· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

19.05.2010 10:19     citat 

Crispy, eu am zburat la prima sarcina pana in saptamana 28 fara nici o hartie de la medic. Dupa aia iti trebuie. Daca e burta f mare te intreaba in ce saptamana esti, m-a intrebat o singura data spre sfarsit. In 20s nu o sa ai nici o problema.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

19.05.2010 11:44     citat 

Salut burticute dragute zambet

Anika.. nu cred ca mai ai mult!! sarut sarut
fetelor, va citesc zilnic, doar ca nu apuc sa a mai scriu mare lucru.

Hai sa va punem ceva poze

Va pupam cu drag

sus

Denunta
ana_lou

Copii
Nikolas: 10 ani, 8 luni

19.05.2010 12:28     citat 

Dragutele mele, desi nu am fost activa pe forum, vroiam sa va spun ca am nascut si eu un baietel grasunel pe 11 mai. Exact in ziua cand eram programata sa merg la spital sa-mi provoace nastere, s-a gandit iubirea mamii sa vina pe lume. Asa ca.. dupa 5 ore destul de chinuitoare (mi-au pus si niste pastilute pentru dilatare care au durut rau) a venit si bebe la 3,620 kg! Colostru a venit din primele ore, iar lapticul dupa vreo 2 zile. Inca din primul moment a supt cu multa putere si n-a fost nevoie sa-i arate nimeni cum sa suga.
Am vrut sa pun si ceva pozici, dar deja sunt depasite ca nu mai arata ca un batranel incruntat, dar revenim cu poze.
Din cate am vazut la spital si din ce am trait eu, tare bine este sa nasti natural, desi durerea ramane durere. Recuperarea este scurta, te jeneaza nitel cusatura si gata! Acum dupa o saptamana ma simt usoara si sunt gata sa mut muntii din loc.
Mult succes proaspetelor mamici si multa sanatate si liniste burticilor!
Va pupam cu drag.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

19.05.2010 12:34     citat 

Ce simpatica este Iris cu limbuta scoasa rad

Felicitari ana_lou si asteptam pozici cu grasunelul.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 12:57     citat 

felicitari ana-lou sa creasca mare si sanatos! erau bune si pozele alea proaspete, sa ne mai obisnuim si noi cu bebei proaspat "scosi" foarte fericit

codrina o pupam pe micuta Iris, si ce bine arata mamica ei... sarut sarut eu am furat putin, si am vazut pozele cand le-ai pus la mamici, ca nu ma pot abtine sa nu citesc ce scrieti voi acolo si mai ales sa ma uit la pozele cu copilasii, care pe zi ce trece sunt tot mai mari...pupici

noi ne-am luat inima in dinti si am mers asa pe ploaie pana in oras la piata. si mi-am luat in sfarsit si eu cirese, cam scumpe, dar a meritat, ca tare mi-a fost dor de gustul asta minunat...aaaa...si bineinteles, ca nu au scapat nici capsunii de la cumparare si muuulte lamai ca sa imi fac limonada. va pup pe toate

sus

Denunta
ralu_rx

Copii
victor robert: 10 ani, 8 luni

19.05.2010 1:08     citat 

buna dragelor
multumesc iva ca le-ai anuntat pe fete
va multumesc mult ptr urari
nu prea pot sa intru des ca bebe imi ocupa tot timpul si inca nu mi-am revenit
la cezariana a fost tare greu,de la anestezie mi-a scazut tensiunea si nu am avut aer si m-aau tinut tot pe oxigen,dupa am av dureri ingrozitoare si acum am dureri de spate de nu ma pot misca,sunt tot pe calmante
am facut si depresie postnatala,primele zile cu copilu acasa,am clacat din cauza oboselii si a miilor de musafiri...
abia acum incep sa-mi revin
sa va zic de baietzelul meu...se numeste victor robert a venit cu 2800gr si 49cm,acum avev 2620grame si papam bine.nu ma lapte ptr ca nu am voie sa alaptez,mi-au dat pastile de ablactare,papam formula...
suntem cuminti,acum au cam inceput colicile si sunt cam marait,dar ii dau espumisan si vad ca-si face efectul...
va pup cu mult drag

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

19.05.2010 1:18     citat 

Ralu_rx.... sarut sarut sarut sarut sarut muuulti la mamica si la baietzelul ei.... trist plang sau sunt foarte trist ca ai trecut prin toate astea....dar, tot raul spre bine.....probabil va mai trece o perioada pana lucrurile vor reintra in normal....sa fie sanatos Victor si sa va traiasca, sa va aduca numai bucurii exclamatie Este un dulce exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Ana_lou....sa va traiasca flacaul si sa fie sanatos exclamatie sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.05.2010 1:43     citat 

ralu ,imi pare rau prin ce-ai trecut trist ...pt mine a fost floare la ureche cezariana...dar cred ca depinde de fiecare organism...te pup si sper sa-ti revii repede.Multa sanatate sarut
te asteptam la mamici sarut

ana_lou sarut Felicitari mami!!!! si pt tine e valabila invitatia la mamici trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

19.05.2010 1:58     citat 

ralu_rx imi pare rau sa aud prin ce ai trecut, iti doresc insanatosire grabnica si eventual poti se ne pui si poze cu Victor ca nu ne suparam, asta cand te vei simti tu mai bine.

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

19.05.2010 2:06     citat 

Codrina e dulce foc Iris sa fiti sanatoase si sa cresteti mari zambet sarut
Ralu imi pare rau ca ti-a fost si iti este atat de greu dar sper sa va intrati repede in normal, e greu cu musafirii dar poate de acum nu va mai deranjeaza nimeni sarut sarut sarut
Ana_lou Felicitari!!! chiar ma intrebam ce mai e cu tine, sa va traiasca micutul Nikos si sa va aduca numai bucurii!!
Ralucutza, Lavinia, Ionelita, Anika, Ralu_mada, Corina, Gonzonica, Daninino, Crispy, Diana si toate celelalte fete cu burtici si bebici va pup pe toate.
Noi la 5 avem programare la ecografie, sper sa aflam vesti bune sarut sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 2:12     citat 

micky[b] bafta la eco![/b]

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

19.05.2010 2:13     citat 

Si noi te pupam micky si sa ne aduci vesti bune de la ecografie, iti tin pumnii.

In legatura cu musafirii dupa nastere, eu am sa vorbesc cu cei care vor sa vina astfel incat sa nu vina toti odata, chiar dak se vor supara, dar nu vreau multa lume pe capul meu si pe capul BB. scot limba

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

19.05.2010 3:06     citat 

Acum vin si eu cu o intrebare: musafirii suna inainte?ca la mine,cand sunau le explicam ca bebe e mic,n-are imunitate suficienta sa sustina vizitele tuturor,mamica are si ea nevoie de timp sa se refaca si sa se "obisnuiasca" cu noua situatie asa ca..la mine au venit numai bunicii,matusa si unchiul si ATAT pana la 40 de zile.Nimeni nu s-a suparat,m-au inteles si asa e si normal sa fie.Plus ca n-ai timp de "pregatiri" pt vizite,copilul necesita toata atentia asa ca...eu cred ca se poate explica situatia si la cei care doresc sa vina in vizite.E perioada in care ai nevoie de ajutor,sprijin,suport nu de agitatie si oboseala mai multa decat ai deja parte!Nu va ajutati nici pe voi si nici copilul daca nu va odihniti mai mult recuparandu-va fizic si psihic mult mai repede in felul asa.

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

19.05.2010 3:19     citat 

Ralucutza, Lavinia sarut sarut
Corina eu tin minte o scena din maternitate chiar in care aveam in salon unchi, matusi, verisoara, prieteni aprox 10 persoane toti odata desi ma sunasera inainte si le-am spus fara jena sa nu vina pt ca nu sunt in stare sa primesc alti "musafiri" in afara de sot si de mama de care aveam nevoie, dar ei au zis ca sunt doar hormonala si tot au venit, si s-au nimerit si in acelasi timp...apoi acasa la fel in fiecare zi altii: socrii, nasi, bunicii, unchi, matusi, prieteni f apropiati, toti se simteau indreptatiti sa vina si sa misune pe acolo in primele 2 saptamani cand sincer nu ai chef de nimic dar de data asta ma pregatesc inainte mult mai bine ca sa nu mai patesc asta, nu o sa ii tin pe cei apropiati departe de bebe 40 de zile dar macar 2 saptamani pana imi revin si eu copilasul.
prostit prostit prostit

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 3:31     citat 

ralucutza, crispy sarut sarut multumesc pentru sustinere sarut

codrina sarut o pupam pe micuta Iris sarut Nu mai am mult intr-adevar pe 25 sunt programata la ceza foarte fericit acum sper sa nu ma apuce mai devreme socat

felicitari mami ana_lou sarut sa-ti traiasca Nikos si sa va bucurati de el sarut Multa sanatate tuturor sarut

ralu-rx imi pare rau ca ai trecut prin clipe grele si acum nu poti alapta trist dar macar bine ca micul Victor e bine sarut Multa sanatate la amandoi sarut sarut

micky sarut tinem pumnii la eco si te asteptam cu vesti bune sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: