· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.05.2010 8:56     citat 

Neata'

gonzo ai grija de burtica sarut in deplasare, sa nu faci prea mult efort scot limba

crispy...mie la prima sarcina nu mi-a trebuit nici un fel de adeverinta, aveam 25 de saptamani....ma gandesc ca depinde de fiecare companie aeriana in parte, in Ro se cere adeverinta doar cand burtica e mare...

ralucutza15 nu le pot da o alta data deoarece pe certificatul de la gine scrie exact data ultimului CM, nr de sapt in prezent si DPN-ul
aaaa....si mi-ai facut o pofta nebuna de cirese prostit ...pe aici inca nu am vazut plang sau sunt foarte trist

luara sarut ...tks!

codrina sarut un pupic mare si dulce ptr Iris careia ii place sa stea in balansoar sarut

ana lou sarutsarutsarut felicitari mamico...sa fie sanatos Nikos sa va aduca mullte buucrii!!!!

ralu_rx sanatate multa lui Victoras, tie refacere grabnica si curaj mami, bebelinul are nevoie de tine, deci motivatia trebuie sa fie puternica sarutsarutsarut

micky ce vesti ne aduci????

karina_swee sarut original numele ales de voi sarutsarutsarut

tania3 multa multa sanatate Claudiei sarut

gabbriella poate la eco 4D facem si noi schimbare de sex prostit

corina2007, lavinia-ionela, ionelita, dincamsimona si toate celelalte burticute sarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarut:sarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarutsarut pupicei dulci!

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

20.05.2010 9:15     citat 

Buna fetele sarut îmi pare rau ca nu pot intra mai des dar bb nu ma lasa nici o secunda ziua, e bine ca noaptea îmi doarme si pot sa ma odihnesc si eu.Dupa cum stiti pe 11 eram programata la dr hadi care urma sa ma interneze pt ceza a doua zi,cand am ajuns la dansul mi-a spus ca el nu ma poate opera pt ca pe 12 avea multe operatii,si ca a vb cu un alt dr sa merg la Spital ca ma asteapta sa ma bage in operatie,asa m-am enervat ca nici nu-mi venea sa mai ma duc,în final am ajuns acolo ma vazut dr acela mi-a facut control pe masa si ma internat.La doua trei ore imi facea control pe masa si nu va spun ca a fost groaznic de dureros,eu tot asteptam sa ma bage in operatie dar nimic pîna cind i-am spus e ce nu ma opereaza iar dînsul spune mama nu te operez de cezariana pt ca tu poti naste normal iar copilul o sa fie ok nu-l afecteaza cu nimic,lasama sa-mi fac treaba stiu ca doare dar mai tîrziu o sa facem epidurala.Asa m-am bucurat am spus Doamne multumesc ca am scapat de ceza.Pe la opt seara mi-a facut epidurala si pe urma tot controale pe masa pîna mi-a rupt membranele atunci am inceput si eu sa simt contractiile nu foarte dureroase dar am simtit,mi-a mai facut niste injectii in burta si imediat dupa ele a inceput durerile nasterii pt ca au fost dureri chiar daca eram sub anestezie, dar a meritat si eu spun ca as mai naste inca de o mie de ori pt ca este ceva unic sa simti cum iese minunea data de Dumnezeu din tine . A fost mai greu pt ca a fost nastere provocata si controalele pe masa erau groaznic de dureroase dar eu sunt fericita ca bb a fost ok a luat nota 9 si ma rog la Dumnezeu sa fie inca o data alaturi de mine si sa-l gaseasca bine be bb la control.Hai ca am scris destul va pup pe toate si nu va uit sarut sarut sarut

sus

Denunta
alina25

Copii

20.05.2010 9:34     citat 

Pe dr cu care am nascut al chiama Serban Nastasia un medic extraordinar,iar despre dr Hadi ce sa spun îi multumesc ca ma dat pe mîna acestui dr ca poate daca nasteam cu el ma opera.Oricum sunt dezamagita de dînsul pt ca ma speriat foarte tare cum ca bb ar intra in operatie imediat dupa nastere si cel putin trebuia sa-mi spuna dinainte ca dînsul nu ma poate opera dar asta este bine ca am scapat asa. multe pupikuri la toate sper sa pot intra si eu mai des daca ma lasa bb sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 9:38     citat 

alina sarut va pupam..cand mergi la control cu Marius?

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 9:51     citat 

alina pupici lui bebe Marius, sa creasca mare si sanatos....nasoala faza cu doctorii si eu ma gandesc la ce s-ar intampla daca medicul meu pleaca fix atunci cand tre sa nasc, sau daca nu are chef sa vina noaptea la spital confuz confuz dar Doamne ajuta sa fie bine!

sus

Denunta
alina25

Copii

20.05.2010 10:21     citat 

Ionelita saptamana viitoare mergem la control sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 10:23     citat 

multa bafta alina,va tinem pumnii sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 10:25     citat 

si te asteptam la mamici trag cu ochiul

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

20.05.2010 10:34     citat 

Buna dragelor,

Alina f bine ca s-a gandit doctorul sa nasti natural, acum te simti mai bine, ti-ai revenit? Sper sa primesti vesti minunate cand mergi la control cu Marius !
Am fost si eu aseara la eco morfologica la Dr Hadi de data asta nu la doctorita mea cu care o sa nasc si mi-a analizat bebelina cu maaare atentie, pe toate partile, i-am vazut toate camarutele de la inimioara, am ascultat-o cred ca de zece ori ca sa faca media de batai pe minut, cel mai mult mi-au placut piciorusele pe care le-am vazut si 2D si 4D si sunt adorabile sarut sarut sarut .
Mi-a confirmat si el ca e fetita deci daca ambii doctori la care merg au zis ca e fetita nu mai am niciun dubiu sarut sarut
Concluzia e ca fetita mea e sanatoasa si in parametrii cu totul la varsta ei, are 360 g, mai grasuta decat era Cristian la aceeasi varsta scot limba. Singura mica problema care am inteles ca deocamdata nu poate fi considerata problema e ca sunt rinichii usor dilatati dar a insistat dr sa nu-mi fac griji pentru ca se mai intampla si se rezolva de obicei pana la finalul sarcinii.
Acum ca stiu ca e sanatoasa si ca sigur e fetita o sa incep sa ma gandesc la nume rad

Va pup pe voi toate, burticutele si copilasii si va doresc multa sanatate tuturor!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 10:37     citat 

felicitari micky, ma bucur ca bebelina este bine sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 10:49     citat 

Buna dimineata fetelor,nu am citit inca din urma pt k nu prea ma simt in stare trist
Ieri am fost la medic,ne-a luat secretie,a durut un pic dar nu ff tare,bebelina e tot cu caputul in jos,pe pozitie scot limba ieri a fost ultima vizita,mi-a zis ca daca pana pe 11 nu nasc pe 11 iunie tre sa merg la spital sa ma interneze prob,eu ma asteptam akm sa imi dea prog din sapt in saot dar .... a zis k daca am contractii sau se rupe apa sa merg la urgente,probabil asa se face aici zambet cat despre ceza nici nu a vrut sa auda foarte fericit a zis ca nu stim ce inseamna o ceza d aia o cerem atat si poate are dreptate...ieri ma durut ff tare burta knd mergeam si intre picioare asa,si azi noapte la fel,mergeam k o babuta prin casa,vad k azi sunt mai bn,putin ametita poate
Va pup pe toate si de akm cu Dumnezeu inainte,astept sa vina momentul sarut sarut sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

20.05.2010 10:56     citat 

Multumesc Ionelita sarut pupici lui Cosminel!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.05.2010 11:05     citat 

micky sarut mie mi-ar fi placut daca aveam fetitza numele : Cosmina,Briana,Rebeca

raliu sarut mai ai macar vreo 2 sapt de asteptat ochi peste cap nastere usoara iti doresc sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.05.2010 11:10     citat 

micky ne bucuram ca ti-ai vazut bebelina si e totul ok! sarutsarutsarut

raliu acelasi lucru mi s-a spus si mie despre cezariana!!! No Way!!!!
deoarece nu stim ce inseamna, in plus la fiecare femeie e diferit....mais bon ochi peste cap
apropo pe ce meleaguri locuiesti???

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 12:25     citat 

Ionelita sarut saru'mana,abia astept sa vina piticoata sarut de dim se dadea in spactacol ca tinea tati mana pe ea,parca facea tumbe prostit
Ralu-Mada eu sunt in Spania sarut poate totusi ne va ajuta Dumnezeu si vom naste usor,trag speranta ca o sa duc totul cu bn la cap sarut
Micky felicitari pt fetita sarut o sa ai pereche sarut superrrr

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: