· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna - iarna 2008 (104)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna - iarna 2008 (104)     
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

14.05.2010 5:07     citat 

Salutare scumpele mele sarut sarut sarut sarut
Palariuto sanatate multa sarut sarut
Mamistef nu-mi aminti de RDS ca noi pana n-am facut plangere la OPC n-am reusit sa primim un user si o parola ca sa ne conectam
Cuscra nu v-am amagit dar are grija ginerele tau sa ma tina in priza toata ziua si abia reusesc sa ajung la buda asa ca daca prind la pisiu e sarbatoare prostit plang sau sunt foarte trist
Stiu ca asteptati poze de la mine dar nu prea am facut in ultimul timp asa ca musai in weekend avem sedinta foto trag cu ochiul .
Cum v-am spus am un mic terorist in casa,darama tot cei iese in cale,orice jucarie o strica ,este tare zvapaiat si tare neatent asa ca tot timpul se loveste de ceva si are un stil ca da numai cu capul si avem fruntea plina de vanatai plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Acum doua saptamani in urma unei cazaturi am ajuns la spital cu el dar multumesc lui D-zeu ca totul a fost doar o sperietura si sincer va spun ca nu stiu cum n-am ajuns inca la Socola.
De cateva zile ne luptam din nou cu constipatia si chiar numai stiu ce sa-i dau sa manance ca ma doare sufletul cand il vad cum se chinuie sa faca kk plang sau sunt foarte trist
A ramas acelasi copil mancacios si de cand ne-am mutat in noua casa toata lumea mananca la bucatarie iar cand ii spun sa mergem sa papam fuge repede si se aseaza la masa zambet isi asteapta cumintel portia si dupa ce o primeste mananca singurel.....am baiat mare trag cu ochiul
Daca de Rares m-am tot plans acum va spun ca Robert este tare cumintel,astazi a participat la un concurs de modelaj si sa vedem saptamana viitoare daca este printre castigatori.Ne pregatim de zor pentru serbare si caut in disperare un costumas de greiere asa ca daca aveti idei va astept trag cu ochiul
Despre mine ce sa va spun sunt ok,putin cam obosita dar ma descurc.Sambata trecuta am fost la un botez unde m-am distrat de minune , am dansat toata noaptea de am ajuns acasa cu basici in talpa surprins rad noroc ca s-au vindecat ca maine mergem la alt botez .
In noua casuta este tare bine dar mai sunt multe lucruri de pus la punct ,multe de cumparat si banii se duc vazand cu ochii.
Gata tre sa fug
Va pup si va doresc un weekend minunat

PS. Scuze ca n-am raspuns la toata lumea jenat sarut

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

15.05.2010 6:02     citat 

Neata sarut

Aseara n am mai intrat, eram obosita , am fost si la cumparaturi. Am fost la doctor ne a dat tot augmentin , un preparat pt nasuc si Flavamed pt tuse SA de a Dumnezeu sa se faca bine , ca m am saturat in fiecare luna ea raceste si numai in gat , face imediat rosu in gat . Am intrebat o si de ceva pt imunitate si mi a arata ceva de la o firma noua o sticluta era 1 mil 200 surprins Cica astea s mai bune . Dar de unde frate sa iau eu 1 mil 200 acum sa dau pe o sticluta? Voi nu stiti ce altceva se mai da pt imunitate ?

Va pup o zi frumoasa sarut

Ma duc sa bag la spalat si poate termin curatenia in baie pana se trezeste pitica Revin sarut

sus

Denunta
lori4u

Copii
Lavinia Maria - printesa noastra
12 ani, 2 luni
Natalia Cristiana - A doua printesa a noastra
10 ani, 8 luni

15.05.2010 8:20     citat 

Buna fetelor. Va anunt ca pe 04.05.2010 s-a nascut Natalia Cristiana pui de lori4u. Suntem bine sanatoase si incercam sa ne obisnuim toate trei unele cu altele. Va pupam dulce: Laura, Lavinia si Natalia.

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

15.05.2010 2:10     citat 

Servus gagici,
Lori sa fiti sanatoase toate trei si sa va acomodati rapid sarut
Maria-Palaria sa te insanatosesti repede fata mea. sarut Adytza eu am primit ca recomnadari cura cu oscilo la de la dubutul racelii sau sirop septilin( scrie pe prospect cat si cum tre sa-i dai). Am auzit de bronhovaxom sau cam asa ceva dar eu nu i-am dat lui T. Pe langa astea..stii....fructe si legume proaspete cat se poate la varta ei, suc de ceapa etc. Si mai e si treaba aia cu calirea. Acu' adytzo vezi si cu antibioticele astea. Uite asa a facut ficiorul meu 3 cure de antibiotice in 4 luni si a trecut juma de an de atunci si nu mai reusesc sa-i reechilibrea flora intestinala trist . Eu tot am mai citit ca la un rosu in gat nu se da antibiotic, decat daca face laringita. Nu stiu ce sa-ti spun. Pot doar sa iti urez multa sanatate. Ti-as recomanda sa treci pe homeopate dar astea nu se compenseaza si sunt destul de scumpisoare. Daca iti poti permite e ideal sa consulti un medic homeopat si sa incerci alte variante de tratament mai putin nocive pentru restul organismului sanatos. sarut sarut sarut
M-am dat cu oja si acum astept sa mi se usuce sa incep probele la haine. Ma bate gandul sa ma imbrac cu o rochita din tricot si sa-mi pun ceva accesorii sa fiu mai sturlubatica foarte fericit . Draga, nici nu se mai poate ochi peste cap , o noua freza, o noua pereche de ochelari si o noua atitudine foarte fericit .
E hotarata treaba ca luni suni la scarbici si le zic ca ma intoooooorc la munca. Sa faca bine sa puna sampania la rece si sa intinda covorul rosu ca vine printesa mimilica sa isi ocupe tronul prostit prostit prostit . Oricum ma tot pregatesc psihic de vreo luna, asa ca nu va fi ceva atat de brusc.....
Sper sa pot dansa diseara ca ma dor bucutele de la injectii plang sau sunt foarte trist . M-a ciuruit Alinoaca si bine a facut ca poate scap si eu definitiv de.....
Alinoaco nu ti-e dor de mine? foarte fericit E prima zi dupa cele 10 cand nu ma mai vezi foarte fericit . Ce mai fac mandrele?
Fetele nu stiu daca v-am spus dar Teo stie sa spuna La revedere si Bai-bai zambet . Adica te saluta in cew limba vrei tu, ca ea stie multe trag cu ochiul
Va pup gagici si va doresc un week-end minunat. La noi se anunta vijelii asa ca....
puuuuuuuuuuuuup

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

15.05.2010 7:54     citat 

Seara buna zambet

Imi cad ochii in gura de oboseala,am avut multa,foarte multa treaba azi.Am pus telefonul sa ma trezeasca la 6 dimineata si de atunci tot fac torturi naspa foarte fericit

Le pun si aici ,detalii nu are sens sa dau,cine e interesat vede mai multe pe blog. Deci,in ordine cronologica:

Lori4u,sa-ti fie sanatoasa puiuta! Are aceeasi zi de nastere cu Tudor al meu! ii doresc sa aiba o viata minunata,iar voi sa fiti o familie fericita si unita! zambet

Noapte buna!

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 2 luni

15.05.2010 10:54     citat 

Buna seara sarut
Lory, multa sanatate si sa-ti traiasca minunile sarut foarte frumos numele micutei sarut
Mimilicoo, ba da, fata, mi-e dor de tine scot limba da, mai fetelor, dupa ce ca i-am facut fundul ciur (20 a avut saraca de facut, ca nici nu mai aveam loc trist), a zis ca mai vine........masochista rau cocoana prostit rad acu cred ca-i flutura fustele la destrabalare, asteptam maine impresii trag cu ochiul
MamiS, tu alta treaba n-ai, decat sa faci chestii din astea oribile confuz ia te rog frumos sa-ti revii ca intreci masura socat
Acum serios vorbind, ai o rabdare si o imaginatie si o rezistenta fizica si psihica cum n-am mai vazut........ce pot sa mai zic decat ca-mi curg balele si ca as linge macar un platou din ala manjit cu oribilitati prostit
Hai va pupacesc, ma duc sa ma trantesc in pat ca vad dublu prostit
Noapte buna sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

16.05.2010 12:04     citat 

Buna fetele,
Asa da un frumos mod de a incepe o noua zi....privint minunatiile lu Mamistef zambet . Numa privesc, ca de gustat Poc! una intre ochi sa-mi treaca poftele prostit . mPreferatul meu e ultimul...tare, tare, tare fain. sarut sarut sarut
M-am gandit si m-am hotarat foarte bine sa ma imbrac fliu-fliu si o tzara obraznic scot limba jenat . Daca m-as fi imbracat cu costumul as fi picat ca nuca in perete ca mai toata lumea era imbracata sic, intre... Pantofii mei frumosi sunt suuuuper comozi ca m-am destrabalat la cote maxime. Vai, de cand n-am mai dansat asa de mult prostit . Si ma ajuta rochitica mea creata care se umfla pe ici pe colo, doar cat sa ma racoreasca rad rad rad . Daca nu ma laud eu...cine sa-mi spuna ca sunt mirobolanta foarte fericit rad rad rad . Acu, serios, m-am simtit excelent si usoara ca un fulg....drept urmare....m-am imfruptat din belsug cu de toate ca toate au fost bune si cu toate ca m-am dus fara niciun chef m-am distrat de minune. Bre...sunt intr-o forma maxima. Si a fost suficient sa imi schimb coafura si ochelarii si deja ma simtb alt om. Asta ar trebui sa fac tot timpul....sa ma bucur de lucrurile marunte....dar fara un pic de drama in viata mea...parca nu pot sa respir ochi peste cap In fine....vorbesc si eu singura ca sa nu tac prostit De dimineata am impuscat niste reprize de dans ca sa mai subtiez obrazul....ca vtalia n-am nicio sansa jenat .
Acum am o durere de cap asa ca ma duc sa ma intind un pic....atat cat o sa ma lase fii-miu.
V-am pupat sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

16.05.2010 12:58     citat 

Buna ziua sarut
V-am zis eu ca se destrabaleaza madam Mimilica si n-ati vrut sa ma credeti.........
Am uitat sa va spun ca-i sta super-fain tunsa, e gagica de gagica trag cu ochiul deci va imaginati ce belisima e cu ochelari noi si machiata si aranjata trag cu ochiul

----------
mimilyca a scris:
Acum am o durere de cap asa ca ma duc sa ma intind un pic....
----------

Ti-am zis fata sa nu mai bei atat ochi peste cap ai profitat ca ai scapat de antibiotic si hop ai dat iama in beutura ochi peste cap
Aaa, te rog arunca si-n ograda mea putin optimism de-al tau....terooogg........te rooooooggggggg jenat
La noi a fost o vreme super faina pana acum 15 min......acum s-a starnit un vant uracios si ploua trist
Ma duc sa pap ceva dulce sa-mi ridic moralul scot limba
O duminica placuta tuturor sarut

sus

Denunta
soficuta

Copii
Pavel: 6 ani, 9 luni
Nicolae: 12 ani, 2 luni
Teodora: 10 ani, 5 luni

16.05.2010 4:20     citat 

Buna, tuturor!
Nu am mai scris de mult timp! Dar veti vedea cand veti incepe serviciul ca va fi tare greu. Mai ales in starea mea si cum am eu unele perioade aglomerate: vin pe la 18,30 de la serviciu, mananc ceva si apoi Nic ma ia in primire ca si cum as fi cea mai odihnita. Inca mai suntem in delegatie la Vaslui si, daca ne ajuta vremea, poate ne intalnim miercuri sau joi cu pustii din Vaslui.

Mamistef, sa fii sanatoasa si sa ai puterea de a continua aceasta activitate, caci tare bine iti iese!

Adytza, sper ca Maria se simte binesi nu va mai trebui sa ia antibiotice...

Lori, felicitari pentru minunea cea mica! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de copii!

Mimilyca, sa-ti fie de bine "dezmatul"!

Gypsy, sa locuiti cu placere in noul apartament!

Pupam toate mamicile si ingerasii lor frumosi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

17.05.2010 5:56     citat 

Neata sarut

MamiS sarut felicitari foarte frumoase torturile 4 intr o zi surprins
Lori sarut sa ti traiasca printesa
Mimi sarut ma bucur ca v ati simtit bine . Asteptam poze cu noul look scot limba Ne ai promis foarte fericit
Soficuta sarut mai ai si tu putin , ce mai trece timpul , pupam pe Nic
Alina sarut ce mai fac fetele?
Mamiyasmi sarut voi cum mai sunteti ?

Va pup o saptamana frumoasa sa avem sarut sarut sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

17.05.2010 8:41     citat 

'neata!

Are si Maria varsat de vint prostit foarte fericit Deci azi e prima zi de gradinita pentru Tudor,si prima zi de varicela pentru Maria! Here we go again.... prostit
Sincer,eu ma bucur ca face acuma,ca face forma relativ simpla,o pazesc sa nu se scarpine iar la gradinita n-o sa mai aiba probleme.

va doresc o saptamina minunata!

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 3 luni

17.05.2010 10:01     citat 

neata sarut sarut
scuzati absenta,dar sunt la mamaie la curte si de toate am de facut numai timp sa stau si eu putin printre doamnele mele dragi nu am
ma bucur ca a revenit si raluca pe plaiuri forumiste,ma bucura si ma incanta si "oribilitatile" lui mamiS,nu am fost pe faza nu am citit comentariile dar imi pot iimagina cum au sunat prostit
o pup dulce pe fiecare bubita pe mariuca cea cu varsat de vant sarut sarut sarut
mamiS putere sarut sarut
felicitari lori pt minunea mica sarut
mimilico sa-ti fie de bine destrabalarea cool
si noi am sarbatorit putin miercuri,ca fetele prin oras,ne-am distrat copios si ca atare ne-am intors acasa pe la 24"30,tare-mi plac iesirile astea numai cu fete si ideea ca sotii stau cu copiii foarte fericit foarte fericit
si cateva poze

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

17.05.2010 10:29     citat 

Neata!
Matinala si cu cafeaua pregatita, mai Adytza.... sarut
Dudulinei mele ii curge nasul, ii lacrimeaza ochiii...mergem la dr.0

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii

17.05.2010 12:18     citat 

Salutare sarut
Mariuca, na ca te-a palit si pe tine trist MamiS, iti doresc sa ai tone si tone de rabdare (stiu ca deja le detii, dar tre' sa zic si io ceva scot limba) si sa dea DD sa nu rupa Bubulina nici o bubita.........macar v-ati luat de-o grija zambet
Maia, ce mare te-ai facut surprins si arati asa a domnisoara adevarata........esti o frumusete sarut imi plac de mor cerceii tai si bentita si rochita si gurita, dar ochisorii tai continua sa ma ameteasca prostit
Dudulinule, multa sanatate pui frumos sarut
Adytza, multumesc de intrebare sarut fetele sunt bine.......Palariutza si-a revenit confuz sarut
Sofi, mi-as dori mult sa ne intalnim, numai sa se faca iar vremea buna, ca acum e asa frig si innorat trist
Pupici tutulor sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

17.05.2010 1:26     citat 

Andreea sarut sarut sarut sunt minunate pozele cu Maia,si mai ales poza cu voi doua! a crescut atit de frumos,si e din ce in ce mai blonduta,mi se pare mie?!!Si ce serioasa e ea cind vorbeste la telefon rad sarut e fetita mare de-acuma,draga de ea sarut

Multumesc Alinoaco,eram oricum pregatita psihic sa mai fac fatza la doua saptamini de bubutze,stat in casa si pazit copila sa nu se scarpine! Gindul ca scapa acuma si ca la gradinita cind vor pica prichindeii ca mustele bolnavi de varicela Maria va fi deja imunizata ma ajuta f mult foarte fericit trag cu ochiul ce sa facem? Acuma sa bagam bubutzele la loc nu se poate jenat

Liana,sanatate multa lui Dudu!! poate e doar o raceala banala!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: