6, pe timpul sarcini am luat decat acidul folic in primele 3 luni acum numai iau nici o vitamina decat cele din fructe si legume. Mie nu mi-a zis nimik doctorita, eu consider k mai tine si de organismul fiecarei femei si nu trebuie sa ne comparam sau sa ne ingrijoram atata timp cat sarcina decurge normal iar bebelusul nu depaseste greutatea normal. Avem timp dupa nastere sa slabim tot ce am acumulat, importanta este sanatatea.

ionelita distractie placuta la botez iar daca preotul ti-a dat voie sa stai in biserica e bine. Nici cumnata mea nu avea molifta facuta si i-a citit in ziua cu botezul inainte de a incepe slujba, in acest mod a putut sta in biserica chiar a si tinut fetita in brate dupa ce a fost declarata crestina.

In ceea ce priveste superstitiile, eu nu cred nimic din toate astea, ba chiar eu vreau sa ii cumpar din timp patutul, caruciorul si hainutele de spital, sper doar sa nu imi pun familia in cap.

codrina ma bucur ca micuta Iris a scapat de operatie, multa sanatate amandurora si tot ce iti doresti.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.05.2010 8:04     citat 

buna dimi sarut

multumesc fetelor pt urari sarut sarut va pup burticile si o sa revenim cu poze trag cu ochiul

anika sarut tot 500? auzisem ca se mareste jenat

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 9 luni
Marius Adrian: 11 ani

07.05.2010 8:12     citat 

Buna dimineata fetelor sarut sarut Noi azi schimbam saptamana si intram pe ultima suta de metri,offfff ca tare obosita ma simt, ziua sunt ok nu am nimic in schimb noaptea e tare nasol nu pot deloc sa dorm trist trist dar mai este asa de putin si scap zambet problema este ca am emotii si-o frica incat as vrea sa nu mai iasa bb ca sta bine acolo in burtica rad
    Va sarut sarut si va doresc o zi frumoasa

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 11 luni

07.05.2010 8:31     citat 

buna dimineata fetelor,

noi ne simtim bine zambet desi ne-am trezit mai devreme ca de obicei dar poate recuperam mai tarziu trag cu ochiul In weekendul acesta vine fina mea la noi de la Suceava si abia astept.

lavinia sunt de-acord cu tine ca fiecare organism reactioneaza diferit. Eu am luat 11 kg.
si eu am cumparat carutul, hainite, pampers si multe altele...mai trebuie patut. Mai toate fetele de pe forum au luat dinainte si bebeii sunt bine sanatosi zambet cool

ionelita chiar nu stiu daca a crescut taxa...eu sper ca nu socat

alina felicitari pentru inca o saptamana si ultima cu burtica sarut sarut te cred ca ti-e frica dar o sa fie bine sarut

va doresc o zi frumoasa tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 4 luni
Naty: 7 ani, 8 luni

07.05.2010 10:09     citat 

Ziua buna tuturor burticutzelor si mamicutzelor exclamatie sarut sarut sarut sarut

Alina....Felicitari pt. saptamana....sa itzi dea Dumnezeu multa putere si nastere usoara....cat de curand, ca sa nu te mai chinui asa.... trist sarut sarut sarut sarut sarut
Anika....wow! ce bine te-ai mentinut cu greutatea....si noua ne-a spus dr. ca am voie doar intre 13-15....si tare sunt curioasa care va fi rezultatul.... socat ...oricum important este sa fie bb bine.... foarte fericit foarte fericit sarut sarut sarut
Micky....sper ca sunteti mai bine....sanatate multa va doresc exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut
Adece....ce faceti? Cum esti? Ti-e mai bine??? sarut sarut sarut burticutza si mamica cea frumoasa....scot limba foarte fericit
Noi vom fi nasi in iulie si eu am inceput sa am deja cosmaruri....am visat ca uitasem sa comandam lumanarile....si asa am "alergat" toata noaptea dupa ele....noroc ca a sunat ceasul si m-am trezit ca altfel.... prostit rad rad
Sunt stresata si cu vopsitul parului...am citit diverse pareri si opinii si parerile sunt impartite....cred ca o voi incerca pe cea frantuzeasca...spun ca este 100% naturala.... socat ...desi e greu de crezut.....o sa o incerc sa vedem.... confuz

Va sarut sarut sarut sarut pe toate si zi faina sa aveti ! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 3 luni
Diana Catalina: 10 ani, 8 luni

07.05.2010 10:26     citat 

Buna dragutelor.

Felicitari tuturor burticilor care schimba azi saptamana impreuna cu noi sarut sarut sarut va doresc sarcina usoara in continuare.

Crispy, hadria sarut sarut sotul e mai bine dar cel mic inca e mucios si face putina febra iar aseara a adormit plangand, mi-e asa mila de el mititelul cand sufera si nu reusesc sa il ajut prea tare dar a avut apoi o noapte linistita si sper sa fie mai bine azi.
Eu m-am vopsit aseara cu vopsea fara amoniac de la Garnier dar nu prea a prins bine peste cele cateva fire albe si nici in rest nu a acoperit cine stie ce, nu sunt f incantata de rezultat dar oricum pana prin august cand merg la o nunta nu ma mai stresez cu vopsitul.
Cayia sarut ai avansat draga mea cum sa te dam afara zambet

Nici eu nu mai iau vitamine deloc de la 13 saptamani si mi-a zis doctorita sa mananc fructe si legume si multe proteine si va fi ok, incepem cu vitaminele daca e cazul dupa analize in luna a 6 a. Pana acum am luat 4 kg cam cate unul pe luna zambet dar nu-mi fac griji de kilograme pt ca oricum sunt slaba si sunt bune pt mentinerea echilibrului cand creste burtica cool

Ionelita sa aveti o zi frumoasa!

Va pup pe toate fetelor cu mare drag!

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 9 luni
Ida Maria: 10 ani, 5 luni

07.05.2010 10:42     citat 

Crispy despre ce vopsea frantuzeasca e vorba? Ca si eu as vrea totusi sa ma vopsesc mai ales ca mi-au scos baietii ceva fire albe....

sus

Denunta
Crispy

Copii

07.05.2010 10:55     citat 

DJ....ti-am trimis un pm...ca sa nu facem reclama pe forum.... trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

07.05.2010 11:24     citat 

Buna burticute!

Felicitari tuturor burticilor care schimba azi saptamana, sarcina usoara in continuare!
Lavinia, asa este... ai dreptate...fiecare organism este diferit...eu la prima sarcina am luat 12 kg in total si nici pana la a doua nu am reusit sa le dau jos....dar, dupa cum spuneam ginecologul a reactionat urat trist , cica 5 intr-o luna e totusi cam mult surprins surprins
ionelita mami, ne gandim azi la voi si la viitorul mic crestin sarut sarut sarut , petrecere frumoasa! sarut
Crispy am sa iti impartasesc din experienta mea : sunt bruneta, inca de pe vremea studentiei cu fire albe...deci nu imi permit sa nu ma vopsesc...o fac regulat, la fiecare 3 luni....m-am vopsit si la prima sarcina si acum, la a doua...chiar sambata am progra la coafor....Ideal este sa folosesti vopsea fara amoniac si cu toata sinceritatea iti spun ca nu au fost probleme...
Nu e o regula cu vopseaua frantuzeasca...eu am testat-o chiar aici, in Franta... trag cu ochiul

sus

Denunta
Crispy

Copii

07.05.2010 11:28     citat 

Ralu....multumesc.... foarte fericit sarut sarut sarut sarut ....am spus "frantuzeasca" ca sa nu-i dau numele pe forum....am vazut prin alte parti ca fetele au fost multumite de ea....si ai dreptate...nu este o regula sa fie la fel la toata lumea.... trag cu ochiul zambet sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 11 luni

07.05.2010 12:33     citat 

crispy asa e organismul meu...nu am nici un merit cu kg jenat
apropo de vopsit in sarcina chiar am citit intr-o revista ca ar fiindicat sa astepti dupa 14 saptamani, dar fiecare face cum crede ca e mai bine sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

07.05.2010 12:47     citat 

Cristina 79 felicitari, sa iti traiasca bebele zambet
Ionelita asteptam poze de la botez si petrecere frumoasa dupa zambet
In leg cu botezul si eu sunt de acord , faci cum vrei, si eu sunt ortodoxa si stiu ca la 6 sapt se boteaza, in schimb am o prietena catolica care mi-a zis ca la ei nu e la fel, deci cate religii atatea obiceiuri, mai bine faci cum simti tu si gata……….
Nu inteleg de ce ca si parinte nu ai voie la botez, eu o sa fiu prezenta , mi se pare un eveniment prea important ca eu sa nu am voie la el.

noi am fost aseara la ginecolog, bebele e bine corespunde pt 12 sapt, era super activ, m-am mai linistit ca v-am spus ca eu tot am mici dureri de burta , dar colul e inchis ceea ce e bine , mi-a zis ca poate e de la sarcina cum creste si eu am organele si ligamentele mai rigide si poate si de infectia urinara care mi-a iesit la analize, pt care mi-a Cefalexim dar sa-l iau numai din trim2., nu e cazul de medical numai daca durerile incep sa ma sacaie prea tare....

intrebare trim 2 incepe cu sapt 14?

la toate fetele pupici sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 7 luni

07.05.2010 12:54     citat 

rizibizi eu una nush cand se termina sau incepe un trim, atat stiu nr de sapt, iar lunile le calculez in functie de data la care am ramas insarcinata deci eu nu iti pot spune cu exacticitate.

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

07.05.2010 1:00     citat 

Buna burtici sarut
Vreau si eu sa felicit burticile care schimba azi nr sapt sarut printre care ma aflu si eu,nu imi vine sa cred cum a trecut timpul prostit prostit
Ione abia astept sa ne pui poze sarut
Fetelor am si eu o intrebare,vre-una dtre voi ati inceput sa va patati pe fata confuz eu parca vad in coltul ochilor asa niste pete maronii,se intind de unde se termina spranceana pana la coada ochiului asa
Va pup sarut pe toate si ram in zona,cum sunt in concediu lenevesc toata ziua sarut nervos prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: