· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > A reusit cineva fara pampers la 1, 3 luni????
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor A reusit cineva fara pampers la 1, 3 luni????     
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
13 ani, 1 luna
ILINCA - SOFIA: 4 ani, 9 luni

11.06.2010 3:05     citat 

eu am speranta ca nu o sa mai fie o "data viitoare" in aceleasi circumstante(picior in ghips) dar daca care cunva se intampla sigur filmez faza...................
si azi vreau sa mi iau bilet la loto ca ma cauta rau norocu .............m-a "binecuvantat" o pasare neidentificata inca cu multa bafta(o fii avand diaree saracutu pasaroi, ca pasarika suna .....altfel prostit )

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 7 luni
Pufarina: 10 ani, 5 luni

11.06.2010 3:17     citat 

neaparat tre sa joci la loto, cu asa ceva nu te intalnesti des! rad

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 1 luna
MIRUNA: 12 ani, 9 luni

11.06.2010 3:55     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
daca vrei sa faci economie, fa ca mine... ramai gravida si faci economie de tampoane 9 luni... de banii aia iei pampers rad
----------

rad rad rad rad rad rad Asta-i foarte tare! rad rad rad rad

Noi am scapat de pampers la 1 an si 7 luni,dar nu am fortat-o cu absolut nimic.Pur si simplu si-l tragea de pe ea(nu-l mai suporta).Asa ca i-am dat chilotei si primele zile a mai facut pe ea,dar apoi zicea caca mami,caca mami prostit si se ducea la usa de la baie s-o pun pe olita.
Cand vad ca trece o ora de cand a facut ultima data o intreb daca vrea sa fac pisu si imi zice da sau ba.Mai scapa si pe ea ,dar din ce in ce mai rar. sarut

sus

Denunta
lacralex

Copii
Alexandru George - nastrusnic
12 ani, 2 luni
Maria Diana: 8 ani, 2 luni

24.06.2010 9:35     citat 

multumesc de raspunsuri, nu am crezut ca starneste o asa polemica dar sa fiu sincera sunt 75% deacord cu carmenus_1981 cu exceptia asezarii pe oala din ora in ora (mai ales din comoditatea mea).
Parerea mea ca exista un mic dresaj in toate, (daca face ceva bun il rasplatesti cu BRAVO sau Pupici, daca face ceva rau te superi trist ).
Sa va zic ca datorita faptului ca l-am mai lasat mai des fara pampers (scutec de unica folosint foarte fericit ), acum imi zice mai des un fel de a a care inseamna caca jenat si il pun pe olita si se nimereste sa fie si doar pt pipilica, mi se pare ca am avansat.

Pupici si sanatate la copii

sus

Denunta
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
13 ani, 1 luna
ILINCA - SOFIA: 4 ani, 9 luni

24.06.2010 2:06     citat 

bravo Alexandru, sa auzim numai de progrese.ieri a facut si Stef din greseala cred un pipi la olita ca o vazut el la vara sa ca cica canta oala si s a asezat p ea si a treas un jet in oala si restu afara ca deh..........a auzit cantecu si s a speriat prostit acum daca e sa se invete, ca treage cu ochiu la verisoara lui si se pare ca e si el interesat , Doamne Ajuta daca nu ...da doamne bani de pampers si putere de munca sa i facem foarte fericit

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 11 luni
Radu Stefan: 8 ani, 7 luni

28.06.2010 9:38     citat 

si vlad a facut la olita caca de cand l-am pus in joaca la 7 luni si ceva.
apoi la 11 luni a inceput sa refuze sa se aseze pe olita
acum uneori ma lupt cu el sa il asez pe olita ca apoi sta si face daca il scapa daca nu-l scapa nu sta, ideea e ca nu vrea sa se mai aseze.
Cat de cat am rezolvat problema punandu-l la baie pe olita si stand si eu pe wc, asa a fost tare incantat si imi spunea mie caca caca. Speram sa revenim la olita fara sa ne mai certam sa-l asez.
Va tinem la curent cu evolutia.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 4 luni
AURA MARIA: 10 ani, 9 luni

29.06.2010 9:14     citat 

Eu va zic ca tine mult de copil.Poti s-o rasplatesti cu pupici,batai din palme-bravo cati vrei daca va refuza olitza...o va refuza pana cand VA DORII EA sa faca acolo sua oriunde in alta parte.Eu am inceput de la 1 an si ceva si ce am rezolvat?A acceptat o perioada apoi NU a mai vrut si gata.A facut pe ea luni de zile(am renuntat la pampers in casa din vara trecuta,fix de cand am inceput operatiunea olita) si oricat i-am explicat,oricat am laudat-o cand facea la oala(fara sa ceara,o puneam eu) si oricat am certat-o nu a mers NIMIK.
Acum 2 luni a cerut sa nu-i mai pun pampersul afara.Tot a mai facut pe ea dar...a inceput sa si ceara.Vorbeste foarte bine inainte de 2 ani dar refuza pana acum sa spuna kk si pishu chiar si dupa ce facea pe ea.De aia zic ca tine de copil.E constienta ca nu e frumos,ca nu e voie,ca trebuie la wc sau la olita sa faca dar uneori joaca sau desenele sunt muuult mai importante decat...sa spuna.

sus

Denunta
tundergirl

Copii
dragos-stefan: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

02.07.2010 7:28   probleme  citat 

si noi avem probleme cu olita.Baietelul meu are 2 ani si patru luni si nu vrea olita nicidecum.Am incercat sa-l pun dar plange pana vomita si mi-am zis ca atunci cand va vrea va cere.Mai nou l-ar interesa sa faca la W.C. si sper s reusim.Cine ma aude ca are 2 ani si nu face la olita ma condamna ca nu-l oblig dar eu nu vreau sa-l fortez.Nu stiu daca fac bine sau rau;.

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 8 luni
Paul: 8 ani, 7 luni

02.07.2010 8:33     citat 

Ma gandesc sa inventez olita cu curele. Cred ca ar avea ceva adepte. (Si cu clepsidra.)

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 6 luni

02.07.2010 9:43     citat 

foarte fericit
adepte cu siguranta gasesti (sa rad sau sa plang sau sunt foarte trist )

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 1 luna
am nascut deja!

06.07.2010 10:15     citat 

la noi a fost in felul urmator... pe la 2 ani se aseza singura la oala dc era in fundul gol, fara sa o fi batut eu la cap...., dar dc ii puneam chilotei sau pantaloni facea pe ea, cum nu puteam sa tin copilul mereu in fundul gol... i-am mai pus pampers, cand s-a mai incalzit afara am reinceput sa o las la fundul gol prin casa iar apoi si prin curte, au mai fost cateva accidente dar mai mult la oala a facut, dupa care am inceput s-o imbrac si venea la oala sa faca, au fost accidente cu kk dar din ce in ce mai rare... acum doar noaptea ii pun pampers, o mai las vreo luna doua si incercam sa-l scoatem...

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 4 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 5 luni

06.07.2010 11:00     citat 

La noi, detaliez acum, la 2 ani intelegea destul multe si i-am explicat ca aia e olita unde se face pipi si caca ( mai statuse pe ea cand se juca, dar nu m-am stresat s-o invatz...din comoditate) si am renuntat la pampers...
A facut prima oara pe ea, i-am mai explicat iar si i-am zis ca dc nu face acolo o las uda sau cu kk pe ea...a doua oara a facut iar pe ea ( logik prostit ) am lasat-o vreo 5 minute si nu i-a placut delok, apoi vreo 2, 3 pipi in ziua aia i-a facut la olitza ,mai fara chiloti,mai uita chiloti pe ea rad ( in cazul asta o schimbam imediat)...apoi cand s-a scapat iar am marit timpul de stat uda...si tot asa...ideea este ca atunci cand am ajuns dc nu ma insel pe la 15-20 de min a invatzat f bn treaba cu olitza, apoi am luat adaptor de wc si a fost si mai incantata...si asa mai departe...la pampers de noapte am renuntzat clar cand a inceput EA sa se scoale si sa ceara la olitza si sa aleaga sa nu mai faca in pampers.
In tot procesul o sng data m-a scos din minti si am tipat la ea si tre sa recunosc ca am si pedepsit-o ( i-am pus o paturica in camera cu cateva jucarii si i-am zis ca acolo sta pana imi trec mie draci, in mod dubios m-a si ascultat) cand a facut kk pe perna mea si puisorul meu de cand eram eu mika plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si l-a mai si intins pe ele si era si f mandra de fapta ei, m-a intampinat f surazatoare!!!

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 13 ani, 1 luna
am nascut deja!

06.07.2010 11:04     citat 

ff tare abramburica rad si bianca a facut kk la ea in patut din picioare, apoi s-a urcat la mine pe perna, s-a asezat in fund si s-a sters bine rad

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 8 luni
Paul: 8 ani, 7 luni

06.07.2010 12:16     citat 

wow! dar daca il las cu pampers pana la 14 ani? scot limba foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 7 luni
Pufarina: 10 ani, 5 luni

06.07.2010 12:26     citat 

----------
e-alice a scris:
wow! dar daca il las cu pampers pana la 14 ani? scot limba foarte fericit
----------

te tin io la curent e-alice foarte fericit
eu deocamdata am 4 din cei 14 ani, si nici un semn de schimbare a situatiei foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: