· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si viitoare burtici din Bacau (15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si viitoare burtici din Bacau (15)     
Krystyne

05.02.2010 12:52   Mamici si viitoare burtici din Bacau (15)  citat 

Capitolul anterior: Capitolul 14

Va pup dulce si spor la scris

sus

Denunta
ramona7575

Copii
Stefan: 11 ani, 11 luni

06.02.2010 8:36     citat 

Dragutelor,
Peste 2 ore nu o sa mai fiu asa singurica, o sa strang in brate un babat chipes si iubit... of, abia astept, parca sunt la prima intalnire, din aia cu "fluturi" la stomac, sper ca vremea rea din Bucuresti sa nu ne dea peste cap frumoasa reintalnire.
Am facut mancarica buna, buna, din ce ii place sotului, sunt un pic obosita, m-am asezat langa Stefan (l-am culcat cat mai tarziu acum pe seara, sa reziste pana mergem la aeroport) dar nu am inchis ochi...
Va pup !!!
Love is in the air ... scot limba sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Krystyne

06.02.2010 9:12     citat 

ramonica...sunt sigura ca intalnirea va fi superba
va pup cu drag si sa ne spui cum l-a primit Stef pe tati....bineinteles cand vei avea timp sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 15 ani, 2 luni
D-P: 8 ani, 3 luni

07.02.2010 8:48     citat 

seara buna, bacauancelor!
vad schimbari pe aici, krys are alt job, ramona e in al noualea cer acum... (oare asta sa fie secretul unei casnicii pline de iubire??? foarte fericit foarte fericit foarte fericit )
ilinka, sper ca Adi e ok, mi-e dor sa mai vorbim, dar nu mai am net la munca si acasa...am cazut asa intr-o perioada in care simt nevoia sa dorm. Ajung acasa inghetata de frig, ma bag langa Vlad sa il adorm si atipesc si eu. SI bineinteles ca ma trezesc prost dispusa si noapta adorm greu - un cerc vicios. Dar vine primavara si sper ca o sa se schimbe unele si altele.
va pup pe toate!

sus

Denunta
ramona7575

Copii

08.02.2010 4:21     citat 

Dragutzelor,
Mi-a venit comoara acasa, tare-i bine, parca suunt in paradis, in prima seara nici nu am putut dormi, ma tot ciupeam sa vad daca nu cumva visez...
Cum a reactionat Stefan ?? De cum l-a vazut la aeroport pe tati a zambit, parca nu ar fi lipsit nici macar o zi din viata noastra... a venit la el in brate si de atunci se tot joaca impreuna... vad ca deja e alintat si moftoros cand nu i se acorda atentie... e drept, ia spart 2 gingiutze si se tot maraie dar a adus tati de acolo niste siropuri pentru dintisori, am vazut ca isi face efectul destul de rapid.
Cam atat de la noi, ma duc sa mai strang deranul din casa pt.ca "baietii" mei sunt la sanius.
Pupici !

sus

Denunta
ilinka

Copii
Adrian: 15 ani, 7 luni
am nascut deja!

10.02.2010 3:27     citat 

Fetelor, buna zambet
Nu am mai primit notificari pe mail, asa ca nu am mai dat pe aici.....
Ramona, ma bucur pt. voi trei sarut
Monica, mersi.....sunt suparata...s-ar parea ca lui Adi va trebui totusi sa i se micsoreze amigdalele.....fara niciun motiv si simptom cu o saptamana in urma a inceput sa sforaie cand doarme (mi s-a spus si la gradinita), se pare ca are nasul infundat, desi in timpul zilei nu are nimic....cand mananca nu pare sa aiba nasuc infundat, daca il pun sa stea cu gurita inchisa si sa respire e totul in regula...nu inteleg nik confuz trist
Am inceput sa-i dau niste granule homeopate anume pt. nas infundat, dar nu vad niciun rezultat plang sau sunt foarte trist Ii pun picaturi Nazomer, suntem spre finalul primei cure pe anul asta cu Tonsilotren (pt. micsorarea amigdalelor), dar nicio imbunatatire....Offfff....Sapt. viitoare vom merge la Boca sa vad ce zice si ea...m-am saturat ochi peste cap Nu febra, nu tuse, nu muci...nu scot nik cu batista bebelusului plang sau sunt foarte trist
Pe de alta parte, sunt bucuroasa ca, in sfarsit, am gasit o prof. care vrea sa-mi coordoneze lucrarea de licenta si m-am apucat de treaba...nu prea am timp mult sa aloc lucrarii, dar sper sa reusesc.....
Krys, Gliss, Raluca, Somnorici si restul fetelor bacauance pupici multi zambet sarut

sus

Denunta
gliss

Copii
Ti: 16 ani, 6 luni

10.02.2010 5:10     citat 

Dar pe el il deranjeaza cu ceva nasucul?
Sa stii ca si Teo din decembrie are parca nasul infundat si sforaie, nu tare dar o face,fara alte simtome. Eu cu op. nu prea vreau, aca mai astept sa vad daca cu trece cu varsta,mai ales polipii care se regenereaza. Daca nu-mi face temp. nu-i curge nasucul,nu e afectat auzul, io mai astept.
Sanatate multa sarut

sus

Denunta
ilinka

Copii
am nascut deja!

11.02.2010 8:56     citat 

'Neata!
Gliss, mersi pt. parere....sa nu crezi ca si eu is adepta operatiilor...mai ales ca Adi are 2 la activ trist Nush daca il deranjeaza, dar cert e faptul ca nu se odihneste ca lumea, se trezeste in toiul noptii se ridica in genunchi si sta asa cu ochii inchisi pt. cateva minute....mi-e mila de el.....totusi aseara, dupa ce i-am pus Nazomer, am zis sa-l aspir totusi.....si din nara dreapta a iesit o gramada de mizerie surprins Dr. homeopat zicea ca, granulele se dau pana se amelioreaza simptomele si incep sa curga secretiile......eu tot sper ca va fi bine.....
Si eu m-am gandit ca poate au crescut polipii (vegetatiile adenoide).....multe persoane mi-au zis ca e imposibil doar dupa cateva luni de la extirpare... socat

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 6 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 1 luna
Patrick Elias: 11 ani, 8 luni

11.02.2010 10:56     citat 

Neatza fetelor
Eu nu mai am timp nici sa respir in ultimul timp...de multe ori, seara pe la 9-10 imi dau seama ca nici nu am mancat in ziua respectiva. Patrick e super-mega marait, i-au iesit 2 dinti jos si acum ii ies cei de sus. Ma termina!!!! Si pe deasupra mai are si o bronsita urata, de tuseste pana vomita. Nu febra, nu nimic, doar tuse si muci la greu, de zici ca are fabrica de productie in serie in nasuc. Dr. pediatru i-a dat Humex pt tuse si Azitrox, care e cam puternic, dar alfel ii dadea injectii. trist Si asa, azi il termin si vad ca inca ii curge nasul si tuseste. Si tot harcaie in piept. Sper sa nu ajungem la injectii, ca mi-ar fi tare mila de el sa ii fac la varsta asta. Cand i-am facut lui Mati avea vreo 2 ani si dupa 3 injectii nu mai statea nici sa ii schimb pampersul, incepea urletele numai cat trageam de pantaloni, si dupa fiecare injectie imi zicea ca sunt rea. trist Daca nu ii trece, maine mergem iar la dr sa vedem ce zice. Daca tampita de dr de familie il consulta saptamana trecuta cand am fost prima oara cu el, nu ajungea asa. Dar ea a zis ca nu are nimic, ca sunt secretii de la nastere! surprins La aproape 7 luni??? Si bineinteles ca s-a agravat. De acum nu ma mai duc la ea, ma duc direct in pediatrie. E nasol ca stau de fiecare data....acum am stat 2 ore, noroc ca a dormit in cea mai mare parte a timpului.
Ramona ce mai face Stef? Am tot zis ca te sun zilele astea dar nu am mai apucat.
Simona, e o dr. homeopat buna langa gara. Chiar unde se dau testele psihologice pt permis. Am zis ca ma duc si eu la ea cu piticii, dar intai sa ii treaca lui Patrick si sa iau banii. foarte fericit
Iar urla, nu mai am timp. Pupici! sarut

sus

Denunta
Krystyne

11.02.2010 2:49     citat 

buna ziua dragele mele...
imi pare rau ca citesc problemele puilor vostrii....le urez multa sanatate si insanatosire grabnica

gliss ma bucur ca te mai vad pe aici
monica...am avut un alt job...iar sunt in cautari foarte fericit

pup la toate fetele

sus

Denunta
ramona7575

Copii

13.02.2010 11:16     citat 

Buna fetele,
Vad ca sunt numai vesti de boala la bebeii vostri plang sau sunt foarte trist ... imi pare rau sa aud asta...multa sanatate va doresc si sa vina odata primavara sa iesim in parc ...
Noi am fost plecati la Onesti si ne-a prins veremea rea pe acolo... nu eram pregatiti sa stam mai multe zile dar sper bucuria bunicilor s-a intamplat... am venit obosita, ca atunci cand nu dormi in patul tau...
Stefan este fascinat de tati, toata ziua se zbenguiesc si nu prea mai vrea in premergator asa ca ne plimbam prin casa cu randul... i=au iesit inca 2 dintisori si este tare dragalas, ne minunam pe zi ce trece de gliumbuslucurile care le face...
Nu prea mai am timp de net, m-a pus sotul la o cura de filme, asa ca zilnic vad cel putin unul...
Hai va las, ma duc la somn ca e tarziu
Pupic !

sus

Denunta
Krystyne

14.02.2010 1:40     citat 

Happy Valentine's day sarut sarut sarut

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 6 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 1 luna
Patrick Elias: 11 ani, 8 luni

14.02.2010 7:28     citat 

Happy Valentine's Day! Sa fiti iubite!

Noi suntem muuult mai bine. Am fost vineri la o dr homeopata, dr. Roatis, buna, chiar mi-a placut cum s-a purtat (bine, si 50 lei consultatia... prostit ). Dar a meritat! Dupa 2 antibiotice Patrick era mai rau, acum, dupa 2 zile de granule e aproape vindecat. Ii mai curge putin nasul, in rest nu mai tuseste, nu mai face febra, nu mai harcaie deloc in piept. I-a dat tratament pt 5 zile. Si i-a mai dat ceva pt dinti, niste granule foarte bune, am dormit si eu azi-noapte, ca de vreo saptamana-2...nici nu mai stiu...nu mai dormeam deloc noaptea. Se trezea din jumate in jumate de ora. Vero, daca ai prbl cu Catalin cu dintisorii (ca lui Ramona i-a adus sotul din america ceva pt asta) se numeste Chamomilla CH si e 5,5 lei parca. Se dau seara cu o jumatate de ora inainte de culcare si il calmeaza.
Ma duc sa le fac baie piticotilor mari, pana nu se trezeste piticul mic.
Va pupic! sarut

sus

Denunta
ramona7575

Copii

14.02.2010 9:40     citat 

sarut Noi sarbatorim Valentinu` de Dragobete, atunci implinim 9 ani de casatorie sarut sarut .

Pot spune ca vb.prostii, Dragoste trebuie sa fie in fiecare zi, nu numai de Valentin sau Dragobete, nu?
Pupic, ma duc sa vad un film Hannibal Rising ,ieri am vazut doua foarte faine "Fire ware" (?) cu Harison Ford si unul care i-am uitat numele, e in engleza si ceva cu Deraierea (?) cu J.Aniston, super film!

sus

Denunta
ilinka

Copii
am nascut deja!

15.02.2010 9:01     citat 

Neata la toata lumea!
Ralu, dar ce repede ai obtinut o programare surprins Bravo! Ma bucur ca "sunteti" mai bine zambet Sanatate!
Io sunt suparata.....Nu-i dau de capat lu' Adi trist Acum, ce-i drept, ii scot cu batista bebelusului o gramada de mucisori (am inceput sa-i dau Ambroxol pt 4-5 zile),desi nu-i curge nasucu' de la sine, am terminat si granulele homeopate pt. nas infundat si nik....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: