· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (62)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (62)     
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

19.05.2010 10:47     citat 

dar cred ca tot trebuie sa-l instiintezi pe dr chiar daca ia trecut repede, nu crezi ? ma bucur ca sunteti mai bine. poooooooooop

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 10:55     citat 

Tato, imi pare rau sa aud ca Andu are rosu in gat trist

Sara a mai varsat putin dimineata, a varsat si tot sumetrolimul, am lasat-o pana la 10 dupa care i-am dat din nou, nu vrea sa pape nimic, a papat doar cativa cartofi sper sa nu ii faca rau, kk nu a mai facut de ieri.

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

19.05.2010 11:07     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:
dar cred ca tot trebuie sa-l instiintezi pe dr chiar daca ia trecut repede, nu crezi ? ma bucur ca sunteti mai bine. poooooooooop
----------

Da,pai oricum mi-a zis ca trebuie sa fie sanataos 3 saptamani,deci acum ca a racit din nou o sa o luam de la capat cu cronometratul zilelor prostit plang sau sunt foarte trist .Deci calculam 3 saptamani de cand se face bine plang sau sunt foarte trist .Of.L-a dus Adi ieri la pediatra si a zis ca are un pic de rosu in gat si sa nu-i dam antibiotic deocamdata ci sa mai incercam si babisme:sare in gat,tantum verde.Daca mai stiti leacuri babesti pt rosu un gat ,va implor sa mi le spuneti si mie. sarut sarut sarut sarut

Nino,dar metoclopramid i-ai dat?Si daca bea ceai,da-i ceai de menta cu portocala stoarsa in el. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

19.05.2010 11:11     citat 

neatza
Sara te pupam sa treaca repede..pentru varsaturi metroclopramid sirop 2,5 ml /3 ori pe zi.....si da-i papica de regim..miruna a papatadoar carne fiarta , orez ..stiu ca cartofii nu fac prea bine la burtica..multi covrigei ..astia alunga si greata...of of ..
Andu si pe tine te pupam..imi pare tare rau ca iar esti bolnavior trist
si cum e la moda stafilococul asta nervos Mirunei dupa ca i-a trecut o bubita pe nas are una la gurita.. nervos ....am sa-i cumpar si eu vreun siropel pentru imunitate....
Mary ma bucur ca te-ai angajat si ca Alex e mai bine zambet
Gonzo pupam burtica si pe micuta Theaa sarut
Alinuta merci de ceai sarut

sus

Denunta
GRASANA

19.05.2010 11:13     citat 

Raluca ..noua la rosu in gat ne dadea tantum verde si panadol sau nurofen pentru febrasi durere.....lasa ca-i trece repede..e nasol ca repetati numaratoarea trist

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

19.05.2010 11:13     citat 

Tato nu stiu la ce tratament te referi confuz EU i-am dat f multe medicamente lui Alex si nu stiu la care din ele te referi.
In legatura cu Noni de la Calivita, eu ii dau 2 lingurite zilnic , dimineata, asa mi-a zis doctora sa ii dau. Am inteles ca se da in mod normal o lingurita pe zi , depinde acum de copil si de greutate cred.Noni este pentru imunitate dar vindeca si multe boli. Deocamdata Alex e bine , insa tot nu mananca mare lucru ..face mofturi la orice.. daca ar manca carne si oua macar, nu s-ar mai imbolnavii des. Acum asteptam sa isi faca medicamentele efectul.. daca nu merge..incercam cu altceva si toot asa ochi peste cap
Sanatate la toata lumea sarut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

19.05.2010 11:26     citat 

Multumesc ,Mary pt raspuns.De Noni ma interesa.Am vazut ca e 198 ron si voiam sa stiu daca a dat rezultate.Dar e prea devreme sa-ti dai seama,pt ca oricum ele actioneaza in timp.Carne si oua mananca Andu si tot raceste,asa ca nu e asta solutia ,garantat. trist sarut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 5 luni

19.05.2010 11:36     citat 

buna fetele...
am intrat pe fuga doar sa-i raspund la tato..

incearca cu bioparox spray...la mine a facut minuni la gat,sper ca e bun si pt copii...e ingrozitor de rau la gust dar in 2 zile nu am mai avut nimic...si mult ceai de tei in care am fiert lamai si miere...mie asa mi-a trecut...si cipi a stat lat in pat 1 saptamana...dar repet: vezi daca au voie copii bioparox

in pauza sper sa apuc sa citesc tot din urma... trist trist

sus

Denunta
GRASANA

19.05.2010 11:49     citat 

capitol nou
(63)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: