· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.05.2010 9:14     citat 

eu am nascut pe 10 iulie, DPN era pe 1 august...bebelinul meu sarut nu a fost considerat prematur nici o clipa, a avut 3220 gr si 50 cm...poate am avut si eu o contributie deoarece am practicat mersul pe bicicleta pana in luna 8-a....dar DD hotaraste momentul nasterii ptr fiecare bb sarut sarutsarut

sus

Denunta
cory_a

Copii
Bodgan Alexandru: 15 ani, 2 luni
Carmina Delia: 10 ani, 6 luni

18.05.2010 9:19     citat 

----------
Raliu a scris:

Eu sper din suflet ca atat eu cat si celelate burtici sa nastem bebelusi sanatosi sarut

----------

sa dea Domnul, la toata lumea! zambet

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

18.05.2010 9:23     citat 

ralu_mada sarut asa e,EL hotaraste knd va fi marele mom sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.05.2010 9:24     citat 

Raliu sarut cory_a sarut ...

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.05.2010 9:27     citat 

aaa, tocmai am vazut ca la avatar DPN-ul meu este 25.07, habar nu am cu ce logiciel calculeaza forumul parintii, insa dr mi-a calcuat DPN la fel ca la prima sarcina 1august....pentru ca data conceptiei a fost aceeasi sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 8:33     citat 

buna dimineata gagici!
la noi tot ploua in continuu, nici dupa paine nu imi vine sa merg, asa ploua incet dar fara sa se opreasca plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
ieri noi nu am facut mai nimic, am citit ce ati scris, dar mare lucru nu am avut de zis.
va pupam, sa aveti o zi frumoasa!

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 5 luni
Ida Maria: 10 ani, 1 luna

19.05.2010 9:05     citat 

Neata!
Tocmai am venit de la analize unde m-am ciondanit cu paznicii lu' peste care nu te lasa sa intrii intai si apoi iti fac semn sa parchezi undeva si dupa aia zic ca nu acolo, in alta parte.... dar le-am facut reclamatie.
Trebuie sa ma duc la 14 si pentru eco (e dublu test) si am un chef... de nu mai pot.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 1 luna
Naty: 7 ani, 4 luni

19.05.2010 9:18     citat 

Ziua buna la fete exclamatie sarut sarut sarut

Micky...multumim x capitol exclamatie sarut sarut
DJ....asa este pe la noi....trebuie sa te umpli de nervi de cate ori iesi din casa...pt. prostia altora.... nervos ....bafta multa azi la eco....te asteptam cu vesti exclamatie sarut sarut sarut sarut

Va doresc o zi frumoasa tuturor si poate si ceva soare..... zambet sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

19.05.2010 9:36     citat 

buna fetelor,

aseara am avut burtica asa de tare si nu a trecut nici cu no-spa. Pana la urma am adormit asa ochi peste cap Acum ma dor salele foarte fericit o sa treaca si asta scot limba

va pup si va doresc o zi cu soare si fara dureri sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

19.05.2010 9:40     citat 

Un pupic dulce tuturor burticutzelor sarut sarut sarut

Sunt in deplasare saptamana asta, asa ca nu o sa fiu prea vorbareata, sper sa reusesc macar sa va citesc.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 6 luni

19.05.2010 9:43     citat 

----------
ralu-mada a scris:
aaa, tocmai am vazut ca la avatar DPN-ul meu este 25.07, habar nu am cu ce logiciel calculeaza forumul parintii, insa dr mi-a calcuat DPN la fel ca la prima sarcina 1august....pentru ca data conceptiei a fost aceeasi sarut sarut sarut sarut sarut
----------

Probalil(mai mult ca sigur) ca data conceptiei a fost alta decat cea pe care o calculeaza de regula calculatorul de pe forum.In mod normal o calculeaza la 14 zile de la cm dar tu probabil ai ovulat muuuult mai tarziu...nu e nimic ciudat in asta.Voi sa fiti sanatosi ca daca ne luam dupa calcule... prostit prostit
Ca sa nu mai zic ca si la mine data probabila este 1 august dupa masuratorile doctorilor si totusi intre noi e diferenta de o saptamana conform calculatoarului de pe forum...

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

19.05.2010 9:49     citat 

Neata' burticute!

Da corina, ai dreptate...important e sa fie bebeii sanatosi!!! Eu sunt nedumerita un pic din cauza faptului ca pot avea probleme la aeroport. Ginecologul imi da o certificare cu data ultimului cm si dpn-ul, insa sper sa nu recalculeze si compania cu care o sa zbor....

pupicei

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 9:54     citat 

anika nasoale durerile astea, sper sa te simti azi mai bine.
dj macar bucura-te ca ai avut unde parca, eu cand merg la spital tre sa ajung acolo la 7.30 ca sa imi gasesc un loc pe strada de langa si apoi merg pe jos pe deal in sus pana la spital ca in curte nu te lasa sa intri daca nu ai legitimatie.
ralu-mada mie medicul imi calculeaza dpn conform datei ultimei menstruatii...si ca sa nu ai probleme la aeroport da-le si tu o data mai tarzie si asa o sa le iasa mai putine saptamani, oricum nu au cum verifica trag cu ochiul

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 1 luna
Naty: 7 ani, 4 luni

19.05.2010 10:08     citat 

Anika.... sarut sarut sarut sarut burticutza....hai ca mai este un picutz...AMR-ul in scadere... zambet sarut sarut sarut
Ralu-mada......sarut sarut sarut .....poate nu fac calculele, sau asa cum spun fetele....poate mai reusesti sa mai "scazi" cateva saptamani. O sa trebuiasca sa merg si eu cu avionul prin august....dar o sa am cca.20 s....nu vad sa fie vreo problema....stiti cumva daca trebuie hartie de le dr.....indiferent de nr. saptamanilor.....daca burtica este vizibila ???

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 5 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 10:10     citat 

Ralu-mada, medicul la mine calculeaza doua date, una e conform calendaruluim adica prima zi a ultimului CM si a doua functie de masuratorile facute de ecograf. Pentru ca nu toate femeile au CM de 28 de zile. La mine de exemplu CM e de 35-37 zile. Asta inseamna ca am mai putin cu o saptamana decat arat calculatorul de aici de pe site.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: