· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

07.05.2010 1:43     citat 

felicitari raliu si fetelor care schimba azi saptamana sarut sarut sarut la cat mai multe pana la termen.
si eu am observat mici pete maronii pe obrazul drept sub ochi surprins

rizibizi cred ca de la 14 sapt incepe trim II

eu m-am apucat sa fac curat in baie si am terminat prin a lua no-spa ca ma durea rau burtica jos jos socat ce m-a certat sotul prostit

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

07.05.2010 2:28     citat 

Anika sarut ai grija,exact asa patesc si eu knd fac baia,termin cu dureri de burta,bine macar k tu ai no-spa,eu nu am ce sa iau si tre sa le indur trist
felicitari pt putinele kg ce le-ai luat sarut eu cred k am cu 1 in plus jenat cum te mai simti ?? ai inceput sa ai semne ceva sarut prostit ?

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

07.05.2010 2:30     citat 

fetelor vream sa va intreb, cele care ati avut infectie urinara in sarcina, ceva ceaiuri sau remedii naturale nu stiti?

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

07.05.2010 2:46     citat 

raliu vad ca daca stau intinsa in pat e mai bine daca stau in fund ma doare trist semne nu cred ca am...in-afara de aceste dureri nimic foarte fericit

rizibizi eu nu am avut infectie urinara in sarcina...trebuie sa vezi ce ceaiuri folosesti ca sunt multe contraindicate in sarcina chiar daca ar fi indicate in tratarea infectiilor urinare. Multa sanatate sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

07.05.2010 2:54     citat 

Mai avem putin si or sa vina si semnele prostit
pe mn ma impinge atat de tare in ficat ca ma doare si daca stau in fund si daca stau intinsa trist daca nu as fi avut durerile astea de ficat as fi putut spune k am avut o sarcina perfecta ,mai e putin si scap de ele ochi peste cap
Rizibizi doctorul iti va da tratamentul corespunzator daca ti-a depistat infectie urinara sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

07.05.2010 3:12     citat 

Rizibitzi, unele tatamente naturiste pentru asa infectii nu sant indicate in sarcina. In general in sarcina trebuie sa ai grija cu plantele, ca efectele inca nu sant bine studiate. Fa mai bine ce zice doctorul, eu cred ca asa e mai sigur.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

07.05.2010 4:01     citat 

oricum merg pe mana doctorului doar ca eram curioasa, mersi fetelor de raspuns
si daca tot sunt la capitolul intrebari.......eu inainte de sarcina ma faceam cu ceara inclusiv o parte de burtica, acum si cu tratamentul hormonal am si mai mult par, credeti ca e ok sa ma fac in continuare cu ceara pe burtica? sau e mai indicata crema?
scuze cu atatea intrebari.....dar la faza cu epilatul chiar am uitat sa intreb doctorul

fetelor va doresc un weekend placut sarut

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 11 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 8 luni

07.05.2010 4:17     citat 

Buna fetelor, am intrat si eu in sfarit, am avut atata treaba, am zugravit camera noua. Am fost sa iau culoare gata facuta, cica cum iti arata pe paleta asa iese. Teapa Am luat mov deschis si acasa pe perete a iesit un mov de trebuia sa te ti de perete sa nu cazi jos, asa ca dupa ce am dat banii de pomana am facut noi culoarea si acum a iesit super.
Cristina, felicitari pt. nastere, sa ai o recuperare usoara si bebe sa fie sanatos, sa ai parte numai de bucurii alaturi de el
Ionelita si eu am botezat fetita la o luna ca era cald si la biserica am stat la usa pe un scaun si preotul mi-a dat o biblie sa citesc din ea in timpul slujbei, iar cand s-au implinit cele 40 de sapt. am fost cu moasa la biserica si a facut molifta(cred ca am scris bine). Pun si poze daca am timp.Distractie placuta la botez
Codrina Imi pare rau ca e bebe bolnavior. La ce dr din TM ti-a fost recomandat sa mergi?

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

07.05.2010 4:26     citat 

Fetelor care sunteti mai din partea Munteniei, Olteniei unde se pun moase la copii, care sunt defapt atributiile moasei, eu am pus la Cristian dar nu am stiut ce sa ii spun ca trebuie sa faca si de data asta vreau sa fiu mai documentata scot limba

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

07.05.2010 5:46     citat 

Micky, sper ca astazi este mai bine baietelul tau, daca a dormit noaptea trecuta cum trebuie... e foarte frustant sa nu poti sa-i ajuti mai mult cand sunt bolnaviori....
Rizibizi, mie medicul mi-a prescris in luna a 7-a antibiotic pentru o infectie urinara pe care o capatasem... trebuie sa-ti faca o antibiograma si sa iti prescrie tratamentul in functie de aceasta...
Avand in vedere ca nu am nascut astazi, desi am avut niste dureri cumplite... va mai citesc pana luni (timp in care fac tratament cu gynipral, utrogestan si no spa) cand se va intoarce dr. mea. Tocmai mi-au facut o injectie ca aveam niste dureri cumplite care ma tin de la 4:00!
Va pupam! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

07.05.2010 6:15     citat 

Offf Hadria trist imi pare tare rau ca ai avut asa dureri,hai ca mai ai putin si trec toate sarut vine BB si o sa uiti de tot sarut

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

07.05.2010 6:20     citat 

Da Raliu... stiu, abia astept sa-l vad... dar am o fricaaaa... mai ales ca dr. mea nu e in oras. Si trebuie sa iau atatea medicamente. M-am si speriat ca am luat gynipral si luasem si elevit inainte, iar in prospect scria: "a nu se asocia cu calciu sau vitamina d2" si nu gasesc nicaieri pe net explicatia pentru interactiunea pe care o pot avea.
Sper sa ma lase pana luni ca oricum nu am colul deschis sau scurtat si nici nu s-au rupt membranele...
Pupici,
sarut sarut sarut

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 10 luni
Miriam: 10 ani, 11 luni

07.05.2010 6:34     citat 

Fetelor abia acum reusesc sa va scriu. Imi pare rau, totul a fost pe nepregatite si bulersant o sa va povestesc...Am nascut marti o fetita de 3050 kg. Nasterea s-a petrecut acasa pentru ca n-am mai avut timp sa ajung la spital. Nasterea a fost usoara, abia au avut timp cei de la salvare sa ajunga ca eu deja nasteam capul fetitei. Revin ca plange Miriam.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

07.05.2010 6:40     citat 

wow Dalinuta, felicitari! Astept detalii! sarut

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

07.05.2010 6:42     citat 

Draga Dalinuta felicitari! Sanatate mamicii si fetitei!
Asteptam detalii!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: