· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.15
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.15     
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 5 luni
D: 10 ani, 8 luni

18.05.2010 8:28     citat 

----------
ancutza_anca a scris:

roxanne asta-i austeritate tu?! ca mergeti la mare in bulgaria?! noi nu mergem deloc ... trist deci voi stati super bine zambet hainutele ii raman mici amaliaei de pe o saptamana pe alta! ochi peste cap
----------

Pai cam este sa stii, noi in Ro nu mergem la mare din varii motive (in niciun caz din snobism) si in ultimii ani am fost in Grecia, nu pe bani multi dar ceva mai scump decit in Bulgaria. Anul asta o sa reducem bugetul pe la aprx. 800eur...
Fac orice efort si sacrificiu sa duc copiii la mare, la Andrei am observat efecte benefice (respiratorii, de crestere etc.). Nu mergem pt noi, ci pt ei zambet

Stiu cum e cu hainutele, dar eu am luat de la inceput mai marisoare. Din fericire vine caldura si ajunge sa o scoti intr-un body-maieu si sosete...

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 4 luni

18.05.2010 8:31     citat 

neata mamicilor! va multumesc mult de raspunsuri. acuma ramane doar sa ma decid daca sa il fac sau nu. va pup si pe voi si pe bebei...sper sa ajungem si noi in curand in listuta, ca nu ma pot abtine zilnic sa nu va citesc si de-abia astept sa puneti poze, is asa de dragalasi micutii....

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 8:37     citat 

ralucutza e bine sa-l faci (e doar un sfat) te fereste de complicatii la nastere dar si inainte de : de ex eu m-am taiat la un deget inainte de a naste, nu s-a infectat si o pielita mi s-a rupt aiurea si iar nu s-a infectat ... pe cand de la o pielita, cand eram insarcinata in 8 saptamani, a trebuit sa imi opereze degetul sa-mi scoata unghia! eu cred ca merita intepeaturile astea! dar este doar un sfat!

roxanne tu ai dreptate cand zici de efectele pozitive asupra tuturor pana la urma ...dar cand nu ai nici cei 800 repartizati pt asa ceva...de plecat.. de unde sa mai scazi?! deci repet: stati foarte bine (chiar va invidiez! foarte fericit ) dar cine stie ce castigam la loto pana la vara! rad

sus

Denunta
ferre

Copii
tudor: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

18.05.2010 8:58     citat 

buna fetelor,

n-am mai intrat demult dar v-am mai citit. Am avut o perioada nasoala in care a fost soacra la mine, ne-am certat... nu inteleg de ce vin unii oameni sa creeze probleme in perioade sensibile.

biencut, imi pare bine c a fost frumos botezul. Si eu cred ca mihaita e alergic la ceva din baita.

ione, eu il pun pe tudor pe burtica in fiecare zi pana oboseste. Anunta el cand s-a saturat. Ridica capul frumos.

narcisa, sunteti niste frumosi.

bebezola, fetita ta e superba. Cred ca o sa fie foarte frumoasa.

ancuta, amalia se dezvolta tare frumos, i-a luat si pe beietei cred

roxanne, vreau si eu la mare

a pup pe toate si va pun niste poze mai indata

sus

Denunta
Roxanne

Copii

18.05.2010 8:59     citat 

Ancutza ai dreptate, imi pare rau ca aveti probleme, va doresc din tot sufletul sa nu le lipseasca nimic bebeilor vostri sarut

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 8 luni

18.05.2010 10:56     citat 

buna fetele.
Byu, eu un dulce Iulian, ce bine se simte el cu tati acolo.va pupam
Bebezola, o pupam pe micuta, zicea sotul meu acum cand a vazut poza voastra ca fetita ta seamana cu a noastra.
Capsunile eu situ ca nu ar fi voie fiindca pot provoca alergie datorita semintelor.
va pun si eu o pozica cu noi:

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 8 luni

18.05.2010 10:58     citat 

vreau sa va spun ca si noi avem ochii albastrii, doar ca in poze nu se vad.
Ferre, va pupam , si ne pare rau ca trebuie sa treci in aceasta perioada prin certuri, chiar ca nu ar fi potrivite.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 11:28     citat 

biencutz suzica roxane ancutza sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut multumim mult
ferre multumesc mult, poate facem o lipeala scot limba scot limba scot limba rad rad va pup si pe micutul tudor sarut sarut sarut sarut sarut sarut
0911 chiar ca seamana, ce frumoasa e si grasuna, sa cresteti mari mari sarut sarut sarut sarut sarut
va pup pe toate sarut sarut sarut sarut sarut
la noi e fffffffffff frig si ploua sunt 7 grade surprins surprins surprins vine iarna

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 12:56     citat 

[b]salutare fetele[/b]

am vazut poze super cu bebeii vostri frumusei foc sarut sarut sarut

Ilinca e cam maraita nu stiu daca e doar de la burtica sau se si plictiseste...din pricina vremii nu am iesit de vreo 2 zile deja...ma gandesc ca se plictisesc si bebelusii:)...

bubitzele nu au trecut, dau cu violet de gentiana intr-un loc, ii ies altele in altul... este ca o leoparda mov saraca...stiti voi vreun alt remediu care sa va fi mers? pup

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 1:11     citat 

22ra si eu cred ca se plioctisesc bebeii, nici u nu am iesit de 2 zile afara ca e f urat ploua incontinu
eu pt bubitze ca m-am lupatat cu ele 3 sapt ca erau f urate si f multe am spalat-o cu zeama de taratze si au trecut acuma are fatza f curata si fina si odata pe luna ii fac baie cu zeama dinasta e f bna pt piele si la prunica si fundulet daca cumva e iritata sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sper sa scapati repede de bubitze

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

18.05.2010 1:22     citat 

Muah mamici si bebelusi!

Intrebare: Voi cand scoateti bebeii afara, imediat ce le dati sa manance? sau cum? Ca ma gandesc, daca o apuca foamea pe undeva pe drum si incepe sa imi urle in gura mare in strada? Sau nu mai stiu ei de foame cand sunt in carucior? Si sunt printre voi mamici care au avut probleme cu plimbatul in carucior? Adica sa nu ii placa bebeului cumva? Ca eu cum se face vremea buna, vreau sa o scot la plimbare, ca nu mai suport nici eu stat prin casa si in curte.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 6 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

18.05.2010 1:33     citat 

Ufff, abia am reusit sa recuperez si sa fiu la zi ciu tot ce ati scris! Sper ca nu va suparati,dar din cauza ca am avut atata de citit -deja ma ustura ochii, sunt si obosita- nu ma mai apuc sa va raspund fiacaruia, e prea mult de scris.
Azi au plecat si ai mei, suntem din nou singurei. A trecut si botezul, a fost foarte bine, cu exceptia vremii, pt. ca a plouat si a batut vantul, a fost frig. Casian a fost foarte cuminte, i-a tot ras la popa, a marait doar vreo 5 secunde, cand i-a turnat apa pe cap. Pe el nu l-a bagat de tot in apa, era prea frig si m-am temut sa nu raceasca.
As pune pozze de la botez, dar poate mai bine astept sa se schimbe capitolu, ca ma tem sa nu depasesc cele 10 pagini.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

18.05.2010 2:05     citat 

Madalina, atunci ti-o iau eu inainte si pun un slideshow cu cateva din pozele de la botez.. scot limba

In poza din biserica unde era cu gura deschisa in brate la nasa canta de zor scot limba rad Iar in celelalte isi manca pamblicuta de la caciulita. foarte fericit

sus

Denunta
Roxanne

Copii

18.05.2010 2:13     citat 

Mada sa-ti traiasca micul crestin, sa fie sanatos si cu mult noroc sarut
Voiam sa te intreb daca ai depus dosarul pt CIC sau, in cazul in care ai facut-o mai demult, daca e vreun semn de bani ochi peste cap

Codrina eu o scot pe Delia afara la aprox. 1/2h de la masa, dureaza ceva pina ne echipam amindoua. Mai intii ma pregatesc eu apoi o imbrac pe ea (ca sa nu transpire) si iesim. Daca o apuca foamea ii poti da sa manince in parc. Tu oricum la inceput nu vei sta prea mult afara cu ea, dar dupa ce va obisnuiti si se si incalzeste afara poti sa te retragi pe o banca si sa-i dai fetei sa suga, acoperita cu o esarfa de ex.
Eu nu cred ca ii va dispalcea afara, dimpotriva sarut

Alina(0911) e f dulce Brianna, pupici sarut

Ferre trebuie sa faci tot posibilul sa nu te enervezi, toate starile se transmit si bebelusului si e pacat.

22ra si eu am observat o anume agitatie la Delia cind nu iesim din casa la plimbare. Nu stiu daca e plictiseala, mi se pare prematur pt asa ceva, dar cu siguranta simt si ei nevoia sa schimbe aerul... Noi am fost in Herastrau duminica si a dormit fata mea mai mult de 3 ore neintoarsa sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii

18.05.2010 2:15     citat 

Biencut ce baiat mare si cuminte ai! Are niste ochi superbi sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore