· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (304)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (304)     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

19.05.2010 9:28     citat 

buna fetelor
in primul rand vreau sa ii urez La Multi Ani lui Crispy sa fii sanatoasa, fericita, sa ai tot ce iti doresti!!! La Multi Ani Simoop sa ai parte de muulti ani fericiti si o familie numeroasa! iertati-ma de intarziere sau daca uit ceva...intru tot pe fuga si rar si mai prind si eu cate ceva din zbor scot limba
gonzonica felicitari pt sarcina sarut
adece sper sa treaca perioada asta grea pt tine sarut
fetelor gravidutelor care spuneti ca obositi repede...nu mai faceti efort ca acum sunteti gravidutre si trebuie sa va odihniti si sa va rasfatati!!! sarut oricum eu pot sa va spun ca la mine dupa saptamana 20 de sarcina a urmat o perioada super faina in care nu imi era rau, nu ma durea nimic si eram plina de energie...asta m-a tinut vreo 2 luni...asa ca nu va speriati ca o sa aveti si perioade mai bune foarte fericit
eu sunt cam deprimata cu vremea asta, ploua incontinuu de cateva zile si e rece, nu imi place deloc...da cu ocazia asta stau f mult timp in pat si dorm si lenevesc (cat timp am liber)...
in rest nimic nou, ma gandesc deseori la bebe2 si astept cu nerabdare sa mai treaca vreo cateva luni dar mai ales sa ne atingem scopurile pe care le avem acum urgente, sa reusim sa luam apartament si atunci o sa fie totul f ok...
va pup pe toate sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

19.05.2010 10:01     citat 

Iubitele mele, Ca puteti lua di de la inceputul sarcinii,mai ales daca iti descoperi si o enmie severa,un Ca scazut asa ca bagi niste prenatale(mie doctoritza mi-a dat voie sa iau si cate un Ca efervescent /zi chiar dupa primele analize,cele de trim.1) dar voi consultati si medicul vostru si vedeti ce va sfatuieste si el/ea...
Pupici dulci la toate fetele! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
NICKSS

Copii
Kostas-Teo: 8 ani, 4 luni

19.05.2010 10:26     citat 

Buna iubitelor!!! sarut sarut sarut
Cryspy LA MULTI ANI sa ai parte de tot ce e mai bun in viata si un bebe sanatos!!! Scuze de intarziere... jenat jenat sarut sarut
Simoop felicitari pentru cei 2 ani de casatorie si multi ani fericiti de acum inainte!!!
Adece stai linistita acasa si nu te mai gandi la tot felul de prostii...bebe e bine e un luptator.... foarte fericit sarut sarut sarut
Ralu...felicitari pentru bebe...e un scump!!! sarut sarut
Eu sunt bine am terminat agitatia la munca foarte fericit foarte fericit ....si vineri plec la Nisipurile de aur cu niste prieteni....ma relaxez si eu un pic!!! foarte fericit
De marti cand ma intorc promit sa scriu mai des!!! foarte fericit
Pupici tuturor!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

19.05.2010 10:34     citat 

Lucy....multumesc mult pt. urari exclamatie sarut sarut sarut sarut tie si la scumpica de Cata exclamatie
Corina... sarut sarut sarut ...multumesc mult...am inceput sa iau prenatale...si magneziu pulbere separat...vineri ajung si la dr. sa vedem ce spune.... sarut sarut sarut
Nickss.....multumesc tare mult.....ma bucur ca ai reusit sa te mai eliberezi....asadar poate acum apare si bb....te asteptam sa ne scrii mai des....asadar, de ziua ta fugi la vecini.....foarte fericit scot limba sarut sarut sarut sarut
Piperus....tu ce mai zici, dragutza??? Tot pe meleaguri straine esti ??? Mai da-ne si noua de veste despre tine.... sarut sarut sarut sarut sarut
Adece.....ce faci mamico? Cum a fost la eco ??? Sper ca este totul bine.... trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
NICKSS

Copii
Kostas-Teo: 8 ani, 4 luni

19.05.2010 10:36     citat 

Da plec la vecini...cica sa nu fac cinste.....!!! rad rad rad foarte fericit
Pup sarut sarut

sus

Denunta
iva

19.05.2010 11:22     citat 

Sa aveti o zi super...multumim de cafeluta...Tzuka tin pumnii sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 8 luni

19.05.2010 1:15     citat 

buna dragelor
multumesc iva ca le-ai anuntat pe fete
va multumesc mult ptr urari
nu prea pot sa intru des ca bebe imi ocupa tot timpul si inca nu mi-am revenit
la cezariana a fost tare greu,de la anestezie mi-a scazut tensiunea si nu am avut aer si m-aau tinut tot pe oxigen,dupa am av dureri ingrozitoare si acum am dureri de spate de nu ma pot misca,sunt tot pe calmante
am facut si depresie postnatala,primele zile cu copilu acasa,am clacat din cauza oboselii si a miilor de musafiri...
abia acum incep sa-mi revin
sa va zic de baietzelul meu...se numeste victor robert a venit cu 2800gr si 49cm,acum avev 2620grame si papam bine.nu ma lapte ptr ca nu am voie sa alaptez,mi-au dat pastile de ablactare,papam formula...
suntem cuminti,acum au cam inceput colicile si sunt cam marait,dar ii dau espumisan si vad ca-si face efectul...
va pup cu mult drag

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 8 ani, 9 luni

19.05.2010 2:00     citat 

Alexa-Maria, Crispy la multi ani!!! Va doresc sa aveti parte doar de zile senine si sa fiti fericite si iubite in fiecare zi....si sa ma iertati pentru intarziere...ca de obicei eu intru doar asa pe fuga si mereu sunt in urma evenimentelor sarut sarut sarut
Simoop, la multi ani pentru aniversarea casatoriei!!! iti doresc ca la anul sa sarbatoriti in 3 trag cu ochiul ...imi pare rau ca nu ne-am intalnit in week-end.....am vazut abia joi dupa amiaza ca ai venit de joi la Cluj si nu mai aveam cum sa luam legatura....apoi eu vineri am plecat la munte cu musafirii mei, de unde m-am pricopsit cu o raceala zdravana plang sau sunt foarte trist ...catelul tau e adorabil (deh, e clujean scot limba ) si tare norocos cu asa stapana trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut
Ralu_rxfelicitari! Sa-ti traiasca flacaul si s-ati aduca numai bucurii sarut sarut
Nickss, iti spun de pe acuma La multi ani pentru vineri si petrecere frumoasa in week-end....sa bei un pahar si pentru noi sarut sarut
Ingeras, ma bag si eu la galerie si tin pumnii stransi trag cu ochiul sarut
Gata........trebuie sa fug, offfff de ce nu are ziua macar 30 de ore ?? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 8 ani, 3 luni

19.05.2010 3:09     citat 

Buna fetele !scot limba Mari_d mersi frumos pentru urare!! sarut sarut sarut Wowww sunt aproape in capatul listei foarte fericit nu am nici un semn cum ca ar venii CM dar am o scurgere alba precum laptele si abundenta ... stiti cumva ce este confuz Va pup pe toate si astept raspuns daca stiti ce este , nu am mai avut asa pana acum sunt pe fugaaaaaa Mwahh

sus

Denunta
simoop

19.05.2010 3:12     citat 

NICKSS La multi ani fericiti si sanatosi inca de pe acum, sa aveti vreme buna si distractie cat cuprinde sarut sarut sarut
mari_d sarut sarut sarut poate intri mai des sa ne mai spui despre tine!
Oana ce faci?
ralu_rx felicitari inca o data pentru micul pui!
adece cum esti, ai facut eco? sanatate multa! sarut
alexa din cate stiu eu scurgerea ori este datorata vreunei candidoze ori este semn de sarcina( de preferat scot limba ), asa ca poate ne dai o veste buna. ti-ai masurat temp bazala?

Ultima modificare efectuata simoop la 19.05.2010 3:14, modificat de 2 ori in total

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

19.05.2010 3:12     citat 

----------
NICKSS a scris:
Da plec la vecini...cica sa nu fac cinste.....!!! rad rad rad foarte fericit
Pup sarut sarut
----------

Zici tu...? foarte fericit ...Stiu unde stai...si cand te intorci.... rad

sus

Denunta
ingeras24

19.05.2010 3:49     citat 

Multam pt galerie !
Simona docamdata nu am nimic, nu stiu ce sa cred, sa vina odata, sa nu nu am intarzieri, sau sa nu mai vina 9 luni, ufff! Nu stiu ce sa zic....
Tzuk si va multumesc ca va ganditi la mine

sus

Denunta
adece

19.05.2010 3:53     citat 

Aici sunt. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
L-am vazut ieri pe bebitzaaaaa sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut . uf ce fericita am fost.....cum dadea el din manute si picioruse...imi arata cum stie el sa inoate rad . Ce sa spun....tipa la care am fost ieri mi-a zis ca ce am eu nu ar fi tocmai un fibrom, ci o zona mai vascularizata, sacul embrionar arata perfect, bebe avea dimensiunile coresp varstei....2,5 cm foarte fericit foarte fericit ....a vazut insa iar hematomul ala decidual...pe care doctorita mea nu-l mai vazuse ultima oara. Nu stiu care e faza...cert e ca maine ajung si la ginecoloaga mea cu rezultatele analizelor care au iesit toate bune.... prostit si probabil va vrea sa imi faca echo iar ca sa vada ce face "fibromul". Aseara nu am mai fost la injectie..am bagat 2 no spa-uri si am stat in pat....a fost ok. Azi am intrebat-o pe asistenta doctorului meu de familie daca dauneaza cu ceva bebelului faptul ca am facut atatea echo...vreo 7 cred.... ochi peste cap si mi-a zis ca nu. Sper sa fie asa zambet .
Lordy...te pup..si iarta-ma ca nu cred ca te-am felicitat pentru flacau.... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut. Multumesc pentru incurajari, de ieri sunt chiar mai bine, mai optimista, parca vad si eu sanse sa trec in trimestrul 2. Mi-am fixat in minte ideea ca odata ce trec in trimestrul 2 voi scapa de dureri si alte probleme. Asta asa ca sa ma incurajez rad . Si apropos de efort....eu de la 5 saptamani nu mai fac nimic....nu ridic niciun ac...sau ma rog....ba da...cos goblen rad , atat, in rest...somn, mancare, baie.....ca bebelusii. Am noroc ca stau cu ai mei si nu tre sa misc un deget. Oricum am interzisa orice forma de efort......stat numai la pat.Si asta fac.....desi imi vine sa imi iau campii....dar n-am ce face! prostit

Ralu_rx, sa iti traiasca baietelul.. sarut sarut sarut sarut Sper sa treci cat mai repede peste toate problemutzele, si bebe sa scape de colicei sarut
Alexa, eu cand am ramas insarcinata aveam secretia foarte abundenta prostit ...asa ca ia vezi...poate ai pus-o de doua liniutze! sarut

Ingerashule, ne pregatesti ceva? sarut sarut sarut
Crispilica......te pup si te imbratisez.....baga vitamine acolo.....si ce e mai important alimenteaza-te bine.......fructe, legume.....carnita....oua......Eu nu prea sunt prietena cu mancarea si incerc pe cat pot sa ma vitaminizez....si sa mananc cat mai divers. sarut dar e un chin....bleah bleah rad
Gonzonicooo....pe unde mai esti in delegatie? vreau si eu plimbare sarut sarut sarut sarut
Cry_styna incerc sa fiu mai optimista...cum ziceam...de ieri sunt muuult mai bine si cu starea mea sper sa atrag si o stare de bine fizica...te pup odata pe tine si de doua ori pe bebe din burtica sarut sarut sarut
Loris sarut sarut sarut sarut sarut
Simoopul meu drag sarut sarut sarut sarut sarut
Lucy sarut sarut sarut sarut

PHuiiii, cat am scris.....gata...ma bag in pat sa mai cos la goblen....va tzuc sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
andra_b

am nascut deja!

19.05.2010 4:00     citat 

Adece iti doresc sa se faca bine tot ce ar putea fi naspa pe-acolo prin burtica si care sa deranjeze pe bebe si sa ajungi pana la termen!!! sarut sarut sarut

Lordy felicitari pentru baietel, si eu o sa am tot asa zambet Te imbratisez cu drag! sarut

Fetelor mult succes la liniute!!! cool

sus

Denunta
simoop

19.05.2010 4:15     citat 

felicitari andra pentru putosul mic sarut
pfuuu bine adeciule ca sunteti bine, ca am stat ingrijorata sarut campion la inot sa il faci pe bebe, auzi? sarut
Oana nu sunt emoticoane cu pumnii stransi stransi , dar sa stii ca ii tin in continuare sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: