· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (62)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (62)     
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

17.05.2010 7:48     citat 

buna dimineatza

nick ce mare te-ai facut sa nu te recunosc sarut
anamaria, mara, erica sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

17.05.2010 8:05     citat 

BUna dimineata zambet

Alina multumim de cafeluta zambet

Pupam mocutele frumoase ale fluturasilor sarut sarut sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

17.05.2010 9:34     citat 

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

17.05.2010 9:43     citat 

Neata!
Aveti poze Chris la cafea!
Despre botez....Concluzia sotului a ost urmatoarea: "Daca asa se distreaza bogatii, prefer sa fiu sarac!". In rest, prefer sa nu comentez. Poze nu am facut, dar o sa va arat cum am fost imbracata dupa ce descarca sotul poza pe care mi-a facut-o la plecare.
Pupam fluturasii aratosi: Erica, Anamaria si Mara, Mirunica si Andu, Alexia!
Trimitem pupici tuturor fluturasilor si le dorim sa fi sanatosi!

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

17.05.2010 10:15     citat 

maria christina sarut sarut sarut
sailor sa inteleg ca nu te-ai distrat ?

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

17.05.2010 10:17     citat 

Chris sarut sarut , sunt tare frumoase lalelele dar tu esti si mai frumoasa sarut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 5 luni

17.05.2010 10:25     citat 

helloo..
alinuta,multumim de cafea..

Erica..ce mare te-ai facut..ceart-o pe mami ca nu vine mai des pe la noi.. trist trist
Chris...ce smechera esti cu ochelarii de soare... trag cu ochiul trag cu ochiul ...

sus

Denunta
GRASANA

17.05.2010 10:57     citat 

hello
Erica si Chris sarut sarut
Nico imi pare rau ca nu te-ai distrat la botez trist asteptam pozica cu tine zambet
e asa urat afara trist sta sa ploua..ieri am fost la bunicii sotului meu la tara ..miruna s-a jucat cu pisica caci si acolo a plouat..of course ca a a vomitat in masina si stupida de mine nu i-a luat hainute de schimb plang sau sunt foarte trist
dupa ce i-am dat laptic sambata seara si duminica dimineata Miruna s-a stricat iar la burtica plang sau sunt foarte trist acum dregem si noi ce mai putem si nu-i mai dau lapte asa repede....
Alinuta mersi de cafeluta zambet

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

17.05.2010 12:08     citat 

cand am ajuns vineri de la munca, emma era tare ragusita desi mama spunea ca atunci cand sa culcat sa culcat bine. ma tot gandeam la raguseala trecuta care a insemnat laringita si internare. asa ca sambata cum situatia era identica am dat fuga la farmacie am luat aparat de aerosoli (unul mai ieftin de 250 lei)si tratamentul de pe reteta trecuta si pot sa va spun ca duminica seara se cunosteau progresele emma aproape nu mai e deloc ragusita, dar o sa continuam cele 7 zile ca rau nu-i face. plange ea cand ma vede ca asamblez aparatul si pregatesc solutiile si imi zice "nu nu mama nu" dar pe urma se linisteste si sta cuminte
apropo de vomitat si finutza mea e bolnavioara. mai intai a vomitat o zi intreaga, apoi a dat-o in diaree si febra si cu toate eforturile facute pe plan local acasa nu si-a revenit asa ca aseara s-au internat in spital. diagnosticul: enterocolita
se pare ca furtuna de saptamana trecuta a rascolit toti virusii, multe mamici se plangeau ca brusc copii s-au imbolnavit

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

17.05.2010 12:09     citat 

grasana si mie mi sa intamplat de vreo 2-3 ori sa vomite emma in masina si sa nu am hainutze de schimb dar m-am cam invatzat minte la drum mai lung in afara orasului nu plec fara haine si pt emma si pt mine foarte fericit

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

17.05.2010 2:49     citat 

pustiu, pustiu, unde sunteti mamici? sunteti in oras la miting ? foarte bine din pacate eu nou-intoarsa la servici nu m-am putut invoi ca tare mult as fi vrut sa fiu si eu acolo desi sincer nu cred ca se va rezolva ceva

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 9 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

17.05.2010 3:06     citat 

Buna,mamici si pitici!Nu sunt la miting dar am cam avut treaba muuuulta azi ochi peste cap prostit .Multumim,Alinutza de cafeluta! sarut
Pupam fluturasii scumpi care s-au aratat in poze:Erica,Chris,Anamaria sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Cuscra,Miru e bine.Daca sambata a avut 6 scaune surprins ,numai apa,duminica nu a facut deloc si azi a facut normal,o singura data.Lapte nu i-am dat pana aseara(i-am pus un plic de Biotics in el) si azi dimineata la fel.Luam Sumetrolim 5 zile.Se pare ca nu e racita ci a facut o indigestie.Cred ca stiu si de la ce:am cumparat un borcan de Nutella de la unguri si am facut clatite cu el.Andu cu Adi nu au mancat .In schimb eu cu Miru,da.Si ne-am stricat amandoua la stomac,cu toate ca nu era expirat nervos )
Alinutza,ce substante i-ai pus in inhaler? sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

17.05.2010 3:09     citat 

tato pot sa-ti spun ca dimineatza si seara ii pun 1ml adrenalina +2ml ser iar la pranz 0.8 ml din o fiola care nu mai stiu cum se cheama ceva cu D ....+ 2 ml ser

sus

Denunta
tato

Copii

17.05.2010 3:16     citat 

Dar ce des ii faci.Eu le fac decat seara cu acc si ser fiziologic. sarut

sus

Denunta
tato

Copii

17.05.2010 3:32     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:
nu m-am putut invoi ca tare mult as fi vrut sa fiu si eu acolo desi sincer nu cred ca se va rezolva ceva
----------

Nici eu nu cred ca se va rezolva ceva,ei fac tot ce stiu.Ne luptam cu morile de vant prostit sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: