· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

21.05.2010 11:49     citat 

Buna burtici sarut
in primul rand La Multi Ani celor ce isi serbeaza astazi ziua de nume sarut sa fiti sanatoase si iubite sarut
Felicitari si celor ce schimba nr de sapt sarut yupiii am facut 37 de sapt,ce emotiiiiiiiiiiiiii prostit prostit prostit
Gonzonica ai mare grija de tn sarut
Anika hai k mai ai super putinel,mai sta bebelina ca e ascultatoare scot limba
Simona ce mamica sexi prostit sarut doar burtica e de tn sarut daca tie iti e frica k esti la a 2 nastere si sti cum o sa fie eu ce sa mai zic ca nush nici macar cum tre sa fie contractiile,vai de mn prostit socat
O sa incerc sa va pun o poza facuta ieri mai tarziu,va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

21.05.2010 1:48     citat 

Mersi Simona ca ma lasi pe mine inainte ta rad .

Gonzo ai grija, si eu la Sara am avut sangerari cam pana la 12-13 saptamani, dar am luat utrogestan si a fost ok.

Adece, imi pare tare rau plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adrianaBuc

21.05.2010 1:51     citat 

La Multi Ani pentru Elene si Constantini!

Sunt pe aici, dar nu prea am ce sa zic. Doar ca trebuie sa ma apuc sistematic de cumparaturi pentru bebelina si nu stiu de unde sa incep. foarte fericit

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

21.05.2010 1:54     citat 

----------
adece a scris:
Buna fetelor....va rog frumos sa ma scoateti din lista....azi am aflat ca bebele meu are malformatii grave si trebuie sa renunt la sarcina trist
----------

offf adece....imi pare rau! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

21.05.2010 1:59     citat 

confuz confuz eu sunt de cateva zile confuz confuz , mai conctret de 2 zile de cand i-am facut operatia de polipi micutei am vazut ca nu mai am toate semnele de insarcinata..adica: mi s-au inmuiat sanii, parca nu mai am ametelii si greturi toata ziua....miercuri am zis ca e din cauza emotiilor...dar parca prea persista...nu ma doare nimic, nu am sangerari...tot ce ma mai derajeaza e rastitul dimineata la wc...si sciatica...as merge pana la urgente dar oare ma vor asculta? sau imi vor da cu flit? ideea e ca simptomele la mine erau destul de pregnante si sa dispara asa dintr=o data....parca e prea de tot...

a mai trecut cineva prin asa ceva? confuz

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

21.05.2010 2:26     citat 

Claudia eu am trecut prin asta cateva zile dar dupa aia simptomele s-au inrautatit si nu m-au mai parasit pana acum, oricum eu am mers la doctor sa vad daca e totul ok si cred ca ar trebui sa mergi si tu...
Sangerari eu nu am avut la nicio sarcina deci nu e neaparat necesar iar la Cristian dupa primele 5-6 saptamani in care au durut sanii dupa aia a fost minunat, n-am avut nimic pana in luna a 7 a cand au inceput tot felul de dureri de spate si de burta.
Daca vrei sa te linisteti mergi la medic dar eu cred ca e ok sarut sarut Cum e Daci?
Corina mersi pt sugestie, imi place Ioana zambet mai ales ca a fost conceputa pe 8 Ianuarie de sf Ion jenat

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

21.05.2010 2:29     citat 

felicitari micky, raliu si celelalte burticute pentru inca o saptamana sarut sarut
Asa e nu trebuie sa ma sperii ai dreptate sarut am sa incerc sa raman calma cool Sper si eu sa fie bebelina ascultatoare si sa mai stea putin scot limba

claudia nu te mai gandi la prostii...gandeste pozitiv si mergi la dr. Tinem pumnii sa fie totul bine sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

21.05.2010 2:54     citat 

scot limba intre timp am vb cu nasa-mea, care e medic si mi-a spus ca angorjarea sanilor in sarcina depinde de ciclul hormonal al fiecarei persoane, in plus disparitia simptomelor de sarcina nu e batut in cuie dupa 3 luni...ca atata timp cat nu am dureri de burta, contractii si sangerari degeaba ma duc la urgenta ca nu se uita aia la mine ... nervos si ii cred in stare nervos

zambet acum ce sa zic in prima sarcina singurele mele simptome au fost greturile si varsaurile de dimineata(care in juma de ora erau gata) si sciatica...atat! simptome care sunt si acum prezente doar ca atunci cand aveam greturi toata ziua nu ma mai durea sciatica ....maine fac experiment...ca de cateva zile nu m-am mai dat cu parfum(am unul preferat de la Versace) mie sa nu fi avut greturile de la parfum...stiu is dusa cu pluta ochi peste cap

cat despre operatie :operatia a decurs bine... acum e ok..nu mai sforaie si suiera in somn...chiar trebe sa ma duc sa pun pana pe ea sa ma sigur ca respira noapte rad

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 9 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

21.05.2010 2:54     citat 

Simona, am terminat in farsit de zugravit. Am vrut un mov pal, am mers la un magazin unde cica se prepara culorile, am ales nuanta, am platit si prepararea, cam 160 in total si acasa teapa, un mov de te durea capul. Am cumparat alb si am facut eu culoarea cu 3 canute din vopseaua care mi-o preparase "meseriasul" Romania, doara nu am crezut ca iasa. Cand am terminat nu mi se inchidea o usa si am chemat pe cel care imi facuse si mi-a spart la toc, si........ draci nu alta, vopseste pe langa usa din nou. Am cumparat la baie o usa glisanta de termopan, au venit sa o monteze firma de la care am cumparat, iar teapa usa cu 3 cm mai mica decat gaura, si am vazut ca cel care mi-a facut peretele era stramb, iara l-am chemat sa repare. Acum astept o mobila de dresing pe care mai dau 2000 ron. Sunt curioasa, cred ca le dau in cap daca si astia sunt meseriasii lu peste. Asa ca mi-a pierit tot cheful de pictat pe pereti, dar am vazut ca sunt ceva colante care se pun pe perete cu desene, sau animale.......Am vazut si la cineva, dar nu stiu cum se lipesc.

sus

Denunta
Micky1307

Copii
12 ani, 11 luni

21.05.2010 2:56     citat 

Bravo Claudia sarut pupici lui Daci ma bucur ca e bine dupa operatie.
Poate acum daca e diferita sarcina o sa ai un baietel scot limba

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

21.05.2010 3:11     citat 

Claudia si la mine greturile si voma au fost pana la 3 luni.Apoi au disparut,am inceput sa mananc ca sparta,sanii tot moi ii aveam si nu ma mai deraja niciun fel de miros...asa ca...nu cred ca e de speriat dar daca te ajuta la ceva mergi la un consult.pupici! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.05.2010 3:52     citat 

buna fetelor zambet
adeece imi pare rau de ceea ce ti se intampla plang sau sunt foarte trist dar cum spunea adrianabuc important e ca ramai insarcinata si sa incerci din nou, stiu ca e greu dar va trece, iti spun din propia experinta ca si eu in toamna am pierdut o sarcina, timpul si dzeu le rezolva pe toate zambet
claudia-daciana daca tu simti ca ceva nu e regula, dute la urgente, nu cred ca iti vor da cu flit, mai bine te linistesti decat sa te tot gandesti, dupa cum spunea si corina2007 nu-i o regula cu sanii, eu am zile cand sunt moi , am zile cand sunt umflati dar nu de speriat

noi am absentat sapt asta, am avut mult de lucru si ieri am fost si la ceva conferinta legislativa, partea proasta e ca dupa 2 sapt fara dureri, au inceput iarasi trist , cred ca asa cum spune dr ca e de la cum creste sarcina.

fetelor care v-ati facut triplu test, ce parere aveti? cat de corecte sunt rezulatele?

pupici la toate fetele si weekend prelungit placut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

21.05.2010 4:12     citat 

Eu stiu ca trimplu test poate iesii bine dar apoi bebe sa se nascu cu probleme si invers pt ca e un test facut mamei.ceva de genu sa se poate constata daca are in gene mama posibilitatea de a transmite fatului ceva defecte,anomalii...dar o analiza concreta era amniocenteza care spune cu exactitate daca fatul sufera sau nu de ceva malformatii.Dar daca pe tine te linisteste si te ajuta sa faci triplul test fa-l ca e bine sa fie facut.Eu nu l-am mai facut in sarcina asta.Dar la prima sarcina l-am facut....

sus

Denunta
anema

Copii
Alessia-Maria: 13 ani, 5 luni
David Gabriel: 10 ani, 3 luni

21.05.2010 4:30     citat 

Buna fetelor!
Nu am mai avut timp sa intru pe forum insa acum am intrat deoarece am facut morfologia fetala si se pare ca la mine in burtica este un baietel sarut .
Miki te rog sa treci in dreptul nostru si numele: David Gabriel.
Pupici tuturor burticilor si bebelusilor!

sus

Denunta
Micky1307

Copii
12 ani, 11 luni

21.05.2010 5:53     citat 

Felicitari pentru baietel Anema sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: