· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (247)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (247)     
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

16.05.2010 7:18     citat 

Maimutzele:

Imi hranesc fratiorul :

Si imi place tare mult sa pap de la sora mea :

Asa am ras eu la mami in dimineatza asta si asa rad mereu cand o vad scot limba

Si asa faceam eu nani in legan acum vreo 3 sapt ca acum nu-mi mai place leaganul ca m-am facut barbat si barbatii nu se dau utza rad

Scuze ca am pus atatea...v-am pupat!!!

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 6 luni

16.05.2010 8:24     citat 

mai dumbo ce a trecut timpul sarut sa cresti mare si sanatos si sa ramai la fel de cumintel sarut pupam si pe mami si surioara sarut sarut E bronzat sau mi se pare? si Mario s-a bronzat un pic la fata si e asa frumos creol jenat
pt ca vorbeati de antibebe...mi-e mi-a dat dr Cerazzete care se pot lua in timp ce alaptam.Intrebare: dc e sa-mi vina CM vine cand termin folia sau poate veni oricand?Ma tot stresez ca mi-e frica sa nu-mi strice concediul trist
in rest suntem bine si noi, ne-a aparut si al 2lea dintisor cool suntem barbati de acum, sta bine si in masuta de mancat...chiar ii place..
vremea asta ne strica socotelile pe ziua de azi ca bate vantul tare...
nu da nimeni o cafelutza?

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

16.05.2010 10:46     citat 

Abramburica ,ai doi copii minunati ,sa te bucuri de ei sarut sarut sarut

Lore ,ce sa iti povestesc de Antonia ...face prostioare de ex ,umbla la priza prostit la tot ce are butoane si ajunge ,scoate limba cand o certi ,cauta sub covor poate e ceva ochi peste cap limprastie pufuletii pe jos si apoi ii calca cu premergatorul ,ne trage de par si rade ....
Lucruri bune acum :
- face kk la olita
-zice : mama ,tata ,baba ,papa ,ggg ,anghe
- papa bine,doarme bine
-merge tinuta de o manuta ,nu mai vrea de doua

Cam asta face Antonia ,acum doarme .

Fetelor a mea fica nu bea lichide ,decat f.putina apa ,am 20-40 ml pe zi ,nu mai vrea ceai nu vrea suc nimik ,ce sa fac ?

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

16.05.2010 10:47     citat 

Yubi Cm ,vine in cele 7 zile de pauza ,nu vine imediat dupa ce termini folia cam la 3 zile ,mie asa imi vine ,cand incep folia urmatoare sunt in ultima zi de CM .

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

16.05.2010 10:48     citat 

Yubi uite un frape pe malul marii,el nu arata super dar peisajul plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
felicitari barbatelului pt dintoci...
Abramburica,pup pe Dumbo ca e frumusel rau prostit sarut sarut

sus

Denunta
yubi

Copii

16.05.2010 10:53     citat 

ms lore dar nu se vede trist
ankka ai luat in timpul alaptarii? deci mie nu mi-a venit deloc dupa ce am nascut si de asta ma gandesc sa nu vina cand vrea el...folia mea e cu 28 de pastile si nu cred ca tre sa fac pauza..stiu ca mai sunt si cu 21 de pastile..eu nu am mai luat inainte anticonceptionale dar am mai auzit si eu...

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

16.05.2010 10:53     citat 

Antonia, ce activa esti puiule !!! sarut Bine face ca da pufuletii jos si ii calca cu premergatorul scot limba Anca mie mi-e dor de voi...pune pozici sa ne amintim cum mai arati trag cu ochiul
Nici eu nu il mai vad...
uite-l din nou

sus

Denunta
yubi

Copii

16.05.2010 11:20     citat 

eeee asa mai da trag cu ochiul
sarut

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 8 luni

16.05.2010 11:53     citat 

Vreau si eu la maaaaare plang sau sunt foarte trist

Rebe, Raul, Dumbo, Thaisa...superbi sarut

Cat despre Cerazette, da, sunt 28 pilule, si se iau fara pauza. Azi ai terminat o folie, maine o incepi pe urmatoarea - cel putin mie asa mi-a zis dr. Si le iau cam de la 2 luni de la nastere, timp in care nu mi-a venit cm, si nici de cand le iau nu mi-a venit. Dr. mi-a zis ca e posibil sa apara sangerari in primele 2-3 luni de administrare - cam asa e cu toate pilulele - si oricand altfel daca nu le iau la ora exacta sau sar vreuna. N-am avut sangerarile respective, dar am si tinut cat am putut sa nu uit ora la care sa le iau. Tin pumnii sa fie si la tine bine sarut .

Noi suntem de joi cu mucisori cat cuprinde, am avut iar si o zi de febra trist ..nu stiu unde a putut raci, ca eu zic ca il imbrac totusi ok cad il scot afara...iar acum am luat si eu de la el, deci suntem 2 muciosi prostit .

Duminica placuta la toate sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

16.05.2010 2:32     citat 

Buna fetelor! Sa va zicem noutatile...Ieri am avut botezul...La biserica a fost extraordinar de bine. Slujba frumoasa, preotul credincios si cu bun simt. Mihaita a fost f interesat de slujba. Aproape ca incepuse sa cante si el aaa cand popa ne citea. rad Impreuna cu noi s-a mai botezat o fetita care a cam plans la slujba. Mihai era f fascinat s-o urmareasca dar cel mai mult il fascina popa. Credea ca-i vorbeste lui personal si-l privea captivat cu gurita cascata si din cand in cand mai ca incepea sa rada cu voce de popa. scot limba rad
Cine vrea sa faca botezul la biserica din Politehnica vi-o recomand cu caldura pt ca oamenii chiar sunt credinciosi si cu bun simt. Singura pretentie din partea parintelui a fost sa fie rasplatiti un pic, cat doreste nasul si cei din cor. N-a cerut bani pt el si nici pt cei din cor n-a zis sa dam o suma ci doar cat dorim noi. Dusesem o sticla de un litru de ulei de masline pe care ni l-au restituit singuri.
Deci nu tigani cum sunt multi in bucuresti unde nu le mai ajung banii si-ti cer de la obraz la obraz.
Preotul a fost intelegator si la faza cu bagatul in apa. I-am explicat ca Mihai e racit si ca nu vrem sa-l bage cu capul in apa ca atare la bagat doar pana la mijloc si i-a aruncat de 3 ori cu apa pe cap timp in care Mihai era cam nedumerit dar parea ca-i si-i place in cristelnita. foarte fericit
A fost f cuminte pe tot parcursul ceremoniei si la final chiar a cantat cand citea popa si canta corul.
Am uitat sa povestesc cum era imbracat...Costumasul tot alb cu pantaloni gen de costum, pe margini (cum e dunga in margini la trening)cu o banda, un model. Camasa avea din fata ca o vestuta, cu guleras frumos si de-asupra frac. scot limba
Deci de biserica la cate griji imi faceam a fost extraordinar de bine. Noi vb la biserica acum 2 luni si dascalul a spus ca nu trebuie sa mai venim pe acolo pana la botez ca sa le amintim de existenta noastra. Totusi am vrut sa facem treaba asta dar ne-am luat cu treburile si n-am mai reusit. Si uite ca au fost f seriosi si a fost de ajuns faptul ca am programat acum 2 luni ziua si ora ca oamenii au respectat intocmai! La fel si cu nr de copii botezati odata.
Dupa biserica am fost la local....Am ramas sincer impresionata cat de bine ne-au tratat. Inca din poarta ne-au intampinat cu zambetul pe buze, cu invitatii cu toate ca noi aveam doar o masa de 19 persoane rezervata!La fiecare usa cate un chelner ne prelua sa ne conduca, sa ne faca urari...extrem de amabili! Servirea f eficienta, mancarea (cu toate ca n-am stabilit si cantitatea) f buna si pe sarutate. Am avut la aperitiv platouri cu bilute de cascaval parca pane, masline pane, carnaciori, mititei, o branza mai deosebita, ciupercute, un fel de omleta nu stiu cum se nume dar era ca bucatele din pieptul de pui facut feliute si pane, etc.
Apoi am avut peste cu un sos si cu legume. Initial mi-era teama ca pun garnitura de-aia de amestec cu mazare dar erau morcovi, albitura, ciupercute, etc facute fideluta si facute cred gen nitel calite la tigaie. F bun am papat tot.
Apoi fripturica tot pe platouri langa care am cerut sa ne puna si coaste cum au ei specialitatea. Bautura si-a comandat fiecare cea vrut cat a vrut si cu toate astea am iesit f bine la pret si chiar s-a baut!
Ce mai impresionat f tare e ca tortul era adus de noi si imediat mi-a fost preluat sa-l puna la frigider. La inceput m-au intrebat daca am artificii la el dar nu-mi daduse prin cap sa iau asa ceva. Ca atare le-am spus macar sa-l aduca la masa sa-l arate cat de frumos e si apoi sa-l taie. Ei bine, vad ca vine chelnerul la un moment dat si stropeste pe jos. Mi-am zis ca doar nu e nebun sa se apuce de maturat cand noi mancam! prostit rad Apoi mi-am dat seama ca miroase a alcool. Oameni f ingeniosi. Au stins luminile si au dat foc la alcoolul turnat printre mese si au adus tortul pe un patou unde de o parte si de alta erau puse ca doua lumanari care ardeau cu flacara f groasa ca flacara olimpica. Ce mai m-au impresionat total (de fapt toti clientii localului au exclamat uimiti si au privit impresionati) caci nu le cerusem asta si ei ne-au facut sa ne simtit speciali, au facut totul sa fie de vis, au fost extrem de prompti si mancarea excelenta si din plin.
Azi am avut baita....Baita care se face a doua zi dupa...Ei bine au pus nasa si mama petale de flori, orez, zahar, un ou...Au pus crisma sau cum s-o numi si hai sa spalam copilul...Ei uite aici exista un dar... Nasa spala copilul si eu cu mama eram disperate sa facem poze....Cand scoate copilul din apa il vad ca are pe mijloc niste urme si-mi zic ca chiar asa strans l-a tinut nasa sa nu-l scape de la inrosit...? prostit Il pune sa-l stearga si el incepe sa se maraie cand de-o data il vad ca se face numai pete rosi de ziceai ca l-am oparit dupa care instant i-au aparut niste bubite proeminente urate pe tot corpul nervos trist plang sau sunt foarte trist . Sotul s-a dus urgent sa ia masina iar eu am sunat la salvare sa vad daca ajung ei mai repede. Intr-un final am zis ca mergem noi la spital caci sotul era deja jos.
La spital i-a facut o injectie cu dexametazona, ne-a dat diverse medicamete pt alergie si panadol ca e si racit si era rosu in gat rau. Ne-a zis macar 2-3 zile sa-i dam lapte praf humana pt alergici. Ei cred ca alergia asta a facut-o din ce am mancat eu pt ca a fost extrem de urata si violenta si de-asta voroiau sa-i dau lapte praf dar eu sunt convinsa ca ori sapunul Jhonson i-a provocat alergia asta urata ori ca au pus in apa petalele rupte de la un crin caci din momentul in care l-au scos din apa in 2 minute se inrosise tot si se umpluse de bubite.
Desigur ca Mihai crede ca bibe e de joaca, e o gingivala ca atare n-am reusit sa-i dau nici medicamentele si nici laptic si pt ca era f flamand am fost nevoita sa-i dau san. De la spital mi s-a zis ca daca nu reusesc sa-i dau lapte praf (si tb macar pana maine sa nu-l alaptez trist ) tb sa trec pe regim sa-l pot alapta asa ca e cam nasol.
Asa ca totul a fost perfect pana s-a terminat si baita. Acum dupa dexa si un somn de 3 ore e refacut fara pata sau bubita dar un pic marait. De la spital ne-au zis ca e posibil sa-i mai apara in valuri de 1 sau mai multe ori roseata si bubitele pana va trece complet dar noi speram ca am scapat doar cu atat.
Ieri a fost totul perfect si putea sa fie si azi dar uite ghinion... si asa nici n-am putut sa mai vorbim cu nasii inainte sa plecam cat i-au servit socrii si parintii cu ceva de mancare si nasa saraca se simtea f vinovata.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

16.05.2010 2:41     citat 

Vai Abramburici ce copii frumosi ai! Si Dumbo ce mare si frumos s-a facut...! Bun de insurat! rad sarut

Am vazut si niste copilasi in niste pozitii imposibile de somn! rad Sunt cu totii suberbi, niste scumpi! sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 10 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

16.05.2010 3:45     citat 

Ligia ce ma bucur ca aiesit totul bine! sanatate multa micutului crestin si abia astept poze.

Abramburica ce copilasi frumosi ai!!! superbi sarut

Raul, Rebeca sarut

Ankkka parca o descrii pe zuza, exceptie olita ca inca nu au facut cunostinta foarte fericit si mersul doar de o mana. Pupam fetita harnica! sarut

sus

Denunta
yubi

Copii

16.05.2010 6:22     citat 

felicitari la micul crestin sarut si multi pupici sa se faca bine..eu cred ca e de la crin ca stiu ca e mai puternic si da alergii,sincer nu prea am mai auzit cu crin in baliuta trist si mami sa ne pui repede si pozici sarut
lara sanatate la amandoi sarut si eu spar sa fie bine.acum sunt la a doua folie si inca nu am avut sangerari si sper sa nu am
azi am stat in casa ca e un vant afara de a rupt o gramada de copaci trist

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 5 luni

16.05.2010 7:01     citat 

abramburica frumosi copii,vad ca dumbo e iubit de surioara lui,bravo sarut
lore m-a racorit frappe-ul,mi-e dor de mareeeeeeeeee
yubi felicitari pt dintisor,ati av febra sau alte reactii?
ankka nazdravana antonia,umblatul la priza,butoane,tras de par imi suna cunoscute rad
daca nu vrea nici apa nici ceai,la masa cu exeptia laptelui ii dai mancarea mai lichida,fructe?
la noi dp ce au iesit dintii(2)vre-o 2 zile a baut f putina apa,doar atat
biencut ma bucur ca a fost frumos la botez si momentul tortului a fost frumos,multa sanatate lui mihaita,dar nu ne-ai zis de bianca i-a placut?

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

16.05.2010 8:06     citat 

ankka rad da chiar parca sunt de fotbalist pantalonii, ii sunt un pic mari de aia i-am dat prin casa ca sa ii fie lejeri
lore sarut
felicitari ca papa asa bine rebek, eu i-am luat lui raul ceva crema de protectie solara cu factor de protectie 40 (farmacista mi-a zis ca cu FPS de 50 nu se bronzeaza deloc, iar eu vreau sa se bonzeze putin scot limba )
lidia multumim si eu mi-as dori sa stiu ce viseaza, ca uneori rade in hohote
ce mare si dolofan s-a facut marius sarut tare frumosi copii ai abramburica, sarut
yubi felicitari pt dintisor sarut
ankka rad felicitasri pt lucrurile bune, dar si pt cele rele ca terbuie si dinalea foarte fericit
lara sarut sanatate multa, daca il imbraci bine nu inseamna ca nu poate raci trist intocmai poate transpira si pe urma ii e rece, mai bine mai lejer, biencut a dat un ex bun de imbracat: tu in tricou, el bluzita, tu bluza el doua bluze, samd
biencut felicitari pt micul crestin, ma bucur ca ati avut ieri o zi superba, si imi pare rau ca azi s-a intamplat asa, nu ai mancat ceva afumat? lui raul asa i-a aparut cand am mancat ceva afumat mai tare
biencut multumim sarut
ice sarut

azi dim abea ne-a trezit sa mergem la parastas, asa as mai fi dormit...
a fost o zi foarte urata, a plouat aproae tot timpul, raul a fost cuminte in biserica doar pe final a inceput putin sa maraie, pe urma a fost linistit a si dormit deamiaz o ora..... bine ca am scapat...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: