· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > 1-2-3 Fii silfida daca vrei!!!! Cap 63
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor 1-2-3 Fii silfida daca vrei!!!! Cap 63     
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

23.04.2010 2:27   1-2-3 Fii silfida daca vrei!!!! Cap 63  citat 

Dieta de 2010 - pe toate le-ntrece! trag cu ochiul
Spor la slabit!

Cap 50
Cap 51
Cap 52
cap 53
Cap 54
Cap 55
Cap 56
Cap 57
cap 58,
cap 59
cap 60
cap 61
cap 62

And don't forget:

PROTEINE AMIDONURI (LEGUME) CARBOHIDRATI VITAMINE (FRUCTE)

MODIFICARI IN LISTUTA - DUMINICA, ROSU INCHIS

sus

Denunta
avedaria

Copii
Medeea-Maria: 15 ani, 5 luni

23.04.2010 8:10     citat 

Azi mi-o fo' un rau ochi peste cap Tre' sa-mi vina in cateva ore......si nimic si nimeni si niciunde nu-mi intra in voie, na!
Azi am mancat dimineata o para (de fapt o minipara) si o banana (macar asta era zdravana.....nu va ganditi la prostii jenat ). La pranz, in loc de ghiveci cu supa cu carne si cu muraturi, am mancat urechi de lemn cu cartofi copti, iar in seara asta in loc de conserva de sardina, am mancat supa de la pranz. Acum efectul sper sa nu fie ca in loc de slabitul de maine sa ma trezesc cu ingrasatul de ieri prostit
Ma duc sa rup bicicleta......si pentru ca mi-s ciufuta caut un film cu baieti frumosi (majori, promit!)

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

24.04.2010 9:33     citat 

Avedaria ce sunt urechile de lemn? E o figura de stil si nu m-am prins io?
Angi, ce bine ca te rasfeti!
Cristianka, ma bucur ca va merge bine!
Eu va salut tot de la birou! Mi-am trimis copiii la tara cu ta'su si mai "bag" un pic. Din pacate,asa e nu merita, mai ales ca luna trecuta nu am primit nici spor de merit adica 25 % din salariul de baza iar luna asta am muncit pentru 3 oameni care au fost in somaj tehnic! De,asa e la patron! Sotul meu lucreaza la stat si desi are munca cat carul nu se streseaza asa ca mine daca nu respecta termenele, nu sta peste program niciodata si culmea e ca are si salariul dublu. Imi vine sa-mi dau pumni plang sau sunt foarte trist Trist e ca ma simt prinsa ca intr-o capcana, in viitorul apropiat nu vad nici o posibilitate de schimbare a jobului! Sa nu ma intelegeti gresit: nu fug de munca dar paraca nici asa :"Cooperativa munca in zadar"!
Dar sa revenim: dieta s-a dus pe apa sambetei, dar nici nu m-am aruncat in dulciuri. Sunt undeva "pe muchie de dieta" ca sa spun asa, adica mananc fructe dimineata si apoi, de regula, gama proteine + rosii + castraveti + salata. Aseara, de exmplu am avut piure de cartofi + carnacioori proaspeti iar eu am mancat doar un carnacior cu mustar si 2 rosii.
Sa aveti un wek-end linistit! Maine poate iesit si noi la gratar!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

24.04.2010 10:22     citat 

Salutari!

Revin si eu de luni cu un alt ciclu de 90 de zile.
Totusi nu am facut mari ravagii in vacanta foarte fericit

Cristianka abia astept sa ne vedem! sarut

bafta si felicitari pt reusite!

sus

Denunta
avedaria

Copii

24.04.2010 11:25     citat 

Oana urechile de lemn sunt ciuperci chinezesti negre trag cu ochiul Chestia asta cu munca pan' la epuizare e de-a dreptul de neninteles. Si cu toate astea nu renuntam. Ti-o spune una care, avand ca principal motiv in a nu ceda faptul ca pune suflet in ceea ce face, ajunge sa cheleasca de nervi......La mine incepe sa atarne din ce in ce mai greu ideea ca numarul anilor de studii superioare este egal cu salariul jenat ochi peste cap Da' si cand ma voi scula, pe multi voi trimite la origini rad Tu stii cel mai bine care este prorpiul tau prag de toleranta si cat de mult te-ai implicat si mai ales iti place ceea ce faci. Am vazut ca si Irina si-a facut bilantul anul trecut, dupa o perioada din asta nebuna, si a ales pe termen lung, un job care sa-i permita sa se bucure de adevaratele realizari, copiii si familia ei sarut Scuze de off-topic.
On topic, eu mi-s multumita, ca asa cum promiteam marti, am ajuns de unde am plecat, adica am 56.9 kg.
Azi reiau cele 4 zile si dupa cum vad ca-i structurata mintea mea, accepta mai usor ideea de ture mai mici, decat o dieta a la long. Drept pentru care, cand voi incepe sa ma preocup de Rina, o sa zic ca tin dieta Rina de 4 zile de 23 de ori, decat sa zic ca tin dieta 90 de zile rad rad rad
Week-end minunat fetelor!

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 2 luni

25.04.2010 11:14     citat 

Buna ziua fetele,

As dori sa ma inscriu si eu pe lista am 23 ani , 1.76 inaltime, 73 kg , si target 60 , si nu stiu ce inseamna IMC?

Am si eu o problema cu cateva kg in plus...vreo 13 asa...
Imi spuneti si mie va rog in ce consta regimul vostru ( vad ca a dat rezultate la majoritatea) , si in cat timp am sanse sa dau si eu acest surplus jos?

As vrea sa merg si la un nutritionist, sunt deja disperata, nu am avut niciodata aceasta greutate, si nu mai pot scapa de kg in plus oricat
m as infometa. Sport ...mai greu pt ca am operatia de cezariana desfacuta pe interior aprox 1 cm...numai belele...

Help pls...

sus

Denunta
stefily

Copii
Stefania-Claudia - Minunea mea!
13 ani, 11 luni
Filip Constantin: 8 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.04.2010 8:28     citat 

Buna dimineata fetelor!
Irina, multumim de capitol nou.
Atleta bine ai venit!
Revin si eu dupa cateva zile lipsa. Am citit dar nu am apucat sa scriu.
Reusesc sa ma mentin. De fapt oscilez intr 63 si 64 kg(dimineata ,seara), dar asta depinde si de ce mananc in ziua respectiva. Ieri am reusit sa le amestec putin jenat . Am avut la pranz gratar cu salata si niste cartofi prajiti pentru sot si din pacate am intrat putin in ei, marturisesc si putin dezmat intr-o punga de chipsuri samabata seara. De fapt sambata, un haos total. De azi ne apucam de zugravit si sambata am golit casa. Din cauza asta nu am prea avut o regula la masa.
Stefy e la mama dar nu stiu cat rezista, maraie dupa noi din 5 in 5 minute.
Ieri am dus-o sa vada ca e goala casa si ca nu are unde sa stea. Cred ca a inteles. Off topic mult, scuze.
Ca sa revin: azi de dimi un kiwi si o banana, la pranz zeama de la ciorba de fasole verde si putin sos de rosii cu 2 chiftelute.
Sa aveti o zi frumoasa si o saptamana usoara!
Revin cu niste poze din weekend .!

sus

Denunta
nelus

26.04.2010 7:32     citat 

Buna dragele mele!

In ultimele zile am fost departe de lumea reala. Doar cifre! Am crezut ca nu voi reusi sa va citesc, dar din pacate ati scris f putin trist

Referitor la unghii.... eu am unghiile extrem de tari Pot sa decapsez un set de foi fara sa fie afectate rad daca le las pana la 4 mm, tot nu se rup/tocesc! Pe cat de dragute sunt ele cu mine, pe atat de criminala sunt eu! Cand mi se pune pata le tai din carne! La manichiurista am fost odata cand am fost mireasa si odata cand am fost nasa rad Incerc sa le fac eu acasa, dar.... se vede ca e treaba de amator. Tin minte ca in liceu aveam o colega innebunita dupa manichiura mea si cand apaream cu unghiile taiate f scurt dispera. Ea plangea daca i se rupea o unghie prostit

Referitor la vopsit, prima oara am facut-o la 21 ani ( la vopsirea parului ma refer, da?!). Aveam parul blond inchis, cu reflexe roscate vara. La un momemt dat era un amestec de culori in capul meu, spuneai ca sunt suvitata. Asa ca m-a tot batut cineva la cap sa ma vopsesc, desi altii spuneau ca am o culoare superba si de atunci, odata la cel mult 3 luni tre sa purced cu bidineaua. Acum m-am facut f aproape de culoarea mea reala (mai inchisa decat in pozele stiute de voi), in speranta ca poate-poate fac bebe si atunci nu va fi rupere de nori cand va creste parul.

Referitor la greutate, sunt.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist :Luni plec in Italia, o saptamana. pana la acel concediu insa voi muri pe baricade cu tastatura in brate. Na! Eu mi-am ales meseria asta! Dupa ce revin intru la dieta!

Atleta
, wellcome! Dieta pe care o tin fetele cu cele mai bune rezultate e Rina!

Atleta, IMC- Indicele de Masa Corporala = greutatea/ ( inaltimea x inaltimea).
VALORI IMC

18,49 sau mai putin - Subponderal
intre 18,50 si 24,99 - Greutate normala
intre 25,00 si 29,99 - Supraponderal
intre 30,00 si 34,99 - Obezitate (gradul I)
intre 35,00 si 39,99 - Obezitate (gradul II)
40,00 sau mai mult - Obezitate morbida

Orice intrebari mai ai, raspundem cu drag!

sus

Denunta
avedaria

Copii

26.04.2010 10:34     citat 

Azi iar am avut o zi interzisa....pana joi ma voi hrani cu cate 14-16 ore de munca pe zi......

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 15 ani
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 8 luni

27.04.2010 6:38     citat 

Pup cu mare drag toate silfidutele!!! sarutsarutsarut
Am avut un week-end extrem de ocupat: am serbat 6 ani de la casatorie (24 apr) si am iesit seara in Coyote Cafe si am dansat (ce bine ne-am mai simtit foarte fericit)
Apoi duminica nici nu stiu cand a trecut: iesit in pat, papat, culcat (am reusit si eu sa dorm o ora si jumatate - ceea ce pentru mine e record, deobicei imi ajunge jumatate de ora).
Saptamana a inceput ca deobicei: cu 'oportunitati' ochi peste cap (mai noi ca sa facem haz de necaz si sa ne adaptam la limbajul corporatist prostit spunem 'noi nu avem probleme, doar oportunitati' nervos )... Ma rog, fiecare cu ale lor...

cristianka, ma bucur ca ti-a placut starea mea de spirit sarut sarut Acum ca am soare, frunze, flori, sunt cea mai happy.
Mi-am schimbat pana si biroul ca sa stau la geam la soare, in loc sa fiu in mijlocul incaperii, unde se tine lumina aprinsa toata ziua, din cauza colegilor care lucreaza cu hartii, Faptul ca ma asez dimineata intr-un loc luminat si aerisit, imi face ziua mai buna foarte fericit

angicut, sper ca v-ati distrat!!! Wow, 19 ani!!!

O viata de om!!! Noi serbam in vara 10 ani de cand suntem impreuna foarte fericit
[/img]
----------
citat:
Eu de aici de la servici , nu pot vedea starea de spirit a Irinucai
----------

Sper ca intre timp te-ai lamurit scot limba Ai grija cu incalcarile regulilor... trag cu ochiul

ana_348, te inteleg cu epuizarea constanta... cum te descurci? V-ati gasit o rutina sau inca mai va acomodati?

GRASANA
, sarutsarutsarut iesi din umbra, draga mea!!! Mobilizarea, vine vara, Bine-mi pare!!! In curand va fi asa: Si atunci ce ne facem?!
In loc sa fim asa: sau asa o sa fim obsedate de: sau de ...
Iar o sa o tin pe angi in suspans, o sa citeasca postarile mele pe bucati scot limba sarut

----------
avedaria a scris:
Azi mi-o fo' un rau ochi peste cap Tre' sa-mi vina in cateva ore......si nimic si nimeni si niciunde nu-mi intra in voie, na!
Azi am mancat dimineata o para (de fapt o minipara) si o banana (macar asta era zdravana.....nu va ganditi la prostii jenat ). ...
Ma duc sa rup bicicleta......si pentru ca mi-s ciufuta caut un film cu baieti frumosi (majori, promit!)
----------

Ce bine te inteleg, soro!!!!!!!!! Exact asa sunt si eu... ieri ma apucasem sa il ciondanesc pe saracul husband, care nu gresise cu nimica sarut da' eu aveam niste ba^zda^ci matinali, de nu pot sa va descriu... iar duminica seara plansesem de mi se umflasera ochii la 'Jurnalul unei bone' de pe acasa (orice om intreg la cap intelege ca acel film n-are nimic de plans in el ochi peste cap)... Sper ca in vreo zi doua sa ma linistesc... trist

oanaig, draga de tine... imi pare tare rau ca esti in aceasta situatie la servici.. din pacate sa stii ca multa lume se simte la fel... este un context extrem de nefericit cel in care ne aflam noi acum... ca loc in istoria omenirii... caci toti sunt loviti intr-un fel sau altul... trag cu ochiul rezista!!! gaseste-ti o motivare!! sarut

ICEMOON, mult succes!!!
Si una mai motivationala asa (sper sa nu i se para cuiva ca sunt deplasata jenat )

----------
avedaria a scris:
Da' si cand ma voi scula, pe multi voi trimite la origini rad Tu stii cel mai bine care este prorpiul tau prag de toleranta si cat de mult te-ai implicat si mai ales iti place ceea ce faci. Am vazut ca si Irina si-a facut bilantul anul trecut, dupa o perioada din asta nebuna, si a ales pe termen lung, un job care sa-i permita sa se bucure de adevaratele realizari, copiii si familia ei sarut Scuze de off-topic.
----------

Nimic nu e off-topic, atata timp cat ne afecteaza atat de tare viata si dieta, implicit! sarut Spre marele meu noroc anul trecut am primit un telefon de la o firma de recrutare pe care o refuzasem cu multe luni inainte (in timp ce eram in concediu de maternitate) si le spusesem sa ma sune daca mai apare ceva... Din ce am vazut printre cunoscutii mei, recunosc ca am avut noroc sa gasesc oameni foarte ok jenat carora le sunt recunoscatoare sarut si pentru asta merita sa ma incordez la maxim sa iasa treaba bine foarte fericit

Va imbratisez pe toate acu' ca sunteti niste silfidute, va infasor de mai multe ori scot limba trag cu ochiul Sa aveti o zi grozava

sus

Denunta
nelus

27.04.2010 7:25     citat 

----------
atleta a scris:

As vrea sa merg si la un nutritionist, sunt deja disperata, nu am avut niciodata aceasta greutate, si nu mai pot scapa de kg in plus oricat
m as infometa. Sport ...mai greu pt ca am operatia de cezariana desfacuta pe interior aprox 1 cm...numai belele...

Help pls...
----------

Nutritionist? Iti spun eu ce va face! Iti va da sa iti faci toate analizele si apoi iti va prescrie un regim alimentar, pus de ea pe hartie, care va avea 1300-1500 cal /zi. Iti poti face singura acest regim, mancand orice. Eu asa am slabit de la 69 la 61 kg. Iti vei da rapid seama ca daca vrei s ate incadrezi in 1500 cal /zi vei fi fortata sa scoti dulciurile si bombele calorice in meniu ( gen cozonac, inghetata, ciocolata). Va trebui in schimb sa mananci 3 mese pe zi, iar cand simti ca ti s eface foame sa bei ceai sau sa mananci un fruct. Citeste si indicatiile Irinucai, postate la ultimul subiect si iti garantez ca vei da jos 3-4 kg in prima luna.

Eu am 3 colegi care au apelat la nutritionist. Mancau dupa lista. Acum au pus din nou pe ei, dar mananca mai atent si cresterea in greutate e mai mica. M-am uitat pe lista lor si cam asta era ideea- pana in 1500 cal/zi, dar din fiecare grupa alimentara.
Referitor la operatie, mergi la ginecolog si intreaba daca poti face efort. Cred ca o bicicleta d ecamera nu iti poate face rau, dar un consult e recomandat.

sus

Denunta
GRASANA

27.04.2010 8:40     citat 

----------
IrinucaR a scris:

Am avut un week-end extrem de ocupat: am serbat 6 ani de la casatorie (24 apr)
----------

La multi ani fericiti Irinuca sarut si eu tot pe 24 apr am sarbatorit 6 ani de la nunta zambet
am inceput sa am grija la cat si ce mananc , dupa 6 seara incerc sa nu mai mananca decat poate un mar..si parca parca....

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 9:06     citat 

hello!
am vrut sa citesc din urma dar m-am cam pierdut scot limba

Irinuca, nici n usti uce sa raspund la
----------
citat:
ana_348, te inteleg cu epuizarea constanta... cum te descurci? V-ati gasit o rutina sau inca mai va acomodati?
----------
...rutina n-o sa fie niciodata cred, diana ca si maia nu pare genul sa respecte reguli sau sa aiba vreun program, noroc ca sunt obisnuita cu stilul asta.
Asa ca...suntem ok. eu pest evreo 4 luni o sa incep serviciul, mai e asa putin...
A, vreau sa ma apuc de dansuri - cum nu sunt in stare sa ma ti nde exercitii sau sport, am luat decizia asta...am si gasit ceva, sper sa fie ok. In curand incep.

Angi eu sunt f multumita de unghii. Tipa la care ma duc e mai de lux asa, si la un moment dat am vrut sa schimb si am chemat pe cineva acasa, ma gandeam ca e mai comod avand in vedere ca existasi diana acum...si m ile-a cam stricat trist Ce vreau sa zic e sa ai grija unde te duci. Acum am revenit la salonul asta unde e super ok, tipa lucreaza f bine. Dupa botez le scot (fac o pauza vreo 2 luni) si o sa vad atunci daca e chiar asa naspa cu unghiile adevarate cum am auzit. Cred ca daca nu ma duceam la tipa mai ieftina n uaveam probleme. Aici e cam scump, platesc cam 1-1,3 mil de fiecare data, dar ma duc la 3-4 saptamani. Acu mde exemplu m-am dus la fix o luna si unghiile aratau perfect, doar ca se vedea jos, unde crescusera...vre 3-4mm. A mea face cu gel colorat, adica pot sa imi fac pe deasupra cu oja ce culori vreau, le sterg apoi cu acetona si ramane modelul facut de ea intact. Asta daca ma plictisesc sau vreau sa acopar partea crescuta (care nu se vede asa rau cum credeam)

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

27.04.2010 9:13     citat 

urschu, daca ai nevoie de ajutor cu listuta, sunt pe-aici sa stii zambet Am mai intrebat eu odata, dar cred ca chiar dupa m-am imbolnavit si nu mai stiu ce ai raspuns, am pierdut sirul jenat Acum sunt...libera si available, cel putin pana incep serviciul scot limba , asa ca poti sa mi-o pasezi cand vrei!

Eu nu am raprotat nimic, stagnez, nu mi-am luat cantar smecher dar asa pare...In afara de dansuri am redus de ieri dulciurile scot limba ...si o sa mai caut o dieta...ori cartea lui Bilic ori...una pe care o tin vedetele, lopez si altele...o sa caut acum sa vad despre ce e vorba...rina acum nu e pt mine.

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 2 luni

27.04.2010 9:24     citat 

Multumesc nelus pentru raspunsuri sarut

IMC = 23.83 , ma bucur sa aflu ca ma incadrez inca la greutate normala
Maine dimi ma duc sa mi fac un set de analize complete, mai ales cele hormonale, pentru ca mi este frica si de tiroida, mama mea sufera de hipertiroidism, il tine sub control dar na..as vrea sa previn daca se poate, decat sa combat..
La ginecoloaga mea am fost..la cea cu care am nascut...mi a zis ca operatia e desfacuta in dreptul tesutului muscular, dar nu e nici o pb...fara efort care sa solicite muschii abdominali si se repara la urmatoarea cezariana...daca nu se prinde ea singura intre timp.
Am un an de atunci...de aia am si pus in greutate ..eu mergeam regulat la sala(bine...cica de aia s ar fi desfacut..nu ca nu m au cusut ei bine..).Intre timp mi am pus niste silicoane si iar n am avut voie miscare 6 luni..apoi a tb sa repet operatia pt niste rectificari...iar 6 luni repaos.....in fine...
Maine imi fac si un ecograf detaliat sa vedem daca s a mai prins operatia , daca nu ma duc la un obstetrician bun sa vedem ce i de facut...
Imi zicea o prietena ca s ar putea sa fie de vina si operatiile astea dese(toate cu anestezie generala) cica ar deregla hormonal...acum nu mai stiu ce sa mai zic..
Iar la nutritionist as vrea sa merg...pentru ca eu de fel nu prea am vointa cand e vb de dieta...pana acum slabeam cu f mult sport ..sala,aerobic, alergat.....Ma gandesc ca daca ma duc la ea in fiecare vineri sa vedem progresele ma voi tine de treaba...pt ca stiu ca imi urmareste cineva dieta...Deci mai mult e vb de psihic....am vazut si eu 2 regimuri date de nutritionist de la prietene...nu e mare branza..dar poate ma mobilizez mai bine asa...
Deocamdata sa vedem rezultatul analizelor..
Sa mai zic si alta prostie care am facut o jenat ...aveam 65 de kg asta vara si am luat minunatele pastile de slabit Super Slim...am slabit pana la 62 si acum am 72....bun asa...ideea era sa le iau o luna pt a slabii si o luna de mentinere...dar eu nu am apucat sa iau o luna ca m am umplut de bube si le am stopat imediat...si na...cred ca a contribuit si asta la kg mele in plus...
Spor la slabit tuturor...cum zicea si Irinuca..vine vara ..haine in minus...offf...sa speram ca si kg la fel..
Irinuca, Grasana , la multi ani fericiti impreuna !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: