· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (454)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (454)     
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 11 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 8 ani, 7 luni

17.05.2010 12:58     citat 

Felicitari ralu_rx !, ce frumos doarme el in prima poza, imi place numele de Robert. Multa sanatate si asteptam sa ne povestesti cum a fost.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
12 ani

17.05.2010 1:08     citat 

Salut fetele!
Ralu-Rx , Crispy, La Multi Ani!! Multa sanatate si bucurii!!
Alina muah muah la bebita!! Felicitari!! sarut sarut Sa creasca mare si sanatos!
Ralu-Rx, felicitari pentru Robert! zambet Sa va bucurati de el!

Fetelor, odihniti-va cat puteti..ca apoi.........Micuta mea e terorizata saracuta de colici si eu pe langa ea. Acum alternam, dupa sfatul unui medic, bonisan cu sab simplex. O masa unul, o masa altul. Si vad ca acum de o ora imi doarme. Asta dupa ce a facut cacutza.. si imediat a adormit ca nici nu am indraznit sa o schimb de scutec.
Va citesc, mai rarut acum, caci avem alte prioritati, dar nu va uit.
Va pupicesc cu drag!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 11 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 8 ani, 7 luni

17.05.2010 1:24     citat 

Lasa codrina ca oboseala dupa nastere este una placuta cred eu foarte fericit ma bucur ca se simte mai bine micuta Iris.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 14 ani, 4 luni
AURA MARIA: 11 ani, 10 luni

17.05.2010 1:27     citat 

LA MULTI ANI RALU_RX SI CRISPY!!!
Ralu_rx felicitari pt baietel!Sanatate multa la amandoi! sarut
Crispy sarcina usoara in continuare si dai cu salata la ureche ca mai bne previi decat sa tratezi!
Vaccinul antitetanos se face in lunile a8-a si a-9-a de sarcina si nu reprezinta risc pt fat,nu trebuie sa va speriati,e spre bnele vostru si al bebelusului ca prin vaccinare sa evitati infectarea la nastere sau imediat dupa... Dar alegeti voi daca vreti sa-l faceti.Eu l-am facut la Adriana si probabil va trebuii sa-l fac iar.NU toate vaccinurile sunt periculoase in sarcina,unele sunt recomandate de genul: antigripalul sau antitetanos.
Alina ce parut negru si mare are puiutul tau!Sa-ti traisca! sarut
Ralu_mada si eu is cam in aceiasi oala ca tine ,am luat numai lucruri de fetitza ca asta mi-s-a spus ca e si sa te tii daca "se schimba"...!Pana la urma si daca o sa fie un baietel imbracat in roz creca nu-i bai,sanatosi sa fie puiutii nostrii!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani, 11 luni

17.05.2010 2:02     citat 

felicitari ralu_rx. ce mare si frumos e bebelul.
codrina te pupam, si mai treci cand te lasa printesa pe la noi
mersi de raspuns fetelor, asa mi-a zis si doctorita ca sa face doar acuma in luna a9-a si ca nu are nici un risc, dar pana acuma nu tin minte sa fi zis careva pe forum ca l-a facut.

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 15 ani, 1 luna
ALEXANDRU ANDREI: 11 ani, 9 luni

17.05.2010 2:06     citat 

Ralu-rx, felicitari pt nastere, sa va dea dd sanatate, laptic si somnic.Ce frumusete de baietel !!!!! jenat
Mai fetelor mi se pare mie sau se nasc aproape numai baietei?, eu sper sa mai tina pana in august nasterile baieteilor ca si noi cam vrem
Nu ca fetele nu sunt dragalase, dar avem foarte fericit
M-am uitat la tv in leg cu protestul mamelor, saracii bebelusi ti se rupe sufletul. In loc sa stea acasa la caldurica si somnic sunt si ei la protest in frig si ploaie surprins surprins surprins surprins . Dragii de ei, parca nu mai ai nici cuvinte. Si pt ce se protesteaza practic, pt un trai decent. OFFFFFFFFFF
Va pupacesc pt ca mergem la control. Sper sa fie bine. trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 11 ani, 11 luni

17.05.2010 2:18     citat 

ralu_rx Felicitari pentru comoara sa va traiasca !!!! sarut sarut sarut
Ma bucur ca trece timpul ca sa imi vina si mie rindul ca nu mai pot abea astept zambet zambet zambet

sus

Denunta
ErikaK

Copii
Christian - zambarici
14 ani

17.05.2010 2:18     citat 

Sa faceti bani si voi pe timp de criza. Doar cateva clickuri pe zi: http://www..........................................

sus

Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 14 ani, 4 luni
o mana de barbatel! : 11 ani, 5 luni

17.05.2010 2:34     citat 

----------
lavinia_ionela a scris:
Lasa codrina ca oboseala dupa nastere este una placuta cred eu foarte fericit ma bucur ca se simte mai bine micuta Iris.
----------

nervos crezi tu...e oboseala ce-a mai crunte pe care o poti simti, insa are un scop nobil...si in plus totul trece...noi sa fim sanatoase sa le facem fata. sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 14 ani, 4 luni
o mana de barbatel! : 11 ani, 5 luni

17.05.2010 3:01     citat 

ce spor ati avut la vorbit...

eu nu am deschis in we calc...sambata am facut papa si duminica ne-am plimbat...desi a batut vantul...

felicitari ralu_rx!

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 11 ani, 1 luna

17.05.2010 3:20     citat 

Ralu_rx, felicitari! Sa va traiasca bebe! sarut

Va imbratisez pe toate! zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

17.05.2010 3:20     citat 

La multi ani ralu si cryspy!!!!!!

Felicitari mami ralu!!!!! recuperare rapida iti doresc ..va pupam sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

17.05.2010 3:49     citat 

buna si de la noi ,
la noi e ff urat si in weekend nu am facut nimic decat leneveala totala nu am avut chef de nimic zambet

felicitari ralu si cryspy sarut

alina 25 ce frumoasa e rochita ta zambet

laura ai avut dreptate cu lamaia pe capsuni, am incercat si e bun tare , si aseara citeam intr-o revista care recomnda ca daca vrei ca capsunile sa fie mai intense ca gust sa turnam lamaie

cayia ai rh negativ de iti faci dozare de anticorpi? ca si eu tot cu rh negativ sunt si trb sa imi fac in fiecare luna analiza de anticorpi.

pupici si la celelalte fete sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 14 ani, 4 luni
AURA MARIA: 11 ani, 10 luni

17.05.2010 3:51     citat 

Si eu dupa nastere m-am simtit sfarsita.E adevarat ca daca doar chitaia putin fiemea era in picioare,uitam si de cusutura si de dureri si de tot...

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

17.05.2010 4:25     citat 

Felicitari ralu_rx !, Sa iti traiasca minunea!!! E asa de scump... sarut!
Sa creasca mare si sa va bucurati de el!

corina2007 rad baietel in roz prostit ...
despre vaccin...pe "acilea" nu se practica....nu l-am facut la prima sarcina si presupun ca nici acum nu-l voi face...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: