· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 9:55     citat 

raliu..tu esti inaintea mea. clar.
dar cred ca ar trebui sa le lasam pe ancamonica si danonino, nu?
florycycka..tu ceva?
cate suntem asa unele dupa altele...alte emotii la gramada...
si pe mine m-a cuprins o fricaaaa
la matei a fost simplu de tot. nu stiam ce mi se intampla si m-am dus ca o floricica la spital. si acum imi aduc aminte, dupa 3 ore de travaliu si impingeri la greu, cum mi-a zis moasa..."gata, hai pe masa ca se vede capu'. nasti". si eu, fff senina: "ce fac? nasc? acum? da? hai pe masa" rad
cand ma gandesc la asta ...ma apuca groaza...
surprins
dar e usor pana la urma.
dalinuta...cum ai nascut soro acasa????
nu pot realiza prin ce ai trecut. si ce puternica ai fost. mai ales sotul tau care a asistat. pai daca il pun pe al meu sa asiste, cred ca i se face rau doar la acest gand...
prostit

de fapt cred ca mie mi-e frica mai mult de ..rinichiul lui bebe. ca stiu ca in burtica e bine si dupa ce iese...incepe stresul si alergatura. trist

of...mai avem putin..
pana atunci..sa ne odihnim si sa mirosim panselute. foarte fericit

aa gabriella mi-am adus aminte. cum a ramas cu , camera lui bebe? ai pictat ceva?

va pup pe toate sarutsarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 10:11     citat 

apropo-s de poze, in sfarsit am la indemana:
asta este de la tara de sapt trecuta:

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 7 luni
Miriam: 10 ani, 8 luni

20.05.2010 10:19     citat 

simona pai cum sa nasc acasa, daca a fost musai...ce era sa fac? Decat sa nasc in salvare am ales patul conjugal rad. Sotul meu e intr-adevar tare nu se sperie de nimic desi tre sa recunosc ca se cam pierduse cu firea, nu mai stia unde sunt prosoapele si tot pe mine ma intreba unde sunt ca doar eram mai lucida zambet.
Sa stiti ca va citesc desi nu prea am timp sa rapund. Imi e drag topicul acesta, dar de burtica nu mi-e dor deloc. Mult mai bine cu bebe acasa.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.05.2010 11:21     citat 

Adece imi pare nespus de rau...DD sa te intareasca, sa iti dea puterea de a depasi momentul, iar cand te vei simti pregatita, sa revii cu vesti bune sarut ...ai incredere in El!

hmmm dincamsimona....ce frumosi sunteti sarutsarutsarut....si ce de verdeata sarut....

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

21.05.2010 8:19     citat 

Neata' gravidute!!!

La multi ani cu sanatate tuturor celor care poarta numele de Constantin si Elena!!!!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

21.05.2010 8:22     citat 

La multi ani pentru toti ce isi sarbatoresc azi onomastica! Un pupic dulce de la noi sarut sarut sarut sarut sarut

Eu sunt ingrijorata, de aseara am niste scurgeri maronii, iar azi am vazut si un mic cheag de sange. DIn pacate nu am ce face pana maine caci sunt inca in deplasare, la noapte ajung si o sa ma duc la un control.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

21.05.2010 8:40     citat 

gonzo ...am avut si eu astfel de scurgeri la prima sarcina , din cauza efortului.... dr mi-a recomandat repaos la pat 2 saptamani si totul a fost ok.
Dar cum stii, la fiecare organism difera ...deci fuguta la medic!!!!!! Sper sa fie totul ok!!!
ai grija de burtica!!!!!pupici

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

21.05.2010 8:47     citat 

Buna dimineta!

La multi ani tuturor celor cu numele de Constantin si Elena.

La mine e tare urat afara si am inteles ca si maine va fi la fel, abia duminica se mai indreapta vremea, sper asa sa fie ca tare m-am plictisit de vremea asta urata.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

21.05.2010 9:05     citat 

Neatza la fete exclamatie sarut sarut sarut sarut

La Multi Ani exclamatie si din partea mea tuturor celor care isi serbeaza azi ziua numelui exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Sunt trist trist trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist pt. ce i s-a intamplat lui Adece...si ma gandesc mereu: "De ce?"....de ce trebuie sa ne chinuim atat ca sa avem un bb....primim vestea buna...si apoi se dovedeste ca trebuie sa renuntam la el....de ce exista atatia copii abandonati prin gunoaie sau te miri pe unde....de ce, de ce, de ce ...????
Imi cer scuze fetelor pt. starea mea....oooofffff....dar simteam nevoia sa ma descarc oarecum....am plans si aseara...si parca nu mai imi revin....si ma gandesc si la celelalte fete, care au avut astfel de probleme...si la ce este in sufletul lor.....o durere muuuuult prea mare..... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Gonzo....ai grija la efort si incearca sa stai linistita exclamatie Sanatate multa exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 7 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 8 luni

21.05.2010 9:07     citat 

Buna dimineata , azi nu am cu ce sa ma laud decat cu faptul ca am trecut in sapt 11 si ma bucur ca Claudia e mai bine....

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

21.05.2010 9:21     citat 

Adece imi pare rau de vestile proaste pe care le-ai primit,dar si eu sustin parerea fetelor ca TREBUIE SA-TI FACI TOATE TESTELE POSIBILE si sa nu renunti decat atunci cand NU AI ALTA SOLUTIE!Eu te imbratisez si te pup si idi doresc ca D-zeu sa te aiba in grija pe tine si pe bebe si sa-ti arate ca medicii sunt oameni care se pot insela.
Gonzo si o prietena de-a mea a avut aceiasi problema la ambele sarcini,i-s-a recomandat odihna cat mai multa si ceva medicamentatie si totul a fost bine dar inainte de toate fugi la medic sa-ti prescrie ce e necesar!

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

21.05.2010 10:15     citat 

buna fetelor,

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi!

ce sperietura am tras asta noapte socat am zis ca pana aici mi-a fost prostit dar inca nu vine bebelina si durerile au cedat la no-spa cool

cry-styna felicitari pentru bebelina sarut sarut

adece plang sau sunt foarte trist imi pare nespus de rau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

gonzo ai grija de tine sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

21.05.2010 10:54     citat 

Buna dimineata,

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi sarut sarut sarut

Felicitari si tuturor burticilor care schimba azi saptamana alaturi de noi sarut sarcina usoara si frumoasa si de acum inainte.

Multumesc pentru ideile de nume, cred ca o sa ramanem la varianta Clara si inca un nume de sfant la care ne mai gandim pana vine bebe zambet
Cry_styna, felicitari si tie pentru fetita, multa sanatate si sarcina usoara in continuare sarut sarut
Gonzo, poate nu e grav ai grija de tine si asteptam vestile de la doctor
Anika nu te mai speria, ca sa fie totul ok trebuie sa fii calma si linistita si sa il ajuti pe bebe sa vina pe lume, eu asa cu muuult calm am reusit sa am o nastere usoara si frumoasa la Cristian, e un moment foarte frumos si nu trebuie sa iti fie frica sarut sarut sarut
Simona f frumoasa rochita din poza ta, in curand nu mai ai nevoie de ea scot limba de flacau nu mai zic sarut sarut sarut mai are putin si te intrece in inaltime.

Va pup pe toate si va doresc o zi cat mai buna!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

21.05.2010 11:20     citat 

Micky in septembrie ai o sarbatoare mare,cu cruce rosie,dar din cate vad e inainte de DNP :

26 D † Sfantul Apostol si Evanghelist Ioan - Ap. II Corinteni IX, 6-11Ev. Luca V, 1-11glas 1, voscr. 7

si ai putea incerca si numele de Ioana

sau in octombrie ai o alta sarbatoare mare cu cruce rosie:

14 J † Sfanta Cuvioasa Parascheva; Sfintii Mucenici Nazarie, Ghervasie, Protasie si Silvan

si ai putea incerca ... Silvana..Silvia... daca iti place si daca vrei sa fie in apropierea nasterii,daca nu,poti alege orice nume de sfant care crezi ca ar fi frumos.

Noi creca ramanem la Ana Maria daca nu-mi face vre-o surpriza cu sexul si atunci m-a pune-n pom ca nu m-am gandit la obsonut nici un nume de baietel prostit prostit foarte fericit scot limba

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 2 luni
Sofia Elena: 5 ani, 3 luni

21.05.2010 11:30     citat 

SCUZE ca ma bag..ADECE...uite sora mea a avut de la bun inceput probleme cu sarcina..ii gresise analizele,ai nadejde in Dumnezeu...speranta moare ultima,iti tin pumnii sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: