· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 112
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 112     
iva

26.05.2010 6:37     citat 

Buna dimineata

Sa aveti o zi doar cu vesti bune sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

26.05.2010 7:03     citat 

neatza iva sarut

ieri scrisesem un mesaj, am vrut sa mai modific pe seara si l-am sters ca nu m-am uitat rad .. inseamna ca nu era important scot limba
eu am vesti bune: am dormit cu totii neintrerupt 6 ore.. de la 23 la 5.. yupii trag cu ochiul

sus

Denunta
iva

26.05.2010 7:08     citat 

Bravoo...eu am luat-o ieri pe Ana de la gradi cu temperatura, cu secretii peste tot si in ochi...am mers direct la urgenta ca doar nu aveam programare la medicul de familie ... nervos ...De acum inainte trebuie sa ne programam bolile...in fine...la Pediatrie II ca deobicei tineri medici foarte draguti...mi-au consultat-o am ras de ea de numa...ca doar si cand e bolnava se apuca de dansat... rad si mi-a zis ca nu are nimic grav doar rosu in gat si plin de secretii...mi-a dat sa-i fac aerosoli si azinoapte nu mi-a tusit deloc...a dormit ca un puisor... sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

26.05.2010 7:10     citat 

iva, imi pare rau ca s-a agravat, ziceai tu ca mai tuseste micuta.. a facut o pauza de la gradi? de a inceput iar cu rosu in gat?
ce tampenie si cu medicii de familie.. oricum, in baza lor ajungi sa te tratezi singur
ochi peste cap

sus

Denunta
iva

26.05.2010 7:15     citat 

nu dar toti tuseau la gradi...si ma intrebam cand o sa se agraveze si la Ana...a rezistat o saptamana doar cu tuse...de o luna si ceva mergea la gradi neintrerupt... sarut sarut sarut

Miercuri avem serbare si Ana e un mac rosu...are si poezie... rad rad

uite aici la Carnavalul anotimpurilor...
http://www.scribd.com/doc/10516942/serb...timpurilor

sus

Denunta
gogolea

26.05.2010 7:39     citat 

hehehe.. ce frumos! macul e preferatul meu de vara.. i-ai facut costum de Mac?

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 11 luni

26.05.2010 8:54     citat 

buna diminineatza sarut

sus

Denunta
iva

26.05.2010 9:25     citat 

nu este la gradi costum de mac nu trebuie sa-i fac ...

o zi frumoasa Zuza... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

26.05.2010 9:28     citat 

neata fetelor sarut
iva ce nasol ca micuta e bolnavioara...si noi am rezistat din martie pana acum fara probleme dar acum a facut puroi la amigdale trist ieri a fost sotul cu ea la pediatra dar nu a avut nevoie de programare...s-a dus direct...auzeam pe la lucru ca daca copilul are febra nu e nevoie de programare...programarea se face mai mult pt controale banale, vaccinuri, etc... confuz pt chestii care nu pot astepta nu e nevoie de programare...
eu azi am dormit ca o ursoaica pana la 10 rad dar nici nu aveam cum altfel, am ajuns abia la miezul noptii acasa de la lucru si de pe la 3 jumate a inceput Cata sa se maraie, avea febra, si a tinut-o asa ceva timp...cand in sfarsit s-a linistit si am atipit a sunat ceasul la 6 dimineata sa ii dau antibioticul (a primit antibiotic la 12 ore)....si apoi iar la 7 a sunat ceasul sa se pregateasca sotul sa mearga la lucru..dar bine ca a dormit Cata apoi pana la 10 si am dormit si eu...sper sa se faca bine cat mai repede desi dupa cum o vad, nu stiu...de duminica dupa masa nu mananca aproape nimic trist ieri abia a mancat la amiaza cu greu vreo 10 lingurite de supa de gaina si seara un pic de paine prajita.
trist nu vrea sa manance nimic, nimic, imi zice "mami nu vreau sa mananc niciodata".

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 6 luni

26.05.2010 11:05     citat 

Buna ziua si de la noi!
Pupam toate fetitele si toti baieteii sa se faca bine si sa le treaaca cat mai repede raceala sarut
Ce frumoasa este Ariana sarut
Karina a dormit nesperat de bine aseara....dupa o groaza de nopti albe zambet

Am renuntat la homeopate...ca nu prea ne-a ajutat probabil ii tb o concentratie mai mare...
Ne pregatim sa iesim la plimbare sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

26.05.2010 11:48     citat 

Buna ziua,buna ziua!!!

Ne mai tineti minte? Mai suntem in catalog, sau..ne-ati exmatriculat? scot limba

Incep cu ..multa sanatate micutilor bolnaviori. Si noi..tot din aceasta categorie trist Maria ..sapt trecuta a vrut sa ne bucure cu 40.4C la 2 a.m...impachetari..alea,alea...Ana...cu dureri de dinti, imunitate scazuta...muci la greu,tuse..doarme numai la verticala. Mai nou..am observat ca Maria are carii de biberon si-s disperata, asa incat a inceput operatiunea scos biberon..si...toata noaptea jonglez intre camere.. trist ...in rest..toate bune foarte fericit ..inca nu m-am sinucis rad plang sau sunt foarte trist

gogo, n-am vazut poze de la ziua Arianei...si tare as vrea jenat Ati taiat si motul ?

iva, pupam bolnavita si astept/ sper sa vad pozici cu recitatoarea mica si frumoasa sarut ah..am vazut cu ceva tp in urma, poze cu tine..dar nu am avut tp de scris. Esti o frumoasa slabanoaga scot limba sarut

byannca, si voi aveti de rupt turta. Ati arajat totul ?

Vorbeati de dormit ? Doamnneeee, eu n-am mai dormit o noapte intreaga din primele luni de sarcina ..cu Maria foarte fericit Ma pastrez ptr..lumea ailalta foarte fericit Ma scuzati..cam morbida... foarte fericit

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

26.05.2010 12:16     citat 

Iva, ce poezioare faine. Maria a invata deja : Eu sunt Vara, bun gasit... scot limba sarut

sus

Denunta
gogolea

26.05.2010 1:40     citat 

mai fetelor, dar ce-o fi cu copiii de majoritatea au probleme cu gatul? zici ca-i iarna nu ca a venit vara..
o fi greu pt ei sa se adapteze cu vremea asta ma gandesc.. au fost variatii cam bruste de clima.. si sigur ne afecteaza pe toti.

ramy, am pus cred ca vreo doua poze de la ziua arianei, sunt pe prima pagina.

sus

Denunta
gogolea

26.05.2010 2:43     citat 

mai fetelor, cum e cu turta asta?
ca citeam pe net ca se rupe inainte c-o zi cand face un an fata.. ma rog, la noi e dupa.
ma suna nasa azi sa-mi spuna ca ei nu-i merge cuptorul si nu poate sa faca turta. dar nici nu stia din ce se face.. ma intreb daca-i mergea cuptorul gasea si din ce s-o faca ? rad
asa ca va intreb si eu: din ce se face turta asta? presupun ca o pot comanda la vreo cofetarie/patiserie nu?
am probleme grave la ora asta dupa cum vedeti rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

26.05.2010 4:10     citat 

Gogo, turta e un fel de cozonac ca aluat. Se poate comanda la orice cofetarie care ia comenzi. Noi am comandat pentru ca la noi nu se obisnuieste(se taie motz si la fetitze), asa ca am luat-o gata facuta sa vedem ce e scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: