· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna - iarna 2008 (104)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna - iarna 2008 (104)     
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

11.05.2010 2:43     citat 

Chiar nu stiu daca se va aplica hotararea privind alocatiile si indemnizatiile dar oricum, numai ideea ca se pot atinge si de astea ma dezgusta teribil. Nu exista alte cai de a economisi....nu exista solutii pentru a a duna bani la bugetul statului...Dar nemernicii din tagma basesciana care au venituri de peste 30.000 lei lunar? Dar functionarii numiti in functii inalte pe crieterii politice? Dar posturile remunerate cu 45.000 lei si care sunt ocupate de catre 2-3 persoane pana la lamurirea situatiei? Adica sunt 3 oameni pe un post caci de...politica...
Nu vreau sa ma enervez caci nu aici locul...
Si ca sa ma calmez....
Asta se face cu nisipul?

Imi plac tare papadiile...

Face gogosi bune, bunica...
Nu sunt bine alese accesoriile dar pe-astea le-am nimerit...

Redecoram...a se observa migala si concentrarea cu care imprastie diverse lucruri prin diverse locuri...

sus

Denunta
liana76

Copii

11.05.2010 2:55     citat 

Nu iaste nimeni pe aici?
Ce-i drept e frumos afara...sau pregatiti proteste impotriva guvernului? rad
Macar tu Mimilico, nu ma lasa plang sau sunt foarte trist ....caci ti-oi fi si eu vreodata de ajutor.... rad

sus

Denunta
alinutza22

Copii
Denis Andrei: 12 ani, 3 luni

11.05.2010 2:55     citat 

Dudu, desi ai crescut si esti din ce in ce mai barbatzel (ce'i drept, inca minibarbatzel), ai ramas cel putin la fel de haios, amuzant si dulce...

sus

Denunta
liana76

Copii

11.05.2010 2:59     citat 

Daca mai era nevoie sa justific libertatea si entuziasmul cu care zburd pe aici: fiul meu doarme!
Ieri si azi a capatat drept obicei ca la trezire, dupa micul dejun sa-si ia incalatamintea si sa aseze langa usa ca sa mergem afara. Asa ca, jumulita, adunata ca de pe garla, vrand nevrand la prima ora eu sunt cu puiul afara... trag cu ochiul
Azi am stat vreo ora, de la 9 la 10 si-un pic. Pe la 11 a venit soacra si l-a mai scos si ea vreo ora si ceva...Asa ca pe la 14 s-a culcat. scot limba

sus

Denunta
liana76

Copii

11.05.2010 3:00     citat 

Uraaaaaaaaaaa, a aparut Alinutza!
Ce faci draga mea? Ce mai citesti si cum mai esti cu examenele? Parca mai ai vreo 2 sau am luat-o razna?

Fiindca nu ma baga nimeni in seama imi iau bagajele si plec!!!! trist Dar....nu inainte de pune filmuluetul in care fiu-meu alearaga dupa papadii. I se pare asa dragut ca se scutura si zboara....incat orice floare prinde o scutura ca sa vada daca-i pica petalele si o iau razna spre cer.... trag cu ochiul

PS A disparut Alinutza... rad

sus

Denunta
alinutza22

Copii

11.05.2010 3:22     citat 

rad
Azi l am tinut si eu pe Denis in curte vreo 3 ore, de la 10.30 la 13.30 si deci am avut si eu norocul ca la 14 sa adoarma. Acum bineinteles ca e fresh si sa vedem diseara la cat adoarme cool Aseara sau mai bn zis azi noapte la 12 a adormit prostit

Liana, eu lenevesc un pic pe la pc...azi e sotul acasa si i l am dat in primire pe pitic rad
De citit citesc vreo 3 carti, examenele le am terminat cu bine jenat . Mai aveam doar disertatia, insa nu o sustin anul acesta zambet Sunt destul de multumita ca am cam terminat cu scolile (mai putin cu scoala vietii rad )...

sus

Denunta
liana76

Copii

11.05.2010 3:26     citat 

Si puiul meu si- a facut un obicei din a se culca traziu seara. Asa ca si Denis, aseara era trecut de 23.30....Desi mai iesim o tura si seara tocmai in ideea de a-si consuma energia si de a dormi bine.Si e drept ca doarme bine noaptea. Adica nu se trezeste deloc noaptea. Doar rareori daca il deranjeaza ceva. Ori, pentru mine e ceva nesperat. Nici nu mai stiam cum e sa dormi intreaga noapte. jenat Pana la intarcare se trezea de 3-5 ori cel putin... surprins Asa ca acum e festin. scot limba

sus

Denunta
alinutza22

Copii

11.05.2010 3:38     citat 

Si noi avem plimbarea de seara destul de lunga si il mai tinem si in curte, dar tot tarziu adoarme, insa am aceeasi multumire ca si tine: aceea de a dormi toata noaptea si chiar pana tarziu dimineata...

Tare dragutz e Dudu si in filmulet. A vazut si Denis, i am spus ca e Dudu acolo si acum tot repeta: Dudu, Dudu zambet

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 9 luni

11.05.2010 4:40     citat 

Buna ziua!Am revenit si eu dupa ce m-a alergat fiu'miu pe coclauri.....Ne luptam cu dintisorul 8 care inca nu a spart si-mi chinuie puiul..
Adytza multumim de colaje si actualizari sarut sarut sarut sarut
Pupam toti protagonistii pozelor...eu sunt asa de uituca..camera ramane mereu acasa asa k nu avem poze noi cu inceputul de primavara ce se pare ca a sosit si la noi!In rest....avem "performante" foarte fericit Cere la olitza daca ma vede ca merg la baie dar....am avut de 2 ori surpriza ca s-a ridicat sa-si ia o jucarie, s-a asezat frumos pe vine si-a facut kk pe jos.... foarte fericit foarte fericit Mai incercam poate nimerim si la olitza!De redecorat se ocupa si fiu'miu permanent,scoate pamantul din ghivece, spala pe jos cu lapte si apoi se intinde si-l linge prostit La capitolul vorbit...slabutz de tot.Am ramas cu da, tata si mai rar ma sau mama!in schimb intelege destul de multe si ma uimeste..pierde cate o soseta si-l intreb unde e si pleaca, o cauta si mi-o aduce!Mai rau e afara....sunt in categoria mamicilor a caror pui se poarta exact cum nu am vrea.Mai fetelor atata tipa de incantare si alearga...a speriat cativa copii si nu va pot spune ce priviri ucigatoare mi-au aruncat mamicile.Am zis ca in curand vom avea interdictie in parc!Asa ca tre sa merg cu el undeva pe coclauri sa ne putem juca si sa nu "deranjam" mamici sensibile!Ma simt tare aiurea cand vad cat de urat se uita.... trist
cu mancarica tot greu merge.dar ce sa fac???sa-i bag pe gat nu pot!Vaaai cata vorbaraia!!! surprins
legat de indemnizatii, salarii, pensii.....niste idioti !Sincer nu gasesc cuvinte sa-i categorisesc!Nu vreau sa par xenofoaba sau rasista daca se pot numi rasa... dar ei primesc ajutor social si nu au muncit o zi in viatza lor si noi bagam bani in fundul statului si tot noi suferim plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist trist trist

sus

Denunta
liana76

Copii

11.05.2010 4:49     citat 

Yazmine, nu te stresa draga si nu te rusina tu de comportamentul si de privirile lor. Noi, mamicile tre' sa fim tolerante, iar daca ele nu pot intelege ca nu toti copiii tac malc si vorbesc sau se manifesta in soapta...nu e pbl. ta. Atata vreme cat nu e violent (ma refer la al ovi sau a brusca copiii) si nu deranjeaza copiii prin rautati nu e cazul sa-ti faci pbl. E drept ca este indicat ca tot timpul sa-i atragi atentia ca sunt copii sensibili care nu suporta zgomotul sau se sperie la tipete. Asta asa ca sa devina in timp o regula. Deocamdata este prea mic sa-i ceri sa se manifeste altfel de cum vrea el. Si apoi bucuria exteriorizata chiar si prin tipete este totusi....o bucurie. Incet, in timp, entuziasmul lui se va tempera, de fapt se va manifesta alltfel, mai calm, cu mai multe gesturi si mai putine tipete.
Si, stai calma, nu esti singura care are un copil activ, vioi si exuberant! sarut

sus

Denunta
alinutza22

Copii

11.05.2010 8:23     citat 

Yazmine, nu e vina ta ca unele mame nu inteleg ca mare parte din comportamentul copiilor nostri nu tine neaparat de noi. Fiecare copil are temperamentul lui si mai ales pana incep sa creasca si sa inteleaga exact ce au voie si ce nu, ce e bine si ce nu, ce ar trebui sa faca si ce nu, chiar nu cred ca e loc de "priviri ucigatoare", mai ales venite de la mamici care pot fii oricand in locul tau... Nu ti face griji si nu te simti aiurea!

Unde sunteti??? confuz

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

11.05.2010 11:00     citat 

La multi ani cuscra mea iubita sarut sarut sarut sarut
Felicitarile AICI

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

11.05.2010 11:03     citat 

offfffffffffff mi-ai luiat- inante plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

11.05.2010 11:12     citat 

nici numai stiu sa scriu de suparare plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

11.05.2010 11:16     citat 

----------
andreea_andreea a scris:
nici numai stiu sa scriu de suparare plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

Te pup si te iubesc sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: