· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (304)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (304)     
loris

18.05.2010 12:13     citat 

adece.....multa sanatate si bebe sa fie super voios si fericit la tine in burtica....

sus

Denunta
ingeras24

18.05.2010 12:26     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut ADECE

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

18.05.2010 12:48     citat 

Adece....Doamne ajuta sa fie bine si injectiile sa-si faca efectul....iar bb sa fie bine, sa stea acolo....macar pt. inca 30 saptamani....te asteptam cu vesti azi de la dr.....si capul sus....trebuie sa fie bine exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

haideti sa va pun si eu un banc..... trag cu ochiul foarte fericit

Un bătrân are probleme cu auzul şi se duce la doctor, care îi dă un aparat auditiv.
Peste o lună se întoarce la cabinet pentru control.
- Aparatul îşi face treaba, auzul dumneavoastră este perfect… Cred că familia este foarte bucuroasă că puteţi auzi din nou.
- A, nu le-am spus încă, doar stau şi ascult… mi-am schimbat testamentul de trei ori până acum.

rad rad rad

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

18.05.2010 1:24     citat 

-adece-mmooaaaa sarut sarut sarut vreau sa iti spun ca tre sa papi carnitza ca sa creasca bebe.. trag cu ochiul serios ca e important.. exclamatie si eu la inceput am zis ca nu e musai..dar recunosc ca in zilele in care am papat ceva cu carnitza ma simteam vizibil mai bine..(bine..si ma rugam la Dumnezeu sa fie bine..ceea ce faci si tu..si o sa-i fie bine si la bebe tau trag cu ochiul )dureri asa mari de burtica nu cred ca am avut..poate in perioada in care am avut hematomul trist atunci ma simteam si eu destul de rau.. trist acum de o saptamana si ceva au reaparut durerile de spate..de sold..de..nici eu nu stiu ce ma durea.. prostit cert e ca am intrebat dr. daca e normal si el a zis ca da..e normal..ca deja corpul incepe sa se pregateasca pt. nasterea ce va urma la sf. celor 9lunii.. ochi peste cap acum adevarul e ca daca fac un pic de efort..chiar si mic..adica eu altadata eram toata ziua dusa cu masina..acum daca conduc mai mult de 2ore..sau stau in pozitia sofat mai mult de 3-4ore..ca pasager..sau plec la cumparaturi mai mult de 2-3ore..sunt terminata..ma dor spatele de imi vine sa urlu..nu pot sa stau in pat decat pe parti..si cand ma mut de pe o parte pe alta imi vine sa plang de durere.. trist de exp. am fost la gradina la mami unde am si eu fel de fel de bunatatii foarte fericit si intr-o zi am plantat varza..si ardei..si rosi..si ceapa..vre-o 4ore am tot plantat..nu m-am simtit foarte rau pana am ajuns acasa..apoi sa vezi tu chin pe mine sa merg si la baie.. trist ma duceam aplecata de spate.. trist durerile au persistat cu aceeas intensitate vre-o 3zile..si apoi treptat au mai scazut..dar cum am facut iar efort..cum am fost la loc.. trist si sincer nu ai cum sa nu faci nimik..ca o mancare tre sa o faci..o haina trebuie sa o speli..o curatenie..(aici nu mai aspir de cand sunt gravi..doar sterg praful scot limba al meu e cu aspiratul.. scot limba )dar ideea e ca trebuie sa facem cate putin..nu cum eram obijnuite inainte exclamatie daca faci o papa dupa ce termini stai la pat o ora..sigur apoi mai poti sa faci ceva..dar daca nu.. prostit sper din suflet sa fie bebitza bine..sa creasca mare la mami in burtica..si sa iti apara din nou zambetul pe buze! foarte fericit foarte fericit foarte fericit si gandestete ca tot ce ne da Dumnezeu e spre binele nostru! sarut El va avea grije si de voi! sarut sarut sarut astept vesti bune de la tine! sarut sarut sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

18.05.2010 3:48     citat 

Doamne, lordy, citind ce ai scris tu...parca imi citeam jurnalul meu...exact aceleasi dureri pe care le descrii tu le am si eu...la fel mi se intampla si mie in masina, cu facutul de papa...la fel...cu pauza dupa... acum cred ca la eco imi va spune ca am baiat...ca prea se aseamana sarcinile noastre trag cu ochiul foarte fericit
adece,draga de tine...e greu dar merita! bebe va fi bine sanatos, dar mamica lui trebuie sa manance proteine si vitamine, sa se odihneasca...si ce e mai important: sa fie optimista, sa aiba incredere in Dumnezeu!
sarut sarut sarut sarut
andra, esti la jumateaa drumului! pupam feciorul si mamica! sarut
ingeras, tin si eu pumnii(doua perechi trag cu ochiul sarut )
crispy, cu calciul nu prea ai ce face, nu poti lua decat spre sfarsitul sarcinii...dar poti manca alimente cu un continut ridicat de calciu(branza, lapte, iaurt)... ce cadouri ai primit ieri? sarut
pup toate viitoarele foarte curand burtoase! trag cu ochiul

sus

Denunta
Crispy

Copii

18.05.2010 5:13     citat 

Lordy.... sarut sarut sarut la flacau si la mamicutza furnicutza..... sarut sarut sarut
Cry.... sarut sarut sarut sarut ....in primul rand am primit in avans cu o luna cel mai frumos cadou ce putea exista si pe care mi-l doream : pe BB in burtica ( cadou de la tati jenat foarte fericit ), apoi tot de la el....si cu contributia mea...cool ....va fi concediul de la vara.....2 saptamani la Paris, cu tot felul de excursii incluse si vizite si toate cele....sper sa ma tzina.... ochi peste cap ....apoi am primit muuuuulte buchete de flori, aranjamente si ghivece....de care sunt super incantata....m-au sunat persoane de la care nu ma asteptam sa-si aminteasca..... foarte fericit .....am primit o pilota cu cearceafuri si o pernuta mica dragutza, un set de cesti de cafea superb, o cutie de bijuterii.....au fost destul de multe....dar sper sa mai primesc si vineri o veste buna de la dr. ca bb este ok.....si atunci poate ma mai linistesc si eu..... ochi peste cap socat .... sarut sarut sarut sarut la tine si la bb....cand o sa afli ce se ascunde acolo in burtica ??? foarte fericit sarut
Am inceput sa iau prenatal vitamine si contin si CA si apoi mai iau mg pulbere...pt. ca nu mai pot de picior...parca s-a mai dus putin durerea dar tot ma tine si nu pot sa calc bine.... trist

sus

Denunta
Yasmina

Copii
G: 7 ani, 7 luni
M: 7 ani, 7 luni

18.05.2010 8:17     citat 

ingeras, nici o veste? sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

19.05.2010 7:42     citat 

Neatza fetele dragi exclamatie sarut sarut sarut sarut

va invit la o cafelutza.... trag cu ochiul sarut

si poate si o racoritoare..... zambet foarte fericit

sarut sarut sarut sarut sarut sarut fetele si va doresc o zi cat mai frumoasa....si astept vesti bune exclamatie trag cu ochiul zambet

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

19.05.2010 7:54     citat 

Neata!
Eu dorm pe mine ...am un somn,asa ca va invit la o cafeluta tare........poate ma trezesc si eu .......... zambet [

Uploaded with ImageShack.us

[b]INGERAS asteptam vesti de la tine........te pup dulce............ sarut sarut sarut sarut sarut [/b]

sus

Denunta
ingeras24

19.05.2010 8:49     citat 

Buna dimi la fete!
Va multumesc fetelor ca va ganditi la mine, docamdata nu am ce sa va spun, nici urme, semne ca ar venii uratii, insa nu vreau sa fac test ca sa nu ma dezamagesc, normal ar trebuii dupa un calcul in mare astazi sa vina, dar poate nu, sa stea vreo 9 luni foarte fericit
Va voi tine la curent! Tzuk

sus

Denunta
Crispy

Copii

19.05.2010 8:53     citat 

Ingeras...tin pumnii....Doamne ce frumos ar fi.... foarte fericit foarte fericit sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

19.05.2010 9:04     citat 

Un pupic dulce si de la mine pentru viitoarele burtici sarut sarut sarut
Sunt in deplasare pana vineri seara, asa ca nu o sa fiu prea comunicativa, dar va citesc si astept cu sufletul la gura vesti de la voi.
Eu deja am inceput sa fac galerie: Hai Ingeras, Yasmine si toate fetele tin topul listutzei, sa ploua cu liniutze scot limba

Adece, iuboita mea, pupam burtica mica si ne rugam lui DD sa iti dea putere sa treci peste perioada asta grea sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Crispy, la multi ani, mamica draga, sa fii sanatoasa, iubita si sa ai parte de tot binele din lume sarut sarut sarut sarut sarut

Ralu, felicitari pentru buzatul mic, e un scump sarut sarut sarut

Lordy sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

19.05.2010 9:07     citat 

hello,
Oana Doamne-ajuta! sa ne dai o veste buna, nu vreau sa mai aud decat vesti bune!
cumnata mea a primit rezultatul analizelor si din fericire problema este rezolvabila, are tratament 6 luni si apoi control din nou zambet
am fost si eu la gastro si mi-a dat tratament o luna de zile, poate reusesc sa ii dau de cap problemei mele cu stomacul, trebuie sa tin si regim, am multe restrictii dar poate voi reusi zambet
la cealalta problema nu ma mai gandesc , nu mai are rost , pana ce nu imi rezolv problema de sanatate nu este momentul sa iau in calcul o sarcina, asa ca eu cel putin inca o luna aman acest proiect...
asadar eu va doresc voua sa veniti cu vesti extrordinare!
va pup cu drag pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

19.05.2010 9:11     citat 

Gonzo.... sarut sarut sarut ...multumesc tare mult exclamatie zambet sarut sarut sarut Ce faci? Cum te simti ???
Simo....foarte fericit zambet ce vesti bune....ma bucur tare mult ca se poate rezolva cu tratament problema cumnatei tale....si sper ca si tu sa te simti mai bine dupa o luna.... zambet sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

19.05.2010 9:18     citat 

Crispy, sunt bine, parca au disp toate simptomele sau nu prea m-am gandit la ele scot limba .

Simoop, tinem pumnii sa repari problemele de sanatate cat mai repede si a t evedem cu liniutzele cat de curand sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: