· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 112
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mama si aspirante " zapacite " - 112     
gogolea

17.05.2010 7:25     citat 

Neata fetelor

ma tot uit la vremea de-afara si ma bucur ca ieri n-a fost asa..a fost ceva vant si se racorise, dar am stat lejer afara la terasa, ba chair iesise si soarele ep la ora 15.
as vrea sa merg la protestul de la Min.Muncii.. dar daca ploua, nu ma duc..trist

sus

Denunta
iva

17.05.2010 7:26     citat 

Buna dimineata

sa caut o cafeluta buna...

Ariana esti superba...inca o data La multi ani!

Sa nu uit...Byannca...ce frumoase sunteti amandoua...asa m,amica asa fetita sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani

17.05.2010 9:01     citat 

----------
gogolea a scris:
Neata fetelor

ma tot uit la vremea de-afara si ma bucur ca ieri n-a fost asa..a fost ceva vant si se racorise, dar am stat lejer afara la terasa, ba chair iesise si soarele ep la ora 15.
as vrea sa merg la protestul de la Min.Muncii.. dar daca ploua, nu ma duc..trist
----------

incearca sa ajungi, totusi...eu zic ca merita trag cu ochiul

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

17.05.2010 9:52     citat 

Eu zic ca nu se merita, asa sunt eu mai pesimista...cred ca nu dau doua parale pe acest prostest si va trece ca si cum nici n-a fost facut... si in alta ordine de idei...este criminal sa scoti copilul pe vantul asta care este...e mai periculos decat dc te-ar prinde ploaia sau l-ai scoate la -10 grade trist

sus

Denunta
gogolea

17.05.2010 9:59     citat 

apropos de vreme; a venit si sora-mea de-afara; cica-i frig ca iarna ..
nu tine vremea cu noi.. chiar as fi vrut sa merg, dar bate vantul, ploua, efectiv n-am cum.. si cred ca nu se va strange prea multa lume.. poate cine reuseste sa mearga fara copii..

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani
ALBERT: 11 ani, 6 luni

17.05.2010 1:48     citat 

La multi ani, Ariana ! Wow Gogolea, ce domnisoara mare si frumoasa ai !

Si pe noi ne-a tinut vremea in casa, mai ales ca avem si ceva muci, asta e.

Sper sa nu se ajunga la 600 lei ca va fi groasa ( pentru mine, cel putin )

Va pup si scuze de chiulul prelungit.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

17.05.2010 2:06     citat 

mda
deci da

ma indrept spre casa, sa-mi pun barbatul pe picioare....ma rog, sa incerc

altfel sunt vesela si ferica....nici nu stiu cum de nu explodez de atita entuziasm
deci da, inca o data

v-am pupizat....revim cind m-or tine nervii trag cu ochiul

sus

Denunta
gogolea

17.05.2010 2:21     citat 

salutare Simo!
ce face Albert? in afara de mucisori? trag cu ochiul mai aveti si voi putin si-l serbati de-un anisor..
hai ca vorbesc si-n rime zambet

a fost barbate-miu la mitingul cu mamele.. n-a stat mult, doar a fost in zona.. mi-a spus ca se stransese lume putina trist

zuza, sper sa nu mai tina mult situatia asta ingrata la voi.. sanatate multa!
sarut

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

17.05.2010 2:54     citat 

buna, fetele
eu sunt varza, Vlad are gastroenterocoilta, a fost o noapte fff agitata, azi am ajuns la pediatra, i-a dat injectabil antibiotic, pt ca mititelul scoate tot afara imediat fie pe gurita, fie pe fundulet trist . A facut prima injectie in fundulet din viata lui, s-a comportat exemplar! Astept sa se trezeasca din somn sa ii dau sa pape ceva, n-a mancat nimic pana acum, ma rog, ce a mancat dimineata a varsat. Slava domnului de pe la 10 nu a mai varsat, iar de pe la 13 nu a mai facut kk pe el ( asa e de moale, se scapa pe el, mititelul)

v-am lasat, revin cu vesti mai bune

sus

Denunta
SSimona

Copii

17.05.2010 2:55     citat 

pai ce sa faca ? creste, avem 6 dinti, la ultima cantarire, 10250g ( adica am sarit de 10 kg )

l-am tuns

pun pe blogul meu mereu poze si filmulete

http://albertmaya.blogspot.com/

sus

Denunta
SSimona

Copii

17.05.2010 3:09     citat 

off Monique, cred ca circula o viroza ceva

Maya a fost asa miercuri, insa am pus-o pe picioare, mi-a vomat toata noaptea + diaree ( am bagat hidrasec, smecta, metoclopramid....saruri cu electroliti de la humana )

peste we si eu si Cip am zacut ( voma, diaree ), doar Albert a scapat

sanatate si sa ai grija sa se hidrateze

Maya a mai avut dintr-astea, insa niciodata antibiotic

doar hidratare ( cu lingurita, la fiecare 5 minute ), saruri si regim

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

17.05.2010 3:16     citat 

din pacate vlad a tinut-o si intr-o febra, 38 cu 5, mai scadea de la antitermice, iar urca. SI frisoane, chiar si acum ii frige capusorul ( insa are max 37). E prima data cand se imbolnaveste la stomacel ( sau unde s-o localiza ), si a facut-o de pomina. Si noua ne-a recomandat hidratare, saruri de la humana, inca un siropel, biotics.

sus

Denunta
gogolea

17.05.2010 3:16     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist of, ce rau imi pare, monica, pentru Vladut trist si-a mai ajuns mititelul si la injectii.. cate zile trebuie sa faca tratamentul? macar lichide reuseste sa bea sau le da afara si pe-alea? refacere grabnica puiului tau si tie putere, ca osa treceti si peste asta..sarut

mi se strange inima cand aud de cineva bolnav, si adulti si copilasi.. imi dau seama ca si mamicile trec prin clipe grele..
citeam mai devreme ca si ella a avut probleme cu Rares..
ii urez sanatate multa si lui sarut

sus

Denunta
SSimona

Copii

17.05.2010 3:28     citat 

bioticsul e f bun, eu il dau mereu cand administrez antibiotic

e greu, nici nu vreau sa ma gandesc, acum a fost mai mult o indigestie la Maya, ceva relativ usor

de obicei, tine cam 5 zile

multa sanatate

sus

Denunta
zuzalina

Copii

17.05.2010 4:58     citat 

monica, incearca PROTECTIS, exista si picaturi, si pastile masticabile....thea are matzucele in stare buna de jumatate de an, de cind a facut cunostinta cu chestiunea asta.....pastilele - i-am dat o cura de 3 luni a cite 10 zile pe luna (o folie), apoi de fiecare data cind a luat medicamente pe cale bucala....of, saracutzul pitic, imi pare rau trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: