· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 9 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

19.05.2010 4:14     citat 

Buna fetelor, noi am fost putin ocupati, am fost la eco luni, si iara am facut schimbare de sex (suntem fetita), ma termina dr. meu. Mai tine si mortis ca treb sa nasc prin cezariana, iar pe mine nu ma incanta deloc. L-am intrebat de ce misca bebele asa de jos si mi-a zis ca e normal pt ca s- a intors cu capul in jos. M-a mai pus si pe masa, nu stiu cum e la voi controlul pe masa, dar pe mine asa de rau ma doare, iar dr-ul face misto si imi spune sa stau ca acasa, relaxata si acum i-am spus ca nu ma pot relaxa ca el nu are ca are sotul acasa. Am scapat, ce mai!!!!
Corina ce fumos e bebele, sa-ti traiasca
Ana-lou felicitari, iar cu depresia ,imi pare rau, dar zi. Acum cateva luni a nascut o colega si am vrut sa mergem la ea si ne-a zis sa nu ne suparam ca ii e frica sa nu imbolnavi bebele pt ca e epidemie de viroze. Am trimis ce i-am luat (hainute), sa nu ramana mici, si am mers dupa ce bebele a fost mai rezistent. Sti, daca se imbolnaveste bebele, mai vine cineva? tot tu ramai cu el!!!!
Simona, m-am mai linistit, am crezuut ca numai eu am pus >>>>>kg(15 in 6 luni), dar vad ca nu sunt singura
Tania Mai are claudia acum probleme cu constipati? Sunt bune cerealele si taratele,dar fetita mea nu le mananca.
va pupacim, m-am uitat pe net si sambata viitoare sunt tot ploi. Dezastru

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.05.2010 4:36     citat 

micky sarut bafta la medic trag cu ochiul

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 5:41     citat 

fetelor eu tocmai ce mi-am facut un suc asa de buuuunnnnn...mmmmmmmmmm
am pus cateva capsuni, sucul de la 2 lamai si 4 linguri de zahar in blender si apoi am turnat apa pana la 1l....si e minunat...... prostit prostit prostit prostit tot beau si nu ma mai pot abtine....
azi se pare ca a fost ziua bunatatilor, am mancat si cirese si acuma si suculetul asta buuunnnnnn

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

19.05.2010 5:42     citat 

ionelita ce imi place poza de la status.... scot limba iar am vazut-o la mamici dar e asa de frumoasa sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.05.2010 5:43     citat 

multumesc raluca sarut sarut sarut

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 10:12     citat 

Ana-lou Felicitari pentu micutzul printisor sa va traiasca multi ani fericiti si plini de bucurie .
Si in sfirsit am ramas eu la rind Doamne ce a mai trecut timpul nu imi vine sa cred cind a trecut 9 luni .
Codina e foarte dulce frumoasa Iris sa va traiasca .
Micky iti uram multa bafta la doctor !!!!
Va urez multa sanatate si putere de multa rabdare pentru ca si eu am avut nevoie de multa rabdare ,
Azi am fost la contol si a spus ca ca-m prin 27 ar fi data dar ca eu pot sa ma astept in orice moment pentru ca ea e pregatita de sart.
Ne-am hotarit si la nume care va fi LAYLA MARIA sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 10:21     citat 

Anika..sarut..se apropie momentul. O iei la goana asa repede?

Ana_lou..ma bucur ca ai scapat si ca ai o galusca mica in brate. Chiar ma gandeam ca nu dai nici un semn de viata. Ma gandeam la marea ce tbs a o treci ca sa nu nasty cu pisica

Codrina..fi-ta clar seamana cu tine rad sa o pupi dulce dulce pe obrajorii ei pufosi

Ralu_..felicitari inca o data si imi pare rau ca ai trecut prin toate durerile astea.

Corina..si eu le-am zis tuturor la matei sa vina dupa primele 2 sapt cand este si el mai mare. Acum, in situatia cu vaccinul tbc…clar nu o sa intre nimeni la el.

Fetelor..voua vi s-a facut vaccinul de tbc din prima zi? De fapt bebeului. Ca eu incep sa ma gandesc la asta si ma cam ia cu sperietura. Sau cel putin stiti ce se intampla prin maternitatea giulesti? Se face au ba?

Ionelita..frumoasa poza la avatar.

Karina…noutati in sfarsit..succes maxim.
Micky? Noutati ceva?

Eu astazi mi-am facut bagajul pt maternitate. Am niste sentimente stranii si am zis ca e mai bine sa il am facut. Bb s-a miscat cam ciudatel de tare , mult si fff jos.
Si mi s-a facut o fricaaaaa

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

19.05.2010 10:22     citat 

ione..acum am vazut ca si ralucutza este de aceasi parere scot limba

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 7 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 8 luni

20.05.2010 6:54     citat 

gabbriella nu mai are probleme fata cu constipatia , s-a rezolvat de la sine.
acum vestea rea , am fost ieri la urgenta cu ea ca desi avea tratament pt laringita de luni de la dr de familie, fata mea era tot mai rau, nu mai scadea febra, tusea groaznic si urla aproape continuu, cu dificultati de respratie, mare Har de la Dumnezeu ca la urgenta era de garda o doctorita deosebita si-mi zice: fata are pneumonie interstitiala, uauu, ii zic daca trebe raman internata , in fine mi-a dat tratament acasa, Claudia e mult mai bine are branula pe care ii administrez medicatia, luni mergem la control.
Netul ne-a facut iar probleme, s-au schimbat ip-urile si am aflat si noi tarziu.
Burtica e bine mergem la control la sfarsitul lunii ...

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 7:49     citat 

simona sarut sarut multumim sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

20.05.2010 7:49     citat 

neata fetelor
karina bafta! incepem galeria? imediat mai vedem o mogaldeata mica pe aici sarut sarut

fetelor eu ma simt groaznic de ieri dupa-masa, am dureri in partea de jos, si inghinal si la burta si la inchieturile dintre inghinal si coapse si nu mai stiu ce sa fac, de-abia ma misc de durere, si azi noapte cand trebuia sa ma intorc sau sa ma misc putin imi venea sa urlu, m-am abtinut si ma tot tanguiam doar....nu stiu ce sa fie....l-am intrebat pe doctor saptamana trecuta si a zis ca poate sunt mici contractii, dar burta mea e foarte moale in partea de jos, si doar sus unde sta bebe e intarita, jos nici macar nu am burta ochi peste cap ochi peste cap

va pup. sa aveti o zi frumoasa! la noi si azi ploua plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 7:53     citat 

fetelor, parca cineva nascuse acasa..nu-mi mai aduc aminte cine confuz .nu a revenit cu povestea nasterii? sau am ratat eu?

raluca sarut imi pare rau ca ai dureri trist

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

20.05.2010 7:56     citat 

ionelita a fost vorba de dalinuta, dar a scris undeva aici in lista povestea nasterii

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 8:16     citat 

ms ralucutza..o sa caut povestea trag cu ochiul

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

20.05.2010 8:24     citat 

----------
gabbriella a scris:

Corina ce fumos e bebele, sa-ti traiasca

----------

NU-i asa ca ai vrut sa spui Codrina?? trag cu ochiul foarte fericit
Mersi oricum! sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: