· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (62)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (62)     
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

18.05.2010 1:39     citat 

----------
GRASANA a scris:
----------
tato a scris:

Cuscra, sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
----------

hi hi greu m-am prins ca pentru mine sunt pupicii rad

----------

rad rad rad rad Lasa ca te obisnuiesti tu cu titlul de cuscra. rad rad rad rad

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

18.05.2010 1:47     citat 

Buna mamici si pitici !
Nu am mai scris de multisor.. nici nu am apucat sa citesc nimic, dar banuiesc ca v-a fost dor de noi zambet pt ca mie mi-a fost scot limba . Eu am reusit sa ma angajez ,Alexutzu sta cu mama cat sunt eu plecata , si e ok pt el ca nu lipsesc mult, lucrez la 10 , 15 min de casa ca agent vanzari intr-un call center pt romtelecom. E un inceput zic eu , de cateva luni imi caut de l;ucru si nimic trist
Alex alias Domnul Goe e bine, nu a mai racit , l-am indopat cu medicamente adica: Noni , vit C de la Calivita , Gyardynophyt (asta e pt viermisori , desii am facut analiza de 3 ori si nu i-au iesit doctora insista sa creada ca are , asa ca ii dau acest medicament) prostit , Laptisor de matca o fiola la 2 zile (5 zile pe luna) , Echinacea ochi peste cap Toate astea pt a reusii sa luptam impotriva stafilococului , sa ii ridice imunitatea si sa nu mai se imbolnaveasca. Nu am mai citit, Naisha i-ai facut analiza de exudat fetitei tale?
Eu va pup pe toate si sper sa am timp sa va citesc cat de curand , sa vad e mai e nou zambet
Multa sanatate bebicilor ca asta e cea mai de pret credeti-ma zambet sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.05.2010 2:25     citat 

tato sarut ama sarut ...multumim sarut sarut sarut
Nino poate Sara a facut indigestie sau o gastro, speram sa ii treaca repede...pupicei ...mai un pic, pic si il tii pe Luca in brate sarut Cum te simti?
Mary_love felicitari pentru angajare, super ca ai gasit de lucru exclamatie Ne bucuram ca Dl Goe se simte bine sarut sarut sarut

Cand va aud pe toate, rand pe rand, ca va intoarceti la lucru mi se face si mie dor plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
tato

Copii

18.05.2010 2:43     citat 

Mary,tocmai am dat si eu un search pe google si am citit de Noni.E foarte bun,am inteles.Cum i l-ai administrat?Ma intereseaza pt Andu,dar i-as da si Mirunei daca nu are nici o contraindicatie ,asa cum am citit. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 4:46     citat 

Mary ma bucur ca Dl. Goe este bine sarut

Ralu eu ma simt bine, a inceput sa ma cam doara burtica si inghinal dar este ok mai am un pic.
Cat despre intorsul la servici nici nu vreau sa aud, ma bucur ca pot sta acasa cu copii imi ajung 20 de ani de munca scot limba

Sara vad ca incepe sa faca si putina febra iar de mancat nimic, am cumparat masline care ii plac, la pranz a mancat putina branza dar de atunci nimic trist

sus

Denunta
tato

Copii

18.05.2010 5:36     citat 

----------
DANONINO a scris:

Sara vad ca incepe sa faca si putina febra iar de mancat nimic, am cumparat masline care ii plac, la pranz a mancat putina branza dar de atunci nimic trist
----------

Eu i-am dat Sumetrolimul Mirunei si i-a trecut dupa prima doza(a doua s-a vazut mai bine).Eu te sfatuiesc sa-i dai. Sau intreaba pediatra,mai bine:x sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 9:20     citat 

Tato, i-am dat si sumetrolim, vad ca nu a mai facut diaree de vomat nu, doar febra, la ora 8.30 era 38.3 sper sa treaca, ma gandesc sa nu fie si un pic de rosu in gat dar nu ma lasa sa ma uit deloc.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.05.2010 9:33     citat 

Of Sara iubita de tine te pupacim tare tare de tot ca sa treaca burtica ...
Nino, poate sa fie de la dintisori....i-au iesit toti???

Sa va povestesc ce sperietura zdravana am tras azi...tocmai ma pregateam sa ies cu puiul afara cand aud ca sugea din ceva...ma uit repede.... surprins surprins surprins surprins surprins surprins si ce credeti...Davy a supt toata cerneala rosie dintr-un pix.. plang sau sunt foarte trist surprins plang sau sunt foarte trist ...l-am luat repede, l-am spalat bine de tot in gurita, pe cerul gurii, pe limba, pe dintisori si am sunat la Urgente...mi-au spus ca nu asa de grav sa ii dau jumatate de pliculet Smecta atunci si unul mai pe seara...e ca un pansament pentru stomacelul sau...asta am si facut, insa am tras o sperietura groaznica...Doamne ma tot gandesc...un moment de neatentie si uite ce se poate intampla plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

19.05.2010 8:01     citat 

pe frigul asta ma gandesc ca un ceai cald ar fi mai bun
sara pupam burtica sa treaca sarut
ralu imi inchipui ca te-ai speriat dar tare as fi vrut sa-l vad pe david asa tot rosu foarte fericit acum ca a trecut totul pare amuzant trag cu ochiul

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 7 luni

19.05.2010 9:13     citat 

Buna dimineata!
Alinuta ,multumim pt ceai,chiar ca merge...si la noi e tare frig.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

19.05.2010 9:36     citat 

Pupam si noi fluturasii sarut sarut sarut sarut
Sunt in deplasare, asa ca am putin ragaz, am incercat macar sa citesc sa fiu actualizata.

Cris, pupam ochisorii , ne era tare dor de ei sarut sarut sarut Esti o adevarata domnisoara acum sarut
David, o sa o plimbi si pe surioara ta cu motorul? Cred ca va fi tare incantata scot limba . Esti un scump sarut
Erica, sa o certi pe mami ca nu ne pune mai des poze cu asa o printesa frumoasa, era sa nu te recunosc sarut

Alinutza mersi de ceai, merge ca uns, yamiiii

Pupam toate burticutzele bolnavioare, sa se faca repede bine sarut

sus

Denunta
tato

Copii

19.05.2010 10:01     citat 

----------
DANONINO a scris:
Tato, i-am dat si sumetrolim, vad ca nu a mai facut diaree de vomat nu, doar febra, la ora 8.30 era 38.3 sper sa treaca, ma gandesc sa nu fie si un pic de rosu in gat dar nu ma lasa sa ma uit deloc.
----------

Daca are si un pic de rosu in gat ii trece de la Sumetrolim,dar dupa vreo doua zile de tratament se cunoaste rezultatul.Cum mai sunteti azi? sarut sarut sarut sarut sarut
Eu sunt fff suparata de ieri pt ca mi-a facut Andu febra din nou.Rosu in gat nervos trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Nu stiu ce sa mai fac si cum s-o mai dau sa fie bine.Eu nu reusesc sa-l tin sanatos 3 saptamani ca sa-l operez odata de afurisitele astea de amigdalite. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Sunt la un pas de depresie,nu stiu ce solutie sa mai adopt si ce sa- i mai dau sa nu raceasca.Mary,te rog mult spune-mi si mie daca a dat rezultate tratamentul pe care i l-a dat lui Briosel si cum i-ai dat . sarut trist

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

19.05.2010 10:06     citat 

tato imi pare rau ca andu iar are probleme cu gatutzul, l-ai tinut acasa tot timpul asta si tot a racit???

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

19.05.2010 10:07     citat 

tato imi pare rau ca andu iar are probleme cu gatutzul, l-ai tinut acasa tot timpul asta si tot a racit???

sus

Denunta
tato

Copii

19.05.2010 10:45     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:
----------

Problema e ca l-am dus la camin ca desteapta,ca mai bine il tineama acasa,dar mi-a parut rau sa nu-l duc pt ca au serbare pe 11 iunie si deja au invatat rolurile si poeziile pe care o sa le spuna.M-a sunat mama si mi-a zis ca e mai bine acum Andu si ca a mancat.Of. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: