· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (303)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (303)     
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 1 luna
Naty: 7 ani, 4 luni

10.05.2010 8:55   Clubul viitoarelor burtoase (303)  citat 

====SUNTEM PREGATITE SA DEVENIM MAME!====

Made by ANGY29

Felicitari, mami gonzonica….sarcina usoara si la termen itzi dorim si un bb sanatos exclamatie sarut sarut sarut

Viitoarele Burtoase Made by ANGY29

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||?

• elenahhe.....................................08.04.2010
  • carme_vladut..............................08.04.2010
  • cristina_ro...................................12.04.2010
  • Alexa-Maria................................20.04.2010
  • ingeras24....................................22.04.2010
  • Ralu_lidia...................................25.04.2010
  • Yasmina......................................25.04.2010
  • georgette.....................................01.05.2010
  • angy29.........................................03.05.2010
  • mihaela_ct.................................03.05.2010
  • janine13.......................................05.05.2010
  • CYC...............................................06.05.2010

"Productivitatea" lunii Mai :

• gonzonica: ||

"Productivitatea" lunilor:

• aprilie : 1 gravidutza
  • martie : 1 burticoasa
  • februarie : 4 balonase
  • ianuarie : 2 gravidutze
  • decembrie : 3 burticutze

Facand parte din club, dar in asteptare:

• Dixy2010
  • eleonida
  • iva
  • Krystyne
  • Kurai_Lucy
  • Mari_d
  • marimutza
  • NICKSS
  • piperus
  • simoop
  • somnorici

Va asteptam sa ne spuneti care e locul vostru in listuta...adica UM

• notar
  • krystine
  • marisim
  • mena_sj

Sarbatoritii lunii Mai :

• carme_vladut - 1 mai - 35 ani
  • Crispy - 17 mai - 30 ani
  • NICKSS - 21 mai - 23 ani

exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti data primei zile a ultimei menstruatii cu verde (ex. UM = xx.yy.2009). Ar fi de preferat sa folositi aceasta culoare pentru tot ce tine de listuta sau colaj (cereri pentru aparitia pozelor in colaj, transferuri pe lista de asteptare etc). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Daca ati postat deja mesajul si ati dori sa mai scrieti ceva, dati “modifica” pe mesajul vostru ( in coltul din dreapta sus ) si acolo puteti adauga ce mai doreati sa scrieti, apoi dati “trimite”, ca sa nu apara mai multe mesaje, unul dupa celalalt, de la aceeasi persoana. Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze

sageata sageata sageata Capitolul anterior : Capitolul 302

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

10.05.2010 9:25     citat 

Scumpica noastra mamica Crispy multumim pentru un nou capitol, eu personal pentru mainile intinse noua tuturor de aici. Sa dea Domnul ca asteptarea sa nu fie mare, cel putin pana vin eu (ohoooo, mai e pana in vara! Gonzo scumpa mea te pup+merci, ti se lungesc mainile, dar pentru gemeni se cere asteptare mai mare! scot limba ) atatea fete vei lua la gravidute, asta imi spune mie instinctul meu. Caci dupa mine as face si maine,dar nu e indicat, organismul trebuie sa se refaca,... totusi am bagat destui hormoni in mine si am pierdut o sarcina. Bunatatea ta ti-o rasplateste Dumnezeu cu un bebe frumos si dulce si sanatos!
ingeras rad rad rad rad rad rad baga draga mea, hai ca facem chef, in cinstea lui Angy care are niste unghi SUPER! a lui BlackCat care face poza si ea, apoi Angy s-a conformat la cererea fetelor si a pus poze, eu intreb fetele acum ca tot ati vazut tot ce ati cerut, vreti sa o vedeti pe Ely??? Cred ca toate sunt de acord,... tu ai propus nu eu, eu nu am propus pentru mine si tot am pus, apoi ne faci o saramura cu peste sa mearga cu vinul lui ingeras24 trag cu ochiul
Ce sa fac eu; unghii nu am timp, Angy ti le trimit colet si pe ale mele, ca nu prea le am cu facutul de unghii si la ochi, decat la nunti, botezuri, cununii (chiar mi-am luat una cu taietorul de cartofi: i-am facut dragului meu sot fish&chips in traducere libera peste cu cartofi prajiti, i-am spus ca originalii sunt la Londra,... asa ca daca tot l-am pierdut pe bebe, poate coc o plecare surpriza surorii mele, ar fi extraordinar sa fim la ziua celei mici de 2 ani! scot limba Deci eu tot il intarat, oricum i-am spus daca nu merge eu imi iau bilet si gata. La noi se poarta surprizele in familie: eu dupa FIV 1 am fost cu mama la Londra sora+nepoata se frecau la ochi daca sunt eu in Heathrow sau nu cumva venisera ele la Bucuresti, apoi mama in toamna m-am trezit cu ea la Ploiesti cu un sofer, eu chiar fusesem pana la tata sa ii duc ceva: in sinea mea zic, ia uite dom'le seamana cu masina lui cutare... Cine coboara:MAMA, maine o iau eu de la aeroport, tata sta linistit ca sunt la Bucuresti la noi acasa,.. abia astept sa-i vad fata cum va reactiona,... pana la urma face unul din noi infart! rad rad rad rad Emotii avem cred nedeclarate toti, ca acum iar e norul de cenusa peste Romania, sper sa fie ok zborul si maine sa vina. ochi peste cap
Ce sa va mai spun? Asteptam poze, daaaaa?
Angy suuuuper frumoase unghiile tale, felicitari! sarut sarut Angy scumpa mea, merci pentru tablou, tie si lui Crispy vad ca voi complotati, nu tineam neaparat, dar aveam ceva cu 13! De obicei nu am, dar acum sigur va fi cu noroc pentru toate! Acum mai propun ceva: un tablou cu aspirante, altul cu burticile care au reusit, ok? Eu va dau de lucru nu, gluma. scot limba Scuze cer anticipat, daca e cu suparare ceva.
Simoop chef mare in week-endpentru urechiat, daaa? Ingeras aduce vinul BlackCat da saramura rad rad
Hia va pup muuuult stiti ca pe toate, chiar Adece oare ce a facut la doctor azi? Am sa postez eu o poza cand am timp, deja incep sa ma aglomerez mult, posibil sa intru mai rar,.. fara sa va suparati ca vin cu maturoiul altfel! Dar asa vreau sa ne vedem pe toate:PROMIT e BESTIALA poza! Atat de expresiva si naturaletea din ea fascineaza pe oricine o priveste! sarut sarut sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre CYC la 10.05.2010 10:19, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

10.05.2010 10:19     citat 

Crispy, multumim de capitol sarut

Bine, atunci uite cum facem, o ytrag intai pe Topuletz cu degetele mijlocii au uc care vrea ea si pana la vara numai bine le dezmortesc pentru gemelasii tai. D'accordo? scot limba

Cyc, sa dea D sa se retraga norul si sa ajunga mamica ta cu bine. EU as mai avea nevoie de un nor din ala ca am o deplasare luni, dar acum sunt happy, asa ca si daca plec tot nu-i bai, ca am insotitor scot limba

Adece, am citit si eu l agravidutze de dureri, sper ca esti bine si ca ai venit cu vesti bune sarut sarut sarut

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

10.05.2010 10:28     citat 

Merci mult de tot Crispy , deocamdata am verificat si e ok, azi am sunat si la Blue Air,... sper sa fie zborul maine, cred ca mama scumpa de ea, nici nu doarme, ce e mai aiurea e ca ea e cardiaca, sper sa nu aibe emotii cu zborul, dar ce va fi mai greu va fi reintalnirea noastra, ea a mers si la Ierusalem sa se roage pentru noi sa facem bebe, sper sa ma abtin sa nu incep sa plang cu ea prin aeroport, caci ea sigur va boci: au fost cu inima in gat in timpul tratamentului, apoi au uramt euforia reusitei, ne vedeam pe skype si imi mingaia burtica prin ecran,... ce sa mai, cine e mama isi inchipuie cam ce e in sufletul ei (noi aspirantele vom vedea ma tarziu cand ii vom avea), norocul e ca eu sunt cea tare in familie si tot eu va trebui sa o remontez pe ea, cred ca e asa de greu pentru ea sa se imparta intre cele 2 fete ale ei! Viata e doar una, insa ea nu are cum sa fie cu amandoua deodata ochi peste cap Te pup si merci mult de urari, mai vobim maine ca lui Gonzo, draga de ea, ii arde de drumuri, ia stai tu potolita pe acasa... fara deplasari de'astea asa palpitante! Va pup si doresc noapte buna. Adece nu zice nimic, am intrat si eu sa vad daca ea scris la burtici cumva, insa nimic, poate e doar obosita, scrie ea cand va putea. multi pupici la toate sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adece

10.05.2010 11:59     citat 

Fete dragi, imi cer iertare ca nu am intrat...sa va spun ce am facut la doc
Am sunat de dim...i-am zis doctoritei ca am dureri si m-a chemat la spital sa ma vada spunandu-mi ca trebuie sa ma interneze. Of...la spital descopar ca fibromul meu a crescut (nu stiu daca am spus pana acum ca odata cu sarcina a rasarit si un fibrom). Asa....si acest fibrom, nu stiu cum sa spun, gatuie sacul amniotic, chiar nu stiu cum as putea sa va explic imaginea...insa sacul amniotic e cumva injumatatit fiindca a venit peste el fibromul. Si bebele meu sta intr-o parte a sacului si se plimba pe unde mai are si el loc....saracu nu prea mai are.Azi nu a reusit sa ma interneze, fiindca inca nu se deschisese sectia (CFR2)
Trebuiau sa o deschida dar nu venisera rezultatele de la nu stiu ce probe. Asa ca am facut o injectie in spital cu no spa si scobutil si inca una seara acasa. . Cu ajutorul tratamentului speram sa se relaxeze peretii uterului ca sa ii permita sacului amniotic sa se dezvolte Maine sun iar sa ii spun cum ma simt si sa vedem daca se deschide sectia ca sa ma interneze.
In rest ce sa va spun....singura parte frumoasa a fost ca i-am vazut si auzit iar inimiioara, ca mi-a aratat capul si corpul lui bebe, mainile si piciorusele ca niste mugurasi.
sarut sarut sarut sarut sarut
Sunt in stare sa indur orice, numai sa duc sarcina asta la termen si bebe sa fie sanatos. Ma rog din tot sufletul ca fibromul sa dea inapoi sau macar sa ii permita lui bebe sa se dezvolte normal.
De tinut in spital nu stiu cat o sa ma tina...ah prostit nu va zic ca a trebuit sa vb cu tata socru sa imi faca carte de munca la el la firma pentru ca nu am asigurare medicala si nu au cum sa ma tina astia in spital mai mult de 3 zile. Ca de! nici maritata nu-s ca sa duca barbatu adeverinta.... ochi peste cap
Cam asta este....sincer nu stiu ce ma asteapta, eu sper orbeste ca lucrurile se vor rezolva si bebe va fi bine!!!
Va pup, va ubesc, si tare mult va multumesc ca va ganditi la mine!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

11.05.2010 5:33     citat 

Buna dimineata. Adece, imi pare rau ca ai asemenea probleme de sanatate. Sper din toata inima sa nu fie atat de mari si sarcina sa evolueze bine. Cat despre asigurare, poti sa mergi sa iti platesti singura asigurarea, la trimestru, fara nici o carte de munca, pentru a beneficia de servicii medicale gratuite.
Fibrom a avut si o colega de serviciu a mea in timpul sarcinii, si a tot crescut. Fetita s-a nascut cu 2 kg, insa a fost sanatoasa. Dupa 6 luni de la nastere au operat-o si i l-au scos. Initial spusesera ca o sa-i faca cezariana si o sa-i scoata si fibromul, dar se pare ca medicul n-a fost pana la urma foarte doritor de operatie la cald. Mai am o verisoara (la acelasi medic) care a avut fibrom in timpul sarcinii, a nascut tot natural, o fetita de 3 kg, la 38 de ani, fibromul nu i l-a scos nici macar acum, dupa 3 ani de la nastere. Ai incredere in medici, sa fii sanatoasa.

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

11.05.2010 6:47     citat 

neata!

adece,sa-mi lasi si mie nr.tau de telefon,daca mai intri,daca nu poate il au fetele.ai incredere in DD si vei vedea ca o sa fie totul bine.imi imaginez ce stres si emotii ai,dar trebuie sa fii optimista.stiu ca poti! sarut

mai cyc,ai vrea tu sa ma vezi in jacuzzi-ul meu cu saramura.ah? rad .mare figura mai esti.ma bucur cand vad ca mai apare cate o zapacita pe aici sa destinda atmosfera.
nu stiu ce e cu ingeras de este asa tacuta in perioada asta.sunt urmarile de martea trecuta cand nu erai in apele tale?
gonzonici,as prefera sa las libere locurile acelea.ma joc si eu cu vorbele in perioada asta,desi sunt constienta ca nu am cum sa va urmez prea curand.intr-un fel parca e mai bine asa.ma simt relaxata si n-as vrea sa incep prea curand sa visez si sa fiu dezamagita.
vroiam sa mai scriu ceva,dar e atat de bun ness-ul asta cu lapte ca am uitat ce foarte fericit
va pup !

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 8 ani, 4 luni

11.05.2010 7:07     citat 

Neatza fetele ce mai faceti ?? Gonzonica FELICITARI mami iti doresc sarcina la termen si nastere usoara si un bebe sanatos si frumos. Eu ma pregatesc sa o iau din loc spre serviciu rad pe la 5 si ceva ajung acasa sa ma apuc sa pregatesc ceva bun ca maine este ziua mea si nu pot sa stiu cu cine ma trezesc....rude prieteni scot limba nu prea am chef sa sarbatoresc...mai ales ca in ultimul timp am avut numai probleme ... Voi ce ati mai facut fetele ? Cine urmeaza sa plece la gravidoase? eu va gonesc pe toate de aici rad dar cu conditia sa ma trageti dupa voi scot limba hai k va las ca intarzii va pup si va doresc o saptamana frumoasa si linistita mwahhh

sus

Denunta
iva

11.05.2010 7:09     citat 

Buna dimineata

Azi n-am chef de nimic...le multumesc fetelor pentru noul capitol...sunt iar cu gatul in pioneze...si tusesc...am luat si eu de la gradi vre-un virus rad rad rad rad

Adece am citit ce-ai scris...doamne ajuta sa fiti amandoi bine...eu zic ca o sa se retraga si fibromul si o sa creasca bebe...tinem pumnii si stai cumintica in spital...DA? sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

11.05.2010 7:28     citat 

Buna dimineata la fetele mele dragi! sarut
Adece multa sanatate! Sa stii ca si eu am fost ieri la CF 2 dar s-au facut si internari in fata mea... trist nu stiu de ce nu te-au oprit. Sanatate multa lui bebe si sa dea DD sa scada fibromul.
Angy, super unghiute! Sa te bucuri de ele...pe spatele sotului. foarte fericit jenat

Eu sunt plina de draci nervos nervos plang sau sunt foarte trist Basescu vrea iar sa plafoneze indemnizatia acordata mamelor pentru cresterea copilului. Cel mai mare cosmar al meu devine realitate...cum o sa-mi mai permit un bebe cu 600 ron pe luna???Cu ce or sa creasca copilasii nostrii daca astia nu se mai satura de luat cu japca banii oamenilor cinstiti si de la umplut buzunarele hahalelelor??? nervos Sa-i ia fix nervos

In doua saptamani am rezultatele la analize, sper sa fie totul ok, oricum bebe fac, o sa stau in medical toata sarcina numai de-al naibii, ca sa mai pun un banut deoparte sa pot macar un an sa stau cu bebe daca mi-l va da DD. Sunt dezamagita de tara asta, de felul in care ne umbreste fericirea....

sus

Denunta
iva

11.05.2010 7:35     citat 

Ralu draga eu am avut 9 luni 6 mil pe luna ...asa ca asta e ...sunt nebuni...mie mi-a scazut venitul 45% si cu inca 25% 70%...si ma bate gandul sa nu mai stau in tara asta de cacao...

sus

Denunta
loris

11.05.2010 7:45     citat 

adece ......mult succes si sarcina la termen.......
gonzo.....eu incerc sa tin strans trag cu ochiul poate dumnezeu trimite barza si pe la noi.....
ralu.....si eu sunt asa nervos ....sunt niste idioti....nu cred ca a existat un guvern mai incuiat la minte....
in rest va pup si va doresc liniste si sanatate....

sus

Denunta
ingeras24

11.05.2010 7:56     citat 

Buna dimi!
Adece trist pupe io fata mea intepata, sa dea Dumnezeu ca bebe sa fie bine la fel si tu, imi pare rau, dar te rog sa fii optimista, ca totul va fii bine!
Simonica, astept cu nerabdare poze cu BOC mai mic rad rad
Black...nu mai sunt suparata...insa e grea remontarea asta, sotul a inceput tratamentul, peste 1 luna sper sa dea rezultat ca sa il putem continua, daca nu...ne vom baga si noi la FIV cu Angi, facem echipa pana la capat!
CYC esti o dragutza, te pup dulce mama CYC!
IVA[/b] baga 2 paracetamol sinus 2-3 zile si vei fii boboc! Multam de capp!
Angi...m-ai dat pe spate...scot limba

Multam Crispy & Angy pentru noul capitol! Superrrr !

Cu mine nu stiu nici eu ce-i...si Angi ma intreaba la fel...credca si din cauza stresului...poate si cu problema asta a nostra...insa nu ma simt suparata...poate mai obosita...dar lupt..si sotul imi spunea ieri ca am ceva...ca prea tzip din orice...insa fara motiv, sau mi se pune pata pe prostii....acum ma bate gandul sa emigrez, mi-adeschis ochii cineva...
Apropo de emigrare rad , i-am spus soacrei mele ce vreau sa fac...sa plec in Canada, dar ea zice: Unde? In Canada? Stati naibii aici, ca e prea departe rad rad
Nu am o stare anume, poate..poate..insa promit ca voi fii ca inainte!
Va tzuk !

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 8 ani, 9 luni

11.05.2010 7:57     citat 

Gonzonica, felicităăăăăăăări!!!! Chiar esti norocoasă si ma bucur mult pentru tine....sa ai o sarcina usoara! sarut sarut sarut
Ralu_lidia, imi place tare optimismul tau.....si te admir pentru puterea de a o lua de la capat....sunt convinsa ca in curand le vei urma pe Adece, Crispy, Gonzonica sarut sarut sarut
Adece, stai cuminte si nu te mai stresa....eu nu iti zic sa ai incredere in medici, de obicei e bine sa ceri 2 pareri, insa iti spun sa ai incredere in D-zeu, el te va ajuta sa duci sarcina si sa ai un bb sanatos sarut sarut sarut
Crispy, tu ce mai faci viitoare mami, cum te mai simti? sarut sarut sarut
Simoop, tu chiar ma enervezi scot limba ochi peste cap ....pai vii la Cluj chiar cand eu plec?....vineri vine cumnata mea de la Onesti si plecam un pic la munte....mi-ar fi placut tare mult sa ne intalnim zambet ...bine, asta daca vrei si tu......o mica sansa ar mai fi totusi, in caz ca se razgandeste cumnata si nu mai vine....oricum joi voi sti exact si te anunt sarut sarut sarut
Angy unghiile tale sunt absolut superbe...doar sa nu le tii foarte mult....am avut si eu si le-am tinut vreo 3 luni, cu intretinerea de rigoare la doua saptamani, insa mi-am stricat foarte mult unghiile naturale, eu le aveam inainte foarte sanatoase si rezistente si abia acum dupa cativa ani am reusit cat de cat sa le aduc la forma dinainte sarut sarut sarut
CYC, esti o scumpa si o frumoasa.....insa mie nu-mi poti fi "mama" ,am si eu 34 de ani foarte fericit si fara modestie nici eu nu ii arat.....cine nu ma cunoaste ma ia cu "domnisoara" rad rad rad sarut sarut
Ingeras, chiar asa...parca nu mai ai energia dinainte....ceva probleme???sper ca nu .. sarut sarut sarut
BlackCat, si eu vreau poza cu tine...la piscina sau oriunde o fi sarut sarut sarut
In legatura cu tot ce se intampla in tara asta in ultima vreme, de fapt in ultimii 20 de ani, eu simt asa : Vreau sa emigrezzzzzzzzzzzzzzzzzzz plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Iva,insanatosire grabnica sarut sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre mari_d la 11.05.2010 8:02, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
andra_b

am nascut deja!

11.05.2010 7:59     citat 

Salutareeee jenat

Long time no see!
Dupa cum mi-am tot propus de o mie de ani, am reusit in sfarsit sa intru si sa va salut cu mult drag!!! sarut sarut sarut

Vreau sa felicit din inima fetele care au ramas gravidute de la ultima mea vizita si dau pupic la burticile lor, sa aveti toate sarcini usoare si sa le duceti cu bine pana la capat!!! sarut sarut sarut

Adece iti doresc multa sanatate, sa treaca necazurile astea si sa te vad prezenta cu doua liniute.
La fel si pentru restul de 'aspirante'...
Ii greu cu rabdarea... pentru mine 2 ani si 8 luni nu a fost usor desi alte fete au rabdat si mai mult pana la venirea bebelusului...
Probabil ca bebe o sa se numeasca Alexandru, dupa cum ii place sotului meu, dar si mie!

In legatura cu indemnizatia sunt foaaarte trista pentru ca avem si rata... de fapt singurul lucru care mi-l doresc ii sa ne putem intretine, nu vreau surplusuri. Doamne ajuta!

In rest ce sa zic... decat sa ma plang ca anul asta am 7 sau 8 nunti la care trebuie sa cotizez deci ma 'distrez' la maxim foarte fericit

Dar sunt foarte bucuroasa pe cealalta parte ca bebica da semne tot mai puternice si l-am simtit amandoi (eu si sotul) cu mana, suntem tare tare bucurosi!!!

Na va pup pe toate fara exceptie sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: