· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (62)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (62)     
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 7 luni

15.05.2010 8:37     citat 

----------
oana-oana a scris:

in ultima poza e cu matusisa cu mine nu e niciuna reusita sarut
----------

imi place tare mult ultima poza,toate sunt frumoase...dar aici se vede atata afectiune intre cei doi,matusica si fluturas.

sus

Denunta
ama08

Copii

15.05.2010 8:41     citat 

----------
tato a scris:
Buna dimineata,mamici si pitici! sarut sarut sarut Pupici pt Ama si Alexia,care ne-au aratat Dunarea sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Descarc aparatul si in sfarsit pun si eu poze rad rad Revin. sarut
----------

Eram in drum spre socrii si am oprit numai sa facem cateva poze,Alexiei mi-a fost teama sa-i dau drumul din brate,ca sigur fugea spre apa.
asteptam poze si noi sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

15.05.2010 9:11     citat 

----------
tato a scris:

Ralu,tu ce mai faci ca nu ne-ai mai dat nici un semn? sarut
----------

Sunt ok, merci frumos de intrebare sarutsarutsarutsarut...va urmaresc din umbra scot limba
Despre noi : Davy inca nu face la olita si nici nu vorbeste, dar cum v-am spus de nenumarate ori, nu ma stresez, o va face cand va fi pregatit...In privinta limbajului ma gandesc ca este oarecum confuz, eu ii vorbesc si in romana insa tata-su numai in franceza si la joaca la fel....deci sper sa le prinda pe ambele pe viitor zambet.
Ne-am tot chinuit cu caninii, dar se vad la orizont, deci e semn bun scot limba
Biberon cu lapte bem 2, maxim 3 pe zi,...cantitatea variaza intre 200-250 ml/bibe.
I-am luat si noi patut de "om mare" in camera sa, asteptam sa vina salteaua (are 2m) + bariera de securitate...si apoi gata, nani la el in camera...trebuie sa il pregatim ptr cand vine surioara...
Despre mine, ....uf, pe zi ce trece sunt tot mai grea, insa si in prezent impartasesc energia cu Davidut, il port in brate, urc si cobor scarile...il urc pe topogan....ma gandesc ca atata timp cat pot, nu e problema de a fi sau nu rezonabila jenat ...efectiv nu ma pot priva... scot limba
La fiecare 3 saptamani fac analize ptr toxoplasmoza si in ceea ce priveste diabetul gestitional, sunt sub atenta urmarire...
Bebelina misca mereu....e ciudat ptr ca la prima sarcina, Davy nu a avut atata loc de "joaca", clar nu am simtit atata agitatie in burtica zambet

In rest, sunt un pic suparata deoarece pe 17 mai aveam programata o mini-vacanta in Ro si desi am depus actele din timp ptr buletinul lui Davy, se pare ca inca nu e gata...asa ca trebuie sa decalam zborul, ne costa mai mult decat pretul biletelor in sine trist ...mais bon, asta e....sper din suflet sa imi dea ginecologul o adeverinta care sa certifice ca pot zbura dupa 34 de saptamani....sincer, dupa cat il cunosc, ma indoiesc ca o va face trist ...voi incerca totusi!

Am vazut poze minunate cu fluturasii, ii pupam pe toti fara nici un fel de exceptie si ne bucuram ca putem sa va impartasim din gandurile noastre sarut sarut sarut sarut

ps: Sailor distractie la botezul de fitze, sunt sigura ca veti fi la inaltime ca de fiecare data trag cu ochiul scot limba

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

15.05.2010 11:16     citat 

Ralu,ma bucur ca sunteti bine! sarut sarut sarut sarut sarut
Sailor,distractie placuta la botez! sarut sarut sarut sarut sarut Daca e de fitze o sa se cam cunoasca la buzunar rad sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii

15.05.2010 11:32     citat 

poze foarte fericit

Aici il dezbracase pe Robin -Putrezitul(de la desenele cu Sportacus prostit )sa-i faca baie rad rad rad

Dupa baita,nani,nu-i asa confuz rad rad rad

sus

Denunta
tato

Copii

15.05.2010 11:53     citat 

Si in cortul asta mananca mai nou ochi peste cap

Asa il iubeste pe Andu trag cu ochiul

Si uite asa a adormit acum doua zile cand am ajuns de la Craiova la 10 seara acasa.Am luat-o de la mama(unde nu a vrut sa adoarma ca sa ne astepte pana venim) si cand am ajuns acasa am reusit decat s-o dezbrac si si-a luat suzeta si perna si a adormit pe jos rad rad rad

sus

Denunta
GRASANA

15.05.2010 12:26     citat 

salutare sarut
Alexia si Ama sunteti doua frumoase si elegante sarut sarut
Miruna esti de coma , cum ai adormit rad rad esti o scumpa si o dragalasa de Andu ce sa mai zik..asa ginere mi-as dori scot limba scot limba
Nico..distractie maxima la botez , sa te distrezi de numa sarut sarut sarut
Ralu..pupam burticuta cea frumoasa si pe micutul Davvy..poze poze...
Alina si Ema si voua pupici sarut
Miruna e bine , nu a mai vomitat si nici diaree nu are zambet a avut o indigestie presupun zambet
va pup pe toate sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

15.05.2010 12:36     citat 

La multi ani cricricri!

sus

Denunta
ama08

Copii

15.05.2010 1:21     citat 

Tato,ai doi copilasi superbi!si pe mine ma distreaza tare mult poza in care doarme Miruna pe jos.

sus

Denunta
ama08

Copii

15.05.2010 1:24     citat 

----------
GRASANA a scris:
salutare sarut
Alexia si Ama sunteti doua frumoase si elegante sarut sarut

----------

Multumim sarut sarut sarut sarut sarut ,pai eram in vizita la socrii,de....sa-i impresionez rad
Acum au plecat in Italia,un an nu ne mai vedem trag cu ochiul

sus

Denunta
ama08

Copii

15.05.2010 1:30     citat 

----------
GRASANA a scris:

Miruna e bine , nu a mai vomitat si nici diaree nu are zambet a avut o indigestie presupun zambet
va pup pe toate sarut sarut
----------

Miruna,ma bucur ca esti bine sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii

15.05.2010 1:36     citat 

----------
GRASANA a scris:

----------

In schimb,sora Mirunei,Miruna II nu e ff bine.A facut temperatura azi-noapte si a fost infundata.I-am dat Panadol si Nurofen.De dimineata a facut febra si diaree,la 8 iar a facut caca,la 13 iar.I-am dat deja Sumetrloim pt ca mi-e frica sa mai astept.Am sunat pediatra si a zis ca ne asteapta luni si sa-i dau Sumetrolim pt ca o regleaza si la burtica.Of prostit

Pai daca vrei ne incuscrim,cuscra, ca si eu mi-as dori asa o nora ca Mirunel! scot limba sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ama08

Copii

15.05.2010 1:53     citat 

Off,ce rau imi pare,poate ca ii trece repede dupa panadol,si cel mai important sa nu ia si fratiorul.

sus

Denunta
GRASANA

15.05.2010 1:58     citat 

of mititica de ea...imi pare tare rau ..mancare de regim si poate se face repede bine...

sus

Denunta
GRASANA

15.05.2010 1:59     citat 

[quote="tato"]----------
GRASANA a scris:

Pai daca vrei ne incuscrim,cuscra, ca si eu mi-as dori asa o nora ca Mirunel! scot limba sarut sarut sarut sarut sarut
----------

rad gata cuscra rad ce sa-i mai intrebam si pe ei rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: