· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (451)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (451)     
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 11:35     citat 

DAlinutza ne-ai luat prin surprindere, felicitari mami!!!!!. Sa-ti traiasca Miriam. Se pare ca am avut o saptamana cu nasteri fulger.

Codrina ce dulce e Iris si ce frumusica. Sa va traiasca si sa fie sanatoasa, sa o apere DD de rele si sa nu fie nevoie de operatie.

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 11:43     citat 

Codrina ce scumpica si frumoasa e micuta Iris sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si numai bine in viata, va pupam si noi ne gandim mereu la voi multi pupici sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 11:44     citat 

Codrina sa-ti traiasca floricica multi ani si sa fie sanatoasa sa va puteti bucura de ea sarut e frumusica foc pitica sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 8 luni
Luca Daniel: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 1:59     citat 

Codrina tare frumusica este Iris sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.05.2010 2:37     citat 

Danonino akm am vaz k tu ai DPN cu o zi mai tarziu decat mn,sunt curioasa care dintre noi o sa fie prima prostit sarut

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

08.05.2010 4:05     citat 

Ce dulce e Iris! Se face din ce in ce mai frumoasa! si spui ca e si cumintica... Ce noroc pe capul tau...
Noi suntem mai bine astazi... Sper sa nu nasc pana marti cand m-a programat dr... desi mi-ar placea sa scap asa de usor ca Dalinuta trag cu ochiul Ma voi gandi la ea si poate da Dumnezeu sa nu-mi faca cezariana. Acum desi am dureri, colul nu s-a scurtat nici un pic si nici nu s-a "muiat" si am o fricaaaaaaaaa..
Va pup pe toate! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 6 luni
V mic: 10 ani, 5 luni

08.05.2010 4:08     citat 

Dalinuta, mii de felicitari! Banuiesc ca ai avut parte de o nastere pe cinste, multe femei si-ar dori asa ceva sarut Eu sunt tare curioasa (recunosc jenat ) sa citesc povestea nasterii. Sa-ti traiasca mica minune si sa te bucuri de ea fiece moment sarut

Codrina, e tare dulce Irisuca ta...seamana cu tine? Mie asa mi se pare sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.05.2010 4:10     citat 

Hadria tinem pumnii stransi sarut tu nu vrei ceza si eu parca abia astept sa-mi zica k am nevoie de ceza prostit prostit deocamdata mi-a zis ca nasc normal dar imi e atat de frica de nasterea normala k o iau razna gandindu-ma ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap
Pup si doamne ajuta pana marti sa mai stea bebe la caldurica sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

08.05.2010 4:12     citat 

----------
Raliu a scris:
Hadria tinem pumnii stransi sarut tu nu vrei ceza si eu parca abia astept sa-mi zica k am nevoie de ceza prostit prostit deocamdata mi-a zis ca nasc normal dar imi e atat de frica de nasterea normala k o iau razna gandindu-ma ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap
Pup si doamne ajuta pana marti sa mai stea bebe la caldurica sarut

----------

rad Ce n-as da sa-mi zica si mie sa nasc normal foarte fericit

sus

Denunta
hadria

Copii
RADU
am nascut deja!

08.05.2010 4:46     citat 

Da Raliu, de ce sa nu vrei sa scapi fara sonda si fara anestezie in coloana? Pe mine astea ma ingrozesc! Si apoi... daca ne ajuta Dumnezeu sa scapam atat de usor ca Dalinuta (sau ca mama pe care n-au avut timp sa o mai rada sau sa-i faca clisma ca iesea copilul rad ) de ce sa ne speriem? Saru'mana pentru incurajari!
Pupici pentru mamici si bebei sarut sarut sarut
Cayia de ce sa nu poti naste normal?!?

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

08.05.2010 4:53     citat 

Hadria dar daca nu vrei ceza de ce nu te lasa sa nasti normal intrebare Si eu tot marti merg sa ma interneze si operatia cred ca va fi miercuri trist am o frica de mor trist nasterea normala stiu cum este si mi-ar fi placut sa nasc tot normal, dar asta este se pare ca nu scap de cezariana trist si mai e asa de putin.......Va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

08.05.2010 4:55     citat 

----------
hadria a scris:
Cayia de ce sa nu poti naste normal?!?
----------

Pentru ca am deja o cezariana la activ si din pacate in Bucuresti nu cred ca am sanse sa gasesc vreun medic care sa ma asiste la o nastere normala trist Mi-as dori tare mult dar....traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. trist

sus

Denunta
Cayia

Copii

08.05.2010 4:57     citat 

Alina25, sunt tare curioasa cum se vor intelege copiii tai. Diferenta de varsta dintre ai tai este identica cu cea dintre ai mei...eu am mari emotii legat de asta, mi se pare ca e o diferenta de varsta mare, nu-mi pot imagina inca daca si cum se vor intelege.
Iti doresc nastere usoara! sarut

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 5:06     citat 

buna fetelor,

eu cu musafirii mei nu am mai apucat sa intru pe net. Ieri nu m-am simtit prea stralucit...am luat doua no-spa...dar a trecut.

hadria cum te mai simti?sper ca mai bine sarut sarut sarut

felicitari mami dalinuta sarut oau nastere acasa surprins super tare abia astept povestea sarut sa-ti traiasca printesa Miriam sarut sarut sarut

codrina pupam micuta ta floare sarut sarut sarut e minunata!sa fie sanatoasa sarut sarut

va pup fetelor sarut sarut sarut si ma intorc la musafiri:P

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 8 luni
Luca Daniel: 10 ani, 10 luni

08.05.2010 5:16     citat 

Raliu, eu o sa nasc cu cezariana, saptamana viitoare ma duc la dr si vad cand ma programeaza, eu as vrea dupa 1 iunie nu de alta dar sa mai stea bb un pic la caldurica.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: