· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.15
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.15     
krmnn

Copii
S: 10 ani, 7 luni
T: 8 ani, 3 luni

14.05.2010 2:06     citat 

pai am inteles ca se amana un pic vaccinul de 2 luni, daca s-a intercalat asta, BCG-ul...nu stiu exact cu cat...asta o sa intreb medicul de fam.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 6 luni
Irina Maria: 8 ani, 6 luni

14.05.2010 2:18     citat 

codrina e scumpica foc mititica Iris. Te cred ca-ti vine s-o papi.
Cu colicile asta e, n-avem cum scapa de tot de ele, doar ameliora cu cate un remediu. Mai este bun si Baby Gripe Water sirop, ii da si o stare de somnolenta. In schimb e cam vascos. Iulian de multe ori cand ii dau refuza sa-l inghita , asa ca il amestec cu laptic.
Merg sa fac si eu pizza daca ma lasa piciul.
ana multumesc sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

14.05.2010 2:34     citat 

buna fetelor
am intrat asa pe fuga ca azi vine tati si gatim ceva bunbun pt el ca nu l-am vazut ed 2 sapt foarte fericit foarte fericit , si abia asteapta sa pape ceva bun si sa o vada pe micutza cum a crescut de cand nu a vazut-o sarut sarut sarut sarut ,
vroiam sa va intreb daca bebeii vostrii cand le dati caciulitza plang? a mea cum ii pun caciula sa mergem afara urlaaaaaaaaaaaa da stiti cum urla parca o bat, da nu stiu de ce si abia se linisteste daca o tin in brate dar si asta vreo 15 min, in rest daca o ating pe caputz nu are nimik confuz confuz confuz confuz confuz confuz
si mai vroiam sa va intreb pe mamicile cu bebei peste 6 sapt cum a fost pt voi "prima data" dupa nastere? confuz jenat jenat jenat eu abia astept sa vina sotul acasa dar adevarul e ca mi- cam frica sa nu ma doara, dr a zis ca s-ar putea sa fie cev amai dureros pt ca acuma sunt foarte "uscata" si cum e si desprinsa putin cusatura ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ,
va pup pe toate si pup mutritza micutzeiIris ca e o dulce sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 9 luni
AURA MARIA: 10 ani, 3 luni

14.05.2010 4:22     citat 

Sper sa nu razi daca te sfatuiesc sa folosesti putin "ajutor",fie ceva special(lubrefiant din mag de specialitate) fie putina crema(recomand galbenele ca ajuta la cusutura)...ca altfel te va durea ca naiba(vb din experienta!) si nu va mai fi placut pt nici unul din voi...

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 6 luni
Irina Maria: 8 ani, 6 luni

14.05.2010 4:23     citat 

bebezola daca in casa o tii fara caciulita e clar ca s-a obisnuit fara ea si face scandal cand ii pui. SI Iulian plange cand ii pun caciulita tot asa cum zici si tu. Se calmeaza abia cand il iau in brate si iesim afara.
Pe mine nu m-a durut "prima data" si am facut de curand si nu am implinit inca 6 saptamani. La mine sincer a fost mai usor decat inainte, probabil din cauza nasterii ca inainte eram mai "stramtutza" si era putin mai greu.
Ai grija insa cu cusatura desprinsa. Tu ai fire care se reasorb?
Merg sa bag pizza la cuptor sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 3 luni

14.05.2010 4:32     citat 

----------
Byu a scris:
bebezola daca in casa o tii fara caciulita e clar ca s-a obisnuit fara ea si face scandal cand ii pui.
----------

Pot sa te asigur ca nu are nimic de a face cu asta, Mona n-a purtat niciodata caciula in casa, dar nici nu mi-a plans cand am vrut sa iesim si i-am pus-o.
In schimb nepoata-mea cand era mica nu suporta nimic pe cap, toate caciiulile si palariile de soare le tragea jos.
Deci nu e anormal ca plange, insa sigur nu i se trage de la faptul ca nu poarta caciula in casa!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 7 luni
T: 8 ani, 3 luni

14.05.2010 5:01     citat 

nici a mea nu sta in casa cu caciulita si cand ii pun caciulita sa iesim afara imi trage o tura serioasa de plans...
e clar ca nu-i place, pentru ca s-a obisnuit cu capul liber.... trag cu ochiul

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 8 luni
Sebastian : 10 ani, 5 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 4 luni

14.05.2010 6:22     citat 

Codrina, scumpa foc printesa ...imi pare rau ca va chinuie colicile...cum zicea si Byu, Baby Gripe Water e bun...dar ceva mai puternic este Espumisan..de asta foloseste prietena mea si da rezultate excelente

sus

Denunta
bebezola

Copii

14.05.2010 7:12     citat 

corina trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul mersi de sfat o sa incercam cu crema ca e mai la indemana trag cu ochiul trag cu ochiul scot limba sarut sarut sarut
byuei ei caciulitele astea foarte fericit de pe cuma fac cum vor ei rad trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul , si eu am fost mai "stramtutza" si f sensibila, sper sa ne descurcam trag cu ochiul , da am avut fire ce se reasorb,cu cusatura asa sper sa nu fie probleme daca simt ceva atunci mai lasam dar sincer nu asi mai vrea sa astept ca mi-e un dor trag cu ochiul scot limba jenat jenat jenat ochi peste cap sarut sarut sarut
christa karmen sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

14.05.2010 9:56     citat 

bebezola eu pot sa spun cu ma fost dupa maia...eram ca noua...
acum desi am peste doua luni nu am ce povesti, iar de maine sotul pleaca 3 saptamani asa ca...va astept pe voi cu sfaturi scot limba

Si-a mea urla rau cand ii pun suzeta...Christa chiar ma intrebam pe unde esti ca parca nu te-am mai vazut scot limba

Ma duc sa incerc sa o culc, a dormit afara de pe la 6 la 10:30 si acum...are chef de vorba.

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 4 luni
Miriam: 10 ani, 5 luni

14.05.2010 10:11     citat 

Buna seara mamici. Vad ca discutati despre "prima data" de dupa nastere. La Robert a fost ingrizitor m-a durut multa vreme, era un chin la inceput. Acum, stau cu sufletul la gura sa vad cum o fi, insa mai am muuuult de asteptat.
Offf noi n-avem colici inca, insa eu am probleme la etajele suprioare, tot stau cu frica in san ca daca fata nu ia suficient in greutate, ca de ce i-a fornait nasul ca de ce doarme uneori peste 3 ore. Vai de capul meu, sunt cam dusa, dar si-or reveni ei hormonii astia candva la normal si oi redeveni lucida.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 3 luni

14.05.2010 10:38     citat 

----------
ana_348 a scris:
Christa chiar ma intrebam pe unde esti ca parca nu te-am mai vazut scot limba
----------

Pe peste tot. scot limba

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 6 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

14.05.2010 11:24     citat 

Buna seara
Am tot intrat sa va citesc, dar nu am apucat sa va scriu. Ieri dimineata a plecat sotul la Cluj, asa ca am fost singura cu copiii, aseara au venit cumnatii mei -care sunt si nasii de botez ai copiilor- din Germania , asa ca am fost la socri (ei acolo stau cand vin in Romanai) . L-am "cunoscut" si pe nepotelul meu, Lucas, care are 8 luni. Eu nu l-am vazut "pe viu" pana acum, doar pe webcam, pt. ca atunci cand au facut ei botezul eu eram insarcinata in 7 luni, asa ca nu am riscat sa plec pt. 2 saptamani pana in Germania, a fost doar sotul cu ai lui. E un dukcic, dar este fffffff plangacios, eu am un mare noroc cu puii mei , ca sunt foarte cuminti de mici. O sa le fac poze la cei 3 verisori -Bogdan, Casian si Lucas- probabil duminica , la botez, si o sa vi le arat si voua. Sper sa reusesc sa il prind in toane mai buna pe Lucas.
Azi la pranz au sosit si ai mei de la Tg.Mures, maine dupa amiaza sosesc si finii mei impreuna cu mama finei mele , tot de la Tg.Mures, asa ca o sa fiu ocupata in weekend. Dar promit sa va povestesv luni sau marti cum a fost la botez.
Azi la pranz am auzit la stiri ca pana la urma nu se ating de indemnizatiile noastre , dar in seara asta am auzit ca vor sa le scada cu 25%. Atata se razgandesc idiotii astia ca nu mai stii ce sa crezi, daca sa te bucuri sau sa plangi. nervos Deja ma enerveaza, cred ca nu o sa mai ascult nici o stire, ca sa nu tot trec de la o stare la alta.
Scriati mai devreme despre cum le asezati cuculetul la baietei in pampers. Si mie mi s-a zis la Bogdan sa il pun in sus , dar se uda mereu cu pisu pe hainite si era tare neplacut sa il tot schimb si sa spal , mai ales daca eram plecati de acasa trebuia sa am mereu un rand de haine in plus cu mine. Asa ca in scurt timp am renuntat, iar lui Casian i-l las in jos. Oare e bai mare ?
In legatura cu subiectul "dragaleala" cu sotul, nici eu nu am "experimentat" inca. Stiu, o sa va mirati, dar nu am nici un chef. Totusi saptamana asta am amintit despre asta in treacat , dar cred ca dupa ce o sa plece ai mei nu mai scapa sotul si dupa ce adoarme Bogdan ii spun sa imi faca "o vizita".
Hai ca va las, e tarziu si maine o sa am o zi si mai plina decat cea de azi.
Noapte linistita ! sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.05.2010 8:20     citat 

buna dimi sarut

mada sarut distractie placuta si petrecere frumoasa sa aveti sarut sarut

codrina sarut pupam guritza frumoasa a lui Iris sarut sarut eu zik ca micutza seamana cu amandoi...dar mai mult cu sotzul zambet am dreptate?

eu sunt racita trist ..tusesc,ma doare gatul,ma simt moale fara vlaga.port masca la gura,sper sa nu ia bb.
Ieri i-am cumparat ceai de la Humana si vad ca-i place.Eu nu am stiut ca daca bb papa LP trebuie sa-i dai si ceiut sau apa jenat
mada sarut tu ce-i da?

sus

Denunta
bebezola

Copii

15.05.2010 8:52     citat 

neatza mamici cu minuni frumoase sarut sarut sarut sarut sarut
ana scot limba sper sa facem treaba weekwndul asta ca iara pleaca de luni 2 sapt, vai ce ma enerveaza lucrul asta la departare trist trist trist
dalinuta speram ca nu o sa fie chiar asa, da hormonii astia isi fac de cap si eu am fost asa pana la1 luna prostit prostit prostit prostit
madalina petrecere frumoaa asteptam pozici, si eu am vazut la siri ce se intampla acuma vom lua ori 64% ori 600 de lei , cei 600 nu se schimba pt ca si asa sunt putini, dar am auzit ac si alocatiile cea de 200 va fi 153 si cea de 40 si ceva va ajunge undeva la 35 de lei(poate nu am scris sumele exacte dar in jur de..),,,
spr sa ai parte de "o vizita" perfecta rad rad sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut scot limba
ione sanatate mult, cu vremea asta repede racim ochi peste cap , eu ii dau baby calm si ii place e ffffff ieftin ceaiul dar ii fac dimi 120 de ml si pana seara il bea tot, cum nu prea doarme ziua si tot povestim si iesim afara i se face sete si asa cu pofta il bea foarte fericit
va pup si un weekend placut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: